Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 10.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: породисти коткинови [re: Oriane]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано10.09.04 14:15



ли ти е котето?
Като стана дума за различни породи, на мен лично (макар и да нямам такива) ми харесват най-много рексовете (всичките им разновидности), сингапурските сиамки и сфинксовете. Макар и двете от тях да са доста отъждествявани като адски изчадия много ми харесват.
Иначе съм абсолютно убедена, че 99% от хората изобщо няма да разберат, че котката ти е породиста британска късокосместа, ако допълнително не им кажеш това. Лично на мен много ми харесват (особено козинката им), но не съм дотам запозната с тях и си го признавам, примерно мога да ги объркам, в случай, че ми покажеш британска синя и син корат...
И съжалявам, че ти се вижда грубо, но как да ги нарека? Това ли са според теб персийките?

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони

Тема Re: породисти коткинови [re: netcat]  
АвторOriane (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 15:00



Ами нашата горе-долу прилича на тази на снимката, но естествено е по-хубава, защото си е наша... С удоволствие бих пратила снимка, но не знам как да я закача - с просто copy-paste не стана...
Иначе британската късокосместа е доста различна от кората и от руската синя (британска синя не знам да има - това е вероятно просто британска късокосместа син цвят - най-популярният, но иначе стандартните цветове са страшно много) - личи си от формата на главата и тялото (при британската късокосместа всичко е кръгло - главата, тялото, върхът на опашката, очите). По-скоро може да се обърка с chartreux.

И съжалявам, че ти се вижда грубо, но как да ги нарека? Това ли са според теб персийките?

Наречи ги фалшиви персийки, не фалшиви котки

П.П. Апропо, тук съм виждала обяви за котенца сфинкс - цена от 1000 евро нагоре...



Тема ЗАЩО ДА СА "ФАЛШИВИ" КОТЕНЦАТА?нови [re: netcat]  
АвторЛAИK (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 15:36



извинявам се - но какво значи "фалшиви"? погледнах снимките на сайта на плодивските търговци на котки - видях ги котенцата - защо да са фалшиви? само защото не са екстремални ли?



Тема Re: ЗАЩО ДА СА "ФАЛШИВИ" КОТЕНЦАТА?нови [re: ЛAИK]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано10.09.04 21:40



ами нито са екстремални, нито класически, нито дългокосмести, нито имат сладко изражение, нито хиляди други неща. фалшиви са защото токива котета под път и над път и такива котета се подаряват а не продават



Тема Re: ЗАЩО ДА СА "ФАЛШИВИ" КОТЕНЦАТА?нови [re: pc.com]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 14:11



Не мисля, че е оправдано в този случай да се наричат котенцата фалшиви. Много са си даже сладички.По-скоро фалшиви са продавачите.



Тема Re: породисти коткинови [re: Oriane]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано11.09.04 14:43



Добре де, съкръщавам понятията (както и на британска синя го скъсих :), незнам дали е позволено, но все пак си говорим разговорно и беше ясно за коя става въпрос). Предположих, че и в двата случая ще се разбере за какво говоря... Както и да е. Прати ми снимката на мейла, ще ти я сложа Ако искаш и в "Галерия" също.
Синята руска я различавам (или що-годе поне). А козините им ми харесват не самите разцветки или дължината, а структурата на косъма и гъстотата
Сфинкс не знам дали има в БГ и на каква цена, но ми се струва, че едва ли Бг точно е най-подходящото място за купуването на подобна котка (както и много други породи де). А специално аз отдавна съм се примирила, че не мога да имам подобна котка, и то не по една, а по ред причини (главната от която, че ще изчезне още ден след пристигането й)...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: ЗАЩО ДА СА "ФАЛШИВИ" КОТЕНЦАТА?нови [re: tee]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано11.09.04 14:53



*поправка: фалшиви персийки, така добре ли е?
Виж сега, нямам нищо против нито едно животинче. Говорим за породата.
Ако на теб примерно ти предложат немска овчарка с щтръкнала да речем опашка, ти немска овчарка ли ще претендираш, че имаш или фалшива немска овчарка?
Не съм много наясно с развъдните правила и принципи, обаче не е трудно да се досетиш, че ако така се процедираше, един ден ще се стигне до пълен разпад на породата. Особено пък тия със слабите гени (като Персийките да речем). Веднъж смесиш ли я - очаквай само изгубване на признаците на породата от този момент нататък. Така че, ако всички процедираха така, един ден няма да има персийки, а ще има персийки, само че ще са досущ като всяка една дългокосместа домашна котка.
Аз се чудя защо в чуждестранните развъдници, малките котета са с така малко и леко забележими отклонения, а болшинството от поколението - без...Има ли защо да се чудя, как мислиш?

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Puzzle]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано11.09.04 15:08



Между другото, Фифито е гледала тъжно, предполагам, не толкова защото е била тъжна, ами защото повечето като малки имат такива изражения - все едно някой им е отнел мишката изпод носа
Иначе по магазините - виждала съм и хубави котки, не мога да го отрека. А и само в Бг магазините са с подобна лоша хигиена и т.п., иначе... в "белите" страни изобщо не е така. Аз като вляза в подобно място и с часове не могат да ме измъкнат... А котките, зайчетата и кученцата... изобщо не са в никакви аквариуми, кашони, синджири или клетки, ами се излежават някъде по рафтовете или обикалят. А и между другото не са малки (поне аз никога не съм виждала малки). Съвсем приятелски и отпуснато се държат (личи си че им се обръщат внимание, любов и грижи). Виж вече другите екзотики са в аквариуми, или пък разни животинки - на дадените за целта места, но определено не са на 1 кв. м. 5 вида животни, омирисани на фекалии или от рода. Веднъж видях една катеричка, имаше си огромна къща с дворно място дори...мн. сладка На следващия ден се върнах да я погледам пак, но вече я нямаше. Не мога да дочакам деня, когато и тук ще стане така

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема istinataнови [re: netcat]  
Авторamber (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 19:30



Drujestvoto v Plovdiv vaob6te ne znaqt kakvo e persijska kotka i saita im e napraven za reklama na razvadnika im. Istinskata persijka e mnogo pove4e ot edna ekstremalna kotka. I za da me razberete shte vi dam linkove kam razvadnici koito rabotqt sas shodni cvetove.

i Jalko samo che Persy-tata napalniha Bulgaria s klasicheski persijki pri tova s rodoslovie koeto e nedopustimo za koteta s takova kachestvo. Koito e bil na izlojbata v Sofia tazi godina i e bil pri ocenqvaneto na kotkite im ot mejdunaroden sadia ot FIFE mnogo dobre e chul che kotkite na Persy sa za kastracia. Ostava da precenite sami!



Тема Re: istinataнови [re: amber]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано12.09.04 15:04



само да кажа още нещо за котките на Persy de Gal. мога да докажа за поне две от котките на интернет сраницата им че имат фалшиво родословие. следователно и всички техни потомци
а иначе се пишат големи правозащитници




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.