Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 27.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Я кажете какви витамини и разни други неща давате?  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 14:17



На пазара има различни котешки хапове, от рода на витамини, хапки за зъбите, срещу косми в стомаха и т.н. По принцип сме давали най различни витаминозни неща, но мога да изброя няколко марки от които котето се разгонва. (Е той се разгонва и от вискас примерно, или разните други храни, които ги яде докато не му стане лошо) Та какви хранителни добавки ползвате и сте доволни, интересува ме най-вече марката и какво представляват.
И още един въпрос - винаги съм имала следния проблем, всяка котка която е около мен обожава да ми яде косата. Преди сиамката ми специално, когато бях заспала пристигаше да ме скубе и пасе , сега съм забелязала че и тези у нас го правят същото. Както и ако намерят косъм задължително го гълтат Беше се стигнало до там да ходя с доста къса коса заради сиамката ми, защото разнасяше броенички на косъм из стаята и много ме беше страх да не и се образува топка в корема. Сега малките ги хванах да правят същия номер и пак си отрязах косата . Да имате идея как мога да ги откажа от този номер??? Дори и сега ми изглежа опасно. И най странното между другото е, че не закачат косата на никой друг, само мои косми вадя от тоалетната им. Как да се спася от тези молци, хелп



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано08.02.05 14:28



аз давам на Сара Kitty's от сърчицата-с таурин и биотин. много ги обича и определено й се отразяват добре.

аз давам от тези


но вероятно за вашите котаци по-подходящи ще са тези

за другия въпрос не мота да се изкажа.

The brave are always the first to die

Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано08.02.05 14:42



Да ти кажа, но да не се сърдиш. И моя обича да ми дъвче косата или да ме ближе по главата така както прави със себе си. Лежи си и се почиства, после поблизва мен по ръката или по косата ако му е под ръка(под език). Така прави и с главата (косата) на сина ми. На последния много му е интересно и му харесва и сам ходи и се навира в Саймън когато е започнал да се грижи за тоалета си.
Съвет:ходи с шапка или с плувка

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 15:53



Казвали са ми, че здравото коте, което яде достатъчно добра и разнообразна храна, няма нужда от допълнителни витамини, минерали и т.н.

Колкото до яденето на коса - не мога да ти помогна. Аза(зелка) ближе чат-пат главата на приятеля ми, ако той се е надвесил над нея, докато тя се мие. Но никога не е изпитвала желание да си похапва от мен



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: anchutka]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано08.02.05 16:04



мен пък ако ме питаш храната си е храна а витамините са си витамини. и аз я храня Сара само с Роял Канин но когато приема витамини разликата е очевидна. става по пухкава, по лъскава. а и сама много си обича витамините.

както и хората-едно е да ядеш портокали, съвсем друго да пиеш вит С. дозите са по-големи и съответно ефекта е по-голям. само трябва да се внимава дали не даваш мастноразтворими витамини при които има опасност от предозиране. на таурина е аминокиселина и се разгражда ако е в излишък, а биотина е водноразтворим витамин. така че каквито и количества да давам не е опасно. още повече че аз давам минималните.

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 16:32



Въпрос на итрепретация и предпочитания на стопанина :) Храната, която и давам също е Роял Канин (и то няколко разновидности на марката за разнообразие). Знам, че е качествена и съдържа достатъчно таурин, Омега 6 и 3 (и какво ли още не). Но пък и твоята котка е дългокосместа, сигурно има нужда от допълнителни грижи...



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: anchutka]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано08.02.05 16:38



аз си й давам персианата. ама не само заради козината а и защото pH на урината на тази порода е малко по-специфична и за да се предпази от камъни. иначе има други храни които биха били пдходящи за нея. ама много ме е страх точно от проблеми на отделителната система. все пак храненето си е важно. другото са по-скоро глезотийки

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторanchutka (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 16:41



Като каза глезотии - новата мода вкъщи са едни солети на Фрискис - дават се по много малко (не повече от 4 парчета на ден). Голямо проситба за тях пада...



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано08.02.05 18:33



Твоя шампоан различен ли е от на останалите?

Маска за коса?

Балсам?

Боядисана коса?

Винаги си има причина и тя е в препаратите, по-точно в миризмите им, не в недостига на витамини и прочие.

Редактирано от PanTer на 08.02.05 18:35.



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано08.02.05 20:49



За правилното хранене на котка трябва отвреме-навреме да се дава сурово месо.
Котките взимат всичко което им е необходимо от суровото месо. Ако котката е напълно "апартаментска", тогава трябва да се дават и витамини, които иначе котките ги взимат като гризат разни треви навън.



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: Borislav]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано08.02.05 20:58



понеже темата е друга сега само ще кажа че това не е вярно. в друга тема ще ти напиша повече.

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Авторsatyr (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 23:36



po povod razgonvaneto - ne mislq che e stranichno dejstvie na hranata. prosto gotvovite hrani sydyrzhat nuzhnoto kolichestvo vitamini, koeto vodi sled sebe si i po-dobre funkcionirasht organizym, ottam i razgonvaneto.
ne moga da sym 100 % siguren zashtoto ne znam s kakvo hranish i kakvo predlagash na kotkite si, no qdeneto na kosmi mozhe da e priznak, che zhivotnite ti se opitvat da se borqt s kosmenite topki (hairballs). ako nqmat na razpolozhenie treva ili podhodqshta hrana (napr. hair & skin na Royal Canin), koqto da podpomaga preminavaneto na kosmite prez hranosmilatelniq trakt, e vyzmozhno kotkite da poemat naj-blizkoto do takiva podpomagashti neshta, t.e. kosmi.
taka che (mnenieto e moe) ako davash hair & skin mozhe i da prestanat.
osven tova v dobrite suhi hrani (Eukanuba, Royal Canin i eventualno Purina ProPlan) ima vsichki neobhodimi vitamini v nuzhhnite kolichestva taka che davaneto im dopylnitelno e izlizhno, a v sluchaite na mastnoraztvorimite - dazhe i vredno. za ostanalite systavki kato taurin, omega 3 i omega 6 mastnite kiselini vazhi syshtoto - v dobrite hrani sa vklucheni dopylnitelno.
spored men, pri kotkite poluchavashti dobri hrani, ima smisyl samo davaneto na hapki s malcova pasta ili samata malcova pasta za prokarvane na pogylnatite kosmi, zashtoto osven Hair & skin na Royal Canin, hairball controll na Eukanuba i House cat na Purina, seriqta ProPlan, mislq nqma drugi, koito da imat dobavki za prokarvane na kosmi. Ostanalite dobavki mogat da se izpolzuvat, no si e glupavo da se davat pari za neshto, koeto v sluchaq e nenuzhno.
Ima i opredelena grupa stopani, koito stradat ot zabludata, che ako kym gadnite glavi i shii, koito varqt, dobavqt vitamini i minerali ili kakvoto tam dobavqt shte gi prevyrnat v amroziq za kotkata si i shte q "podsilqt". Uvi tova ne stava - samo kotkite stavat nashi pacienti i chesto zadylgo, koeto e svyrzano s dosta razhodi, koito e mozhelo po-rano da bydat nasocheni kym dobra hrana i da ne se stiga do lechenie. NAJ-VAZHNA E PROFILAKTIKATA, zashtoto ne sa nekadyrni lekarite, koito ne mogat da poprqvqt uvrezhdaniq, nanasqni ot stopanite v produlzhenie na meseci i godini.



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: satyr]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано09.02.05 08:19



haircontrol има и Persian 30 на Royal Cnaine

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: satyr]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано09.02.05 14:20



Интересно ми е да те чета, но много трудно Има ли някакъв проблем с кирилицата?

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: frisky lioness]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано09.02.05 15:55



по повод разгонването - не мислq че е странично дежствие на храната. просто готвовите храни сйдйрзхат нузхното количество витамини, което води след себе си и по-добре функциониращ организйм, оттам и разгонването.
не мога да сйм 100 % сигурен защото не знам с какво храниш и какво предлагаш на котките си, но qденето на косми мозхе да е признак, че зхивотните ти се опитват да се борqт с космените топки (хаирбаллс). ако нqмат на разполозхение трева или подходqща храна (напр. хаир & скин на Роял Цанин), коqто да подпомага преминаването на космите през храносмилателниq тракт, е вйзмозхно котките да поемат наж-близкото до такива подпомагащи неща, т.е. косми.
така че (мнението е мое) ако даваш хаир & скин мозхе и да престанат.
освен това в добрите сухи храни (Еукануба, Роял Цанин и евентуално Пурина ПроПлан) има всички необходими витамини в нузххните количества така че даването им допйлнително е излизхно, а в случаите на мастноразтворимите - дазхе и вредно. за останалите сйставки като таурин, омега 3 и омега 6 мастните киселини вазхи сйщото - в добрите храни са вклучени допйлнително.
според мен, при котките получаващи добри храни, има смисйл само даването на хапки с малцова паста или самата малцова паста за прокарване на погйлнатите косми, защото освен Хаир & скин на Роял Цанин, хаирбалл цонтролл на Еукануба и Хоусе цат на Пурина, сериqта ПроПлан, мислq нqма други, които да имат добавки за прокарване на косми. Останалите добавки могат да се използуват, но си е глупаво да се дават пари за нещо, което в случаq е ненузхно.
Има и определена група стопани, които страдат от заблудата, че ако кйм гадните глави и шии, които варqт, добавqт витамини и минерали или каквото там добавqт ще ги превйрнат в амрозиq за котката си и ще q "подсилqт". Уви това не става - само котките стават наши пациенти и често задйлго, което е свйрзано с доста разходи, които е мозхело по-рано да бйдат насочени кйм добра храна и да не се стига до лечение. НАЖ-ВАЗХНА Е ПРОФИЛАКТИКАТА, защото не са некадйрни лекарите, които не могат да попрqвqт уврезхданиq, нанасqни от стопаните в продулзхение на месеци и години.

превод в ефир



The brave are always the first to die

Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано09.02.05 16:16



За витаминките _ на Роял. И на котките и на ку4етата им се отарzяват много добре и определено котките стават много лъскави.Не мога да раzбера, zа6то има6 проблем с раzгонванетоможе просто котето да е по_4увствително към някои съставки (глеzен _котаран).С уискас в на4алото и аz имах проблеми с "баткото", но намалих доzата под минимума,който те пи6ат и проблемите спряха. А ина4е пасти4ка zа космите zадължително и на двамата.Те само търсят да намерят някой косъм и по4ват да си играят, а от там до устата пътя им е много кратък.
Големият никога не си е играл с косата ми, но сега малкото диване само да ме види с пусната коса и ми се ка4ва на главата (в прекия смисъл).Но той е бебе и си играе с вси4ко дето мърда.Мисля 4е трябва да опита6 да им отвле4е6 вниманието с не6то друго.Аz си държа един плик салфетки до кревата и като по4нат да буистват много им хвърлям една да си играят_много ги оби4ат (това го открих съвсем на скоро), zа6тото им 6умолкат и са меки4ки и могат да ги дерат с ноктите беz проблем.Има само 2 проблема след това при мен , като приклу4ат войната с хартията цялата стая трябва да се 4исти и остатъка го носят гордо_гордо в леглото да ми се похвалят...Ама ловци са все пак а и аz не живея във Версай.

Smiah, smiah...


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано09.02.05 16:52



Благодаря ти за усилието. Не е много по-добре. Аз и с латиница го чета, но съм свикнала вече (поне в този клуб) да ползвам кирилица Мързел, мързел.... Всички обичаме на хляба мекото.............

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: surfline]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 16:58



Знаеш ли колко е весело като някой добара руло с тоалетна хартия.
В центъра на стаята се получава кръг с малки накъсани хартиики и котката в центъра се прави на невинно агънце... Кой, аз? Няма такова нещо.
Сладури.
А за разгонването - не се получава от всички храни а от точно определени марки средностатистически храни. Та като си го зех не бях решила с какво да го храня и тествахме всички котешки храни. И от китекат и вискас(по малко, те повече време трябва да го храня с това) се разгонва. Предишната ми сиамка, по времето когато и биеха инжекции(мамка му на ветеринаря) започнахме да и даваме витамини санал. От тях се разгони на 4 месец от инжекцията. А винаги и бяха действали над 6 месеца.Общо от санал се е разгонвала няколко пъти.
Питах за различни марки витамини за да видя какво още мога да правя и какво е най добре . Доктора днеска ни предписа едни витаминки за козината на една българска фирма. А при нас това е много сериозен проблем покрай прекараната наскоро микроспория :(.
Ако се сетите за други хубави пасти и витамини пишете.
Бтв видях някъде написано за хапчета за зъби, какво знаете за тях и кои ще ни препоръчате.
А за яденето на коса - почти всички котки които ме видят го правят. Много пъти като съм била на гости са се опитвали да ме спасят от котката. Май им мириша на трева ...
ПП: Мерси на всички за отговорите. Супер сте
Е за сатър имам много неща да му кажа, но по възможност лично, в тъмна уличка



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: frisky lioness]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 17:01



Повечето форуми които чета не са на български - свиква се и на сухари така да се каже.
После на всичко останало каваш лигавене



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
АвторAтex (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 17:03



За почистване на зъбен камък мога да ти препоръчам на Роял Канин храната. Специализирана е за този проблем. Гранулите са по-големи от нормалните за марката, но са леки и изглеждат по-големи.
Няма проблем с вкуса им, ако писетата са по-разглезени - яко си ги гризкат.
Не е необходимо да им даваш само такава храна - на 2-3 дни веднъж мисля, че върши добра работа.



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано09.02.05 17:32



знам за неедин случаи на умрели котки от тоалетна хартия. внимавай с това

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано09.02.05 17:35



Абе верно, че повечето net е на латиница ама като може да не е, защо да е

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано09.02.05 18:12



За zъбите и двамата ядат Dentabits na Whiskas.С големия така по4нахме и определено му пасна.Малкия сега яде каквото и където намери.Та проблемите са ми пове4е да го опаzя , а не да му набутам не6то специално.

Хартията и ние я мраzим от все сърце.Мисля да отворя магаzин zа конфети.Поне малко пари да иzкарам от тия магарета.
Но наистина трябва да ги следи6 zа6тото първият ми котарак (това бе6е преди "баткото"_около 12_13 години с4итано от дне6на дата) се zадави и zдраво ни иzпла6и

Smiah, smiah...


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 18:16



не знаех
не че съм ги поощрявала но сега ще я укрия



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: Borislav]  
Автор PanTer ()
Публикувано09.02.05 19:39



Ако имаш котка и обичаш котките - ограмоти се.
Ако не - просот не се изказвай.
Кое по-точно сурово месо имаш предвид? Защото мишки не можеш му достави, нали?
Та, това, дето е бъкано с антибиотици и всякакви боклуци за да порастне животното по-бързо и което го пазят да не мърда много-много (помисли си какво става с бавно движещата се кръв във вените на крайниците)? То ли е полезно? (Ей, месоядните, замислете се и вие) Заедно с всички паразити в него? Знаеш ли за да обезпаразитиш коте с налични паразити в него колко често трябва да му даваш препарати? А имаш ли представа колко вредни са самите препарати?
И как така реши, че тези витамини, които се дават на котката ги има в тревата? Знаеш ли изобщо защо пасат?



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано09.02.05 19:49



Просто ги пази и гледай да не я ядат.

Същото се отнася и за салфетките.



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: satyr]  
Автор PanTer ()
Публикувано09.02.05 19:53



А от къде си толкова сигурен какво точно има във всяка една храна?
Допускам да слагат по нещо за разгонване, защото колкото повече котенца има толкова повече ще им се купува храната.
Туфито винаги се разгонваше като опита козе сирене. Нямам никаква представа как и защо, но това си е факт. Защо не допуснеш, че някои производители може и да правят шмекерии?



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Автор vasi543 (регистриран)
Публикувано09.02.05 21:09



MANUS и твоето коте ли е персийско?
Аз давам Baby Персиан 30 Сенсибл 33 - казаха ми , че тези били най- добрите за тях? И трябва постоянно да има в паничката. Обаче с другата храна сме много зле - една консерва почти 10 дена . Купувам на фрискас и уискас - ама много не ги харесва . Не знам вече какво да пробвам. Тя е малко глезанка май. Гладна е и само облизва сосаНякакъв съвет?
И още нещо ние купуваме на бройка сърчица - не знам дали са същите- обаче децата май дават повече от колкото трябва? От тези, които си постнал има ли на бройка?



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: vasi543]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано09.02.05 21:26



за витаминките-това са въпросните сърчица, които съм сложил. същите са. не се притеснявай че дават повече-на опаковката пише че няма опасност от предозиране. ад все пак един месец давам езин почиваме.

за храната-давай за сега само бебешката, а на годинка мини на персианата. както писах тя поддържа спицифичното за породата рН на урината и по този начин ги хпредпазва от образуване на камъни и пякък. тя е предназачена за тях и доставя всичко необходимо за козината. освен това формата на гранулите е специална за екстремалните за да могат по-лесно да ядат. видя ми се че твоята е екстремална така че това ще я улесни. за сега обаче нека яде бебешката за да порасне голяма. внимавай само да не надебелее мно защото е кастрирана. тогава директно я сложи на персианата и то на малките дози-50грама на ден. Сара и сега по толкова си яде и си поддържа нормално тегло от 3,700.

ако не иска друга храна освен сухата нищо не можеш да направиш. пробвай я с жълтък или бяло месо-варено. давай ги ежедневно за да свиква. дори и да не прояде такива неща не се притеснявай не е опасно-но все пак неприятно. аз да си призная тази битка я загубих.за консервата-когато и сипеш сухата харана след половин час я срий и вечерта предложи консерва. ако не я яде я прибери. така няколко дена и или ще прояде консерва или ти ще се откажеш.

това е. ако има още нещо питай

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Автор vasi543 (регистриран)
Публикувано10.02.05 19:31



БлагоДаря
Персианата - имаш предвид сухата ,нали? Аз и давам от нея непрекъснато- така ми казаха ,когато я взехме. Baby е между екстремал и класика - и най- вероятно проблема с очите идва от тая кръстоска - генетичен е. Поне така ни казаха. Тя е вече на 8 месеца и е 3,170кг- не е ли множко
БлагоДаря за съвета- ще трябва да скривам сухата храна от време на време
Наистина много се радвам ,че Ви открих , защото много неща не знам



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: vasi543]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано10.02.05 19:56



да същата. не се притеснявай за теглото-ако изглежда добре значи е добре. аз лично мисля че е нормално, но зависи от размерите й. за персийка 4 килоглрама е ддобро тегло. дори 5.

скривай храната само за да я накараш да яде консерва вечерта. ако откаже да прави това нека си има постоянно храна.



The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Автор vasi543 (регистриран)
Публикувано11.02.05 12:43



БлагоДаря



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 15:11



на нас поредния ветеринар ни препоръча зоогланц за козинката. проблема е че зоогланц е за кучета и не знам как ще им се отрази. някой да го е ползвал?
минахме на royal canin и още никой не се е разгонил. само ми направи впечатление, че пият много вода ама може и да е нормално. Хубавото на тази храна е че си ядът риба или поне след като се бяха натъпкали с нея(и им остана) отидоха да си доядът мерлузата.
но в интернет попаднах на малко негативни оценки на тема царевица и тази храна та държа да си ядът пиле риба и т.н задължително по веднъж на ден.



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано11.02.05 15:15



мда-много вода пият от сухата храна. ние имаме на три места в къщата и постоянно се пие от трите.

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 15:19



ахам
то на консервите пише 80% вода, и за това до сега не съм ги виждала да се наливат така



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано11.02.05 15:30



мда.
ама със 50 грама на ден Сара е станала 4 кила. колко грама от консервната храна трябват за да е равно на същата енергийна стойност. въпрос на избор на стопанина е с какво ще храни, а и котката какво ще предпочете. аз лично се опитах да я накарам да яде и консерви-не щя. нито пък пликчетата на Уискас-кучето добре си похапна мисля си ако имаме бебета да ги захраня директно със консерви за да нямам подобни проблеми. котките много по-лесно свикват на суха храна отколкото на консерви. не знам защо е така, но в определени ситуации може да се окаже проблем

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано11.02.05 15:40



те бебтата са много чувствителни
мойте дребни след кравето мляко минаха на пилешко месо(възможно най малко мазното и най доброто което може да се намери по магазините) и на консерви вискас джуниър, обаче консервите не ги признаваха много. а бяха много малки за суха храна, дори за малки котета, трябва да са прояли на около 15 ден но не мога да бъда сигурна. но това ги спаси де, на краве мляко от магазина нямаше да преживеят, виж от пилето дръпнаха от веднъж което ме кара много дасе съмнявам на каква възраст точно са били.



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано11.02.05 15:45



С големия котарак имах тоzи проблем.Като му спрях сухата храна и като се нацупи тая ми ти котка...на а zа раzправяне.И много трудно отвикват.А водиЧката я лоЧат вярно като невиждали.Сега от сухата му давам веднъж годиШно, но е zадължително при него, zаради бъбреците.После пак се муси на пакетЧетата ама ги хапва някак си.Оххх
Зоогланц полzвах zа куЧката преди4 години като ражда zа първи път.При нея ефектът беШе много добър... а бе направо въzхитителен. За около 4 седмицинаправо стана нова, но zа котка zа първи път Чувам да предписват zоогланц.Но все пак нали ти го е дал ветеринар.

Smiah, smiah...


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Автор PanTer ()
Публикувано11.02.05 16:55



Внимавай, особено когато даваш на малки котета консервички. Като ти дойде до главата им следи внимателно изпражненията, че много от консервичките им разстройват стомахчетата. Ама ти като те познавам няма да стигнеш до подобен момент



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано11.02.05 21:46



Аз на моите им давам от витамини и Дентабитс на Уискас и нямам проблеми. Какво представляват тея на Роял Канин тука такова чудо не съм виждала да продават?



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторsatyr (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 02:52



da ima no e SAMO za persijski kotki



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: frisky lioness]  
Авторsatyr (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 02:54



uvi ot edno izvestno vreme explorera mi ne razbira kakvo se iska ot nego kato pisha na kirilica i izliza tova - 74@0659B5 (eto tova beshe "zdravejte" ama ne e uvi)
ako emetic ima ideq ... mpzhe i da mi pomogne



Тема Re: Сони,нови [re: Sony^-]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано14.02.05 09:25



Мисля Че няма да можеШ да среЩнеШ Роял Канин тук.Аz иzполzвам като хранителна добавка Nutro Choise.И двамата папкат zдраво и определено стават много пухкави и меки.ако не си пробвала опитай, мисля Че няма да съжаляваШ.

Smiah, smiah...


Тема Re: Сони,нови [re: surfline]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано17.02.05 17:47



Здравей,
и ти ли си в Германия? Защо няма такива Роял Канин знаеш ли? А Nutro Choise-а откъде го купуваш и колко струва?



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: PanTer]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано18.02.05 16:09



Явно, че не сте имали никога нормална котка в нормална среда
Ще изкарате още малко, че котките са вегетарианци
И ако мислите, че в готовата храна за котки няма химикали много се лъжете. В готовата храна за кучета и котки се слагат и специални ензими, които настървяват животните за този вид храна.
А колкото за трева, когато котките имат проблем, те ядът някакво растение, забравил съм името, но лично съм ги наблюдавал да го правят.
Котката е хищник, който се нуждае от сурово месо, за да поддържа всички неоходими "вещества" в организма. Всичко друго е реклама, за да ви обират парите



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: Borislav]  
Автор PanTer ()
Публикувано18.02.05 16:24



Представи си, че много добре знам, че котките за разликата от кучетата по никакъв начин не могат без месо и т.н. и т.н. и прочие.
За готовата храна личното ми мнение е противоречиво, но това се дължи на недостатъчната ми грамотност по въпроса. И точно поради тая причина се старая да им давам от всичко - в смисъл домашно приготвена храна, суха и специализирана - котешките консервички.
Трева за твое сведение обаче котките пасат винаги, не само когато имат проблеми. И това го правят абсолютно всички котки - от лъвовете до нашите домашни. То си има причина и тя изобщо не е свързана с каквито и да било проблеми.
Да, най-добре е да се храни със сурово месо, ама аз пак питам - с кое по-точно - с блъсканото с всякакви антибиотици и химии купешко? Защото мишки няма от къде да им намирам.
Хайде да не почвам пак темата, че ще започна и да се повтарям



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: Borislav]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 16:25



:)
мислех че трезвомислещите са на изчезване ...
;)



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: PanTer]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано18.02.05 16:28



и аз не веднъж съм споменавал за храненето със сурово месо, но това не е шега работа. крие много рискове и както каза Пантер, не знаем това месо колко е често и до колко е по-добро от сухата храна. но готвено аз лично на котката си не бих дал. или купешко или сурово. лично мнение.

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 16:51



За съжаление си прав за рисковете и аз не бих посмяла. Макар че подозирам че котарака се е прехранвал с гълъби преди да си го зема, поне по държанието му.
Но готовите храни се правят от най евтините месни продукти и костно брашно, които могат да се намерят на пазара ..
А от там има много рискове. Както и достатъчен брой пострадали животни. Не говоря само за евтините български храни - става въпрос за всички. В момента всички са запалени на тема минимални разходи за производство - максимална печалба.
Бтв за какво и е на котката царевица? Ройал Канина има голям процент.
И си умирам от смях като видя котешките храни на пурината с моркови или грах(поне си мисля че бяха на пурина)
За какво и е на котката сварен грах, за витамини?! Да ве ... Просто жените толкова слушат колко са полезни зеленчуците че като отидат в магазина купуват всичко, което изглежда много здравословно. Както едно време прословутата мания по спанака. Пазарен трик.
ПП: Имате ли малки деца? Тези деца пият ли сиропчета за кашлица и витамини и флуорин за зъбките? Във всичко това има Нутрасуит. Това му е търговското наименование. Е канцерогенен е. Производителите казват - да ама е в малки дози. Е да ама го има във всичко.
Пиете ли диетична кола. Погледнете етикета. Там отзад има: "съдържа източник на фениланин". Предизвиква глад за въглехидрати и има куп вредни ефекти. Потърсете с някоя търсачка, материалите ги има на всички езици. Просто човек с подкупи може всичко да постигне дори в америка.
Най малкото вижте за токсичната минерална вода на кока кола.
Така, сега кой ще ми каже какво става с котешките храни? Отговора - кой го интересува. Смятам че това което става с иамс е при повечето реномирани производители.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.