Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 06.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторsatyr (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 02:52



da ima no e SAMO za persijski kotki



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: frisky lioness]  
Авторsatyr (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 02:54



uvi ot edno izvestno vreme explorera mi ne razbira kakvo se iska ot nego kato pisha na kirilica i izliza tova - 74@0659B5 (eto tova beshe "zdravejte" ama ne e uvi)
ako emetic ima ideq ... mpzhe i da mi pomogne



Тема Re: Сони,нови [re: Sony^-]  
Автор surfline ((veche poznat))
Публикувано14.02.05 09:25



Мисля Че няма да можеШ да среЩнеШ Роял Канин тук.Аz иzполzвам като хранителна добавка Nutro Choise.И двамата папкат zдраво и определено стават много пухкави и меки.ако не си пробвала опитай, мисля Че няма да съжаляваШ.

Smiah, smiah...


Тема Re: Сони,нови [re: surfline]  
Автор Sony^- (познат)
Публикувано17.02.05 17:47



Здравей,
и ти ли си в Германия? Защо няма такива Роял Канин знаеш ли? А Nutro Choise-а откъде го купуваш и колко струва?



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: PanTer]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано18.02.05 16:09



Явно, че не сте имали никога нормална котка в нормална среда
Ще изкарате още малко, че котките са вегетарианци
И ако мислите, че в готовата храна за котки няма химикали много се лъжете. В готовата храна за кучета и котки се слагат и специални ензими, които настървяват животните за този вид храна.
А колкото за трева, когато котките имат проблем, те ядът някакво растение, забравил съм името, но лично съм ги наблюдавал да го правят.
Котката е хищник, който се нуждае от сурово месо, за да поддържа всички неоходими "вещества" в организма. Всичко друго е реклама, за да ви обират парите



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: Borislav]  
Автор PanTer ()
Публикувано18.02.05 16:24



Представи си, че много добре знам, че котките за разликата от кучетата по никакъв начин не могат без месо и т.н. и т.н. и прочие.
За готовата храна личното ми мнение е противоречиво, но това се дължи на недостатъчната ми грамотност по въпроса. И точно поради тая причина се старая да им давам от всичко - в смисъл домашно приготвена храна, суха и специализирана - котешките консервички.
Трева за твое сведение обаче котките пасат винаги, не само когато имат проблеми. И това го правят абсолютно всички котки - от лъвовете до нашите домашни. То си има причина и тя изобщо не е свързана с каквито и да било проблеми.
Да, най-добре е да се храни със сурово месо, ама аз пак питам - с кое по-точно - с блъсканото с всякакви антибиотици и химии купешко? Защото мишки няма от къде да им намирам.
Хайде да не почвам пак темата, че ще започна и да се повтарям



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: Borislav]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 16:25



:)
мислех че трезвомислещите са на изчезване ...
;)



Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: PanTer]  
Автор MANUS (cat person)
Публикувано18.02.05 16:28



и аз не веднъж съм споменавал за храненето със сурово месо, но това не е шега работа. крие много рискове и както каза Пантер, не знаем това месо колко е често и до колко е по-добро от сухата храна. но готвено аз лично на котката си не бих дал. или купешко или сурово. лично мнение.

The brave are always the first to die


Тема Re: Я кажете какви витамини и разни други неща давате?нови [re: MANUS]  
Авторemetic (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 16:51



За съжаление си прав за рисковете и аз не бих посмяла. Макар че подозирам че котарака се е прехранвал с гълъби преди да си го зема, поне по държанието му.
Но готовите храни се правят от най евтините месни продукти и костно брашно, които могат да се намерят на пазара ..
А от там има много рискове. Както и достатъчен брой пострадали животни. Не говоря само за евтините български храни - става въпрос за всички. В момента всички са запалени на тема минимални разходи за производство - максимална печалба.
Бтв за какво и е на котката царевица? Ройал Канина има голям процент.
И си умирам от смях като видя котешките храни на пурината с моркови или грах(поне си мисля че бяха на пурина)
За какво и е на котката сварен грах, за витамини?! Да ве ... Просто жените толкова слушат колко са полезни зеленчуците че като отидат в магазина купуват всичко, което изглежда много здравословно. Както едно време прословутата мания по спанака. Пазарен трик.
ПП: Имате ли малки деца? Тези деца пият ли сиропчета за кашлица и витамини и флуорин за зъбките? Във всичко това има Нутрасуит. Това му е търговското наименование. Е канцерогенен е. Производителите казват - да ама е в малки дози. Е да ама го има във всичко.
Пиете ли диетична кола. Погледнете етикета. Там отзад има: "съдържа източник на фениланин". Предизвиква глад за въглехидрати и има куп вредни ефекти. Потърсете с някоя търсачка, материалите ги има на всички езици. Просто човек с подкупи може всичко да постигне дори в америка.
Най малкото вижте за токсичната минерална вода на кока кола.
Така, сега кой ще ми каже какво става с котешките храни? Отговора - кой го интересува. Смятам че това което става с иамс е при повечето реномирани производители.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.