Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:49 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде да ги кастрирам? Дайте съвет !нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано13.05.09 21:29



Понеже ми прозвуча безумно това, което си писал се порових.
Свръхдейност на надбъбречните жлези говори само за здравословен проблем, не за благоденствие. Така че или намери истинската причина за това й поведение или ако е свъразно с тези жлези - разбери защо се "държат така".



Тема Re: Къде да ги кастрирам? Дайте съвет !нови [re: bushkata]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано14.05.09 01:08



Ветеринарите на които засега вярвам (и ходя само при тях) отхвърлиха възможен проблем. Ако се повтори обаче ще потърся и мнение от други тъй като все пак разгонването и беше придружено с маркиране.

Редактирано от Tapaлe Ж на 14.05.09 01:09.



Тема Re: Къде да ги кастрирам? Дайте съвет !нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано14.05.09 18:37



Може само да са прекъснати/вързани тръбите, а да не е премахната цялата полова система. При това положение хормони се произвеждат, котката се разгонва, но не може да забременее.

Извинявай за профанските понятия, но кой ги знае тези ветеринари - щом мъжко от женско не могат да различат...

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 14.05.09 18:38.



Тема Re: Къде да ги кастрирам? Дайте съвет !нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано14.05.09 21:37



Убеден съм че и е махната половата система. Котката беше с 350 грама по-лека като я прибрах. Освен това си и личи че мъжките не реагираха на маркираното и.

Редактирано от Tapaлe Ж на 14.05.09 21:37.



Тема Re: Къде да ги кастрирам? Дайте съвет !нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор desi321 (непознат )
Публикувано16.05.09 09:38



За съжаление и моята котка е в същото положение след кастрация, вече минаха 3 години и не спира да се разгонва. С тази разлика,че на мен ми казаха най-вероятно е попаднала тъкан от яйчниците при отстраняването в коремната кухина и произвежда хормони.


И другото, че дори и при повторна операция много малка е вероятността да я намерят тая тъкан и евентуално отстранят.Затова си я търпя така, когато стане отчайващо положението й давам едно хапче и й минава до след 3-4 месеца.



Тема Re: Къде да ги кастрирам? Дайте съвет !нови [re: desi321]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано16.05.09 18:53



Направи и рентгенова снимка при някой друг ветеринар и мога да се обзаложа, че ще видиш яйчниците и неоперирани.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Къде да ги кастрирам? Дайте съвет !нови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор desi321 (непознат )
Публикувано16.05.09 20:35



Ще й направя, но дори и самите ветеринари ми предложиха да я отворят пред мен?! да съм видела,че всичко й били изчистили






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.