Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: За отношението ни към ЧОВЕКАнови [re: Griph]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.06.05 23:37



А мне все по х..!!! Я сделан из мяса...
Самое страшное, что может случиться...
СТАТЬ ПЕДЕРАСОМ!!!!!

Captat non muscas aquila!



Тема Re: За отношението ни към ЧОВЕКАнови [re: last roman]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано15.06.05 23:43



Да пази Господ! Вие се шегувате, но употребената от Вас дума иска да каже - педофил.



Тема Re: За отношението ни към ЧОВЕКАнови [re: Prokimen]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано15.06.05 23:53



Не, не обичам децата /никак даже.../

Captat non muscas aquila!



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: zatoichi]  
Автор cvete13 (усмихната)
Публикувано16.06.05 10:42



Здравейте,

Извинявайте, че се намесвам не по темата. Но какъв е този бог, в когото Вие вярвате и който наказва за отмъщение и от злоба, що ли?!!!??. Нашият Бог, когато наказва, наказва от любов, за да изправи човека, а не се чуди по цял ден кого да тикне в ада!!!!! Както е всеизвестно, Той НЕ желае смъртта на грешника, а спасението му!!!!



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cvete13]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано16.06.05 10:54



Така е, като смесваш стария и новия завет.....

Captat non muscas aquila!



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Eжko_]  
Автор suczka (любопитна)
Публикувано17.06.05 16:45



Изневярата споменах като явление, което се случва както при хетеросексуални така и при хомосексуални партньори - нима ще ми кажете, че хетеросексуалните двойки не познават проблема на изневярата?

Никъде не съм споменавала "хуманно чувство за изневяра" - дадох пример за проблеми, страдания и други подобни, които от хомосексуалните се изживяват по същия начин както от хетеросексуалните.

Колкото до моето отношение - то се промени след като повярвах.

Продължавам да обичам роднината си, но сега се моля Бог да и помогне да излезе от този грешен начин на живот, който я прави нещастна. Иначе тя е лесбийка от този вид, който държи да има постоянна партньорка и да създаде двойка от семеен тип. Затова тежко преживява раздялата, когато такава се случи ...

Ако синът ми е убил зверски 7 годишно момиченце, аз бих го обвинила първа...

Майчината любов никога не ме е заслепявала дотам.

Но хомосексуализмът е болест и страдание за самите жертви, нали?
Това не е същото като престъплението, което описвате.

Хайде де не демагогстваме и да правим неравностойни аналогии.
Говорим за ПРОБЛЕМА хомосексуализъм, не за ПРЕСТЪПЛЕНИЕТО хомосексуализъм.

Грехът идва от страстите, Сатана, тялото...
Но грехът може да се лекува, човек може да се разкае, може да се обърне към Бог и да се бори с него - не мислите ли?

Доста хора, които са имали този проблем са се оправили с Божията помощ...

Никой не е станал по-глупав от това, че е попитал...


Тема Re: Ами...нови [re: White Raven]  
Автор suczka (любопитна)
Публикувано17.06.05 16:53



Лесбийката, която познавам е изключително красива жена. Предлагаха и да стане манекенка, но след картък опит се отказа (мисля, че се досешам защо)
Повечето мъйе с евлюбват в нея от пръв поглед.

Как се вмества това в твоята теория за отхвърленост от обществото?

Дали не си отговаряме с готови и заучени теории вместо да помислим как д апреодолеем проблема, а не как да си го обясняваме?

Никой не е станал по-глупав от това, че е попитал...


Тема Поощрително и модерно - БПЦ:нови [re: White Raven]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано12.07.05 10:46





...За християните една хомосексуална връзка не може да притежава мистичния замисъл и ценност на благословения от Бога и Църквата хетеросексуален брак, чиято главна цел е създаването на потомство (Бит. 1:28). В същото време за никого не е тайна, че редица от православните монаси и някои от свещениците в Българската и другите православни църкви изявяват хомосексуална нагласа. Налице е шизофреничната ситуация да се отхвърля хомосексуализма на теория, но той да бъде търпян на практика, за да се поддържа привидност на живот в нашите манастири. Неслучайно редица духовници, разочаровани от това лицемерие, преминават към морално по-строгите старостилци. Трябва ли да започне гонение на вещици в Църквата, да се върнат времената на Великия инквизитор, да се сипят анатеми? По мое мнение такава суровост днес не е нито възможна, нито желателна . На хомосексуалните не трябва да се гледа като на психопати или потенциални престъпници, а да им се даде възможност да овладеят нагоните си и да сублимират сексуалната си енергия си в творчество за слава на Бога и лично спасение. За да стане това, Църквата трябва да престане да си крие главата в пясъка като щраус и да постави открито проблема за разглеждане.
Архим. Павел Стефанов (Шуменски университет)






Редактирано от famulus на 12.07.05 10:56.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор The Tangent (Прог-нах се)
Публикувано07.01.24 15:32



На мен не ми пречат.Стига да не ми пропгандират ориентацията си.
Така също и вегетарианци,вегани и всякакви други клубчета и разклонение.
Аз като не пия и имам проблем с алкохола,не пропагандирам трезвеността си и над 12 години въздържание.
Точно в АА клуба ги научих нещата.
Че има значение само твоят душевен мир.
Не ни интересуват неща водещи до конфликт и напрежение.
Ако можем да помогнем,хубаво.
Ако ли не не пречим.
Точно в клубът има двама гейове.Единия даже иска полът да си смени и ходи като жена облечен.
Аз съм окей с това.И двамата са много интелигентни и духовно извисени.
По-скоро да те е страх от фанатични простаци,това е.
Нека всеки има отговорност за собственната си вяра и за себе си.
Аз религиозен не съм,но съм вярващ в БОГ.
Понеже Бог ме измъкна от адът на алкохола.

В крайна сметка накрая винаги стигаш до равносметката



Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.