Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 31.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Фалшиви котки!  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано09.09.04 21:26



Значи получих от момиче запитване на имейла, желаела да си закупи качествено персийско котенце и търсила тук-там и като "най-елитни" Фелиноложко дружество пловдив /?!/ й препоръчали

котки..... Позор!@#$%
Не се лъжете хора (търсещи персийски котета), защото тия показаните (с изключение на 2) са със страшно ниско качество и изобщо са минали и заминали покрай персийската порода. Това са котенца не за продаване, а за подаряване! И котета с подобни отклонения предварително трябва да се обясни на бъдещия стопанин какво му е в ред и какво не на котето. А от тия показаните общо взето почти нищо не им е наред... (стотици пъти повече харесвам и най-мърлявата и окаяна бездомна котка, пред "мутантче" като тях!)
И не се доверявайте на разни мними фелиноложки дружества (или по-скоро търговци), а се допитайте до националната федерация по фелинология, другите, не са доказали нищо повече от лъжа....
Ако някой иска коте, и иска да знае какво де факто е това коте да се допита дотам или да ми пише на имейла, аз ще му кажа къде да се допита.

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони

Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано09.09.04 21:56



е аз отдавна съм се убедил че качествени персийски котки в БГ няма(изключения може и да има, но не се заблуждавайте че тези котета се продават). има много сайтове с вклячени стандарти на отделните породи. в този сайт, който претендира за професионално ориентиран няма такъв(изключение е БЛАГИЯ ХАРАКТЕР НА ПЕРСИЙКАТА). а като паказаните котки на тези снимки има със стотици по селата, а и по хубави. при това за без пари
и аз много исках персийка и си взех първата която ми предложиха, а след това се порових и научих че се прави точно обратното. сега съм убеден в това. моята обача макар и без родословие е с пати по хубава и отговаря на стандорта 80%. тези отговарят 2%.

що се отнася до търговците - те и това не са. един истински търговец поне ще се опита да продава нещо близко до стандарта или поне на реална цена. това са нагли същества които се опитват да печелят на гърба на наивни хора обичащи котките. и го правят защото знаят първо че нищо не ги заплашва и второ че никой няма да си върне котето.

за боравещите с английски любители на персийски котки искренно препоръчвам

. там ще намерите абсолютно всичко за персийската котка.

и наистина първо се поинтересувайте малко преди да си вземете котка. не само породиста. има хиляди неща които трябва да се знаят при избора на коте за да няма изненади след това





Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано10.09.04 06:16



О, твоята чернилка е страхотна Не трябваше да я показваш, че ще ти я урочасат А този развъдник (специално със първите четири котки) не знам по какви критерии е окачествен като такъв, на базата на какво?!... Както и да е. Надявам се че който иска хубава котка, първо ще се порови, а после ще взима. Исках само да възбуда подозрителност у хората и дано не ме приемат и тук като реклама /много съм далеч от тия неща понеже
/
И не си прав, има и в България хубави котки, на Перси де Гал техните котки по сайта им, възрастните всичките са хубави, макар че най-малко на тях ще седна да правя реклама (и всеки един тук знае защо:)). А има и хора, които много сериозно се занимават с Персийки, и изобщо са много любезни и отзивчиви. Неведнъж съм получавала помощ или съвети от подобни лица (много благодаря за което), без дори да съм търсила такава. Хора, които не се занимават само с плодене, а целенасочена развъдна дейност.
И не искам да претендирам за кой знае каква разбирателка на породите, защото едва ли съм, просто принципно са ми ясни някой от тях и не мога да си мълча като видя неуредици...такава съм си

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
АвторMepи Пoпинз (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 08:14



Малко си противоречиш. Повечето от котките, които критикуваш са именно на "Перси де Гал". Виж им имената.





Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано10.09.04 10:34



Изразнала съм с котки прокрай мен и, когато излязох да живея сама имах ужасната нужда от животинка, просто бях свикнала с топлината, която едно коте може да даде.
Честно да ви кажа НИЩО не разбирам от породи. Гледала съм всякакви уличници и някакви породисти котаци.
За мен е важно котето да е здравичко от там нататък аз се грижа то да стане най-готиното и "породисто"котаче.
Фифичето я купихме преди 2 години и не защото е персийка, аз въобще и не съм имала намерение да давам пари за коте, но като влязох случайно да зяпам едни папагали в зоомагазина я видах НЕЯ. Беше толкова красива а изглеждаше супер тъжна в този голям аквариум, в който я бяха сложили. Не съм се влюбвала от пръв поглед в мъж, но в котка се влюбих. Пощурях обичах това мъниче и трябваше да го взема.
Обичам Фифчето по същия начин, по който съм обичала и бъхльовците от улицата.................
За мен няма значение породата, не е важно котето да влиза в някакви си там критерии за да бъде "обявено" за незнам си какъв горд представител на котешкия род.

NetCat да ти се похваля моите бебета взеха да проглеждат! Не са с ясни погледи но мижат и се опитват да ги отворят нацяло, големи са сладурчета. Мамчето е добре, ЕДВАМ Я ИЗХРАНВАМ, докато и сложа в купичката и след 10 минути е празна.
Милата тези 5 котака я изсмукват от всякъде, ама тя си е майка героиня и не се предава, не спира да ги кърми, докато всички не преядат и не заспят.... То и затова май в цялото котило няма нито едно недорасляче!!!


Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
Автор lQ (predator)
Публикувано10.09.04 11:15



хм, аз имам вкъщи един смешен котарак, който се кичи с прозвището "персиец" най-вече защото има дълга козина и обратна захапка. козината я бръснем отвреме на време, за да е ясно, че е извънземно, а не котка...

Мориц го взех от магазин, случайно, на 6 месеца, въпреки цялата си ненавист към зоомагазините и принципно неодобрение на персийците, просто защото като го видях разбрах, че това е моя котарак.

и без да искам да обиждам никого - породистите персийци ми се виждат доста изродски. чак се чудя дали не е грешно да се правят котки, които не могат да оцелеят без хора до тях.

като ги гледам тези на снимките моя човек много прилича на второто коте на първия ред, само че е жълтоок. като нищо да са го произвели тези хора. за мой смях кретените от зоомагазина ми връчиха некви фотокопия на родословия и дипломи от изложби за некой-си Джери Муки и Ала-Бала ,пирмерно. как лъжат хората, просто не е истина. а, освен това струваше 300лв! доколкото знам от клуб Персийска котка за такива пари може човек да си намери качествено коте с родословие. ама като няма информация хората ще купуват от мошениците.

и при нас със кучетата е така, хора, не сте единствените. купуват разни нещастни жълти кутрета за голдън ретривъри и после реват, че им било фалшиво родословието или били получили лоша оценка на изложба...

няма киноложка и фелиноложка култура у нас.

...хайку за вълци...

Редактирано от lQ на 10.09.04 11:22.



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: lQ]  
Автор frisky lioness ()
Публикувано10.09.04 12:53



Не само киноложка и фелиноложка култура няма българина ами и здравна, сексуална и за каквато се сетите друга.............

All things are full of signs, and it is a wise man who can learn about one thing from another.


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Mepи Пoпинз]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано10.09.04 13:35



А ти защо не ме четеш като хората? Специално заради теб написах добавката "да не се приемам като рекламиращ или арекламиращ". Иначе всички тук едва ли се съмняват, че ще седна да им рекламирам нещо. И къде според теб ми е противоречието?
Да ти кажа сега, понеже явно не разбираш от персийски котки (не че е нужно да разбираш, в случай че не те интересува)
Казах, че са им много хубави възрастните котки (чети!), ето тези

.
Колкото за малките, казах че първите четири (от раздела с малките) не са никакви персийки и е грешно да бъдат окачествявани/представяни като такива. Иначе никой не спори, че и те са животинки, нуждаещи се от ласки, любов, храна... Не започвай пак да избиваш на там, моля те!
Ето ти хубавите котенца от показаните, в случай, че и това те интересува(което е малко съмнително де):




Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони

Тема Re: породисти коткинови [re: lQ]  
АвторOriane (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 13:37



След години сигурно ще се изгради фелиноложка култура, но в момента ми се струва, че в България породиста котка се асоциира предимно с екстремална персийка - за късокосмести породи май няма нито търсене, нито предлагане...
Аз живея в чужбина, имам си british shorthair цвят blue cream (сиво с кремаво демек), не е шоу-класа, но си мисля, че ако я досеса в България, ще вземе някаква награда на изложба в Пловдив примерно (оттам съм и знам какво се излага) - просто защото най-вероятно ще е единствената в тази категория...
Любопитно ми е - има ли по изложбите или клубовете в София и късокосмести породи? Или са 90% персийки?
А, и някак грубо ми се вижда да наричаме котките фалшиви - те не са виновни за недобросъвестността на хората, които ги продават. Котките са си просто котки



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Puzzle]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано10.09.04 13:44



Страхотно!
Мой беб (временно се казва така) и той вече се ококори, още онзи ден. Искам да ти кажа само (понеже и ти като мен - млада баба, може и да не знаеш) да не го държиш на светло, изобщо не се мъчи да им дефинираш цвета на очите, понеже може да се ослепят (или навредят) от светлината. Дръж ги на тъмно, и не им святкай с нищо поне още седмица, а те така или иначе ще си изменят с времето цвета на очите... не ти трябва изобщо да гледаш там.
Иначе за кърмата, предполагам излишно се притесняваш. Стига да има достатъчно храна, най-вероятно всичко ще е наред. Давай и витаминки между другото, за да не навредиш на мама. Понеже нуждата от някой в-ва при лактацията драстично се качва, а като не могат да се добавят обикновено биват компенсирани от майчиния организъм и тя получава недоимък от това... напр. рахита - когато калциево-фосфорните съединения не са в достатъчно количество, те биват буквално изсмуквани от костната с-ма на майката, за да получат децата и тя развива рахит... Но съм сигурна, че всичко ще е наред!

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: породисти коткинови [re: Oriane]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано10.09.04 14:15



ли ти е котето?
Като стана дума за различни породи, на мен лично (макар и да нямам такива) ми харесват най-много рексовете (всичките им разновидности), сингапурските сиамки и сфинксовете. Макар и двете от тях да са доста отъждествявани като адски изчадия много ми харесват.
Иначе съм абсолютно убедена, че 99% от хората изобщо няма да разберат, че котката ти е породиста британска късокосместа, ако допълнително не им кажеш това. Лично на мен много ми харесват (особено козинката им), но не съм дотам запозната с тях и си го признавам, примерно мога да ги объркам, в случай, че ми покажеш британска синя и син корат...
И съжалявам, че ти се вижда грубо, но как да ги нарека? Това ли са според теб персийките?

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони

Тема Re: породисти коткинови [re: netcat]  
АвторOriane (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 15:00



Ами нашата горе-долу прилича на тази на снимката, но естествено е по-хубава, защото си е наша... С удоволствие бих пратила снимка, но не знам как да я закача - с просто copy-paste не стана...
Иначе британската късокосместа е доста различна от кората и от руската синя (британска синя не знам да има - това е вероятно просто британска късокосместа син цвят - най-популярният, но иначе стандартните цветове са страшно много) - личи си от формата на главата и тялото (при британската късокосместа всичко е кръгло - главата, тялото, върхът на опашката, очите). По-скоро може да се обърка с chartreux.

И съжалявам, че ти се вижда грубо, но как да ги нарека? Това ли са според теб персийките?

Наречи ги фалшиви персийки, не фалшиви котки

П.П. Апропо, тук съм виждала обяви за котенца сфинкс - цена от 1000 евро нагоре...



Тема ЗАЩО ДА СА "ФАЛШИВИ" КОТЕНЦАТА?нови [re: netcat]  
АвторЛAИK (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 15:36



извинявам се - но какво значи "фалшиви"? погледнах снимките на сайта на плодивските търговци на котки - видях ги котенцата - защо да са фалшиви? само защото не са екстремални ли?



Тема Re: ЗАЩО ДА СА "ФАЛШИВИ" КОТЕНЦАТА?нови [re: ЛAИK]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано10.09.04 21:40



ами нито са екстремални, нито класически, нито дългокосмести, нито имат сладко изражение, нито хиляди други неща. фалшиви са защото токива котета под път и над път и такива котета се подаряват а не продават



Тема Re: ЗАЩО ДА СА "ФАЛШИВИ" КОТЕНЦАТА?нови [re: pc.com]  
Авторtee (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 14:11



Не мисля, че е оправдано в този случай да се наричат котенцата фалшиви. Много са си даже сладички.По-скоро фалшиви са продавачите.



Тема Re: породисти коткинови [re: Oriane]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано11.09.04 14:43



Добре де, съкръщавам понятията (както и на британска синя го скъсих :), незнам дали е позволено, но все пак си говорим разговорно и беше ясно за коя става въпрос). Предположих, че и в двата случая ще се разбере за какво говоря... Както и да е. Прати ми снимката на мейла, ще ти я сложа Ако искаш и в "Галерия" също.
Синята руска я различавам (или що-годе поне). А козините им ми харесват не самите разцветки или дължината, а структурата на косъма и гъстотата
Сфинкс не знам дали има в БГ и на каква цена, но ми се струва, че едва ли Бг точно е най-подходящото място за купуването на подобна котка (както и много други породи де). А специално аз отдавна съм се примирила, че не мога да имам подобна котка, и то не по една, а по ред причини (главната от която, че ще изчезне още ден след пристигането й)...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: ЗАЩО ДА СА "ФАЛШИВИ" КОТЕНЦАТА?нови [re: tee]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано11.09.04 14:53



*поправка: фалшиви персийки, така добре ли е?
Виж сега, нямам нищо против нито едно животинче. Говорим за породата.
Ако на теб примерно ти предложат немска овчарка с щтръкнала да речем опашка, ти немска овчарка ли ще претендираш, че имаш или фалшива немска овчарка?
Не съм много наясно с развъдните правила и принципи, обаче не е трудно да се досетиш, че ако така се процедираше, един ден ще се стигне до пълен разпад на породата. Особено пък тия със слабите гени (като Персийките да речем). Веднъж смесиш ли я - очаквай само изгубване на признаците на породата от този момент нататък. Така че, ако всички процедираха така, един ден няма да има персийки, а ще има персийки, само че ще са досущ като всяка една дългокосместа домашна котка.
Аз се чудя защо в чуждестранните развъдници, малките котета са с така малко и леко забележими отклонения, а болшинството от поколението - без...Има ли защо да се чудя, как мислиш?

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Puzzle]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано11.09.04 15:08



Между другото, Фифито е гледала тъжно, предполагам, не толкова защото е била тъжна, ами защото повечето като малки имат такива изражения - все едно някой им е отнел мишката изпод носа
Иначе по магазините - виждала съм и хубави котки, не мога да го отрека. А и само в Бг магазините са с подобна лоша хигиена и т.п., иначе... в "белите" страни изобщо не е така. Аз като вляза в подобно място и с часове не могат да ме измъкнат... А котките, зайчетата и кученцата... изобщо не са в никакви аквариуми, кашони, синджири или клетки, ами се излежават някъде по рафтовете или обикалят. А и между другото не са малки (поне аз никога не съм виждала малки). Съвсем приятелски и отпуснато се държат (личи си че им се обръщат внимание, любов и грижи). Виж вече другите екзотики са в аквариуми, или пък разни животинки - на дадените за целта места, но определено не са на 1 кв. м. 5 вида животни, омирисани на фекалии или от рода. Веднъж видях една катеричка, имаше си огромна къща с дворно място дори...мн. сладка На следващия ден се върнах да я погледам пак, но вече я нямаше. Не мога да дочакам деня, когато и тук ще стане така

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема istinataнови [re: netcat]  
Авторamber (Нерегистриран)
Публикувано11.09.04 19:30



Drujestvoto v Plovdiv vaob6te ne znaqt kakvo e persijska kotka i saita im e napraven za reklama na razvadnika im. Istinskata persijka e mnogo pove4e ot edna ekstremalna kotka. I za da me razberete shte vi dam linkove kam razvadnici koito rabotqt sas shodni cvetove.

i Jalko samo che Persy-tata napalniha Bulgaria s klasicheski persijki pri tova s rodoslovie koeto e nedopustimo za koteta s takova kachestvo. Koito e bil na izlojbata v Sofia tazi godina i e bil pri ocenqvaneto na kotkite im ot mejdunaroden sadia ot FIFE mnogo dobre e chul che kotkite na Persy sa za kastracia. Ostava da precenite sami!



Тема Re: istinataнови [re: amber]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано12.09.04 15:04



само да кажа още нещо за котките на Persy de Gal. мога да докажа за поне две от котките на интернет сраницата им че имат фалшиво родословие. следователно и всички техни потомци
а иначе се пишат големи правозащитници



Тема Re: istinataнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано12.09.04 15:40



Обърках иконата в началото, обаче тук действително стана на чат, така че в крайна сметка явно не съм я объркала
Защо да са за кастрирване, на Перси де Гал котките им са хубави! Или поне по фенотип. Аз всъщност говорих за малките. А големите... не съм съдия и не съм първа кипра на изложби, обаче щом печелят толкова много титли (дори и национален шампион (незнам, има ли друга такава българска?)), не ми изглеждат много за кастрация. За малките говорих. И кои са по-скоро техните родители? Дали са същите котки с безбройните награди или са други предназначени само за разплод, никому не известни иначе?!...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: istinataнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано12.09.04 15:46



Я кажи каква информация имаш ти, понеже моите котки са от Перси де Гал, и едната както вече знаеш също има бебе, но то не се различава по нищо от родителите си - нито има издаден нос, нито малка или триъгълна глава, нито пък бадемови очи. Засега поне си е като тях
П.П. Скоро ще и постна снимката, вече й нацъках малко, но по-нататък ще я покажа. И май не е костенуркова, а трицветна с бяло (кремаво, синьо и бяло). Понеже петънцата отиват да са доста едри, почти като фона...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: istinataнови [re: amber]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано12.09.04 15:57



Страхотни са!
Особено тези с ван разцветката... са просто невероятни! Останаха ми очите
Аз обаче страшно много харесвам на

красавиците и красавците (ако не се лъжа тези бяха приглушените?)

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони

Тема Re: istinataнови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано12.09.04 16:21





Sherilin of Persy de Gal-не може да е опушен без поне един от родителите да е опушен
Ann-Rieta of Persy de Gal-не може да е черна котка с червена майка. или червена или костенуркова

а за твоята красавица мога да ти кажа какъв цвят е по цветовете на предците. сама можеш да погледнеш дали има някакви предци(и по майчина и по бащина линия!) които да са кремави, сини, синьо-кремави. както и тези цветове с бяло или опушени. ако има и по майчина и по бащина линия такива котки може и да е такава каквато ти казваш. ако няма вероятно козината ще потъмнее и си е костенуркова с бяло. надявам се да е такава каквато ти се струва защото това ми е една от лябимите окраски. а ако някоя от котките които дадох за пример е предшественик на твоя котка никога няма да разбереш със сигурност какви гени носи. нали в крайна сметка за това са тези родословия. не мога да разбера защо трябва да лъжат



Тема Re: istinataнови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано12.09.04 16:25



а като сме тръгнали да даваме линкове на хубави котки моите любими са на





Тема Re: istinataнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано12.09.04 16:37



Струва ми се, че е такава, но дали е такава... само времето ще покаже Не може още от толкова малко да се разбере.
И нещо май се бъркаш - костенурковите могат да раждат черни, бели, червени и костенуркови, следователно Анн Риета си е напълно възможно да си е Анн Риета, такава каквато е. А Криса е двуцветна (червена с бяло). Затова и малката няма да е пълна костенуркова или двуцветна, а с бяло или трицветна

А бебето:

Майчина линия - майка - червена с бяло, дядо - кремаво с бяло, баба - бяла с оранджеви очи, прадядо - бял с различни очи, прабаба - бяла с оранжеви очи, прадядо - черен, прабаба - пак кремава двуцветна, прапрадядо - бял със сини очи, прапрабаба - кремава, прапрадядо - черен, прапрабаба - червен. (има още доста назад, но повече не ми се пише :))

Бащина - баща - черен, дядо - бял със сини очи, баба - костенуркова синя, прадядо - бял с различни очи, прабаба - бяла с оранджеви очи, прабаба - кремава, прадядо - черен, прапрадядо - червено-бял,, прапрабаба - бяла със сини очи, прапрадядо - червен мраморен, прапрабаба - костенуркова, и т.н...
така че... имаме от всичко

Редактирано от netcat на 12.09.04 17:20.



Тема Re: istinataнови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано12.09.04 17:12



гледай сега-щом Криса е червена с бяло тя предава на поколенията си ген за червена пигментация и били петна по козината. Йода е черен и предава ген за черна пигментация. следователно се събират чевено и бяло от майката и черно от бащата=костенуркова с бяло. освен това е възможно и двамата родители да са предали dilute ген(извинявам се но не знам как е на български) който би превърнал черното в синьо а червеното в кремаво о тогава ще се полъчи синьокремаво сбяло. това ще стане само ако и двамата родители имат предшественик с цветовете които изброих в предишния постинг.

права си че е малка за да ВИДИШ какъв цват е но генетечно винаги може да се определи.

двуцветна и кустенуркова са съвсем различни неща



Тема Re: istinataнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано12.09.04 17:23



Едно е сигурно в генетиката - че ако две хомозиготни котки се съберат, то и котенцата ще са хомозиготни. Само че при мен не е така :) Така, че... не ми казвай, че със сигурност може да се определи цвета - НЕ МОЖЕ

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: istinataнови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано12.09.04 17:31



за малката сладурка-напълно възможно, а и най вероятно да е синьо-кремава с бяло.
а за ann rieta - майка й е червено опушена което поне според мен* (пак се извинявам но може и да бъркам понеже съм ги чел тези неща в интернет и може да бъркам терминологията) носи ген единствено за червено. просто няма от къде да стане чисто черна котка. задължително трябва да има червено от майката. но дори и тук да бъркам(в което се съмнявам) остава другата котка.

*червено опешена според теб същото ли е като red smoke. ако е едно и също значи аз съм прав 100%



Тема Re: istinataнови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано12.09.04 19:04



Maternal genotype specified: CC BB Dd Ss ww OO
Maternal phenotype: Red Classic Tabby & White carrying dilute
Paternal genotype specified: aa CC BB Dd ss ww o
Paternal phenotype: Black carrying dilute + classic tabby

16 potential genotypes:
6.25% Ss O Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Red Classic Tabby & White (M)
6.25% Oo Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Black Classic Tortoiseshell (F)
6.25% Dd Ss Oo Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Black Classic Calico carrying dilute (F)
6.25% Dd Oo Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Black Classic Tortoiseshell carrying dilute (F)
6.25% dD Ss Oo Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Black Classic Calico carrying dilute (F)
6.25% dD Oo Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Black Classic Tortoiseshell carrying dilute (F)
6.25% dd Ss Oo Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Blue-Cream Classic Calico (F)
6.25% dd Oo Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Blue-Cream Classic (F)
6.25% Ss Oo Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Black Classic Calico (F)
6.25% O Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Red Classic Tabby (M)
6.25% Dd Ss O Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Red Classic Tabby & White carrying dilute (M)
6.25% Dd O Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Red Classic Tabby carrying dilute (M)
6.25% dD Ss O Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Red Classic Tabby & White carrying dilute (M)
6.25% dD O Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Red Classic Tabby carrying dilute (M)
6.25% dd Ss O Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Cream Classic Tabby & White (M)
6.25% dd O Rfhigh Wblow Mlrumpy Hdfair Plxno - Cream Classic Tabby (M)

8 potential phenotypes:
18.75% Black Classic Tortoiseshell (F)
18.75% Red Classic Tabby (M)
18.75% Red Classic Tabby & White (M)
18.75% Black Classic Calico (F)
6.25% Blue-Cream Classic (F)
6.25% Cream Classic Tabby & White (M)
6.25% Cream Classic Tabby (M)
6.25% Blue-Cream Classic Calico (F) (calico=костенуркова с бяло)

12 potential phenotypes with carried traits:
12.50% Red Classic Tabby carrying dilute (M)
12.50% Black Classic Calico carrying dilute (F)
12.50% Black Classic Tortoiseshell carrying dilute (F)
12.50% Red Classic Tabby & White carrying dilute (M)
6.25% Blue-Cream Classic (F)
6.25% Black Classic Calico (F)
6.25% Red Classic Tabby (M)
6.25% Black Classic Tortoiseshell (F)
6.25% Blue-Cream Classic Calico (F)
6.25% Red Classic Tabby & White (M)
6.25% Cream Classic Tabby & White (M)
6.25% Cream Classic Tabby (M)

2 potential carried traits:
50.00% dilute
50.00% None

това са всички възможни комбинации при кръстосването на черен котарак с двуцветна котка(червено с бяло). така че генетиката си е много точна наука



Тема Re: istinataнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано12.09.04 19:11



О, благодаря много!
Страшно полезна информация!
Но не забравяй, все пак, че като навлезем в света на вероятностите, дори и 1% да има вероятност че нещо ще е така, а 99% че ще е иначе, нищо не ни гарантира, че ще ни се падне тъкмо този 1% нали?

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: istinataнови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано12.09.04 19:21



е нали точно заради това при теб се е паднало точно най-малко вероятното, а не обратното. просто има определен кръг от възможни комбинацци



Тема Re: istinataнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано12.09.04 19:25



Е, не се знае още какво ми се е паднало
Нещо като лафа 'Каква е вероятността да спечелиш от тотото?' - 50% - или печелиш или не

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема А бе блонди :)))нови [re: netcat]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.09.04 20:16



Ми то си има ясно пълно и безпрекословно и необоримо описание от Тери Прачет що е то истинска котка.
Ми всичко останало е фалшива котка.
Ми то само блондинка би тръгнала да се чуди истинска ли е котката или не - ми Тери Прачет си го е казал и описал даже дори :)))
Та да не би да си русокоса?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано13.09.04 15:42



Здравей НетКат, този магазин, от който купих Фифчето е доста чистичък и подреден. Не съм влизала и на животинчетата да не им е почистено или да нямат вода и храна. Не му правя реклама, но прокрай моето коте се запознах със собственика, който е ветеринарен лекар и държи да има някакви що годе добри условия за животинките и магазинът му да отговаря на някакви стандарти!
Кога трябва до почна да ги захранвам мъниците? Вече станаха на 2 седмици и искат да щъкат. Не препирам много да ги храня но се притеснявам за майката. Тези котаци колкото повече растът от толкова повече храна се нуждаят и изтискват Фифчето като лимон.
Давам и много витамини, винаги има суха храна, консерва, водичка, и въпреки това е много слаба. На горкичката кожата и провисна от тия лакомници. искам вече да проядът, че и взеха здравето. От горда красавица котачето ми заприлича на провиснал китеник..............

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Puzzle]  
Автор angels_zg (кукла)
Публикувано13.09.04 16:54



Здравей!Аз много харесвам персийските котенца и искам да си купя такова-родословия и т.н. не ме вълнуват много,все пак няма да го водя по изложби.Би ли споделила къде се намира този магазин и каква е горе-долу цената на тези котета.Ако това с магазина се счете за реклама,може да ми пратиш бележка.Благодаря предварително.А от показания сайт много си харесах едно маниче и направо не ми излиза от ума:



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: angels_zg]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано13.09.04 18:16



Не знам ти къде си, но аз живея в Бургас!
Все още ли искаш адреса на магазина?

Този котак на снимката прилича на един от моите - Рижу, но още е мъничък и не знам дали като порасне ще си остане същия?!?

За цените не съм голям спец, защото не се занимавам с продажбата на котенца, предпочитам да ги подаря на някой, в когото съм сигурна и знам, че ще се грижи за тях и ще ги ОБИЧА, което е най-важното за мен....
Спомням си, че Фифчето я взех за 200 лв. /май/, преди 2 години.

Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Puzzle]  
Автор angels_zg (кукла)
Публикувано13.09.04 19:09



Благодаря за отговора,но аз съм от София и съответно не ми върши работа(трябваше да го напиша още горе,но не се сетих).



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: angels_zg]  
Автор Puzzle (вода)
Публикувано13.09.04 21:45



Сигурна съм, че в София има къде къде по-добри зоомагазини, стига да ги потърсиш.

Можеш да се насладиш на моя зоопарк от тук



Le vieil homme part tout seul, a la recherche d'un grand poisson

Редактирано от Puzzle на 13.09.04 21:56.



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: angels_zg]  
АвторPoзи (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 01:01



Това е най-готиното коте от сайта. Защо не им пратиш един мейл? Моята котана я взех от Пловдив, макар че съм от София. Не беше никак трудно. Час и нещо е пътят дотам. На мен ми я докараха хората, че имаха път насам.



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Poзи]  
Автор angels_zg (кукла)
Публикувано14.09.04 09:40



Ами пратихме вчера и ще видим какво ще стане.Въпросът е,че след няколко месеца ще се местим в друго жилище и ми се ще тогава да взема котенцето-знам ли нали котките се привързвали към дома,а тъкмо ще свикне с единия и ще трябва да се мести в друг.



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: angels_zg]  
АвторPoзи (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 09:58



Няма страшно. То тепърва към теб ще се привързва, домът не е чак от такова значение. Котенцето е много сладурско и много ще те радва. То му личи по муцунката, че е добричко. Това е най-готиното коте на снимките. Топбойчето не ми харесва, освен това имам чувството, че България се наводни с бели персийски котки. Рижавите са по-симпатични



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: netcat]  
АвторMepи Пoпинз (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 10:26



Не те чета "като хората", защото се дразня от правописа ти - доста грешки правиш за човек с толкова много претенции да знае всичко. Дразни ме това, че се имаш за голям експерт и постоянно поучаваш хората по форумите. Ако го правеше от добро сърце, би проличало, но ти не търпиш друго мнение и винаги си изпускаш нервите. Да ти кажа сега (използвам твой любим израз в случая), позна, че не се интересувам от това кои котенца смяташ за "хубави". Това е доста индивидуално, не смяташ ли? За мен красиви са първите четири, независимо колко злобно се изказваш за тях. Защото да наречеш едно малко пухкаво същество "мутант" си е чиста злоба.
Явно имаш доста свободно време и можеш да си позволиш да поучаваш хората постоянно. Но аз си имам и други занимания, така че ще те оставя да си избиваш комплексите на воля.



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Puzzle]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано22.09.04 08:03



Здравей Пъзле :)
Мисля, че е най-добре не по-рано от навършването на един месец да започнеш с дохранването, и то много внимателно (съвсем плавно и постепенно). Имай на предвид също, че персийките специално изискват по-дълъг период на бозаене. Иначе аз сега като се прибрах, играейки си с моето Меги, ядях шоколадов бонбон, и за мое голямо учудване тя се нахвърли отгоре му като го помириса, а дори няма зъби! Разбира се, че не й дадох, както и нямам намерение да й давам нищо, нито да я дохранвам, най-малко до края на втория месец ще си я оставя да си суче от мама. Така е най-добре, ако е възможно. Как са иначе твоите мишки?:) Всичко наред ли е?
И един въпрос: да не би случайно да се занимаваш с класическа музика? Композитр? Проф. по музика? Сега като каза, че си от Бургас, и Фифчето... май се познаваме, ако си г-жа П-ва, учителката по музика?! :)))))

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: А бе блонди :)))нови [re: bira_more]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано22.09.04 08:11



Би било много хубаво да живеем в някой от световете на Пратчет, с неговите квалификации и правила, ама на :) За съжаление не е така. А ти ако живееш там, това е вече друго :Р
Блонди съм да, но сега си пускам моята, естествено черна коса :) Добре ли е?

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: istinataнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано22.09.04 08:16



Значи за котките на Перси де Гал, е невъзможно да има неверни родословия, понеже са издадени от националната федерация по фелинология, а не от тях. Почти нереално е да си мислим, че те (нфф) биха излъгали за подобно нещо. А и защо? Перси де Гал, доколкото разбрах, издават родословия от лято '03, а тези са преди това.

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Mepи Пoпинз]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано22.09.04 08:35



Незнам дали си заслужава изобщо да продължавам да разговарям с теб. Мисля, че достатъчно време ти отделих (специално на теб) и в този, и в другия форум за обяснения, а ти вечно го обръщаш на кавга. Не се надявай, че ще ти се хвана - обещавам, че за последно пиша и се обръшам към теб
ПОСЛЕДНО:
Разбира се, че ще е индивидуално, кой какво котенце би харесал, и какво - не. Обаче аз не говоря за това мила моя, говоря за една порода, към която НЕ пренадлежат въпросните котенца! И спрямо нея - да, фалшиви са! Не можеш ли да го проумееш най-накрая? Колко дълго трябва да обяснявам, за да разбереш това (ако изобщо искаш да разбираш нещо...). Понеже аз нямам такова излишно време (макар и да ти се струва различно, за мен е голям лукс, но и голямо удоволствие да отделям време за този форум ) Че съм била комплексарка... ами най-вероятно и аз си имам своите комплекси и предразсъдъци, като всеки един нормален човек, но чак в такъв излишък (че да ги избивам тук) вярвай ми - нямам. И прекрасно семейство си имам, страхотна сестра, майка, баща, любящ човек с огромно сърце и невероятни родители, които имам като за свои собствени (всъщност майка му ми е по-скоро като приятелка или сестра, при раздяла плачем все едно някой е умрял). И животни имам, които ме радват и изпълват с толкова много любов, нежност и щастие, които толкова много обичам, че едва ли има начин как най-точно да се изразя... И при толкова много любящи същества, едва ли имам нужда да дойда да избивам нещо си тук, не съм в пубертета, ако си решила така Да не би случайно ти да се комплексира нещо от думите ми? Да не би да имаш подобно мелезче у дома, че се засегна така? Съжалявам, ако това те е наранило, но не на мен трябва да се сърдиш, а на хората виновни за това. Тези произвеждащи ги. Мутантчета са да - казано без каквато и да е злоба - казано ТОЧНО на място (отгърни един речник и сама се увери в значението и потреблението на думата). Такива са котенцата и са плод на безконтролно и безцелно чифтосване (всъщност цел има - пари). Смесване на класически и есктремални персийки. Това ги прави такива, каквито изглеждат - нито класически, нито екстремални. С обратни захапки, малки и неправилно поставени очи, къси и нехарактерни по структура козини, издърпани муцунки и триъгълни глави, големи и не както трябва окосмени уши и т.н. Колкото за това, че съм поучавала хората... - не ме разсмивай, никой не може да поучава никой насила. Можеш да се поучиш от всичко и всеки, само и единствено в случай, че искаш да се поучиш и те интересува, иначе никой не може да те насили. Ако на теб ти е неприятно да ме четеш - ами не ме чети, но не си мисли, че щом на теб ти е неприятно или ненужно, то и с другите е така. Искрено вярвам, че на много хора съм помогнала със съвет или услуга в подходящ момент, и нищо не ми пречи и занапред да продължавам така. Синтаксиса ми не е чак толкова лош и не мисля, че чак толкова често ми се налага да греша, но извинявам се за грешките. Ако те интересува - получават се най-вече след смяна на клавиатурата - за нещастие често ми се случва да сменям огромна клавиатура с миниатюрна такава, разликите в междуклавишното пространство си дават резултатите - моите грешки, а и не винаги имам време да проверявам за грешки, и в бързината не гледам какво пиша или в пръстите си - къде натискам, но се ИЗВИНЯВАМ, а и не мисля, че е чак дотам фатално. Все пак, ако те интересува нещо, винаги ще разбереш какво е написано, дори и на непознат език с грешка във всяка една дума, нали?

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: istinataнови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано22.09.04 10:12



това си е научен факт. а освен това собственичката на Persy de Gal е председателката та федерацията та всичко е възможно.

и това е проверена информация - многократно



Тема Ми знам линови [re: netcat]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.09.04 13:54



Ако гаджето ти те харесва значи е ОК :))
Пък те котетата май бяха далтонисти, та едва ли ще схванат промяната в цвета на косата ти :)))))

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми знам линови [re: bira_more]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано23.09.04 14:11



Различават цветовете котките :) Мисля да напиша в онзи сайт (който зарязах временно (много се извинявам! ) поради липса на време и пренатрупване на задължения...)
А гаджето - не че знам какво толкова харесва у мен, но ме харесва всякак. Стига да нямам повече от четири цвята наведнъж, а понякога и така... е съгласен

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема Re: istinataнови [re: pc.com]  
Автор netcat (раз-очарована:))
Публикувано23.09.04 14:21



Пределно ми е ясно, че основателката на фелиноложко д-во Пловдив и регистрирания под N1 развъдник са едно и също лице, но ти май не ме разбра.
Техните котки са с родословия не от тяхното дружество, а от националната федерация по фелинология! Те не могат да излъжат за подобно нещо! Така че и родословията на Перси де Гал е невъзможно да бъдат погрешни.
Иначе за другите малки котета... нищо не знам и не мога да кажа. Но факта, че от перфектни котки се раждат малки с прекалено много отклонения, според мен говори само едно - в кръвта на поколенията има прекалено много умешвания... Поразтърсих се, и забелязах, че в чуждестранните развъдници ИЗОБЩО не се получава така...

Когато единственото, с което разполагаме е чук, всичко наоколо ни изглежда като пирони


Тема variantнови [re: netcat]  
Автор pc.com (cat person)
Публикувано23.09.04 15:59



добре де сега се сещам за една възможност-гледат се много котки заедно. една от тях забременява и не се знае кой е таткото. пишат шампиона за татко за да се води елитно котилото. или просто от незнание налучкват. така опираме до невежеството на българските завъдчици....

та може и да не е умишлено но измамата си е факт



Тема Re: Фалшиви котки!нови [re: Mepи Пoпинз]  
Авторsatir (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 00:15



syzhalqvam 4e se namesvam no ne razbiram podobno "drypnato" povedenie vse pak tezi koteta bqha nare4eni mutanti v konteksta na standarta na persijskata kotka a ne principno. vse pak stava vypros za razvydnici s pretencii nali :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.