Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Различните страни на зарчетонови [re: ann]  
Автор Mish-o ()
Публикувано23.04.05 21:27




Една прекрасна илюстрация на примиряване на противоположни
гледни точки можем да намерим в два отговора
по темата на една наша приятелка:


Автор suczka (любопитна)



Имам подобен проблем.
Много близък човек (жена) от семейството е с такава ориентация.
И знаете ли? Не ми пука.
Винаги съм обичала този човек, и каквито и наклонности да има, за мен е важен човекът, а не с кого си ляга.
В тези среди също има чувства, страдание, изневяра, лоялност, вярност, - всичко е като при нас. Няма единствено прокреация. И въпреки, че не разбирам тези хора, не мога да ги отхвърля.

Ако един ден синът ми дойде при мен и ми каже - мамо, аз съм гей... аз няма да имам избор, нали?

Мога да го приема или да го отхвърля.

Но според мен на него самият би му било достатъчно трудно, защо да го лишавам от подкрепата си, защо да го третирам като изрод - аз, собствената му майка? Ще го приема.





Автор 3eфиpнa плaмъчka (приказна)



Взе ми думите от устата....






Автор Eжko_ (_бодлидрешко)




Здравейте, suczka

Мисля, че ви разбирам. . . донякъде.

Но вижте - представете си, моля Ви, че сте майка /съвсем хипотетично/ на един престъпник - например, на един мъж, който е убил по най-зверски начин едно мъничко момиченце ненавършило 7 годинки.

Не само Вие, но и много други майки /на Ваше място/ биха защитавали "със зъби и нокти" детето си, само и само то да "отърве кожата".

Но това ли ще е справедливостта . . .

Помислете си също и за това: когато двама гейове говорят за любов помежду си, - а същевременно са способни да стигнат /и стигат/ до най-низки извращения , - дали тези чувства не са продукт именно на СТРАСТИТЕ. . .

Това последното го казах неслучайно, във връзка с "хуманното" чувство за изневяра, което споменахте, сякаш между другото . . .


С поздрав най-сърдечен






Автор 3eфиpнa плaмъчka (приказна)



Боя се, че и ти ми взе думите от устата.... донякъде...
Аз съм противоречива личност....
Дори в момента се чудя как бих реагирала , и какво бих си помислила....
Дали това каза suczka, или това , което ти каза.....




И причината е не в противоречивостта на личността й,
а в способността й да погледне безпристрастно
към две от съществуващите "страни на зарчето".





Тема Re: Критерият за гряхнови [re: jaytee]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано23.04.05 23:11



аз мисля, преди да дефинираме какво значи "дело на Бог", да дефинираме, какво значи "дефинираме". хехе. добре ще го подкараме.

аз мисля, да не си дефинираме до безкрай все едно не говорим български. библията е книгата в която според мен говори Бог. вярвам, че именно така си ме и разбрал ...

защо това е така за мен ? чел ли си 'Мисли' на Паскал ? той казва там, че за него пророчествата в Библията са най-голямото доказателство, че този, който стои зад нея е Бог. няма да ми стигне място да говоря за всички сбъднали се пророчества. но накратко казано е така - библията е self authenticating. тя съдържа пророчества, които при изпълнението си ни карат да приемем, че и останалата част от книгата - моралната - е също толкова заслужаваща доверие.

това е обективен поглед.

субективният е че тази книга способства за моето новорождение.

death comes first. then resurrection life.


Тема Ето какво...нови [re: White Raven]  
Автор Boдeн дyx (оптимист)
Публикувано24.04.05 13:24



Левит 20:13 - Ако някой легне с мъжко, като с женско, и двамата са извършили гнусота; непременно да се умъртвят; кръвта им да бъде върху тях.

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Re: Ето какво...нови [re: Boдeн дyx]  
Автор ng (Надя)
Публикувано24.04.05 13:44



Да, но това е дискусия за конкретното ни отношение към гейовете.
Кой да бъде палачът?



Тема Re: Ето какво...нови [re: ng]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано24.04.05 15:21



Наде, това е неговият отговор за нашето отношение към гейовете.



Тема Re: Ето какво...нови [re: White Raven]  
Автор ng (Надя)
Публикувано24.04.05 22:18



Явно...
Не ми се щеше да го повярвам.



Тема Водни Душе,нови [re: ng]  
Автор cuddly ()
Публикувано25.04.05 10:29



или човека просто цитира какво е било отношението към гейовете в Стария Завет.
Не мисля, че предлага да правим същото. Но, да го питаме.

Водни Душе, кажи какво точно имаш пред вид с дадения цитат?



Тема Re: Водни Душе,нови [re: cuddly]  
Автор Boдeн дyx (оптимист)
Публикувано25.04.05 17:33



Имам предвид какво е Божието отношение - а ние като вярващи в Бога следва да приемаме неговото отношение.
Или си хомосексуалист, или християнин - среден път няма! Има много истории на хора, които са практикували този грях, но чувайки благовестието са се покаяли, приели са Исус и Той ги е освободил.
Така че отношението следва да е свидетелстване (без да се премълчава Божието отношение към този грях), молитва - и ако човека откликне и се покае - приемане.

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Re: Водни Душе,нови [re: Boдeн дyx]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано25.04.05 17:58



Значи ако не се покае, няма приемане, така ли?



Тема Re: Водни Душе,нови [re: Boдeн дyx]  
Автор cuddly ()
Публикувано25.04.05 19:55



средният път...

1. Християнинът не е хомосексуалист. Добре, но:

2. Християнинът може ли да е грешник - прелюбодеец, убиец, лъжец, винопиец, чрвоугодник, скандлждия, клюкар, лицемер, идолопоклоник и т.н.

3. как определяме кога някой човек е такъв - колко пъти трябва да сгреши, че да го определим като определен тип грешник...

и за да е ясно- според мен също не същесвтува християнин, който да се бие в гърдите, че е хомо или бисексуален. Но, има християни, които се борят с грехове. Включително и гореспоменатите.

Също както има много християни, които се борят с други грехове.

И може би няма християнин, който да не се бори с никакви грехове тук на замята.

Поздрави




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.