Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:48 05.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: A kakvi biha mogli da badatнови [re: Gia]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано15.06.05 20:20



Хихи - преди да питаш колко ти е данъка, пак добре, че съм прибрана жена и всичко ми е под ръка - ето ти и таблицата за облагане на ГОДИШНИТЕ доходи на физически лица за 2004 г:
1) до 1560 лв - необлагаеми
2) от 1560 до 1800 лв - 10% върху горницата (240 лв)= макс 24 лв
3) от 1800 до 3000 лв - 20% върху горницата (1200 лв)+24 лв =макс 264 лв
4) от 3000 до 7200 лв - 22% върху горницата (4200 лв)+264 лв =макс 1188 лв
5)над 7200 лв - 24%върху горницата + 1188 лв




Тема Re: A kakvi biha mogli da badatнови [re: fortuna_]  
Автор Gia ()
Публикувано15.06.05 20:28



Mersi, dushko, kvo sha praa bez tebe...?! Sakan, da ne 'zemesh da namerish njakoj printz na bjal kon po chujbinite i da zagubish vrazka i ti s BG zakonite!

Seriono, obache, bratovchedka mi ste gi plasta tezi nesta zaedno s nejnite sled kato vzeme rentata, taka che az njama za kakvo da se grija v tova otnoshenie. Vse ste stigne za danatzite.

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde


Тема Re: A kakvi biha mogli da badatнови [re: Gia]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано15.06.05 20:29



Хех, аз като не знам детайлно ситуацията - затова ти поствам възможни варианти да си прецениш кой е твоя случай
1) Значи като пряка наследница преди 3 декември 2004 г - дължиш данък НАСЛЕДСТВО и той се плаща в срок 6 месеца без глоби
2)Ако рентата е на стойност до 1560 лв - не дължиш данък ДОХОД
За други суми виж таблицата

П.С. Знам, че си работещо момиче, но данъчните не знаят и няма как да проверят Въпреки, че данъкът за доходи в Бг засега се дължи само върху получените такива в Бг, ама да не пръкнат някоя поправка със задна дата като Здравните осигуровки



Тема Re: A kakvi biha mogli da badatнови [re: fortuna_]  
Автор Gia ()
Публикувано15.06.05 20:35



Въпреки, че данъкът за доходи в Бг засега се дължи само върху получените такива в Бг, ама да не пръкнат някоя поправка със задна дата като Здравните осигуровки.

Nisto ne moje da me iznenada tam. BG maj njama i spogodba s US za izbjagvane na dvojno danachno oblagane. Tova si e seriozen problem vav vrazka s badesti planove. Vsastnost i za Greece ne sam sigurna. Ima znachitelni razliki v razlichnite darjavi. Vidjah, che v Cyprus e samo 5%, a v Malta - 15%, kato i dvete, ako ne gresha, imat spogodbi s US.

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde


Тема Sluchajno da mojesh da preporachashнови [re: fortuna_]  
Автор Gia ()
Публикувано15.06.05 20:36



dobar advokat v Burgas?

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde


Тема Re: Поевтиняване на жилищата в София?нови [re: DlVA JETA]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано15.06.05 20:46



Сигурно се шегуваш. Точно пък вдигането на минималната заплата със сигурност ще размърда пазара. Надай се, Марийке.... За 5-те милиарда след година пък да не говорим. Виж, че след година-две ще започнат foreclosures, това е сигурно. Сори, нищо лично (поне не много, ако ме разбираш), но нека погледнем ситуацията в очите.



Тема Re: Поевтиняване на жилищата в София?нови [re: no_bs]  
Автор Alen Delon (летец-космонавт)
Публикувано15.06.05 20:54



no_bs, nyama smisal da im se obyasnyavash, te si mislyat che kato vleze (ili po-skoro veche stava "ako" vleze) BG v EU, BG shte stane kato garcia, ama neise. koi shte gi kupuva tiya kashti po chernomorieto i po drugite kraishta? na tozi site deto go beshe dala imashe kashta za 700,000 EU. are you kidding me? za tezi pari znaesh na kolko po-hubavi mesta po sveta chovek mozhe da kupi property.

kakto i da e, chestno kazano ti pisha s ogromna molba--ostavat 3 chasa do kraya na rabotnia den, navan e studeno kato v ruski hladilnik i se nadyavam da pusnesh neshto interesno, zashtoto the quality of topics e padnalo do alarmingly low level.



Тема Re: Поевтиняване на жилищата в София?нови [re: Alen Delon]  
Автор Gia ()
Публикувано15.06.05 21:00



A zasto ne pusnesh ti nesto na alarmingly high level?!

Patriotism is the virtue of the vicious.
-Oscar Wilde


Тема Time killing activities....нови [re: Alen Delon]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано15.06.05 21:03



Ох, верно е голям клинч. Сутринта имахме четиричасово събрание (for lack of a better word) и така бяха надули ейсито, че направо ме заболяха костите от студ. Та сега съм си пуснала space heater-a до мене и сръбвам едно старбакско капучино и живнах малко. Ако ми остане време да попрегледам пресата и намеря нещо, достойно за внимание, ще пусна някоя нова тема.



Тема Re: Sluchajno da mojesh da preporachashнови [re: Gia]  
Автор fortuna_ (заслужена)
Публикувано15.06.05 21:03



Не съм детайлно наясно с избягването на двойното данъчно облагане, но мисля, че Бг няма такива спогодби със САЩ
Бургас ми е далече като регион, но за какъв адвокат да питаме - недвижими имоти?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.