Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: cvete13]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 14:59



Тук отговарям не като бисексуална, а като протестантка.

Мисълта ми е за честата изповед. М. Лутер се обявява точно против това, т.е. това е една от причините да се отдели протестантската църква, а именно - чрез изповедта човек не може да се изчисти от греха си. Не духовникът е този който трябва да опрощава Греховете, а Самият Бог. В смисъл такъв - аз мога да направя грях, да се изповядам, по този начин да се пречистя и след това да правя отново грях след грях. Изповедта е успокоение за самата теб. Изповедта не е равносилна с осъзнаване на греховете. А прошката смъртен не може да ти я даде. Идва от Другиго

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cuddly]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 15:07



Виж сега, аз вярвам в Бог. Вярвам в задгробния живот на душата. Вярвам в Рая и в Ада. Но също така знам, че Библията не само не трябва да се тълкува енозначно, но и в самата Нея пише, че тълкуванията й биват различни. Съжелявам, че сега не мога да ти цитирам пасажа.

Аз съм християнка. От протестантско семейство. Вярвам в Бог. Моля се на Бог. И знам, че "Господ е Пастир мой". Знам още неща. Не много, но съм убедена в тях. Убедена съм и че това да обичам Някого не е грях, само защото е от моят пол. Въпрос на интерпретация.

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: So_HaPpY]  
Автор cvete13 (усмихната)
Публикувано15.04.05 15:08



Прошката при изповедта ти я дава само Бог, свещеникът е свидетел от името на Църквата и твой духовен съветник. Той от себе си НЕ прощава. Прощава Бог и само Бог. Католическата изповед(срещу която е Лутер) и православната нямат нищо общо. Изповедта е много ПОВЕЧЕ от успокоение за самия човек и осъзнаването на греховете е предпоставка за изповед - неосъзнати грехове не могат да се изповядват, нали Тя предполага сериозна подготовка.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: So_HaPpY]  
Автор cuddly (дивото зове)
Публикувано15.04.05 15:12



значи, според твоята интерпретация, бисексуалността не е грях, така ли?

иначе от обичане до обичане има разлика, нали...
не е задължително да правим секс с всеки, който обичаме



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: cvete13]  
Автор *Джeм* (наникъде)
Публикувано15.04.05 15:12



Източникът на тази любов си е вътре в нас.
Докато го търсим отвън или чакаме той да ни намери - все нещо ще ни липсва, за да усещаме любовта с цялото си същество. Разбирай - с цялото си съзнание.

Любовта се открива трудно - и още по-трудно се 'възпитава'. Не споря по въпроса :)

Но кой по какъв начин ще стигне до нея - това никой не може да знае, мисля си.

На мен никога не ми се е случвало да се видя с Бога лично.
Вярно, откривам Неговите проявления във всичко около себе си - в Природата, в хората, които срещам, в обстоятелствата на целия ми живот до сега... и въпреки това мога само да гадая и да тълкувам намеренията Му... което и правим всички на тая Земя.

...а емоциите са 'сиренцето' в капана на реалността...


Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: So_HaPpY]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано15.04.05 15:17



То и без това обратните са 2%. Останалите 98 може и да грешат наистина, но и те трябва да са наясно, че това, което правят е грях. При това положение някои от тях се каят обаче и Бог ги приема. Но как да се покае този, който мисли, че постъпва по Божията воля. Ето затова трябва да е ясно кое е грях и кое не. Не за да ”тикам някой в ада” го пиша това. А да се замисли. Бог не иска смъртта на грешника, а да се отвърне той от пътя си.



Тема Re: За отношението ни към гейоветенови [re: cuddly]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 15:20



Но какво лошо всъщност има в секса?

Да, аз не правя секс с всички, които обичам. Но тук не си ли говорим за онази Другата любов?

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: Ask2OO4]  
Автор So_HaPpY (Slap-stick)
Публикувано15.04.05 15:22



Гейовете са 11% от населението.

Татуирах си часовник и за всичко закъснях...


Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: *Джeм*]  
Автор cvete13 (усмихната)
Публикувано15.04.05 15:23



Разбира се, че любовта е и вътре в нас, нали сме създадени по Божи образ и подобие, а източник на любовта вътре, вън, горе, долу и т.н .. е Бог

Има хора, които са видяли Бог съвсем лично - яли са, пили са и са говорили с Него преди 2000 и повече години и Той ги е научил на разни неща - всъщност на най-важното



Тема Re: да! за вродената такава сексуална ориентациянови [re: *Джeм*]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано15.04.05 15:33



Смисълът е, че Бог е предвидил за нас истинско щастие. Такова, което нашите представи не познават. И то вечно. Но трябва да сме готови за него. Иначе можем да погубим себе си навеки.

Мога да ти кажа, че гордостта е част от същността ми. Да се разделя с нея е като да си отрежа крак или ръка. Така го чувствам. Обаче на мен ми е пределно ясно, че това е първия грях. И затова се кая за него и вярвам, че Бог когато му дойде времето ще ме освободи от него. Аз осъзнавам, че гордостта е зло. Но тя е част от мен. Виждам, че да я държа е престъпление спрямо мен. Но така съм свикнал да се възприемам. Също като цигарите - вредни са, обаче...
Просто ти не искаш да видиш, че толерирането на тази ориентация е престъпление срещу теб. Мислиш, че така си в хармония, че това ти е естествено. Няма да бъдеш щастлива обаче. Ако не го видиш сега един ден ще разбереш.

Всичко най-хубаво




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.