Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: ощенови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 21:46



Ти си някъде на Запад, предполагам? Мисля, че това, което те дразни, е демострирането на развратност. Трябва да ти кажа, че много хомосексуални мъже, които живеят с мъже, също се дразнят от подобни реклами. Зад това демонстриране на развратност и сексуалност (не непременно хомосексуалност) се крие чувство на самота и неувереност на тези хора в самите себе си, на английски insecurity. Тази неувереност и развратност не знам дали са вродени, но със сигурност се увеличават, ако човек има тежко детство.

Затова, според мен, ако си внимателен към детето си, ако му показваш обичта си като баща, то ще израстне като един пълноценен човек, който ще може да се справя по-лесно с чувството на неувереност, няма да страда от депресия и едва ли ще стане наркоман или развратен. Най-доброто, което можеш да направиш за сина си е да не употребяваш физическо и психическо насилие над него. Бъди строг, но не си изкарвай яда върху него. Не го нагрубявай. Не се карайте с жена си пред него. Бъди му приятел без да насилваш нещата, по естествен начин.

--

Редактирано от J.T. на 27.10.05 21:51.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано27.10.05 22:15



В клуб "Адам и Адам" се появи един човек, който е вярващ православен и същевременно хомосексуален. Той казва, че пости, ходи на църква всяка сутрин, категорично е против гей браковете и същевременно обича секса с мъже и ходи на минерални бани... След това ходи на изповед и се причестява.

Разговорът започва

, за тези, на които би им било интересно и не се притесняват да отворят тема в клуб "Адам и Адам". Аз го попитах първо за съгласие да пусна линк тук.

Там става сблъсък на три гледни точки, неговата, моята и на още един участник. Намесват се и други. Пускам линк в тази тема, защото случаят ми се видя много интересен и за да видите многообразие на гледни точки сред самите хомосексуални.

Предупреждение! В посочената тема има употреба на груб език.

--

Редактирано от J.T. на 27.10.05 22:18.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: muntzer2]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано28.10.05 11:56



Въпросът ти е некоректен по две причини:

1. Евангелистите не "стават" гейове в резултат на някакви вънишни причини - женско обкръжение, домашни събрания за четене на Библията и размяна на рецепти за кексове. Да, обкръжението в повечето евангелски църкви е меко казано доминирано от женски активности, но това не може да накара някой "истински" мъж да залюби братята!

2. Не се "става" гей ей така, днес си решаваш, че ще си гей и ставаш. Още повече евангелски вярващ човек да се поддаде на модни течения, влияние от света или такива неща... хех....

Това, което се опитвам да кажа е, че трява на всички да е ясно (или поне се предполага), че гейове има навсякъде, и това не е стряскащо. Дори в евангелските църкви такива винаги е имало и има. Друг е въпросът доколко в тази среда те биха имали смелостта или глупостта (може ли зависи от човек и църквата, която посещава) да разкрият свотя сексуална ориентация, или поне да разкрият, че се борят с нещо такова.

Аз съм евангелски вярващ и може и аз да съм часто от причината да се разисква тема като тази тук. Сега ако кажа, че съм гей, половината от този клуб ще решат, че при това положение не мога де се нарека вярващ, защото за някои това са две противоположни неща. Затова предпочетох да започна с това, че съм вярващ, а не с това, че съм гей. За да не си помисли някой, че сексуалната ориентация е всичко с което се идентифицирам. Далеч не е така. Не съм сексуално животно, което ден и нощ мисли с кого да бъде или какъв грях да извърши. Преекспонирането на гей въпросите в обществото пречи неимоверно много на църквата да схване, че вярващите в нейните редици, които себеопределят себе си и като привличани от собствения си пол, не са подобие на Азис или Евгени Минчев.

Аз съм гей и ходя на църква. И не съм единствен. Имам познати, които също си падат по мъже и ходят на църква. Не всички обаче. Повечето харесват мъже и вече не ходят на църква. Защото не ги приемат като хора с проблеми като всички останали, а като някакви същества, довлекли се от дъното на ада! Разбирам ги тези момчета. Когато спрат да ти показват любов и загриженост, когато започнат да ти показват, че си долна категория, спираш общение. Намираш друга среда, или не намираш и се самоизолираш. Първите от църквата хукват направо към Спартакус, а вторите заживяват в света на Интернет. Жалко!

Ходя на църква и съм гей! Искам да ходя на църква, харесва ми да ходя. Не го правя обаче да се пречиствам един вид, да се чувствам "по-чист" пред Бога. Не. В доста от евангелските църкви можеш да усетиш Божието присъствие, словото го бива. Не на последно място хвалението!

По въпроса за гей евангелски църкви в България - много далече сме от нещо подобно. По принцип всички евангелски църкви в България са със силно консервативен уклон, така че такова нещо е почти невъзможно да се случи. Не съм сигурен дали трябва да има такива.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор J.T. (познат)
Публикувано28.10.05 13:54



А би ли споделил в какво по-точно се изразява твоя, че си гей?

--



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ann ()
Публикувано28.10.05 14:34



Значи според теб няма нищо нередно в това да правиш секс със същия пол (с мъже в случая) - няма никакъв грях? И се чувстваш чист пред Бога, приет и щастлив в неговото присъствие (например в църква)?

за християнин ли се смяташ и какво означава за теб човек да е християнин?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано28.10.05 14:53



а бориш ли се с това, че си гей или просто се приемаш за такъв?
И това, че си гей, според теб грях ли е или не?

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: cuddly]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано28.10.05 15:17



Ох, много е сложна тема...Мога да разбера привличане към същия пол, но секса ми се вижда дълбоко противоестествен. Не зная тези, които считат че са гейове кое ги привлича в мъжете от подобен тип- феминизма или мъжествеността. Те самите като какви се окачествяват- като мъже или жени? Много ми е сложно като концепция.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: kakata]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано28.10.05 15:25



Сано е "3 в едно". Поставих му "диагнозата". Джекил, Хайд и Санчо. Има постинги- много благочестиви, дърпа едни дълги цитати, изказва се компетентно, а в други такава простотия лъщи, че няма накъде. Личи се, че е имал опит човека в много посоки. Няма никаква доза на разкаяние, нито на усещане за мярка, или за неправилен изказ. Баннах му 2 та ника с които влизаше- той нахален- прави си 3ти. Вместо да се извини, пак цъфва нито лук ял, нито мирисал. Бе като хлебарките е. Няма бан за него. Такова ми е усещането- без извинение.
Освен да го търпим и подминаваме друг лек не виждам. Той вчера беше католик, "реформатор", утре ще го видим православни мотиви да припява.
Не ми пречи, но тъпата му вулгарност ме дразни.

Айде Санчо- запей-те.

Поздрави от Белия лебед, Бялата кокошка и Белия негър- 3 в едно!




Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: White_Raven]  
Автор ann ()
Публикувано28.10.05 15:52



Според мен, привличането от същия пол, се дължи до голяма степен на случило се по някаква причина отдалечаване от противположния пол - разочарование, неразбиране или погрешна предубеденост към другия пол ... - и така си по-склонен да се привързваш към същия пол. емоционално. а понякога емоционалното може да стане и сексуално.

но това май е само един възможен вариант ...
иначе и аз като тебе ще кажа, че емоционалната привързаност съм същия пол по мога да я разбера, отколкото секса - който ми изглежда противоестествен.

но явно човешката природа е крехка в това отношение - т.е. не е толкова трудно склонима към извращение.

Редактирано от ann на 28.10.05 15:56.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано28.10.05 16:05



Мисля, че това е тема за друг клуб! Не че има нещо скандално в това което ще кажа - много просто - харесваш и се възхищаваш на хора от твоя пол! Привлечен си емоционално, душевно и сексуално от тях. Това е!




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.