Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: FireHead]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано06.05.05 03:36



Казах, че съм съгласен с него в смисъл, че разбирам гледната му точка и не виждам причина да дискутираме повече. Cave вярва, че Бибилията е дело на Бог и това, което пише в нея трябва да се приема буквално. Аз имам по-различно виждане за света. Не мисля, че последната истина за света може да се напише веднъж завинаги в една или няколко книги.

Както и да е, от отговора на cave не ми стана ясно защо Бог си е променил решението за съдбата на съгрешилите? Т.е. защо до един момент Бог е заповядвал съгрешилите да се убиват, а преди около 2000 г. е решил да не се убиват? Къде е гаранцията, че Бог няма да си промени мнението отново по този или други въпроси?



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор lgnatius (пристрастен)
Публикувано06.05.05 13:35



Значи разбирате, че нашето отношение е различно от вашето заради въпроса за АВТОРИТЕТА.

Всъщност този философски въпрос предхожда въпроса за греха, защото понятието грях почва да се изгубва без въпроса спрямо КОГО е грях.

Всъщност без Бог ВСЕКИ ГРЯХ малко или повече вече не е грях.

Ако аз се считам за безусловен авторитет за себе си, то естествено всичко, което мога да извърша без да пострадам от някого ми е позволено...


Питате се защо в СЗ Бог заповядва смърт чрез камъни, а в новия не?

Отговорът е елементарен: Отношението към греха винаги е лошо, но в стария завет имаме основаване на едно ТЕОКРАТИЧНО ЕТНИЧЕСКО ОБЩЕСТВО.

Мойсеевия закон е не просто нравствена норма, а ред от обществени правила същевременно.

Всичко това става заради грубия характер на тогавашните общества.

С времето на Христа, именно след слизането на Светия Дух се създава ЦЪРКВАТА-тя по своето призвание е ОТДЕЛЕНА донякъде от обществото.

Защото в нея вече има АВТОРИТЕТ И ВДЪХНОВЕНИЕ отвътре-гласът на Светия Дух.

НЯМА НУЖДА тя да бъде теократично общество със строги наказателни мерки.

Не че този грях не е грях, и през старозаветно и новозаветно време вършещите го постепенно УБИВАТ своята душа и съответно след своя земен път...

С други думи-променен е само факта, че при липсата на старозаветната теокрация липсва физическото наказание за греха.

Въбще при църковните дела целия ред на живота се променя тотално в сравнение със СЗ. Далеч не само по наказанието за греховете, жертвите, култа и т.н.

Но отношението към него е същото.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: lgnatius]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано06.05.05 16:31



В отговор на:

Значи разбирате, че нашето отношение е различно от вашето заради въпроса за АВТОРИТЕТА.

Всъщност този философски въпрос предхожда въпроса за греха, защото понятието грях почва да се изгубва без въпроса спрямо КОГО е грях.

Всъщност без Бог ВСЕКИ ГРЯХ малко или повече вече не е грях.

Ако аз се считам за безусловен авторитет за себе си, то естествено всичко, което мога да извърша без да пострадам от някого ми е позволено...



Разбрали сте ме правилно. Точно това исках да изразя. Само искам да подчертая, че не вярвам на себе си като на безусловен авторитет. Ни най-малко.

Малко се отклонявам от темата, но след като се отвори този въпрос ми е интересно следното нещо. Когато казвате, че вярвате в определено нещо, вярата при вас отвътре ли идва, от нещо вътре във вас, или се дължи на нещо извън вас?



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор lgnatius (пристрастен)
Публикувано07.05.05 19:21



Аз и не съм ви подозирал даже в някаква безкрайна самоувереност, не изглеждате поне по това което пишете внимателен и замислен човек.

Просто разгледах нещата в чист вид, но в живота те винаги са повече или по-малко смесени.

Проблемът с вярата никога не е бил решен изцяло, защото тя е някакво тайнство.

Отначало беше някаква тъга по Бога, аз не вярвах в Него, но подсъзнателно Го търсех.

После, когато Го забравих, Той някак си промени самото ми сърце.

Усетих и нещо свръхестествено.

След това месеци наред живеех с радоста на това ново раждане, на това възкресение отвътре.

Ето, днес се почита събитието станало седмица след Възкресението.

Главния герой е Тома.

След като апостолите не повярвали на видялите Възкръсналия, той Лично им се явява.

Но тогава го няма Тома.

И разбира се, бивайки рационално настроен човек набързо отхвъля самата мисъл за това и техните свидетелства.

Останалата част от историята я знаете.



Тема Отношението остава неопределенонови [re: White Raven]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано08.05.05 14:54



За да имаме правилно отношение към гейовете, трябва да ги разберем.

За да ги разберем, трябва да можем да мислим като тях.

За да мислим като тях трябва да станем гей поне за малко.

Станем ли гей поне за малко, много е вероятно да ни хареса (поне за себе си съм сигурен).

Хареса ли ни - вече няма да имаме безпристрастно отношение....
И така....



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано08.05.05 22:58



къде точно в САЩ ? защото все още 25 щата имат строги наказания за sodomy. между които и Вашингтон D.C.

а до 1968 всички щати са ги имали ...

ми ти сега не си ли живееш с партньора в тая балканска страна ? кой ти пречи ? или нещо повече искаш ?

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: lgnatius]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано08.05.05 23:14



игнате не си прав. не раждането на църквата е причина да не се убиват грешниците. грешникът бива убит в лицето на Христос, затова той е оставен жив, като му бива подарена възможността да приеме божията любов и да се спаси.

jaytee

Римляни 2:4 Или презираш Неговата богата благост, търпеливост и дълготърпение, без да знаеш, че Божията благост е назначена да те води към покаяние?

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: jaytee]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано08.05.05 23:16



дължи се на нещо обективно печелещо моето доверие ...

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cave]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано09.05.05 03:59



> дължи се на нещо обективно печелещо моето доверие ...

Т.е. за себе си ти самият си авторитетът, който решава коя идея печели доверието ти и коя не.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cave]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано09.05.05 06:22



> къде точно в САЩ ?

Моля те, прочети отново какво съм написал: Канада и Западна Европа. Не съм споменавал САЩ. Но ако те интересува, еднополовите браковете в САЩ са законни в щата Масачузетс от миналата година.

> ми ти сега не си ли живееш с партньора в тая балканска страна ? кой ти
> пречи ? или нещо повече искаш ?

Не, не живея в България.

Редактирано от jaytee на 09.05.05 06:23.




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.