Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:43 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема към 2405нови [re: lskren]  
Авторпpeминaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 11:17



Не смяташ ли, че трябва да приемеш Бог в сърцето си и да се опиташ да си по-толерантен с другите. В края на крайщата в Библията се набляга преди всичко на любовта, търпението, смирението - ако някой мрази, не е видял Бога а ходи в тъмнина. Относно гордостта - това е грях, поради който не се спасяваме. Явно много си чел, но това не е най-важното ако не го прилагаш с любов. Мислиш ли, че Бог одобрява твоето поведение? В края на крайщата хората са на различно ниво - не можеш ли да бъдеш по- толерантен. Пък и в края на крайщата всеки има свободна воля.



Тема Re: Преражданенови [re: Умeн]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано12.06.03 19:09



Знам само, че християнството го отрича, но това не означава че то не съществува ...

Не е ли крайно време някои догми да бъдат леко ... `модернизирани`, за да не звучат старомодно и като вярвания на примитивно общество, каквото е било онова по времето на Христос?

Не оспорвам ценните моменти в религията, но все пак ... така не се привличат последователи.
Вече.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Преражданенови [re: Bиливap]  
Авторhope (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 20:52



А защо да не се разкраси слйнцето, или да не се промени пътя на луната?
Така ми звучи и това - "ДА СЕ МОДЕРНИЗИРА ХРИСТИЯНСТВОТО"?
Ние по-велики ли сме от Бога, или по-умни?
Човек може само да разрушава и разваля сътвореното, но не и да сътвори нещо ново.
Погледни какво става с природата от нашите модернизации - тровим въздуха, водата и почвата, изтънява озоновият слой. И то все от човешките модернизации.
Бог е дал на хората едно съвършено, чисто и свято учение и ако поне него не можем да опазим на този свят, тогава защо сме тук?



Тема Моята гледна точка за религията.нови [re: hope]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано13.06.03 10:57



Разбира се, очаквах да не ме разбере никой. Да се модернизира християнството означава да се направи по-достъпно за съвременното общество. Факт е, че все повече намаляват християните и искрено вярващите. Преобладават вярващите по навик, не по убеждение. Това ли е целта? В Средновековието Църквата е осъществявала `волята` Божия по невероятен начин - Инквизицията. Факт е, че много невинни хора са били изгорени на кладата. Факт е, че често Църквата не е могла да различи дали способностите на някой се дължат на Сатаната или на Бога. Според мен идеята и замисъла на религията е съвсем друг. Какви са тия глупости с католическите индулгенции, чрез които греховете ти се опрощават като си платиш? Какво божествено има в това? Нима Бог борави с пари и е търговец? И кой е Папата да ти урежда прощаването на греховете посредством пълненето на църковните каси? Къде остана смирението и живота в бедност? Ами да погледнем нашите два Синода. Всичко е политика. Как ще вярват хората като точно божиите служители и някои наистина старомодни схващания в догмите им се струват толкова неприложими.
Не, нито сме по-велики от Бог, нито сме по-умни. Но религията в този си вид просто не изпълнява функцията си. Защото средата се променя, обществата също, хората се проминят ... религията ако не се нагажда според новите условия - тя просто става старомодна. Кажи ми, защо младите не ходят на църква? Защо не търсят пътя към Бога? Защото в момента религията няма какво да им предложи. А това не е хубаво.

Бог е дал на хората едно съвършено, чисто и свято учение - което е било написано на отдавна изчезнал език и след това многократно превеждано, тълкувано и променяно според представите на преводача на всякакви езици. Аз дълбоко се съмнявам, че това което четем сега в Библията, отговаря и 60% на първоначалния замисъл и предава старите послания. Така се губи магията, губи се внушението ... и мъдростта в думите просто се изпарява. Остават слова, в които всеки влага някакъв свой смисъл ... А не трябва така.

И всъщност каква е представата за Бог в християнството? За Светата Троица? Каква е била по времето на Христос и каква е сега ... ето за това говоря - нещата много са се променили, а представите - никак.


http://cv.dir.bg/23-xxxx/diosiv.htm

Прегледай това

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Редактирано от Bиливap на 13.06.03 11:11.



Тема Re: Няма преражданенови [re: Ф.]  
Авторkoko-braiz (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 16:20



Мисля че тези изявления на Ф. не би трябвало да ни дразнят мили братя.Приемете го като една изгубена ОВЦА ,която чака да баде намерена от своя пастир.
Аз лично с най-голямо удоволствие ще се помоля за него и нека срещне Бог по такав начин,че да баде направо изкъртен:)) за Бог няма невъзможни неща има неща които не иска да направи.



Тема Re: Моята гледна точка за религията.нови [re: Bиливap]  
Авторkoko-braiz (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 16:41



ами няма и как да те разбере.сега не че се заяждам с тебе ,но нещата които пишеш са ........няма да конкретизирам.

Така се губи магията, губи се внушението ... и мъдростта в думите просто се изпарява

за каква магия става вапрос ще попитам?
нищо не се е променило за хората ,които уповават в Бог.
Бог е сащия и вчера и днес и утре.
Пък това за губенето на внушението е абсурдно казано.Убеден съм ,4е на жсеки ,който вярва в ИСУС му е нужно някакво внушение.



Тема Re: Моята гледна точка за религията.нови [re: koko-braiz]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано14.06.03 11:29



нещата, които пиша са моята гледна точка за религията
не държа да убеждавам другите в нея, тя е просто моята гледна точка

Така се губи магията, губи се внушението ... и мъдростта в думите просто се изпарява = Така се губи посланието, губи се дълбокия смисъл в знанието ... мъдростта в думите просто се изпарява

Иисус не е ли правил магии (чудеса)? Да, правил е магии (чудеса) ... къде с психология, къде с трикове ... и хората са го тълкували като божествено. Защото са били примитивни и незнаещи ... а такива хора най-лесно се манипулират и водят.
Ще ти дам такъв пример.
Нострадамус е съзирал танкове във виденията си - но знаеш ли как ги е описал? Като големи метални каруци, задвижвани не от коне, а от някакви мистериозни сили. Е, днес няма човек, който да не знае какво задвижва танка. Така и онези хора пред 2000 години. Като не са виждали нещо, те не знаят как да го опишат ... използват думи и понятия, които са им познати ... но които далеч не описват правилно явлението. Иисус вероятно е боравел с енергии и така е лекувал хората - бил е лечител. Говорил е мъдро и сладкодумно и е очаровал жадните за такива неща хора. Провъзгласил се е за Божий Син и те са му повярвали. И са го последвали. Защото не са разбирали какво става и защо става ... А хората се страхуват от непознатото. Сега няма ли такива чудодейни лечители? Нямало ли е по време на Инквизицията? Винаги е имало и винаги ще има. Дарбите са едни и същи - зависи как ще ги използваш - дали с добра или с лоша цел.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Няма преражданенови [re: koko-braiz]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано14.06.03 11:32



Всеки сам избира в какво да вярва и сам намира причини и смисъл да го прави.
Щом си решил да си заблудената овца, твой проблем. Със или без твоята вяра в прераждането, то ще продължи да бъде факт. Ще молиш Бог да причини зло другиму? Защо ще молиш Бог да `изкъртва` Ф.? Помоли Бог за спасението на собствената си душа. Тази молба ще бъде чута със сигурност, ако е направена от сърце. А ти търсиш ли твоя пастир? Защото мисля, че не си го намерил. Ако седиш и чакаш, няма и да го намериш.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.

Редактирано от Bиливap на 14.06.03 11:36.



Тема Re: Няма преражданенови [re: Bиливap]  
Авторkoko-braiz (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 11:53



Виливар.......явно нещо не се разбрахме.като казвам "изкарти" и не случайно го слагам в кавички(ако си забелязал) имам в предвид Бог да го изпални,да се излее,да го обгарне,да го заслепи,да го обнови....това са все синоними на "изкарти".........:)) не мисля ,4е бих желал някога от Бог да причини злина някому....пък и как бих могъл,това е обида за Господ.Бог си има своите начини за всичко не съм аз този ,който ще Му казва какво да прави.....бих могъл само да го помоля:)



Тема Re: Моята гледна точка за религията. [re: Bиливap]  
Авторkoko-braiz (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 11:57



Виливар,абе ти изкара Исус фокусник бе симпатяга:)
Въпреки всичко Той те обича!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.