Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: denii]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано31.03.09 07:49



Щом смяташ, че темата е за лични нападки, аз няма повече какво да кажа.



Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: Людмил Ц]  
Автор denii (писанка)
Публикувано31.03.09 09:57



Ми не е за лични нападки. Просто се чудя как може да протестираш срещу нещо подобно? Изобщо знаеш ли за какво става въпрос? Или просто си говориш както ти скимне. Погледни и тази статия, придружена със снимков материал -



В развъждането трябва и има правила. И целта на тази подписка или каквото е там е именно да се избегнат подобни ужасяващи деформации, показани на снимките горе, причинени от безумни развъдчици. Всички знаят колко кученца и котенца умират защото не са по стандарта, но някак не се говори за това, нали? И Людмиле, виждам че си много надъхан и ентусиазиран покрай голите ти котки, но за доброто на всички около теб, вземи прочети малко. Аз не разбирам от развъждане и подобно, знам само това, което чета из нета, но ти като човек, който влиза уж в дълбокото би трябвало да подхождаш малко по-различно. Оправдавайки създаването на котки с деформации, затруднено дишане и какво ли не.....що за котколюб си?!

И един начален цитат от горната статия:

To want to improve a naturally evolved species perfected over many generations is part of human arrogance. The improvements are not to enhance the breeds viability in the wild, but to enhance its usefulness or appeal to humans.

Много ще се радвам ако погледнеш и снимките. За да няма подобни СЪЗДАДЕНИ от човека същества, то е необходимо да има правила. Така виждам нещата аз като един неук човек. Ако не съм права с радост бих приела логично обяснение, каквото до този момент не предлагаш, Людмиле. Говориш за забрани на породи, което никъде не се споменава. Наистина - прочети нещата по-дълбоко.

ps. Зачетох се и бих искала да публикувам още един цитат:

According to naturalist/biologist Roger Tabor in his text "The Rise of The Cat" (1991) "When selection was made for showing purposes, genetic disasters occurred. In cat breeds, physical mutations that were previously allowed to perish are now being developed merely for the sake of difference. Not all are harmful, but some are achieved at considerable cost to the cat."

Редактирано от denii на 31.03.09 11:24.



Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: denii]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано31.03.09 13:53



И моите цитати са от там, разбира се, че снимките са гадни. Само че подобни проблеми касаят специалистите, организациите като TICA, CFA, FIFe. Можеш ли ти например, да решаваш съдбата и проблемите на хора, които не познаваш? И закона да ти е дал пълното право, че и задължение да правиш това. И ако ти няма да направиш компромис със съвеста си, има хора които правят. Разбира се, че има много трески за дялкане, и с персийките и с другите породи, но проблемите трябва да се решават на съвсем друго място, по възможност мирно и тихо и чак тогава, ако няма положително развитие, насила. Виждаш сама, има хора, които водят задълбочена научна работа, най-вече към посочените организации. Там се правят анализи, изслушват се всички заинтересовани страни и на общи събрания се гласува за или против дадена порода. Критерите по които се допуска порода за разглеждане са изключително строги. По правилата на FIFe (в която членуваме и ние) за да се признае порода трябва да се представят по 15 чистокръвни (4 поколения родословия) котки, от три различни, неродствени линии, които устойчиво предават своите фенотипни качества. И ще дойде някой еврочиновник да ми каже, че моите котки, които са най-щастливите животни на земята (и аз покрай тях) били НЕЗАКОННИ защото нямали мустаци (щото вибриси е сложна дума). Пък в края на краищата нали за БЕЗСТОПАНСТВЕНИТЕ се грижат чрез декларацията (декларация е, European Convention for the Protection of Pet Animals (Европейска конвенция по защита на домашните животни) -

)!



Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: Людмил Ц]  
Автор denii (писанка)
Публикувано31.03.09 16:01



Да не би да предлагаш да се даде властта да решават именно на хората, които са автори на подобни снимки? Да не би една организация да може да принуди всички развъдници да се съобразяват с нещо? Това може да се случи само на законово ниво си мисля. Не са ли именно тези организации автори на спелсканата муцуна, която им пречи на нормалното дишане или непрекъснатото течащите им очи? Тези неща нормални са за теб? Това радва ли те? Че си произвел котка, която има толкова сплескана муцуна, че самолетните компании имат специални предписания за такива животни?! Ако ти и подобни организации взимате решения ще се постигне точно това - красота за сметка на здраве. Затова си мисля, че тези животни са също домашни животни и също би трябвало да бъдат "защитени" на законово ниво. Мисля, че не става дума за и против дадена порода, а как да се развъжда така че здравето да е преди красотата. Мисля, че е нормално, да му се не види, не знам...

Това за безстопанствените не го разбрах. Конвенцията е за домашните животни. Домашен=безстопанствен?!



Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: denii]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано31.03.09 19:03





Редактирано от bushkata на 31.03.09 19:04.



Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано31.03.09 19:20



Благодаря, Бушката, темата е доста интересна. Аз, както поясних в началото, не съм запозната с повечето неща, но си направих труда да прочета почти цялата статия, която публикувах. В нея се казва, че има възможност котки, ходещи почти на два крака поради деформации да се окажат в бъдеще също толкова желани както в момента голите котки. Или екстремалните персийки. За мен е чудно как може една неестествена котка видимо нечувстваща се комфортно да бъде модна. Чудя се докъде могат да стигнат хората, занимаващи се с такива неща. Както преди 50 години не е било възприемано голо коте, а сега се дават маса пари за такова, така след 150 години може да има двуглави котки, котки примерно с два крака...Докъде може да стигне всичко това?

Людмил, щастието е много относително понятие. За теб твоята котка може да е щастлива, за мен да не е. Откровено да призная не знам доколко щастлива се чувстват котки, които живеят в големи клетки, защото не бива да събират без контрол с останалите обитатели, като след 5 години да бъде пенсионирана на чуждо място с чужди стопани. Или доколко щастливи са котки, които непрекъснато пътуват хиляди километри само за да бъдат напъхани в клетка, гледани, пипани, вдигани от маса хора, сред шумотевица и глъч. Това не е нормалното щастие за една котка. Къде отиде природното, за което толкова се застъпваш в тези случаи? Или котките са различни всъщност? Едните са за природния начин на живот създадени, другите за друго, но и двата вида са мега щастливи. Така че щастието не може да бъде определено нито от теб, нито от мен. Колкото до другото - ако котката не се чувства комфортно без мустаци, то аз мисля, че е нормално това да бъде забранено в името на доброто на животните. Както е със сплесканите муцуни на персийките - видимо е, че те имат трудности с дишането, с храненето, с очите. След като те не се чувстват добре така, а хората умишлено им го причиняват какво лошо има това да се забрани на всички?

В темата на Бушката се казва, че всичко зависи единствено и само от развъдниците и тяхна е последната дума. След като тяхната дума причинява излишно страдание само за да имаме ние красиви котки (красиви също е относително), то е време да се намеси по-горен орган, по-безпристрастен орган.

Редактирано от denii на 31.03.09 19:21.



Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: denii]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано31.03.09 22:54



Ще ти кажа защо са щастливи, но не съм сигурен, че ще го разбереш. Софи и Радис са щасливи защото се обичат. Обичат се почти по човешки, всеки ден, а не в периоди на разгонване. Щастливи са защото ме обичат мен и постоянно ми го показват (даже и в този момент). И това е породна черта, тя се унаследява. Сфинксовете са четириноги излъчватели на любов, при това с голяма мощност. За какво им са мустаци или вибриси, на теб трябват ли ти?
Темата която подхванахме е доста обширна. По повечето въпроси сме, така да се каже на една и съща позиция. Като че ли беше вчера, когато аз изказвах съмнения относно персийския тип УЛТРА и бях сериозно навикан. Радвам се също, че и на теб ти са харесали материалите на Sarah Hartwell, тя не случайно се води една от най-изявените котешки специалисти. Би било добре да не "рекламираме" тази тема, а да пренесем в нова.
А конвенцията за... в този си вид, за мен си е бомба със закъснител, дано не съм прав!



Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: Людмил Ц]  
Автор denii (писанка)
Публикувано31.03.09 23:48



И това е породна черта, тя се унаследява.

А тия четиримата откъде са я унаследили (виж снимките по-долу)?

Нямам снимки и на още двама, които изглеждат по същия начин.

Сиси обича само мен, дори ме целува, не ме изпуска от поглед, дори прие да спи опряна гръб с гръб в някой друг, само и само да е до мен. Пък няма кой знае какви породни черти. Да взема да им отрежа на всичките мустаците, а? За какво са им?!

Не съм съвсем сигурна обаче дали само любовта им е достатъчна, за да бъдат щастливи.





пс. Добре че ми даде повод да покажа тези снимчици.



Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: Людмил Ц]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.04.09 00:05



пс. Само да питам Радис при вас ли остава завинаги?



Тема Re: Подписка: Конвенция за защита на животните (ЕС)нови [re: denii]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано01.04.09 19:52



Извинявай, Людмиле, но ще си позволя резюме.

Настояваш да се откажем от хуманното управление на популацията, само и самоза да не бъде провокирано евентуално (и теоретично!) ограничаване на нечие дребнаво хоби. Т. е. хобито при това положение да струва стотици хиляди живота, родени и обречени на смърт,




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.