Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано09.02.05 17:32



знам за неедин случаи на умрели котки от тоалетна хартия. внимавай с това

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано09.02.05 17:35



Абе верно, че повечето net е на латиница ама като може да не е, защо да е

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано09.02.05 18:12



За zъбите и двамата ядат Dentabits na Whiskas.С големия така по4нахме и определено му пасна.Малкия сега яде каквото и където намери.Та проблемите са ми пове4е да го опаzя , а не да му набутам не6то специално.

Хартията и ние я мраzим от все сърце.Мисля да отворя магаzин zа конфети.Поне малко пари да иzкарам от тия магарета.
Но наистина трябва да ги следи6 zа6тото първият ми котарак (това бе6е преди "баткото"_около 12_13 години с4итано от дне6на дата) се zадави и zдраво ни иzпла6и

Smiah, smiah...


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 18:16



не знаех
не че съм ги поощрявала но сега ще я укрия



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: Borislav]  
Автор PanTer ()
Публикувано09.02.05 19:39



Ако имаш котка и обичаш котките - ограмоти се.
Ако не - просот не се изказвай.
Кое по-точно сурово месо имаш предвид? Защото мишки не можеш му достави, нали?
Та, това, дето е бъкано с антибиотици и всякакви боклуци за да порастне животното по-бързо и което го пазят да не мърда много-много (помисли си какво става с бавно движещата се кръв във вените на крайниците)? То ли е полезно? (Ей, месоядните, замислете се и вие) Заедно с всички паразити в него? Знаеш ли за да обезпаразитиш коте с налични паразити в него колко често трябва да му даваш препарати? А имаш ли представа колко вредни са самите препарати?
И как така реши, че тези витамини, които се дават на котката ги има в тревата? Знаеш ли изобщо защо пасат?



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: emetic]  
Автор PanTer ()
Публикувано09.02.05 19:49



Просто ги пази и гледай да не я ядат.

Същото се отнася и за салфетките.



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: satyr]  
Автор PanTer ()
Публикувано09.02.05 19:53



А от къде си толкова сигурен какво точно има във всяка една храна?
Допускам да слагат по нещо за разгонване, защото колкото повече котенца има толкова повече ще им се купува храната.
Туфито винаги се разгонваше като опита козе сирене. Нямам никаква представа как и защо, но това си е факт. Защо не допуснеш, че някои производители може и да правят шмекерии?



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Автор vasi543 (регистриран)
Публикувано09.02.05 21:09



MANUS и твоето коте ли е персийско?
Аз давам Baby Персиан 30 Сенсибл 33 - казаха ми , че тези били най- добрите за тях? И трябва постоянно да има в паничката. Обаче с другата храна сме много зле - една консерва почти 10 дена . Купувам на фрискас и уискас - ама много не ги харесва . Не знам вече какво да пробвам. Тя е малко глезанка май. Гладна е и само облизва сосаНякакъв съвет?
И още нещо ние купуваме на бройка сърчица - не знам дали са същите- обаче децата май дават повече от колкото трябва? От тези, които си постнал има ли на бройка?



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: vasi543]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано09.02.05 21:26



за витаминките-това са въпросните сърчица, които съм сложил. същите са. не се притеснявай че дават повече-на опаковката пише че няма опасност от предозиране. ад все пак един месец давам езин почиваме.

за храната-давай за сега само бебешката, а на годинка мини на персианата. както писах тя поддържа спицифичното за породата рН на урината и по този начин ги хпредпазва от образуване на камъни и пякък. тя е предназачена за тях и доставя всичко необходимо за козината. освен това формата на гранулите е специална за екстремалните за да могат по-лесно да ядат. видя ми се че твоята е екстремална така че това ще я улесни. за сега обаче нека яде бебешката за да порасне голяма. внимавай само да не надебелее мно защото е кастрирана. тогава директно я сложи на персианата и то на малките дози-50грама на ден. Сара и сега по толкова си яде и си поддържа нормално тегло от 3,700.

ако не иска друга храна освен сухата нищо не можеш да направиш. пробвай я с жълтък или бяло месо-варено. давай ги ежедневно за да свиква. дори и да не прояде такива неща не се притеснявай не е опасно-но все пак неприятно. аз да си призная тази битка я загубих.за консервата-когато и сипеш сухата харана след половин час я срий и вечерта предложи консерва. ако не я яде я прибери. така няколко дена и или ще прояде консерва или ти ще се откажеш.

това е. ако има още нещо питай

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Автор vasi543 (регистриран)
Публикувано10.02.05 19:31



БлагоДаря
Персианата - имаш предвид сухата ,нали? Аз и давам от нея непрекъснато- така ми казаха ,когато я взехме. Baby е между екстремал и класика - и най- вероятно проблема с очите идва от тая кръстоска - генетичен е. Поне така ни казаха. Тя е вече на 8 месеца и е 3,170кг- не е ли множко
БлагоДаря за съвета- ще трябва да скривам сухата храна от време на време
Наистина много се радвам ,че Ви открих , защото много неща не знам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.