Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:14 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Чат ...нови  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.05.11 12:27



Вие сте ...



Тема За варицелатанови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.05.11 12:47



Да питам нещо - Яна в петък вечер вдигна Т и цяла събота беше все така - около 38 градуса. Аз нали очаквам варицела, мислех, че ще е това - цял ден гледам за пъпки, но нищо. Т спадна в събота след обед и до тази сутрин няма нищо - нито пъпки, нито нова Т. И сега какво? Кога избиват пъпките, има ли Т или няма? А ако се опъпчи - трябва ли да я водя при личната (нали първите няколко дни били заразни)? Или само да я уведомя по телефона?



Тема Re: За варицелатанови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.05.11 13:39



Първи сега има вирус само с Т ... Ния в петък вечерта ми вдигна над 38, на сследващият ден по обяд имаше 37.5 и после нищо .... без да очаквам варицела има такова грипче сега за ден-два Т без нищо друго. Ако мислиш, че може да е варицела 1 лъжица червено вино вечерта и сутринта ако е с пъпки викаш ура, ако не грипче е било

. На ния пъпките й избиха на 2-3 ден след първата висока Т



Тема Re: За варицелатанови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.05.11 13:47



Ако се появат пъпки звънни на педито ако не си сигурна, че е варицела би трябвало да те посети тя лично не да водиш там детето, звъниш веднага при установяване на шарката и в детската, з ада сложат новата карантина. Детето е заразно 2 дни преди да избият пъпките и някъде 7-14 дни след това (докато заздравеят мехурчетата)



Тема Re: За варицелатанови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.05.11 13:59



Намирисва ми като да е било точно такъв вирус

. Аз обаче не дадох никакви имуностимулиращи, уж ако е шарка, да избие по-лесно (по моя някаква си логика...). Но от тази сутрин давам зелена енергия, за всеки случай. За виното и свеки ми каза, ама аз много не й хванах вяра



Тема Re: За варицелатанови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано16.05.11 15:48



Аз освен за вино знам, че и от локума избиват.



Тема Re: За варицелатанови [re: jana]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано16.05.11 17:01



И аз мерси за отговорите, че при нас положението беше подобно. Вино не мога да я накарам да пие, но с локум ще пробвам.
Имат варицела в градината, макар и не в тяхната група и тя в петък вечерта вдигна висока Т, но от събота текна и златист сопол, който основно е заден секрет, та вече и кашля, и от днес й изписаха АБ. Забравих да питам дали ако е съчетано с варицела, антибиотика няма да попречи да избият пъпките, но при нас ще е в комбина.



Тема Ваксини за големите ...нови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.05.11 17:53



Да питам майките на 6г. ваксинирахте ли децата с последният прием на ДТК-то? Днес педито ми звъня, че трябвало да я ваксинира като навършила 6г. с последният прием на ДТК и полиомиелит, а догодина да й направят БЦЖ ... съвсем ги забравих тези ваксини, как нямам спомен да са ми правени на мен в такава голяма възраст ...



Тема Re: Ваксини за големите ...нови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.05.11 19:02







Тема Re: За варицелатанови [re: mimy]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано17.05.11 08:49



по принцип по-трудно избиват. Дени беше точно такъв случай, но пък имаше по-малко пъпки от брат си, въпреки, че не знам дали има общо с АБ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.