Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Legion]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 18:12



Ти като че го преписа от социологично проучване. И аз смятам като тебе но дар слово ми липства да го напиша тъй красноречиво.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: cuddly]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 18:23



Имам един приател, който от време на време водеше младежкото хваление в ББЦ. Изнежен човек, много свестен и с добра душа, но казва че това си отклонение има от детство/сексуално влечение по същия пол/, въпреки че съм свидетел как е бил влюбен и в една сестра. Той след като премина в другата 'партия' и напусна църквата сам има вътрешна вяра в Бог но няма как да я изрази понеже ще бъде острициран от евангелските му събратя. Напусна съвсем 'групичката' вярващи за да си спести осъждението. Аз намерих за добре да не го анатемоствам ами да разговарям човешки с него. И за това през годините сме запазили приателството си но все си цепим главите като доиде дума за сексуална ориентираност, семейство и прочие.

Та този брат ми е казвал, че по гей дискотеките срещал доста хора дето познавал от евангеслките църкви/края на 90те беше шик да се събират младежи от различни деноминации/ и че някои били доста разюздени и се онаковали често ама си ходили и на църква, а той не смее.

Аз лични наблюдения нямам. Но предположих като в този човек има борба със сексуалноста и стремежа да се съхрани вярата няма ли един ден по пример на запада да се създаде и едно гей християнско движение в България. И тогава да вземат евангелските фундаменталисти да си отворят очите за този проблем.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 18:25



Разбирам какво имаш предвид, но не си се изразил/а правилно според мен. Мнението ти повтаря стереотипи като:

1) нежните мъже са гейове
2) гейовете са нежни мъже
3) организациите и институциите в духовната сфера привличат нежни, импотентни мъже => гейове

Уви, и трите стереотипа са грешни. Затова въпроса ти го разбирам повече като "защо съществуват тези стереотипи и кому са нужни?".

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 18:35



> и че някои били доста разюздени и се онаковали често ама си ходили и на
> църква

Хм, хм, хм... Ето аз не ходя на църква и съм моногамен.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано25.10.05 18:40



Да бе, защо "нежните" да са импотентни и гей. Едни от най-мъжествените типове които познавам като облик и държание са гейове. Макар че пък и най-женствения, когото пзнавам, и той е гей



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Legion]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 18:46



И аз мисля нещо подобно... Може би жените по-лесно приемат някои неща на вяра, докато за мъжете е типично да са по-скептични. Затова, ако една църква се опитва да стигне до теб по-скоро по емоционален, отколкото по рационален начин, тогава ще привлече повече жени и мъже, които мислят като жени. Защото разделението между мъже и жени не е рязко, има "женствени" мъже и "мъжествени" жени, но това не е задължително свързано със сексуалната ориентация. Със сигурност мога да кажа, че сред хомосексуалните мъже има както нежни, така и груби мъже. Първоначалният въпрос е свързан и със стереотипа, че "женствен" е по-лошо от "мъжествен". Например, сигурен съм, че повечето българи биха предпочели по-скоро да бъдат мъжествена жена, отколкото женствен мъж.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор muntzer2 (Георги Димитров)
Публикувано25.10.05 18:50



Изказването ми е наистина пресилено, понеже цели д апривлече внимание. Мисля мойте изводи са следните. Някой хора от евангеслите църви приеха хомосексуален life-style. Такива хора смятат, че са така родени, тоест са били такива преди да приемат Христа. Следователно според мен има нещо което привлича такива хора в църквата. В Правец след 1992ра имаше един ромски брат дето доста налиташе да раздава 'святи целувки' на младежкия лидер. Но липства структура да ги запази и да се погрижи за този проблем/ако е болестно състояние/. Не всички изнежени мъже са гай, на последък се въвежда термина 'метро-секшуъл' тоест мъже със естетическите способности на гайове но без привличане към същия пол.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: famulus]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано25.10.05 18:50



Да, така е.

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор ann ()
Публикувано25.10.05 18:51



Аз досега не бях правила такава връзка.

Винаги съм мислела, че жените по принцип са си мнозинство - във всяка църква ...
Може би съм в грешка.

А колкото до емоционалното и "Аз"-ориентираното богослужение в протестантски църкви - мисля, че то по-скоро влияе върху качеството на християните, не съм сигурна, че има пряка връзка към женствеността и мъжествеността.

Иначе - нищо чудно, ако протестантите бъдат първите позволили "хомо" църкви тук. Нали сме все напредничави ;). Макар че пък нашенските протестанти са по принцип по-консервативни ... либералното богословие например - доколкото ми е известно няма почва у нас.

В Америка има ли много такива "църкви"?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор Legion (добри намерения)
Публикувано25.10.05 18:53



Не знам дали е красноречиво, но не е преписано от проучване - просто още от началото на 90-те се чудя защо по църквите жените са повече от мъжете. Засега смятам, че част от отговора се крие в поддаването на църквите на консуматорското и хедонистичното влияние на западната култура.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.