Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 30.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в Канада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: spored anonimen savetнови [re: pesimist]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано30.01.03 21:10



prav si ama ne mi se raboti kato darvar.
a hongcouver?
ami arabite v Montreal
NY e sashto rotten
abe, shte si kretam tuk dokato sabera niakoia druga pachka i shte vidim BGto kak shte prodaljava.



Тема Re: spored anonimen savetнови [re: TO]  
Авторcъвeт (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 00:19



Ти явно си решил да се прибиташ към БГ.
Там престъпниците като са бели по ли ще ти е лесно,а?
Виж,и аз не мога да ги трая цветните ,обаче от друга страна е ужасно тъпо на някой да му слагаш табела"гаден" само защото е цветен.Има си свястни хора от всяка нация и раса.
Друго си мисля,говорят за "глобализация" но аз мисля, че в държави като Щатите и Канада, кадето са най-много нации и раси събрани на едно място,се наблюдава точно обратния процес,вместо да се сливат култури и т.н. всеки се е вкопчил в религия и националност повече отколкото ако си е в собствената страна.
Мисля, че това ,че сме различни е хубаво и ценно,през лятото гледах как се събират хора за една индийска свадба(няма как да ги сбъркаш),жените бяха сташно красиви по ориенталски но красиви,въобще всяка култура си има красивите страни само, че искам да ги гледам по телевизиата а не в метрото например



Тема Re: spored anonimen savetнови [re: cъвeт]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 00:36



imenno,
az imam vsiakvi priateli, vkluchitelno i indiici.
Tova koeto te nabludavat tuk e che nai dolnite sloeve na naciite ot tretia sviat sa se domaknali ( s malki izkluchenia).
A za BGto az ne sam si tragnal zaradi cvetnokojite tuk a zaradi generalnata direkcia v koiato se razviva stranata tam i tazi strana tuk i sashto shtoto ne sam nacist no mi e mila rodinata - dori sega ima niakva campania narechena "welcome home" koiato se stremi da privleche mladite hora ot chujbina obratno.
E shte vidim
ako ne drugo pone jivota shte e jivot - s pari ili bez vmesto tuk da se blaskam kato mashina za nishto.
Dnes edin kolega umria ot rak
choveka se beshe skasal ot rabota i go umoriha nakraia - taka i ne stigna dori na 10 godini ot pensia kogato si beshe zaplanuval da igrae golf i da lovi riba.
Znachi jiveeshe s semeistvoto si v dalechen grad i si hodeshe samo za weekenda i v Toronto si beshe nael malak apartament za prez sedmicata - bog da go prosti ama tova ne e jivot osven ako mrazish jena si.
Pomislete si malko koe e vajno.



Тема Re: spored anonimen savetнови [re: TO]  
Авторпишeтe мe и мeн (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 00:46



Абе съгласен съм с вас, че нещата отиват на зле. Няма смисъл да преживяваме нов 10-ти...

Въпроса е обаче "Накъде?". България не ми се вижда добро решение. С канадското гражданство дали човек не може да си опита късмета в Австралия или Нова Зеландия? Защо не и във Великобритания?

Някой ако знае нещо по въпроса нека каже!



Тема Re: spored anonimen savetнови [re: TO]  
Авторcъвeт (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 00:57



Здраво те е хванала носталгията,а?
От кога не си се прибирал в Бг?
Емигацията е много интересно нещо има много страни но една е със сигурност е положителна:
Тази че човек си прави много дълбока преоценка и си изгражда много стъбилна ценностна система
Знаеш ли колко ме е стегнала и мен шапката и ми се иска още утре да хвана първия самолет,и бих го направил ако не съм сигурен че след като мине първият месец ще ми се облещи реалността на постсоциалистическия преход и ще бягам пеша до Канада
Ако си забравил или просто не си бил скоро в Бг мога да ти разкажа



Тема Re: spored anonimen savetнови [re: пишeтe мe и мeн]  
Автор kanadetsМодератор ()
Публикувано31.01.03 01:18



"... С канадското гражданство дали човек не може да си опита късмета в Австралия или Нова Зеландия? Защо не и във Великобритания? ..."

Мислиш ли че там е много по-различно (като изключим климата и природата) ?



Тема Re: spored anonimen savetнови [re: kanadets]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 01:25



V Nova Zelandia sas sigurnost ima poveche ovce
Obache vav Velika Britania mislia che poveche si zaslujava otkolkoto vav British Columbia
Hodil li si tam?



Тема Един от симптомитенови [re: TO]  
Автор BeeblebroxМодератор (Zeyphod)
Публикувано31.01.03 01:28



... на неконтролируемата носталгия е да губиш обективна представа за нещата. Забележката ми се отнася за това как вмъкна случая с твоя приятел, бог да го прости. От неговата болест в България няма нито спасение, нито по-малък шанс да те хване. Даже... абе хайде да не казвам по-голяма дума.



Тема Re: Един от симптомитенови [re: Beeblebrox]  
АвторTO (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 01:49



i dvamata ste pravi - moje i nostalgia da e
prosto si spomniam kak hodeh po planinite i na riba i dori kogato zapochnah da rabotia imah fun
I tai kato iavno tuk niama da stana tolkova bogat che da sam free man a ne white collar slave, sam reshil da se osvobodia otivaiki tam...ili pone taka si mislia no parvo shte otidia da vidia kak e.

A po princip ako emigraciata spre i horata se hvanat zdravo da rabotiat moje da staneme kato Irlandia...samo deto shte moje da si darjime pieneto :-)



Тема Re: Един от симптомитенови [re: TO]  
АвторLora (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 02:29



Ne e nujno da spira emigraciata!
Hubava e ideiata da ima edna darjava kato Kanada v koiato da se subirat umni,ambiciozni,kudurni,smeli i uporiti hora,s obrazovanie i vazmojnosti.Neka v tazi durjava da nameriat pole za isiava,rabota,prosperitet i da suzdadat odno idealno ili pochti idealno obshtestvo,kudeto vseki jivee kakto smetne za dobre bez da prechi na drugitwe da jiveiat kakto im haresva,da spazva zakonite,da ima prava i zadaljenia.
Dobre zvuchi,nali?
Zashto obache sa im tezi bejanci,s kakvo im doprinasiat te na durjavata im,zashto Kanada triabva da e s razgraden dvor




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.