Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ann ()
Публикувано29.10.05 14:32



Здравей ANEW,

Ако попрочетеш личните разкази на хора тук:

(разкази на мъже)

(разкази на жени)

Може би ще забележиш, че не само хората, които са имали християнско възпитание - но и такива отгледани в нехристиянска обстановка, също са преживяли промяна и са стигнали до извода, че това е грях пред Бога.
Има и такива, които са били транссексуални и с помощта на Божията благодат са били излекувани от това състояние ...

Интересно ще ми е да кажеш какво мислиш за тези лични разкази ... ако желаеш да ги прочетеш, разбира се.
Бог да ги помага.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано29.10.05 18:36



Аз прочетох някои от свидетелствата на мъже.
Това, което много ме учуди е, че повечето не са "станали", а са "престанали".
Носели са това нещо от детството и от младостта си.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: Dankata]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано29.10.05 21:13



За да направя историята кракта и да не досаждам с дълги писания ще ти кажа, че дълго време съм се борил със сексуалността и съм пробвал всичко което може да се пробва, за да се освободя от това бреме. Няма успех, и не мисля, че може да има. Спести си коментарите за тази част - знам всички възможни отговори по темата....

Да, мисля, че съм в мир с Бога относно сексуалността ми. Нали се сещаш, че трябва да се прави разлика между сексуалност и сексуален живот.

Не смятам, че има проблем двама човека да се обичат когато това е взаимно, отдадено, моногамно.

Ти ще отговориш ли на въпросите ми сега?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ann]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано29.10.05 21:28



Нямаш и представа колко такива разкази съм чел, колко съм бил насърчен, в колко подобни сайта съм се регистрирал, колко помощ и колко разочарование съм получил. Поне половината от хората, с които съм се запознал и които са твърдяли че са освободени, са се върнали назад към старото си състояние. Можеш сама да потърсиш инфо в мрежата, доста отчайващо е положението.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ANEW]  
Автор ng (простор)
Публикувано29.10.05 21:45



anew, тази тема не е за тук и ти не си за клуба. Тук става дума за вярващи хора, а при нас е различно. Истина е, че сексуалните теми и тука са най-посетените, за мой ужас, най-много се разсъждава за тях. Писаха за мастурбацията, за всякакви дивотии.

Аз наистина се учудвам, че сексуалните теми така растат и че туй все му е най-актуалното на човека.

Тия работи с преодоляването на сексуалността също са много смешни. При мен така се случи, че останах без съпруг. Нямам намерение да "си преодолявам сексуалността", а мисля "да си живея живота", както се казва. Не виждам причина това да не е морален живот и такъв, какъвто Бог иска. Как живея, според теб? Гърча се самотно между най-коравите чаршафи в света?
Ами, хич не ми и хрумват глупости в скръбта ми, мога да ти кажа. Туй е въпрос на настройка, ако сега си сложа аватар на гол женски торс и тръгна да джиткам из клубовете да разсъждавам върху сексуалността си, всякаква може да стана. Тъй че без глупости, бре, хора. Тука и монаси пишат, деца - също. Тю, не ви е срам!
========================================
Тия дни не мога да спя, спя само по няколко часа на денонощие. Днес ме налегна на дрямка следобед. Включих си на ауторивърс едно от нещата, дето ги е дал Прокимен в темата "музика" и си легнах. Събудих се по тъмно, кандилата си светеха, а някой беше в стаята и тихо си печаташе на компютъра в мрака. Тъй мъжът ми правеше и, както бях сънена, сигурна бях, че е той. Е, дъщеря ми беше. Почувствах се много окаяна.
На фона на това, тука пишете в християнство само за сексове, като че са най-важното нещо на света.



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано29.10.05 21:56



Наде, хората сме различни.
Ако те дразнят темите със сексуално съдържание, не ги чети.
Сексуалността е част от природата на човека. В различните периоди от живота се проявява с различна сила. И ми се струва, че за много християни е актуална тема.

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: cuddly]  
Автор ng (простор)
Публикувано29.10.05 22:19



Изобщо не ме дразнят темите със сексуално съдържание. Просто проявявам недоумение от целия този тематизъм. С цялата ми симпатия към всички хора, независимо от сексуалността им, аз недоумявам, ама наистина недоумявам защо само за сексове са им в главите. За Божията майка не може да се говори, без да се намесят дивотии и да стане въпрос за мъжа ми и пр. простотии.
Има и друго - дъщеря ми постоянно влиза в клуба и чете. Засега я въздържам да пише, но какво, да забраня на детето да чете тази и онази тема? Какво е туй МАСТУРБАЦИЯТА (онанизъм) и туй да се мъдри на заглавна страница. На мен мъжът ми много ми липсва, но нима това трябва да е основният аспект, в който да липсва един мъж, ха кажи ми. И ако надделеят други неща, то тая нездрава виталност си се загубва, както ми е ред. Ами че аз познавам хора, които изоставят болните си партньори, не защото не искат да се грижат за тях, а щото болните не можели да правят секс! Помисли за това. Ами на времето не е било така. Чела ли си разкази на Йовков, Каравелов, Вазов и там да се описва сексът като някакъв проблем - етичен, социален и пр.?



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор cuddly (кудилче)
Публикувано29.10.05 22:23



по-добре да не казвам какво мисля...

Но, децата научават какво ли не (от приятелчета, телевизия, улицата и т.н.) и е по-добре, според мен, каквото трябва да бъде научено, да е от родителите

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: cuddly]  
Автор ng (простор)
Публикувано29.10.05 22:31



И какво искаш да кажеш, че "през различните години на живота" с различна сила се "била проявявала" сексуалността? Гарантирам ти, че ако гледам и аз тв, то и аз има цяла нощ да си мисля за глупости. Точно на моята възраст хората могат да си обърнат живота на резил, мога да ти кажа. Могат във всяка възраст да се омаскарят пред хората и Бога, могат и да си живеят както Бог иска. Изборът е техен, дали ще се отлъчат сами от Бога или ще си сложат голи торсове за аватари и ще заприказват за сексуалност, независимо порочна към същия пол или към противоположния, което е също толкова противно на Бога.
Ами телевизията не е за деца, особено предаванията след осем часа. То и клуб Християнство стана не за деца. Но Бог си е същият, ако и светът да е тръгнал към погибел. Надявам се да възпитам детето си на фона на всичките сексове, билбордове, Азис, дето си смучи палеца и пр.
Какво има да се лъжем, аз наистина не мога да разбера. Какво значи, че темата за секса била мноооого актуална за християнина. Не е! Това може на попа да го кажеш от коленичило положение, не да се пише постоянно. Тю!



Тема Re: Защо някои евангелисти станаха геиове?нови [re: ng]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано30.10.05 00:05



Позволи ми тотално да не се съглася с тебе. Това са нещата от живота мила, и докато всички в църквите разсъжвавате така, хората ще си вършат нещата и няма да се спасяват. Не ми казвай, че вярващите хора не се борят с проблеми, с грехове, с навици. Но сме (сте - хайде така ще пиша, че да не решите че без ваше позволение минавам за вярващ) свикнали да смятаме, че по презумция всички в църквата са супер същества - не грешат, не мислят за разни неща....хммм, дали е така...май не е.

Само мога да ти съчувствам на загубата, но живота, който си избрала да водиш си е твое лично решение. Всички не могат да бъдат като тебе.

Защо мислиш вярващите хора говорят тук за сексуални теми? Много просто - в църквите малко се говори това. И щом хората искат да говорят за това, значи това е необходимост. Няма нищо противоестествено да се говори за това, все пак това е не малка част от живота ни.

Сигурен съм, че и деца може да четат тук постингите, затова се старая да не изпозвам некоректен език. Ако съм прекалил с нещо, съжалявам.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.