Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Преражданенови [re: lskren]  
Автор Vlado (член)
Публикувано16.07.03 18:36



Благодаря за "идеите"! За мен те всички са стари и отдавна обсъдени и отхвърлени. Няма да си губя времето излишно. Само ще ти кажа, че мога да отговоря на всичките ти малки заблуждения, но вече започвам да си мисля, че просто няма смисъл. Затова ще си спестя времето и ядовете. Не съм горд със себе си, но ако мога с нещо да се похваля - това е Христос, слава Нему - и ще го правя винаги. Затова не че презирам другите религии с техните заблуждения - не; но просто не им се връзвам. Това е.
А за помненето, дето уж изчезвало в света при поредното прераждане - това са си чиста проба фантасмагории, които не почиват на Светото писание, а то е за мен единствения достоверен документ. Не почиват и на ученията на светите отци, които уважавам и почитам. Затова пък почиват на учения, които по ред причини не просто ме съмняват - понякога направо ме плашат, и то с техния окултен произход. Отделно от това - както казах, Бог не върши безсмислици, а основната идея на покаянието е да се ПОМНИ грехът. Затова, ако се цели някакво "усъвършенстване" - животът без помнене на стореното преди е едно безсмислено занимание. Защото покаянието става невъзможно, а усъвършенстване без покаяние за мен не съществува. Така че и тази тема за сега я смятам за приключена. Както виждаш, нищо не ти цитирах, говорих по принцип.
Поздрави, Бог с теб!



Тема Покаяние и преражданенови [re: Vlado]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано16.07.03 18:43



Какво го развявате това покаяние като знаме?!

Покаяние = изповед, разкайване за сторената грешка, грях или както искаш го наричай. Нали всеки е насаме със себе си с Бог. Или сте приели католическата форма на изповед - свещеника е посредник между мирянина и Господ. Мога да контактувам без посредници, защото дълбините на сърцето ми са отворени. Разбра ли ме?

Покаянието е нужно, за да се пречисти човек и да влезе повече светлина в него.

А спомнянето на предишни животи толкова умове вълнува, че науката използва регресивната хипноза. И образите и преживяванията, които си спомня човек са описвани в книги. Обаче имат съмнения колко може да е вярно това, което се извлича.





Редактирано от ***ЛИЯ*** на 16.07.03 19:07.



Тема Re: Преражданенови [re: Vlado]  
Авторlskren (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 01:10



'Niama smisul' oznachawa ne poweche i ne po-malko ot 'Ne namiram smisul'.

Ako si priel Hristos spored pisaniata, to znachi, che ne si razbral nisto ot Hristos, a lazish po konturite na telesnata sianka, koiato niakoga toi e hwurlil na zemiata. Towa sa pisaniata i za sujalenie mnogo ot 'posledowatelite' na Hristos ne mogat da powdignat glawa ot ploskoto predstawiane na Bog i da widiat kak Toi e nawsiakude i wsichko. To i w pisaniata e pisano sustoto towa, no kak da go wuzpriemesh, kogato ne mojesh da widish?! I gledash ograniocheno, che inache te e strah.

Oswen towa Hristos sa go prieli po sustia nachin, kakto ti dnes bi priel Negow fizicheski obraz, ako Toi se wurne na zemiata (taka ste e spored pisaniata). Takiwa kato tebe sa go razpnali. Za da se poiawiat otnowo takiwa, koito da weiat znamena po otminali nesta bez da poglednat kude sa Tezi Nesta dnes. Pechalna istoria, no iawno taka triawba da e, stom kato Toi taka go e suzdal. Nashite emocii sa nisto.

Sto se otnasia za smisula na zabrawianeto (stawa duma za uma) to ima smisula na uzriawane na wizsheto suznanie. Wizsheto suznanie uzriawa, kogato se prowokira SWOBODNATA WOLIA. Ako umut ti znae tochno kakwo nakazanie sledwa ot greha, koito wurshish, toi ste predodwrati deistwieto, greha. No towa niama da e ot chistoto bojestweno suznanie, a ste e motiwirano ot uma ti. I niama da ima kriterii za uzriawaneto ti w duhowen plan. Za towa pametta ti e 'iztrita', za da pokazwash swobodnata wolia. Taka w mngo po-generalen plan suznanieto dostiga zrialost. Umut raboti na kusi pasowe. Onowa, za koeto e prednaznacheno prerajdaneto e globalen proces i ne moje da se osustestwi s primitiwnite wuzmojnosti na konvencionalnoto znanie. Nesta, koito si othwurlil otdawna, a s towa si si otriazal putia. Powtariam, che towa ne samo ne porotiworechi na Swetoto pisanie, ami se sudurja w nego. I hristianski swetci go propowiadwat s razbirane otwud ramkite na uma. Moga da ti poizpratia nesta ot razgowori na proswetlen hristianin pred studentska auditoria w Moskwa naprimer. Ottam bi ti stanalo iasno do kakwa radikana stepen se razlichawat sholastichnite uchenia na kazionnata curkwa s dulbokoto i wseobhwatno razbirane na Hristos.

Izobsto funkciata na curkwata niama kak i ne bi mogla da e ugodna Hrista, a pisaniata ne mogat da nauchat kak se wurwi kum Bog. Nestata sa mnogo po-blizko do choweka - te sa wutre w nego. I samo mogat da sa mejdu Hristos (ako s towa ime ti e ugodno da narechesh Sina dnes) i chowek. Wsichko drugo pomejdu izrazhodwa wruzkata i ia priniziawa do estestwoto, koeto mu e prisusto (na towa pomejdu). Poneje knigite i curkwata sa materialni i prinadlejat na sweta na uma, te ne mogat da sa transmisia na Bog. Poneje Sina e edinstweno proiawlenie na Bog, samo Toi moje da e Put kum Bog. Ostanaloto e pokwara na Ideiata na Bog.

Ako sa uspeli da te zabludiat w nesto drugo, to si e samo za twoia smetka. Edna luja kazana 1000 puti stawa istina za uma. Ti se podchiniawash na uma.

Apropo - ne stawa duma za drugi religii. Znam, che ne mojehs da merish s drug arshin, oswen s tozi, koito imash. Taman towa ti obiasniawam - Bog ne e religii. Nesto generalno si se oburkal. Wse edno na komunist da obiasniawash za demokracia. Toi wse Marks si predsrtawia i ne mojehs da go ubedish, che demokraciata e poniatie, koeto dalech nadhwurlia Marks (daje Marks se e pozabludil). Eto taka ti gledash na Swetoto pisanie. Toi Bog e mnogo nawun ot towa pisanie, Hristos e mnogo po-abstracten i nekonkreten, za da go snijish do obraz i grupowi ubejdenia. Tesnichko mu e na Wsemirnia w glawata ti (w glawite ni).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.