Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Критерият за гряхнови [re: cave]  
Автор Mish-o ()
Публикувано19.04.05 17:20



Какво значи това:
"ако ти кажа"?
или
"значи може и да ми доставя това познание" ?

Не е смислено да си правим отвлечени хипотези и предположения.

Въпросът е конкретен и ясен:

Ако нещо извисява душата на човека, доближава го до Бога,
"до висшите светове", (оставяйки го в пълно съзнание)
значи то не е грях.

Ако нещо доставя на човек само сетивно удоволствие,
значи то е "грях" в смисъла на Библията,
то го вкарва в материята и го подтиква да търси наслади чрез
материята, което е точно целта на демоничните същества,
работещи усилено в тази насока от времето на Грехопадението.

И ако човек прави само за удоволствие секс със законния си съпруг(а)
това пак е грях, дори ако човек не си го признава.
Тогава той действа пак под влияние на демоните,
хитро прикриващи се в неговите желания
и даващи му "законното основание" да го прави.

За Бог не е съществено, дали правиш секс за удоволствие
с човека, с който си сключил брак или с друг човек,
а самият факт на отдалечаването чрез това действие
на съзнанието ти от Духа и навлизането му в материята,
провокирано от стремежа кьм удоволствие.

Още по-важно е това въздействие върху твоето съзнание,
защото Бог ни дава свобода и не се влияе чак толкова от нашите
действия.

Редактирано от Mish-o на 19.04.05 17:44.



Тема Re: Ами...нови [re: White Raven]  
Автор ann ()
Публикувано19.04.05 18:22



---
"Не зная дали съм права, но обикновено жените, които са гей, бисексуални или крайни феминистки обикновено са от типа, които не са особено харесвани от мъжете по една или друга причина. Да кажем, че не съвпадат с общоприетия "идеал за красота". Това създава у тях голямо чувство за отхвърляне, нехаресване, неприемане.(Съвсем нормално). Но вместо да преодолеят това чувство те започват да проектират болката си или в омраза към мъжете, или в л\бов към жените. Някои от тях умишлено започват да променят себе си подчертавайки по-мъжествени белези- много късо подстригани, равлечени или мъжки дрехи."
---

Това е само една от много причини, поради които някой може да стане хомо или би.
Много от жените хомо или би - си изглеждат женствени и красиви.
Както и много от мъжете хомо или би - си изглеждат мъжествени.



Тема Re: Здравейте!нови [re: So_HaPpY]  
Автор ann ()
Публикувано19.04.05 18:30



---
"Науката търпи развитие. Как в момента окачествява хомосексуализма световната здравна организация?"
---

Ами ако това окачествяване се дължи на политически натиск?

---
"Ако се връщаме назад ... тогава нека обявим и негртите за втора ръка хора...
Нали до не много отдавна са били роби? "
---

Едновремешното отношение към негрите няма никаква връзка с науката и медицината. И не е било по такива причини.



Тема Re: Тъъъъй :)нови [re: *Джeм*]  
Автор ann ()
Публикувано19.04.05 19:21



"И да - обичам ли те, ще приема цялото ти отношение към живота. Но не като вярно или нормално, а просто като твоето отношение. Което не значи, че ще приемам и/ или одобрявам всичко, което ти правиш.
Ако носиш стари дрехи в дом за изоставени деца - и ще приемам, и ще одобрявам.
Ако даваш пари на просяците по улицата - ще приемам, но няма да одобрявам.
Ако опиташ да убиеш някого - нито ще приемам, нито ще одобрявам. "


Ами ... мога да кажа, че това е и моето отношение към любовта и приемането. Може би казано по друг начин.

"А защо всички религиозни вярвания на този свят не ги приемем като различните страни на едно зарче, примерно? Според това от коя страна го гледаме - такова и число ще видим. Само ако го отдалечим достатъчно от очите си, бихме видели, че то е нещо цяло... И тогава спорът твоето число ли е вярното или пък моето число - просто ще стане излишен. Ще разберем, че - колкото и да са ни различни числата - и ти, и аз виждаме правилно.
На едната му страна може да е християнството, на другата хиндуизмът, на третата ислямът, на четвъртата юдаизмът, на петата - будизмът, на шестата - езичеството...
Защо не?!?

Иначе - ние си мислим, че мюсулманите не познават истината, те си мислят същото за нас. И какво?
Аз си мисля, че ти не познаваш истината, ти си мислиш същото за мен. И какво?
Някой си мисли, че знае какво ще ме направи щастлива, аз си мисля, че знам какво ще направи него щастлив. И какво?
Резултатът е един: по цялата ни Земя НЯМА ни любов, ни мир... Може би защото са малцина тези, които ги имат у себе си..."


Зарчето трябва да е с мноого много страни ... докато накрая стигнем до сферичка
Разбирам този възглед, но не мога да го приема като верен.
Ако приемем, че всички религии представляват някакъв собствен и частичен поглед в/у Бога и реалността, то тогава остава проблема - как ще разрешим местата с явните противоречия ...? Те биха могли да се дължат на неточен или несъвършен поглед примерно. Което пък ще означава, че по-скоро всички религии са еднакво неточни или несъвършени, що се отнася до някакъв абсолют, до някакъв независим критерий.

Как би могла да примириш ти християнството и атеизма?
Аз не виждам как биха могли да бъдат различни страни на едно и също зарче, не ми се връзва ...
Или пък християнството и сатанизма ...

Сега ... аз мога да живея в мир с мюсюлмани, хиндуисти и атеисти. Нямам такъв проблем. Това, че те смятат, че съм заблудена относно религиозните ми вярвания както и че аз смятам, че те са заблудени относно техните - изобщо не означава, че трябва да се бием заради това ;)
Аз няма да им се сърдя ни най-малко, ако ме смятат за заблудена. В края на краищата, всеки човек в този живот има право, дори и на погрешно мнение ;)
Няма да им се сърдя, ако те се опитат да ме убедят в техните вярвания - мога да ги разбера. Те ще подходят от гледната точка на виждащите :)
А и защо да не обсъдим вярванията си и вижданията си за живота.

Аз уважавам техните вярвания и правото им на избор.
Ще се радвам, ако те уважават моите.
Пък един ден ще разберем чии са били верни
Не мисля, че това е пречка за мира ...

"Моята представа за любовта е да те попитам: ти какво мислиш, че ще те направи щастлива? А защо точно това?
И, ако мога да ти го дам - да ти го дам. Ако не мога - да си вървя мирно по пътя. Рано или късно ще срещна някого, за когото щастието ще е нещо, което аз мога да му дам. Или пък той - на мене. Но не защото някой от двама ни си мисли, че знае какво е - а защото сме се питали и знаем точно какво е. "


Но забележи, ти ще постъпиш така, тъй като това е твоята представа за любовта, това са твоите убеждения. (мисълта ми е, че в края на краищата постъпваш според убежденията си - което според мен е нормално де ;))

Иначе - горе долу и моята представа е такава.
Само дето убежденията ми включват и разсъждения от типа - истина и лъжа, черно и бяло (като под черно и бяло основно имам предвид лошо и добро), вяра в абсолютни норми и абсолютна истина ...
И поради това, че убежденията ми са такива, аз мога да предложа на хората тези виждания за живота и истината - тъй като смятам, че те са добри и верни, а и това би било естествено следствие от убежденията ми (т.е. предлагането им).
Естествено, ако някой не желае да ги приема - няма какво повече да му ги натяквам.

Това е в общи линии - опитвам се да ти обясня моята гледна точка. Надявам се, че ме разбираш.



Тема Нали това ви разправямнови [re: Mish-o]  
Автор famulusМодератор (нищожен)
Публикувано19.04.05 21:11



дали изпадаш в содомски грях с мъж или с жена, няма разлика



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано19.04.05 22:26



А какво ще кажеш за това, че най-голям процент гейове има именно в църковните среди?
А какво ще кажеш за разврата по манастирите?

Или и това ще изтриеш?

А какво ще кажеш за един цитат на не помня кой гръцки философ: Мъжете за удоволствие, жените за разплод??



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Cлaв]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано19.04.05 22:29



Не съм чувала за такъв процент. Би ли посочил някакви статистики като източник на информация? (Тип "градски легенди" не се приемат като доказателство).



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано19.04.05 22:35



няма градски легенди, модератор!

Но няма и официална статистика, защото такива като тебе веднага ще обвинят автора, че нещо е мръднал, че е еретик, че е антихрист или не знам още какво.

Защо ми изтри темата до оня *****с християнската музика? Нещо обидно ли ми казах?

Редактирано от White Raven на 19.04.05 22:51.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: Cлaв]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано19.04.05 22:48



Ми щом няма официална статистика, за какво говорим? Имало било много повече гей ориентирани в Църквата. За коя църква говориш? Какво е църква и пр. Изясни си по-добре тези въпроси.
Постингите ти бяха в категорията "спам", затова бяха изтрити. Също така никой не те е банвал.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: White Raven]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано20.04.05 07:44



този ник наистина никой не го банвал..

предишния обаче много яко го изкълца, заради въпросното РЪКОБЛУДСТВО.

Виж, модератор.. Ако стана шеф на НСИ ти обещавам наред с всички простотии, които проучват и изследват да и графата за която говором - гей ориентацията в българската православна и католическа църква. То това си е обществена тайна мене ако питаш, но ти просто за неудобните неща си затваряш очите.. а такива като мене - delete и в боклука.

Съжалявам ако съм нарушил с нещо спокойствието ти




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.