Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: J.T.]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 18:18



Ок, признавам, че може би това да си с няколко едновременно те прави по-полигамен

Но според мен истинската моногамност е - да си с някого, докато смъртта ви раздели. (или пък изневярата - понеже все пак, нищо не можеш да направиш, ако някой реши да те напусне, заради друг човек)

Редактирано от ann на 26.10.05 18:19.



Тема Re: ощенови [re: muntzer2]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано26.10.05 18:45



Аз определено да, защото хомосексуалните противоестествени грехове с нищо не са по-лоши в Божиите очи от хетеросексуалните - дали практикуваш тия работи с жена или с мъж, все си содомит. То затова и английското езиково определение на сsodomy е такова. И ако човекът се кае и се бори, ако в момента се е покаял, кой съм аз, че да го спра?! Или да се гнуся от него, ами аз съм по-лош!

Виж за свещеник - ако има заложби но не ги е реализирал, въздържа се - да, но ако практикува содомия и е свещеник, това вече не бива, както и в нашите канони пише: свещеник ако бедъж изпадне в малакия (ръкоблудство) - прощава му се но два пъти - не, низвергва се.



Тема Re: ощенови [re: famulus]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано26.10.05 18:52



/Свещеник/ "ако има заложби но не ги е реализирал, въздържа се - да" - Не съм съгласна. Какво искаш да кажеш, че ако има такива помисли, но не прави нищо реално по тях, то това не е чак толкова лошо - така ли?

вяра~надежда~любов

Редактирано от мaлkaтa на 26.10.05 18:59.



Тема Re: ощенови [re: famulus]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 19:00



И аз съм на твоето мнение (и за свещениците). Ако някой се покайва (и има съответните дела на покаяние) - кои сме ние да му отречем място в Христовото тяло.

Иначе не знаех, че под "содомия" се разбират принципно сексуални грехове.



Тема Re: ощенови [re: мaлkaтa]  
Автор ann ()
Публикувано26.10.05 19:02



Що бе, може с Божията помощ да се пребори, дори да е имал такива наклоностти.

Понякога и дяволът може да внушава такива мисли.

Ти никога ли нямаш грешни мисли и не проявяваш грешни наклонности ...?



Тема Re: ощенови [re: ann]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано26.10.05 19:12



Добре как може да се допусне един (в съзнанието си) обратен мъж да е свещеник? Кое ще гарантира, че той ще се оправи или че иска да се оправи. Да се разпопи - и после, ако се оправи.. тогава да опита пак със служението.

вяра~надежда~любов


Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Ask2OO4]  
Автор last roman (PRIMIPILUS)
Публикувано26.10.05 20:50



Ти, пък щото си разбирач от класа....

Primum non nocere!



Тема Re: ощенови [re: muntzer2]  
Автор White_Raven (star poznat)
Публикувано26.10.05 21:05



Ох М\нци, много сложен въпрос задаваш. Според мен православните най-добре ще ни отговорят по въпроса за Причастието. Аз нямам идея. Ние вземаме причастие в нашата църква без покаяние и с благодарност към Бога за благословенията дето ще ни даде (аз не участвам почти никога, защото за мен не е библейско).

Ако хипотетичният човек е гей и не практикува, може да е свещеник и монах, според мен. Както може да ми е брат в Господа.
По противната логика монашеството и свещеничеството биха били само за светци, а такива както знаем много рядко, се намират. Е, в нашия клуб имаме няколко такива с претенции, ама те не са гей.

Ти защо само "опипваш почвата"? какво мислиш?



Тема Re: ощенови [re: мaлkaтa]  
Автор famulusМодератор (щастливец)
Публикувано26.10.05 21:10



ами да - дали ще има помисли за мъже или за жени... все тая



Тема Re: ощенови [re: White_Raven]  
Автор Dankata (минаващ)
Публикувано26.10.05 21:13



Между другото православните свещеници имат ли право да се женят ?

Luka 10:27



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.