Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:02 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Преражданенови [re: 24O5]  
Авторlskren (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 01:16



Eh, wie, drugoto sustestwo - protiwotezite wi w poslednia wi posting sa ochewidni i goworiat za smut. Smut w opita wi da se namirate mejdu dogmata na edna murtwa psewdonauka i usestane, che tia e murtwa. Krepite razbiraneto si samo na citati i taka ne mojete da pluwate w smisula. Podskachate ot klon na klon i kogato 'se namokrite' sus sustnostta na nestata, izpitwate nistow ujas. Wednaga se krustite i gonite diawola sigurno. Wie prosto jiweete na durwoto ot silno razkloneni citati i towa e washeto sustestwuwane. A duhownostta iska razbirane.

Hramut na Swetia duh beshe tialoto ni, sled towa se okaza, che tam (pak w tozi hram) ne moje da namerim Bog?!!!!

Tuk ne stawa duma za negramotnost (koiato wie burkate s naizustiawane na citati), a za zaguba na wsiakakwa pochwa pod krakata wi. Kakwo iskahte da kajete s postinga si?

Sto se otnasia do sustestwoto, koeto sum, to ochewidno e po-malko oburkano ot Was, kakto se wijda ne samo ot poslednia posting. Dori da ste citirali nesto w drug kontekst i moiata zabelejka po otnoshenie na ciatata Wi da ne e umestna, to wednaga sled towa w otgowora si zalitate i se oplitate w sustoto nedorazumenie. Izwiniawam se za zabelejkata, no ia otnasiam kum wtorata chast ot otgowora wi:

Второ Христос никога никъде не е казвал-ако не ме търсите в себе си ,къде другаде искате да ме намерите. Напротив-казал е ,че от сърцето на човека излизат злите помисли и че лошото дърво не може да даде добри плодове.

Towa, che ne opredeliate tochno kakwo oznachawa wutre w choweka (w duhowen plan), e ochewidno. Ne stawa duma konkretno za surceto, a za onowa, koeto izbiagwat da spomenawat w liubimata wi dogmatika, a imenno che Bog mojem da namerim samo i edinstweno wutre w sebe si (spored purwata chast na pisanoto ot Was i protiwno na wtorata chast). Wie burkate, che curceto e nesto wutre w nas. To e chast ot obwiwkata na dushata. Tialoto, setiwata i surceto sa proizwodni na uma. Wutre e zatworena dushata, koiato e chast ot Bog. Taka che kato kazwame wutre, razbirame wutre, a ne obwiwkata na uma (tialo, setiwa, surce, emocii). Sega moje bi sum po-iasen? Moga i oste da raziasnia, siguren sum, che malko sa wi kazali po wuprosa. Te i ne znaiat. Kakto ne znaiat za prerajdaneto. Zabraneno im e da znaiat i te se podchiniawat (ne na Bog, a na dogmata).

I pak: negramotnostta ne idwa ot ne naizustiawane, a ot nerazbirane, priateliu. Tuk moje dosta da wi othwurliat i samia was, zastoto Wie ochewidno se opitwate da namerite nestata w sustinata im. Za sujalenie s instrumentite, s koito borawite, edwa li bihte uspeli (skoro). Dori factut, che mislite (niakak), weche mnogo Wi otlichawa ot goliamata chast tuk, no... No wse pak se durrjite za klonite ot citati, a ne pluwate wuw wodata na istinskoto poznanie. Za towa niakoi ot spodelianiata mi wi se struwat twurde mugliawi moje bi. Wie ste swiknali purgawo da otskachate ot citati, az sum w druga sreda i mje bi se izraziawam neponiatno za was. Wse pak towa ne oznachawa, che sum w greshna posoka, po-skoro oznachawa, che wie imate druga sreda - knijowna. Za men duhownostta ne e kniga... i ne mislia, che gresha w towa.
?



Тема Re: n/tнови [re: 24O5]  
Авторlskren (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 01:31



Eres oznachawa neudobstwo za curkwata. Nisto drugo.

Izoblichawanoto - ot mnogo umni, no ne i dotam edineni s Bog. Putiat ima nachalo, ima wurwej, ima i krai. Stignalite do kum sredata neka da neizoblichawat Welikia, wikam az. Edinstweniat, koito moje da izoblichawa, e Hristos, a Toi e kazal iasno, che ima now jiwot i che 'Bog ima mnogo kusti' - towa sa dumi, dobre prikriti zad pliawata - produkt na razni 'umni' recenznti na Hristowoto uchenie.

Sustestwuwaneto na duhowni eri e malko po-bezizwestno ot sustestwuwaneto na Nowa i Stara era (predi i sled Hrista), no zwuchi mnogo... ne dobre za teb da ne znaesh za tozi fact. Towa e chast ot swetownoto poznanie, niakak e neudobno da ti go kaja, no...

Mnogo si nacheten, no ot predwaritelno podbrani iztochnici. Preporuchwam ti da poturshish nesto ne kastrirano, t.e. plodonosno. Nai-priatelski, a ne otwisoko, kakto ti go prawish.



Тема Re: Преражданенови [re: Anuel]  
Авторlskren (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 01:38



Kazano e wiarno, no nerazbiamo (ne poradi angliiskia, a poradi towa, che e samo otkus ot izlojenie). Interesno e obiasnenieto za Egoto. To e w sustinata na temata. Ima li niakoi, koito da e w techenie?



Тема аз съмнови [re: 24O5]  
Авторф. (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 05:06



Никой не си прави гаргара. Заставам изцяло зад написаното от мен горе. Размишленията на "разубличителите" не съм ги чел засега, но ще бъде интересно да ги прочета.
Твърденията си ги базирам единствено на Божието Слово- Старият и Новият Завет без да претендирам че съм супер голем капацитет. Ще ти приложа и още доказателства за това, пак от там.

Поздрав



Тема Re: Библията и прераждането:нови [re: TRl]  
Автор Vlado (минаващ)
Публикувано19.04.03 08:45



Ти му говориш, той ти приказва.
О, извинявай, но ми е много смешно!...

Този човек е отчаян случай!... И петицата не може да излезе на глава с него, и ти... Аз вече няма и да се опитвам. Прав е петицата - забавно е. Това и смятам да правя. След като не можеш да помогнеш по никакъв начин на един пиян, особено когато той не ти дава, остава да го гледаш какви ги прави и да му се смееш. В надеждата, че ако е на улицата, ще успее да се махне, преди да го сгази първия автобус.

Не знам за далтонистите. Но духовно пияните наистина не различават никаква светлина, камо ли пък нейния цвят. Особено интересно е, че отричат и наличието на спасителните тротоари и светофари (алегорично - Църквата, с нейните тайнства). Жестоко е да им се присмива човек. Простете ми, и ти - Искрене, но просто понякога не издържам!...

Абе, този човек ви прави луди, не виждате ли?... С най-искрена любов ви го казвам, но това си е наистина забавно!

Редактирано от Vlado на 19.04.03 08:47.



Тема Re: Преражданенови [re: lskren]  
Автор Vlado (минаващ)
Публикувано19.04.03 08:56



Абе понякога се чудя, има ли нещо, за което да е казано в Светото писание и от отците на Църквата, че е по определен начин, и Искрен да не каже: не, не е така! Трябва да си направим някой експеримент.

2405, TRI, Бивши, абе- почти всички накратко; хайде да му задаваме въпроси и така, по отговорите му, ще разбираме - ако не каква е истината, то поне - каква не е! Разбира се, това ще стане само ако бесът, който е в него е по-простичък и не се усети. Но може да опитаме, нищо не ни струва. Какво ще кажете?...

Да, Искрене, прераждане наистина има, нали? Кажи какво мислиш, много те моля, обясни ми за пророк Илия, за Йоан Кръстител и т.н., много ще е ценно за мен!

Поздрави, Господ да ни е на помощ - на всичките!

Редактирано от Vlado на 19.04.03 08:59.



Тема Re: Преражданенови [re: 24O5]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано19.04.03 17:56



От християни не се обиждам - то какво има да се обижда човек от вас?...

А прераждането - без значение дали ви харесва или не, дали го приемате или не, вероятно съществува. Един ден всички ще видим дали е така...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Преражданенови [re: Ecтиp]  
Авторyмeн (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 04:15



тъпако ти не разбираш нищо-веднъж в този живот,и във всеки живот по веднъж се умира-ако сам имал 12 живота съм умирал 12 пътя ,ясно?



Тема Re: Преражданенови [re: yмeн]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано20.04.03 09:12



Е, човече, не е нужно да ги обиждаш! Те са просто християни...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Долу ръцете от Ориген...нови [re: Умeн]  
Автор Rapid_Fire ()
Публикувано22.05.03 22:21



Долу ръцете от Ориген, малоумни идиоти такива. Самоскопил се бил! Вярвате на такива долни инсиноации защото четете гнусни комунистически автори, като ония мръсен КГБист "дякон" Кураев! Вие сте си изпили мозъците бе! Ми той, Ориген, в тълкуванието си към Матея, сам осъжда секатат на скопците, ма кат сте неграмотни, ясно е, че не сте го чели. То си личи, че Ориген не сте го и помирисвали от всички идиотщини и бълвочи които избълвахте по негов адрес. След месец-два излиза първия превод на Peri Archon на български - вземе си го купете и го изчетет много, ама много внимателно току виж влязъл малко акъл в кухите ви чутури.

You'd better run from the Devil's gun!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.