Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cave]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано09.05.05 07:46



Благодаря ти за дългия отговор. Какво да ти кажа... Удивително е, че знаеш какво е мнението на Бог по различни въпроси и какъв е божият модел. И как Исус ще ме посрещне след смъртта ми и какво ще направи с душата ми. И всичко това си научил от обективни източници. Просто невроятно. Чудесно е, че си открил верния път. Предполагам, че ще стигнеш далече в небесната йерархия.

И още няколко коментара... Аз съм на 34 години и от тази си възраст мога да твърдя, че човек не избира в кого да се влюби. Влюбването не е избор и не подлежи на контрол от съзнанието. Това, което подлежи на контрол е как ще действаш, когато се влюбиш. Можеш да избереш да го подтиснеш, да не го изразиш изобщо.

Да, аз бих могъл да подтисна влюбването в мъже, мога да се опитам да го игнорирам, дори мога да се оженя за жена. Със сигурност ще намеря жена, на която няма да и пречи че не съм влюбен в нея. Дори и секс мога да правя с нея без да съм влюбен в нея само за да забременее. Донякъде се чувствам подведен от съвременното общество и култура, че бракът се гради върху любов. Затова наивно смятах като по-млад, че една жена ще очаква от мен да я обичам. И ако се оженя за нея без да я обичам това ще е един вид измама. Не съм бил прав. Какво да се прави... Затова сега съм обвързан с човек по любов в моногамно семейство, което се оказва много по-грешно и заслужаващо смърт поведение... Нищо, сигурно трябва да има и такива объркани като мен, за да си личи кои са по-качествените души на този свят.



Тема Re: Отношението остава неопределенонови [re: famulus]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано09.05.05 08:11



Точно, точно....

Само не разбрах, защо към гейовете трябва да има по-специално отношение?!

Животът си е техен, анусът също.. щом им харесва, нека живеят така, както те са си избрали..

Не би трябвало да ги съдим. Това е моето мнение. Стига да не пречат на околните и да не искат някакви специални права. Ако ще сме равни - да сме равни. Да не се пишат на малцинство или нещо в тоя род



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор nk® (Надя®)
Публикувано09.05.05 09:10



Кейв знае отговора как Иисус ще те посрещне, защото сам Той го е казал в евангелието.
Трябвало е да се ожениш за жена, щом можеш да живееш с нея. И да се бориш с наклонността си.
Туй с влюбването не може да е аргумент. Освен това се влюбваме според ценностната си система, а тя се изгражда с моралните ценности.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: nk®]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано09.05.05 09:54



Съгласен съм с теб. Това нещо влюбването е алабала. На този акъл в момента съм доста циничен и бих се оженил. Може би все пак трябва да стана още малко по-циничен. Все още не мога съвсем да си представя, че ще трябва да спя в едно легло с нея или че ще трябва да се съобразявам с нея и да правим разни неща заедно след като не изпитвам нищо към нея... Но някои хора се женят за азиатки, например. Те са възпитани да се подчиняват тотално на мъжа. Ще спи където и кажеш и ще прави каквото и кажеш. И са добри домакини на всичкото отгоре.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор nk® (Надя®)
Публикувано09.05.05 10:44



Тук, в България, е пълно с жени, които не обичат секса. Не ти трябва азиатка. О, ти не беше в България.. Е, не знам как е при вас, защото не знам къде си.
Та, както казах, и в Ст.завет, и в Новия, е обяснено, че ще вриш в пъкъла ако не преодолееш състоянието си.
Според мен, Господ затова дава последните години от живота без полов нагон, за да се покаят хората и да се обърнат към благочестив живот на стари години.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано09.05.05 13:27



а кой ако не аз ще прецени дали нещо печели доверието ми ?

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано09.05.05 14:03



няма нужда от ирония. това за теб е само дискусия. какво като иронизираш "обективния ми източник" ? ти имаш ли по-обективен ? виж колко е просто - ако ми отговориш с 'всичко е относително', самият ти отговор е доста ... относителен. прочее, може пък не всичко в съдбовните решения в живота ти да е относително тогава ? иначе хот дога може с кетчуп, може и без ...

не знам дали си сърдит на съвременната култура с нейния култ към влюбването, но ми се струва, че все пак си нейна жертва. така или иначе ти вярваш, че именно влюбването ти трябва да определи посоката на живота ти и сексуалната ти ориентация. както свидетелства живота ти. е добре. аз пък не вярвам в това. ти вярваш и аз вярвам. в различни неща. ти си сърдит на културата в която си израснал, но въпреки това си в плен на нея. аз не съм сърдит, защото съм над нея. аз бях сразен и пленен от една любов, която е отвъд човешкото разбиране за любовта. тази любов, която е на съвсем различно от сексуалното или дори емоционално ниво, осмисли и сложи в ред всички други нива. пожелавам ти го и на теб

едно нещо право си казал - с подтискане не става ... става с новорождение ...

а това че си объркан част от иронията ли беше ?

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано09.05.05 14:05



ок , грешка за САЩ.

ма ти не си в Б-я поради сексуалната си ориентация ли? и понеже, тук си преследван по някакъв начин ли или заради други причини? щото ако е заради други не виждам защо се споменават балканите и пропуснатите ползи ...

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано09.05.05 14:10



да, цинизмът е дял на умните глави. той обаче е синдром на придобитата имунна недостатъчност на сърцето...

ако търсиш отговора, търси го.

death comes first. then resurrection life.

Редактирано от cave на 09.05.05 14:11.



Тема Re: Отношението остава неопределенонови [re: Cлaв]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано09.05.05 16:46



Ами Теди не пледира за особено отношение, просто ооставя един въпрос, който стои най-вече за протестантите, защото те се идентифицират най-вече с тенденциите за "политкоректност", религиозно безразличие и пр, царуващи в потестантските държави. Ако протестантското общество казва - педерастията е хубаво нещо, нека братята педерасти се "женят" или "омъжват", нека осиновяват деца и ги възпитават в тоя дух - то бива ли отделните протестанти да се противят на това и да се осмелят да кажат на някой близък хомосексуалец - стой, според мене това, което правиш, не е хубаво.

Иначе ти казваш - да правят каквото искат - да - ами ако това е 14-15 годишния ти син и някой батко му "помага да осъзнае, че се е родил гей, с особена насоченост"?




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.