Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 11.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отново същият кошмарнови [re: Aмpитa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.04.10 00:08



Заради поведенчески проблеми в стадото вкъщи, започнах много усилено да чета из чуждестранни форуми и да общувам с една behaviourist от Канада. Търкането на муцуната няма никакъв ефект, в това можеш да бъдеш сигурна, дори напротив. Търси някакви промени у вас когато това се случва. Спомни си какво се е случило предния път и търси някакви прилики. В случай че имаш финансова възможност, вземи Фелиуей. Много го хвалят на запад, аз го взех, засега при мен няма ефект освен при дрането. Мистериозно 5 котки спряха да драпат столове и дивани. Правят го в спалнята където няма дифузер.

Редактирано от denii на 20.04.10 00:10.



Тема Re: Отново същият кошмарнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.05.10 18:03



Открих в един форум противоречиви мнения за този препарат -

. Надявам се да не се наложи да опрем до него...Засега има има някакво затишие, но вече не смея да храня прекалено големи надежди...

Все си мисля, че някои неща ги разбират, но напук повтарят отново и отново същите бели. Години наред не мога да отуча голямата котка от проклетия навик да се качва по масата...Мисля, че й е напълно ясно от тона и реакциите ми, че върши нещо нередно, но продължава да го прави. Малката също...


Другото нещо, и двете обичат да пият вода от канала в банята въпреки че си имат чиста вода в паничката...Аз им се карам като пият от там... Те обаче продължават да го правят, но забелязах, че когато видят, че съм ги видяла бягат от там, дори без да съм продумала и дума...Това ме кара да си мисля, че разбират, че им е забранено, но въпреки това напук го правят...
Котешка му работа...



Тема Re: Отново същият кошмарнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.05.10 22:29



Не, това значи само, че ги е страх от теб, а не че са разбрали за какво им се караш.



Тема Re: Отново същият кошмарнови [re: Aмpитa]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.05.10 22:31



Да, и Лори е така

Качва се на плота до мивката и си се разхожда и аз всеки път и казвам и посочвам: Бързо, бързо - гоооре или дооолу, гоооре или долу. И тя изведнъж се забързва и или се качва над хладилника или слиза долу. А бе всичко си разбират маймунките Явно като нещо им е забавно и си викат: Нека си бае пък аз ще си правя каквото си знам



Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: Aмpитa]  
Автор esti ()
Публикувано10.05.10 09:36



Ако правилно съм разбрала имаш две котки?
При това положение изобщо не е чудно, че малкото се опитва да си завзема териотория чрез неправомерно изхождане.
Дори и да не го показват, явно двете котки са в конкуренция и превръщането на жилището в една голяма тоалетна е знак от малкото, че се чувства потискано от другото.
Може би е добре да не се престараваш в чистенето на тоалетната на малкото (всъщност, колко са тоалетните?) и да му оставяш малко "негови следи", за да не се чуди непрекъснато, къде да си ги остави.
Успех ти желая, макар че никак не е лесно хем да се реши този проблем, хем котките да делят едно жилище.



Тема Re: Отново същият кошмарнови [re: denii]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано13.05.10 17:10



Не знам, много често ми се струва, че разбират...Например само като чуят, че отварям шкафа, където им стои храната и веднага изхвърчат от другата стая към кухнята.

Чудя се също как малкото почти всеки път като отварям да вляза и е до външната врата и бърза да изхвърчи навън (във входа). Явно ме е чуло и ме чака на вратата.

Не мисля, че по принцип ги е страх от мен, може би се стряскат от повишения тон или пък разбират, че не бива да правят нещо. Не знам, само мога да предполагам какво се случва в малките им главички. Но не мога да ги оставя да се качват по масата или да вършат други бели. Ето днес малкото гонеше някаква муха и за малко да скъса пердето.



Тема Re: Отново същият кошмарнови [re: Aмpитa]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано13.05.10 17:22



Ами, с котки е така

. Приеми, че те не са животни, които могат да бъдат дресирани или приучени трайно към това да контролират инстинктите си. Да гони муха или нещо друго е напълно нормална част от ловния инстинкт на една котка и няма как да я приучиш да не го прави, когато мухата е кацнала върху пердето- единственото, което може да се направи е да се сложат мрежи или нещо подобно, за да влизат колкото се може по- рядко мухи и др. насекоми. Да научиш една котка, че не трябва да се качва върху масата, също е почти невъзможно- даже и да ти се струва, че котката схваща, че не трябва да го прави, когато не си там, а и не само, тя пак би го направила, ако нещо я изкуши, просто защото, за разлика от добре възпитаното куче, няма власт над инстинктите си.
По причина на мухолов и на мен ми се случи да зашивам едно перде в хола, а в последствие, уви, и да го сменя, но това е бял кахър в сравнение с всичката радост, която ми доставят животинките и с негативната енергия, която всеки ден неутрализират у дома.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.
Brick in the Wall

Тема Re: Как се възпитава коте?нови [re: esti]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано13.05.10 17:23



Имат си две тоалетни, едната в стаята на брат ми, а другата в хола точно до моята стая. Опитвам се да ги науча кой в коя тоалетна да ходи, но те хич не отбират.

Голямата е на брат ми, а малката моя и всеки си спи със своята котка.

Голямата е толкова кротка и добра. По-скоро тя би трябвало да се чувства онеправдана. Малкото понякога е толкова агресивно с нея и все гледа да й открадне от храната...А тя милата даже не протестира, ами му дава да изяде всичко. Затова ги храним в отделни стаи. Но тя пък обича да си оставя за по-късно и при отваряне на вратата, понякога то успява да се набута в стаята и да открадне остатъците.

Иначе може би си права за конкуренцията и ревността, но не знам какви са признаците за това. Защото все пак те не са като хората да обиждат и цупят и да го показват демонстративно...

Първия месец, когато котето беше съвсем мъничко, голямата му съскаше и бягаше от него...После свикна и дори го ближеше (включително и дупето), но за малко, защото то веднага й се нахвърляше да я дере. Играеха си много, сега по-малко след нейната кастрация...Все се надявам малкото да я е накарало да се чувства по-малко самотна, а не обратното, но няма как да знам.



Тема Re: Отново същият кошмарнови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано13.05.10 17:40



Нали знаеш, надеждата умира последна.

Веднъж малкото дори скочи върху чинията ми докато ядях. Оттогава чак такава дързост не е проявявало.

Знам, че гоненето на мухи е част от ловния му инстинкт и му доставя удоволствие, но само като си представих как трябва да обикалям, да купувам и слагам нови пердета, просто нямаше начин да го оставя да се забавлява. Иначе на него му е станало нещо като ритуал, всяка сутрин набюдава птичките през прозреца.

А за радостта, просто потъвам в блаженство, като дойде при мен мъркащо и започне да се гали и да си бута главичката в моята... Тези мигове ме правят истински щастлива...



Тема Re: Отново същият кошмарнови [re: Ekna]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано13.05.10 17:43



Много са своенравни, не приемат някой да ги командва в собствения им дом или да ги гали, когато нямат желание за това.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.