Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 05.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: "Защо цените падат?" мнение на един приятел отнови [re: BobyB]  
Автор malkia (stanev)
Публикувано17.06.05 02:50



Ami to ne e e spored men, a spored prijatel

Ne razbiram mnogo ot tezi nestha, obshto wzeto se vlacha po techenieto i se doverjawam na intuitziata si. Inak i na Vlas apartamenti wzehme - tam pak na Dinevi - i pod naem se dawat liatoto (to i tozi w Sofia smjatame pod naem da go davame).



Тема Re: malkiaнови [re: Gia]  
Автор malkia (stanev)
Публикувано17.06.05 02:51





Ne samo pod naem shte go dawame, no mozhe i da razmenni nachala (da kazhem otidem na eksurszi pri chuzhdo semejstwo na tehnia apartament, te posetjat Sofia w tozi, ili podobni).

Verojatno shte go dadem na firma da go poeme.



Тема Re: "Защо цените падат?" мнение на един приятел от БГнови [re: malkia]  
Автор Gia ()
Публикувано17.06.05 04:50



Ne che mi e rabota da ti se mesja , no bil li si na vaprosnoto mjasto...? Stoto kato gledam tuk kakvo se govori...



Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde

Тема Namerih koia UK firma prodava Manastira w Sofiaнови [re: Gia]  
Автор malkia (stanev)
Публикувано17.06.05 05:41



Zapochwa tuka:

-- tursi "Available Properties in Sofia" - nai-otdolu trjabwa da se pada

i eto malko poveche informatzia:







Тема Re: "Защо цените падат?" мнение на един приятел от БГнови [re: malkia]  
Автор Kostaaaa (непоносим)
Публикувано17.06.05 10:16



Ти да не говориш за този



Относно цените на имотите май само пророците знаят какво точно ще стане, а се знае кому е дадено пророчеството след библейските времена (с изключение на Ностердамус, но и за него се спори).

Теоретически ниските лихви би трябвало да увеличат търсенето на кредити и от там търсенето на жилища, което би повисило цените им, но това важи за нормална държава, а България в този стадий е доста абсурдна държава в абсурдно положение.

Според мен абсурдното в Бг. е че всеки очаква някакво чудо да стане и всички да забогатеят изведнъж и да почнат да плащат високи цени за жилища. Второто чудо което се очаква е че ще дойта стотици хиляди западняци паралии и ще почват да купуват имоти.

Очакването на тези чудеса и истерията за бъдещото покачване на имотите, поддържана от агенциите за недвижими имоти, заедно с тарикатлъка на сънародниците ни доведе до тези абсурдни (според мен) цени днес.

Вярно е че преди 10 15 г един среден тристаен апартамент в широкия център на София струваше около $10,000, а до преди година цената му стигна до
40,000 евро, като печалбата е фактически такс фри! Да, ама тогава заплатите бяха около $100, а наемите...не помня точно, но помня че с първия месечен наем от един такъв апартамент си купих два дринка в Японскиянаистина бяха ХО или блак лейбъл, ама...ДВА дринка.

Според мен тази бонанза вече свърши и ще има спадане на цените по ред причини - И цените на живота растят по бързо от увеличаването на заплатите и това оставя по малко пари за изплащане на жилищните кредити, И се строят доста нови жилища, И населението на България не се увеличава а спада и тенденцията в близките години е че ще продължава да спада.

Дано да не съм ви бил скучен с това.


PANEM ET CIRCENSES

Тема Re: Поевтиняване на жилищата в София?нови [re: pesho]  
АвторЯия(дълroroдишeн нaблюдaтeл) (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 15:14



В отговор на:

И аз да кажа.

България е почти сигурно, че ще влезе в ЕС. Възможно е 1 година отлагане, но много се съмнявам. Много хора в клуба се съмняват. ...
Другото е за цените на недвижимата собственост.

Според мен цените са такива, не заради някакъв си ЕС. Как може да има толкова мерцедеси по улиците и жилищата без пари да ги дават? Не виждам как ще стане. Всеки иска апартамент в престижен квартал на Варна или София. Има много хиляди малки и средни успешни бизнеси в София например, има и големи бизнеси, които предлагат добри заплати на специалисти, има хора, които ходят по чужбина и пестят всеки цент и се връщат в доста пари в България. Има толкова много хора, заграбили големи структури и имоти, които правят големи печалби. И всеки иска в престижен квартал в София.

Цените ми се струват нормални. Сериозни промени на пазара не очаквам, а по-скоро плавно и бавно поскъпване през следващите години. Може да се получи по-голямо разделение на хубави и лоши райони. Като на по-лошите да поспадне, а на по-хубавите да се вдигне повечко. Такива работи.



Напълно поддържам мнението ти!!!!!Просто това е естествената тенденция навсякъде, независимо от от това дали ни харесва или не!Да, в момента има леко задържане на цените, дори известен спад, но това е временно, после пак ще тръгнат леко нагоре, кога точно не е съвсем сигурно, може година-две, по вероятно не по-късно от ок. 4-5, но по принцип за съжаление ще растят.Ако някой е имал поглед върху покупко-продажбите в различните страни, през последните 10-15г., както в Европа, така и из др. континенти, ще си направи същото заключение. Друг е въпросът,че качеството на строителство, може би скоро няма да се подобри или поне не на всички жилища, което до известна степен ще забавя тяхната продажба, но като цяло очаквайте по осезаемо падане на цените единствено и само на панелките или съвсем слабо занижаване на такива, които са в ужасно окаяно състояние(разбирай-направо полуразрушени) и същевременно намиращи се в немного привлекателни райони, които изискват огромни средства за ремонт и модернизиране, съобразно съвременните стандарти, а придобиването на самата земя, не е така атрактивно, поради местоположението.Така че, ако ако имате свободни средства и сте решили да купувате, може и да поисчакате половин до една година, за да се огледате по-добре, къде ще се задържи малко, къде ще върви нагоре, но не се бавете много. Със сигурност няма да загубите от тази инвестицията си, дори и да паднат леко цените, защото както вече казах то ще за кратко и слабо!А това падане може да го компенсирате с даване под наем(ако разбира се ви се прави това).Е, успех на всички решили се на тази стъпка; с писанията си нямам намерение да въздействам на никого, това е моя позиция, която аз лично за себе си спазвах до сега за др. страни, както и за БГ и слава на Бога-не греша!



Тема Re: "Защо цените падат?" мнение на един приятел отнови [re: Gia]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано17.06.05 15:17



Това е точно така! В тези райони няма канализация, няма инфраструктура, а кога ще има - едва ли фирмата строител на един блок ще изгради всичко това!
Да не скършваме радостта на малкия от новото жилище , да му е честито! Но като гледам мястото - прилича ми на района около камбаните? Интересно, фирмата как се е сдобила със земята за строежа? Проверено ли е дали е чиста собствеността на терена , че нещо ми прилича на мястото на прословутия Град на мечтите на Анжел и Августин Пейчинов, който така и не се появи И май още текат дела от продалите земите си и външните инвеститори за непостроените жилища Дано всичко да е точно по тази точка!
Погледнах плана на жилищата 60,5 кв м - не виждам повече от 45-48 кв м чиста жилищна площ, явно останалото е общи части ?!? Малки бани, кухните без прозорец- какъвто и абсорбатор или отдушник да се монтира все си е влизане директно в манджата Спалните без изход към терасите Няма перално помещение, а пералня в кухненския бокс - случва се да протичат и следва смяна на паркетната част в хола Неоправдано големи коридорен тип тераси
Аз бих изтеглила дневната на мястото на терасата и да остане половината площ от терасата, която е пред спалнята с изходи към нея от спалнята и от дневната, бих изнесла кухненския кът в предната част на дневната до терасата, а във вътрешната част да остане почивния кът с ТВ, като до входа бих отделила малко килерче (80 см са достатъчни да се приберат прахосмукачка, сушилка, гладачна дъска, кофа за боклук) Бих намалила спалнята за сметка на банята ! А бе- дай ми да размествам, но в този му вид за мен си е хотелско апартаментче и ако цената 48 000 евра не е до ключ - сложи още минимум 15-20% за довършване, узаконяване и прочие винаги допълнително изникващи плащания на етап, в който вече няма как да се откажеш !



Тема Re: "Защо цените падат?" мнение на един приятел отнови [re: fortuna_]  
Автор Gia ()
Публикувано17.06.05 18:15



I na men mi se struva, che abortiralijat v ranen stadij grad na Anjel beshe tam njakade...

Abe, navsjakade novi kvartali se pochvat na poljani, no sled 1-2 godini se opravjat, koeto ne e mnogo sigurno za BG... Kak moje da se pochne izobsto stroitelstvo bez kanalizatzija...? I kakvi sa tija blokove, koito 10 godini njamat act 16...?

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde


Тема Брррр...нови [re: fortuna_]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано17.06.05 18:18



Форти, ти уби и последните нищожни пориви в моята душа за покупка на апартамент в България. Защото моята цел определено не би била да го правя като инвестиция. Май ще бъда далеч по-лесно просто да вземем нещо под наем.



Тема под наемнови [re: no_bs]  
Автор BarovetzUSA (tarikat)
Публикувано17.06.05 18:26



ами можеш да наемеш един от нейните....

Trespasser will be shot....survivors will be shot again!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.