Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Фалшиви котки!нови  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано09.09.04 21:26



Значи получих от момиче запитване на имейла, желаела да си закупи качествено персийско котенце и търсила тук-там и като "най-елитни" Фелиноложко дружество пловдив /?!/ й препоръчали

котки..... Позор!@#$%
Не се лъжете хора (търсещи персийски котета), защото тия показаните (с изключение на 2) са със страшно ниско качество и изобщо са минали и заминали покрай персийската порода. Това са котенца не за продаване, а за подаряване! И котета с подобни отклонения предварително трябва да се обясни на бъдещия стопанин какво му е в ред и какво не на котето. А от тия показаните общо взето почти нищо не им е наред... (стотици пъти повече харесвам и най-мърлявата и окаяна бездомна котка, пред "мутантче" като тях!)
И не се доверявайте на разни мними фелиноложки дружества (или по-скоро търговци), а се допитайте до националната федерация по фелинология, другите, не са доказали нищо повече от лъжа....
Ако някой иска коте, и иска да знае какво де факто е това коте да се допита дотам или да ми пише на имейла, аз ще му кажа къде да се допита.

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони

Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано09.09.04 21:56



е аз отдавна съм се убедил че качествени персийски котки в БГ няма(изключения може и да има, но не се заблуждавайте че тези котета се продават). има много сайтове с вклячени стандарти на отделните породи. в този сайт, който претендира за професионално ориентиран няма такъв(изключение е БЛАГИЯ ХАРАКТЕР НА ПЕРСИЙКАТА). а като паказаните котки на тези снимки има със стотици по селата, а и по хубави. при това за без пари
и аз много исках персийка и си взех първата която ми предложиха, а след това се порових и научих че се прави точно обратното. сега съм убеден в това. моята обача макар и без родословие е с пати по хубава и отговаря на стандорта 80%. тези отговарят 2%.

що се отнася до търговците - те и това не са. един истински търговец поне ще се опита да продава нещо близко до стандарта или поне на реална цена. това са нагли същества които се опитват да печелят на гърба на наивни хора обичащи котките. и го правят защото знаят първо че нищо не ги заплашва и второ че никой няма да си върне котето.

за боравещите с английски любители на персийски котки искренно препоръчвам

. там ще намерите абсолютно всичко за персийската котка.

и наистина първо се поинтересувайте малко преди да си вземете котка. не само породиста. има хиляди неща които трябва да се знаят при избора на коте за да няма изненади след това





Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано10.09.04 06:16



О, твоята чернилка е страхотна Не трябваше да я показваш, че ще ти я урочасат А този развъдник (специално със първите четири котки) не знам по какви критерии е окачествен като такъв, на базата на какво?!... Както и да е. Надявам се че който иска хубава котка, първо ще се порови, а после ще взима. Исках само да възбуда подозрителност у хората и дано не ме приемат и тук като реклама /много съм далеч от тия неща понеже
/
И не си прав, има и в България хубави котки, на Перси де Гал техните котки по сайта им, възрастните всичките са хубави, макар че най-малко на тях ще седна да правя реклама (и всеки един тук знае защо:)). А има и хора, които много сериозно се занимават с Персийки, и изобщо са много любезни и отзивчиви. Неведнъж съм получавала помощ или съвети от подобни лица (много благодаря за което), без дори да съм търсила такава. Хора, които не се занимават само с плодене, а целенасочена развъдна дейност.
И не искам да претендирам за кой знае каква разбирателка на породите, защото едва ли съм, просто принципно са ми ясни някой от тях и не мога да си мълча като видя неуредици...такава съм си

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
АвторMepи Пoпинз (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 08:14



Малко си противоречиш. Повечето от котките, които критикуваш са именно на "Перси де Гал". Виж им имената.





Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано10.09.04 10:34



Изразнала съм с котки прокрай мен и, когато излязох да живея сама имах ужасната нужда от животинка, просто бях свикнала с топлината, която едно коте може да даде.
Честно да ви кажа НИЩО не разбирам от породи. Гледала съм всякакви уличници и някакви породисти котаци.
За мен е важно котето да е здравичко от там нататък аз се грижа то да стане най-готиното и "породисто"котаче.
Фифичето я купихме преди 2 години и не защото е персийка, аз въобще и не съм имала намерение да давам пари за коте, но като влязох случайно да зяпам едни папагали в зоомагазина я видах НЕЯ. Беше толкова красива а изглеждаше супер тъжна в този голям аквариум, в който я бяха сложили. Не съм се влюбвала от пръв поглед в мъж, но в котка се влюбих. Пощурях обичах това мъниче и трябваше да го взема.
Обичам Фифчето по същия начин, по който съм обичала и бъхльовците от улицата.................
За мен няма значение породата, не е важно котето да влиза в някакви си там критерии за да бъде "обявено" за незнам си какъв горд представител на котешкия род.

NetCat да ти се похваля моите бебета взеха да проглеждат! Не са с ясни погледи но мижат и се опитват да ги отворят нацяло, големи са сладурчета. Мамчето е добре, ЕДВАМ Я ИЗХРАНВАМ, докато и сложа в купичката и след 10 минути е празна.
Милата тези 5 котака я изсмукват от всякъде, ама тя си е майка героиня и не се предава, не спира да ги кърми, докато всички не преядат и не заспят.... То и затова май в цялото котило няма нито едно недорасляче!!!


Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
Автор lQ (predator)
Публикувано10.09.04 11:15



хм, аз имам вкъщи един смешен котарак, който се кичи с прозвището "персиец" най-вече защото има дълга козина и обратна захапка. козината я бръснем отвреме на време, за да е ясно, че е извънземно, а не котка...

Мориц го взех от магазин, случайно, на 6 месеца, въпреки цялата си ненавист към зоомагазините и принципно неодобрение на персийците, просто защото като го видях разбрах, че това е моя котарак.

и без да искам да обиждам никого - породистите персийци ми се виждат доста изродски. чак се чудя дали не е грешно да се правят котки, които не могат да оцелеят без хора до тях.

като ги гледам тези на снимките моя човек много прилича на второто коте на първия ред, само че е жълтоок. като нищо да са го произвели тези хора. за мой смях кретените от зоомагазина ми връчиха некви фотокопия на родословия и дипломи от изложби за некой-си Джери Муки и Ала-Бала ,пирмерно. как лъжат хората, просто не е истина. а, освен това струваше 300лв! доколкото знам от клуб Персийска котка за такива пари може човек да си намери качествено коте с родословие. ама като няма информация хората ще купуват от мошениците.

и при нас със кучетата е така, хора, не сте единствените. купуват разни нещастни жълти кутрета за голдън ретривъри и после реват, че им било фалшиво родословието или били получили лоша оценка на изложба...

няма киноложка и фелиноложка култура у нас.

...хайку за вълци...

Редактирано от lQ на 10.09.04 11:22.



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: lQ]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано10.09.04 12:53



Не само киноложка и фелиноложка култура няма българина ами и здравна, сексуална и за каквато се сетите друга.............

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Mepи Пoпинз]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано10.09.04 13:35



А ти защо не ме четеш като хората? Специално заради теб написах добавката "да не се приемам като рекламиращ или арекламиращ". Иначе всички тук едва ли се съмняват, че ще седна да им рекламирам нещо. И къде според теб ми е противоречието?
Да ти кажа сега, понеже явно не разбираш от персийски котки (не че е нужно да разбираш, в случай че не те интересува)
Казах, че са им много хубави възрастните котки (чети!), ето тези

.
Колкото за малките, казах че първите четири (от раздела с малките) не са никакви персийки и е грешно да бъдат окачествявани/представяни като такива. Иначе никой не спори, че и те са животинки, нуждаещи се от ласки, любов, храна... Не започвай пак да избиваш на там, моля те!
Ето ти хубавите котенца от показаните, в случай, че и това те интересува(което е малко съмнително де):




Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони

Тема Re: породисти коткинови [re: lQ]  
АвторOriane (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 13:37



След години сигурно ще се изгради фелиноложка култура, но в момента ми се струва, че в България породиста котка се асоциира предимно с екстремална персийка - за късокосмести породи май няма нито търсене, нито предлагане...
Аз живея в чужбина, имам си british shorthair цвят blue cream (сиво с кремаво демек), не е шоу-класа, но си мисля, че ако я досеса в България, ще вземе някаква награда на изложба в Пловдив примерно (оттам съм и знам какво се излага) - просто защото най-вероятно ще е единствената в тази категория...
Любопитно ми е - има ли по изложбите или клубовете в София и късокосмести породи? Или са 90% персийки?
А, и някак грубо ми се вижда да наричаме котките фалшиви - те не са виновни за недобросъвестността на хората, които ги продават. Котките са си просто котки



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Puzzle]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано10.09.04 13:44



Страхотно!
Мой беб (временно се казва така) и той вече се ококори, още онзи ден. Искам да ти кажа само (понеже и ти като мен - млада баба, може и да не знаеш) да не го държиш на светло, изобщо не се мъчи да им дефинираш цвета на очите, понеже може да се ослепят (или навредят) от светлината. Дръж ги на тъмно, и не им святкай с нищо поне още седмица, а те така или иначе ще си изменят с времето цвета на очите... не ти трябва изобщо да гледаш там.
Иначе за кърмата, предполагам излишно се притесняваш. Стига да има достатъчно храна, най-вероятно всичко ще е наред. Давай и витаминки между другото, за да не навредиш на мама. Понеже нуждата от някой в-ва при лактацията драстично се качва, а като не могат да се добавят обикновено биват компенсирани от майчиния организъм и тя получава недоимък от това... напр. рахита - когато калциево-фосфорните съединения не са в достатъчно количество, те биват буквално изсмуквани от костната с-ма на майката, за да получат децата и тя развива рахит... Но съм сигурна, че всичко ще е наред!

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.