Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 10.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Фелиноложки изложби  
Автор vamp__girl ()
Публикувано08.01.07 22:19



Потърсих информация относно това какво е нужно на едно коте, за да участва в една такава изложба, обаче не намерих нищо. Ако някой може да ми даде подобна информация, ще съм много благодарна. Също така ако някой ми каже кога и къде ще има подобни изложби през тази година, ще ми е много от полза. Благодаря предварително.



Avril Lavigne - Nobody's home

Тема Re: Фелиноложки изложбинови [re: vamp__girl]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано09.01.07 08:50



ами пролетта (април месец) ще има изложба в музея "Земята и хората". трябва предварително (поне 1 седмица) да сте се записали на мейла на НФФе. като пишете на него ще ви обяснят какво ви трябва, но в най общи линии това е родословие (незадължително-в смисъл, че право на участие имат и неродословни животни) и паспорт с редовни ваксинации (вклъчително и против бяс) и обезпаразитяване.
сайта на федерацията е

-проверявайте го и там ще откриете каквото ви интересува. 1-2 месеца преди изложбата ще бъде обявена официално.
ако имате още въпроси питайте.



Тема Re: Фелиноложки изложбинови [re: vamp__girl]  
Авторnc (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 21:00



Хубаво си помисли дали да я водиш - за някой котки това е огромен стрес, освен ако не е свикнала от малка или пък не е с характер, позволяващ подобни действия.
За всички котки има място по изложбите. Дори и за най-обикновените. Но виж, котка от дадена порода, която твърде се различава от признаците на породата, или пък има качества отбелязвани като недостатъци за дадената порода - нямаш много шансове за победи в този клас. Обратното също не е много леко - ако котето, принадлежащо към дадена порода няма родословие, но пък има безупречни качества, ще трябва да започнете от най-долу, преминавайки през начинаещи и докъдето късмета (т.е. качествата де

) ви доведат.
Предполагам, че на адреса, който са ти дали по-горе ще ти обяснят най-точно.



Тема Re: Фелиноложки изложбинови [re: Endaksi]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано09.01.07 22:33



А добре ли е преди това да станеш член на НФФЕ?





Тема Re: Фелиноложки изложбинови [re: ofika]  
Автор Endaksi (cat person)
Публикувано10.01.07 07:41



ами това всеки сам си преценява.
таксата за един ден изложба без да си член е 30 лева
ако си член е 15 лева + 15 лева годишна такса за членството=пак 30 лева. ползата идва ако ще ходиш на втори ден изложба, или ако ще искаш след това да регистрраш котило от въпросната котка, защото за целта трябва да си лчен на федерацията. ама тогава се лащат и други такси за регистрация на заплождане, на котило и тн.
лично аз реших че се явяваме само на единия ден, и че вероятността да имам котило от Сара, което да искам да регистрирам е нищожна, поради което прескочих тази процедура.



Тема Re: Фелиноложки изложбинови [re: Endaksi]  
Авторpapyy (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 15:48



Ми то аз съм член на НФФе и не ходя на изложби. Член съм на клуб Полудългокосмести. Плащам си членски внос и не се излагам с дебелаците. Като ги слагам на кантара ми е ясно какво ще чуя: Марш навън, марш навън, дисквалифицирани сте котешки шопари такива. Надминали са всякакви котешки норми на охраненост, след тях следват 300 килограмови шопари, хипопотами, слонове и китове. Смятам, че членувайки в НФФе съм будната съвест на редови член, който няма развъдник и може да си позволи да бъде искрен и честен. Демек дори когато остане насаме със себе си пак мисли и казва същото. Щото е настанало време скандално и разделно за имащите дългокосмести котки.



Тема Re: Фелиноложки изложбинови [re: Endaksi]  
Автор ofika (минаващ)
Публикувано10.01.07 22:40



Е, не смятам нито да правя развъдник, нито да регистрирам котило.


Ще я заведа на изложбата защото ценя усилията на хората, от които взех Лизи.
Мисля, че един ден е напълно достатъчен.

Като наближи изложбата ще ви изтормозя с въпроси.

Редактирано от ofika на 10.01.07 22:41.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.