Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Споделете личен опитнови  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано11.09.08 11:04



Прибрах едно коте от улицата, което по преценка на ветеринар, беше тогава на 2 седмици максимум като възраст. Хранех го със сухо мляко за котета в шишенце с биберон, което ми препоръча ветеринарят. Също аз го изхождах с марля, която замествала котешкия език на майката. На следващия преглед, котето стана на 1 месец приблизително, ветеринарят ми каза, че вече трябва да ходи само на тоалетна и да се захранва с твърда храна за бебета котки. Купих котешка тоалетна и суха котешка храна за бебета. И тогава започна "моята борба". Споделете по ваш личен опит как сте научили толкова малко коте да ходи само на тоалетна и да опита от твърдата котешка храна.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Споделете личен опитнови [re: Kaлинckи]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано11.09.08 11:13



За тоалетната не мога да кажа нищо, но пробвай да накиснеш сухата храна във вода или млекце. Като поомекне може и да хапне от нея. И малко по малко да му даваш нормално суха храна.



Тема Re: Споделете личен опитнови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.09.08 11:27



Най-лесно е като се изака котето сложи акото в тоалетната и после сложи котето. Макар че е наистина твърде малко вероятно ще се прояви инстинкта му да си зарови нещото. После дръж тоалетната близо около него, в смисъл в същата стая.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Споделете личен опитнови [re: Mutzka]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано11.09.08 14:23



Добре. Това ще го пробвам. Ще направя от сухото мляко, което вече много обича и ще го сложа в купичката, която купих, за да разбере, че се яде и от купичка, а не само от биберон, като ще добавя някоя гранулка вътре.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Споделете личен опитнови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано11.09.08 14:30



Аз малко се чудя, че откакто сложих котешката тоалетна, не се изаква повече с марля. От 2 дни, а с днес стават 3 дни, само пишка и само с марля. Преди да купя котешката тоалетна на всяко изхождане с марля правеше всичко редовно. Чудя се как издържа да стиска и не се е изходило някъде, ако ще на плочките или на някое скрито място. Котешката тоалетна я държа в банята. Хранилката е двойна - в едната купичка са гранулките суха храна, в другата половина съм оставила вода и хранилката е в кухнята. А котето спи в трета стая. Дали да организирам всичко да прави само в кухнята?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Споделете личен опитнови [re: Kaлинckи]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано11.09.08 14:35



Може би ще е по-добре като начало да са му на едно място нещата, за да се научи кое как се прави и къде, а като поотрасне можеш вече да ги поставиш, където ти е удобно в къщата. То като знае, къде какво се прави, ще се ориентира самичко вече.



Тема Re: Споделете личен опитнови [re: Mutzka]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано11.09.08 14:42



Да. Ще събера всичко в кухнята.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Споделете личен опит [re: Kaлинckи]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано11.09.08 14:50



Според мен 3 дни са много за малко коте да не ачка. Помогни му и този път ти, пък дано бързо свикне да ходи само в тоалетна.



Тема Re: Споделете личен опитнови [re: Kaлинckи]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано11.09.08 16:02



Аз преди седмица-две минах по този път. Малката Мая нито веднъж не се е изходила извън тоалетната си. Аз започнах така : след храненето изчаквам минутка-две, в които й мачкам шкембенцето. После я слагам в тоалетната правичка, да си стои сама на крачка, и потърквам с памуче дупето. В началото забелязах, че й е по-лесно като се поразходи, понеже тя започна да пишка и ака сама докато бяхме на път. Тогава спирахме на подходящо място с градинка, пръст или пясък и правех същата процедура. Нахранвям я, помачквам шкембенцето, пускам я сама да походи и погалвам дупето с памуче. Много беше смешно, че в началото клякаше и започваше да подтичква клекнала, докато не спре някъде и не си свърши нуждата

Също забелязах, че като я сложа в тоалетната, в момента, в който й насоча муцунката към старото ако, да го подуши, и тя започва да рови. Рови, рови, пък клекне и свърши работата.
Та така. Аз мисля, че е важно в началото, след като се нахрани, да постоите при нея и да я следите. Да я сложите в тоалетната и най-търпеливо да си я чакате 5-10 минутки. При мен е нямало празно - т.е. не се е случвало да я нахраня, да я сложав тоалетната и да не си свърши нуждата.
Иначе и при мен се случи на 1-2 пъти да не ака по няколко дни, докато аз я изаквах. Но всичко си идваше на място.



Тема Re: Споделете личен опитнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано11.09.08 16:36



Добре. Това е полезна информация да не очаквам да стои на едно място в поза в котешката тоалетна и да се напъва. То постоянно се движи и излиза от котешката тоалетна и нищо не свършва. Души, но малко и спира, сякаш губи интерес или е разбрало, че е тоалетна например, но нищо не свършва. Ще се опитам да го оставя да се движи из котешката тоалетна, а аз в движение да го стимулирам с марля и ще стоя там по-дълго време.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.