Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:11 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Чат ...  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.05.11 12:27



Вие сте ...



Тема За варицелатанови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.05.11 12:47



Да питам нещо - Яна в петък вечер вдигна Т и цяла събота беше все така - около 38 градуса. Аз нали очаквам варицела, мислех, че ще е това - цял ден гледам за пъпки, но нищо. Т спадна в събота след обед и до тази сутрин няма нищо - нито пъпки, нито нова Т. И сега какво? Кога избиват пъпките, има ли Т или няма? А ако се опъпчи - трябва ли да я водя при личната (нали първите няколко дни били заразни)? Или само да я уведомя по телефона?



Тема Re: За варицелатанови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.05.11 13:39



Първи сега има вирус само с Т ... Ния в петък вечерта ми вдигна над 38, на сследващият ден по обяд имаше 37.5 и после нищо .... без да очаквам варицела има такова грипче сега за ден-два Т без нищо друго. Ако мислиш, че може да е варицела 1 лъжица червено вино вечерта и сутринта ако е с пъпки викаш ура, ако не грипче е било

. На ния пъпките й избиха на 2-3 ден след първата висока Т



Тема Re: За варицелатанови [re: _dexter_]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.05.11 13:47



Ако се появат пъпки звънни на педито ако не си сигурна, че е варицела би трябвало да те посети тя лично не да водиш там детето, звъниш веднага при установяване на шарката и в детската, з ада сложат новата карантина. Детето е заразно 2 дни преди да избият пъпките и някъде 7-14 дни след това (докато заздравеят мехурчетата)



Тема Re: За варицелатанови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано16.05.11 13:59



Намирисва ми като да е било точно такъв вирус

. Аз обаче не дадох никакви имуностимулиращи, уж ако е шарка, да избие по-лесно (по моя някаква си логика...). Но от тази сутрин давам зелена енергия, за всеки случай. За виното и свеки ми каза, ама аз много не й хванах вяра



Тема Re: За варицелатанови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано16.05.11 15:48



Аз освен за вино знам, че и от локума избиват.



Тема Re: За варицелатанови [re: jana]  
Автор mimy (мама на Ния)
Публикувано16.05.11 17:01



И аз мерси за отговорите, че при нас положението беше подобно. Вино не мога да я накарам да пие, но с локум ще пробвам.
Имат варицела в градината, макар и не в тяхната група и тя в петък вечерта вдигна висока Т, но от събота текна и златист сопол, който основно е заден секрет, та вече и кашля, и от днес й изписаха АБ. Забравих да питам дали ако е съчетано с варицела, антибиотика няма да попречи да избият пъпките, но при нас ще е в комбина.



Тема Ваксини за големите ...нови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано16.05.11 17:53



Да питам майките на 6г. ваксинирахте ли децата с последният прием на ДТК-то? Днес педито ми звъня, че трябвало да я ваксинира като навършила 6г. с последният прием на ДТК и полиомиелит, а догодина да й направят БЦЖ ... съвсем ги забравих тези ваксини, как нямам спомен да са ми правени на мен в такава голяма възраст ...



Тема Re: Ваксини за големите ...нови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано16.05.11 19:02







Тема Re: За варицелатанови [re: mimy]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано17.05.11 08:49



по принцип по-трудно избиват. Дени беше точно такъв случай, но пък имаше по-малко пъпки от брат си, въпреки, че не знам дали има общо с АБ



Тема Re: Ваксини за големите ...нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано17.05.11 11:39



Да, Боби го ваксинираха миналата есен за ДТК, беше на 6г и 3 месеца.

Редактирано от tani4ka на 17.05.11 11:40.



Тема Re: Ваксини за големите ...нови [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано17.05.11 22:41



И аз го ваксинирах съвсем скоро. Обаче не му сложиха ваксината, която му слагаха като бебе, а новата - убитата полиомиелитна. Пише, а и джи пито потвърди, че няма проблем да се дават така двете форми, ама де да знам...



Тема Re: За варицелатанови [re: _dexter_]  
Автор snich (top4o)
Публикувано19.05.11 23:18



Първо за варицелата.... Нито Ренета,нито Нора вдигаха Т преди пъпките.В първия момент оприличих пъпките на ухапано от насекомо,но след първите 1-2 пъпки започнаха много бързо да се появяват другите.И на двете първата пъпка беше на гърба (казват, че първо излизат по слабините и под мишниците).Ренета я водих при лекарката,а за Нора само се обадих по тел. да ги уведомя.Те се занимават с обажданията в ХЕИ и в градината/училището.На Ренета болничния беше 10 дни от първия ден с обрив.По мое усмотрение я задържах още една седмица,защото им падал имунитета.Според нашата лекарка е хубаво да се дават имуностимулатори,витамини и каквото се сетиш за подсилване на имунитета.Не било добре да се дава АБ ,защото подтискало избиването на обрива,а това можело да доведе до усложнения.

Ваксини ..... ДТК-то сега мисля че се нарича Тетраксим.Правиха я на Рена на 6 год. и половина мисля. Сега ,на 7 год.,правят манту.



Тема Re: Чат ...нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.05.11 13:05



Момичетаааа, имах среща и запознанство с Орхан Памук!

Просот изключителен! Взех си и книга с личен автограф!
За съжаление стана свидетел и на поредната простотия на Атака пред джамията...За радост не беше разпознат от никой българин, тои без това такава интеЛегенция се е събрала сега...., а само от свои, които така му се зарадваха!



Тема Re: Чат ...нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано20.05.11 13:41



Ей, покрай тия вълнения с Орхан Памук, ще взема да дам шанс на още една негова книга, че първата нещо хич не ме спечели

.
Хубаво е това, дето си го преживяла, вълнуващо :). И на мен ми направи приятно впечатление, като го видях по тв-то преди ден-два. Спокоен човек изглежда, много земен и уравновесен. А за Атака нямам думи - да не са искали да правят някакъв протест-демонстрация срещу човека?!?!!? Че то от тях всякакви простотии могат да се очакват



Тема Re: Чат ...нови [re: _dexter_]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.05.11 15:11



Не, Атака се бунтуват срещу джамията и пеенето на мюезина, но по много просташки начин. През няколко дни идват коли с уредби и пускат революционни песни или Многая лета, за да заглушават мюезина и пречат на молещите се! Много грозна работа. А днес имаше Митинг! Със все знамена, фланелки, организация, май и бой е имало, но точно излизахи видях само завръзката!
Орхан беше със спътницата си в живота, също била много известна - индийска писателка с много награди..
Оказа, че се че той е заявил , че няма да дава никакви автографи, а на мен така лесно ми даде!

. Но срещата не беше официална все пак...Сега започвам колекцията си от подписи на нобелови лауреати!



Тема Re: Чат ...нови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.05.11 15:20



Тук има инфо за сбльсьците. Ужас!

Дес, радвам се за вдьхновяващите срещи, макар 4е нямам представа кой е Орхан Памук. Трябва да погледна в Нет-а.

Редактирано от -Randi- на 20.05.11 15:21.



Тема Re: Чат ...нови [re: -Randi-]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано20.05.11 15:22



Готина грешка...Орхан Мурад е виден чалга певец :)))) А Орхан Памук е носител на нобелова награда за литература, от турски произход. :))))



Тема Re: Чат ...нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.05.11 15:23



току-що прочетох за екшъна при вас...
за афтографа мнооого завидях, десита :))) много го харесвам този... Сняг е потресаваща книга...



Тема Re: Чат ...нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.05.11 17:02



Усетих се в момента , в който пусках поста. Благодаря за разяснението.





Тема Re: Чат ...нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.05.11 23:49



Ранди, ето:





Тема Re: Чат ...нови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.05.11 14:25



Благодаря ти, ще взема да прелистя някоя негова книга, ако ми попадне в рь4и4ките.





Тема Re: Чат ...нови [re: jana]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.05.11 14:27



Мили девойки, вдигам платната утре в посока Бьлгария, за месец и половина за4езвам от дирския хоризонт. Пожелавам ви форумско веселие и разбирателство!





Тема Американският план за унищожение на Б-ия ...нови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано23.05.11 10:48







Тема Re: Чат ...нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано27.05.11 08:51







Тема Re: Чат ...нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано01.06.11 08:57



Вчера имах не особено приятното преживяване да ми вадят мъдрец - естествено с криви корени и наполовина счупен......И се наложи да ми режат венеца - та днес съм само на течни храни и разни дезинфекционни разтвори+антибиотик. В интерес на истината не ме боли, както ми казваха всички, само като преглъщам е кофти.
Децата снощи се надпреварваха да ми носях лед, за да си правя компрес - слава Богу, нямам оток или посиняване.
И за пореден път се убеждавам, че всеки зъб е различен по характер

- другия ми изваден мъдрец си излезе много лесно.




Тема Re: Чат ...нови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.06.11 09:06



О скъпа това е неприятно, мен ми вадиха мъдрец когато бях бременна с Ния и беше кошмар, такова теглене, дърпане и къртене, защото дори не се беше показал на повърхността ... та съчуствия, бързо ще мине





Тема Re: Чат ...нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано01.06.11 09:28



Напълно те разирам и ти съчувствам! Аулинче не помага ли поне малко?



Тема Re: Чат ...нови [re: tani4ka]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано01.06.11 09:54



Уф не знам защо ваденето на зъб винаги ми е било най-омразното, най-вече упоъйката :( Последният път като ми вадиха и припаднах... бързо да се оправяш.

И дано не се налага да разбираш как е при други зъб ваденето;)



Тема Re: Американският план за унищожение на Б-ия ...нови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.06.11 11:17



Много ми лъха на фанатизъм. Има логични неща написани ама те са си ясни по подразбиране. Ама има големи глупости като примерно, че без заеми харчим повече отколкото печелим. Такова нещо не съществува. Ако някой харчи повече отколкото печели значи едно от двете - или има недекларирани доходи или си произвежда домашна храна.
Освен това така лесно човек не умира. Ще яде един път на 2 дни и пак ще оцелее. Храна за сега има предостатъчно за оцеляване.
С убиване на пенсионерите няма как да унищожат нацията защото те от тук натам няма да допринасят за увеличението и. Виж, с намаляване на раждаемостта може да ни позатрият, но пък ще че дадат БГ на чужденците не виждам как ще стане. Как ще убедят чужденци да се преселят в БГ. Отначало ги примамваха с ниски цени на имоти ама вече и те не са ниски. Пък и хората като ги оберат няколко пъти сами ще сеоткажат. По вероятно е замогнали се БГ емигранти да си купят имоти в БГ и да се завърнат, те имат по голям стимул за това отколкото чужденците и за сега никой не пречи на желаещите да се върнат в БГ. Просто БГ все още не е достатъчно атрактивна за тях, помнят мизерята, докато чужденците явно като не са с еопарили и са по слеми в покупкитена БГ имоти.
Абе като цяло филмчето ми прилича на поредния фанатизъм по темата за унищожението на БГ.
Дори и да има такъв план филмът не отразява точно него и с точно. Пък и като всичко е толкова тайно филмоправецът от де се е сдобил с тази информация. Айде айде, това е за наивници, търсещи си поредната кауза




Тема Re: Чат ...нови [re: tani4ka]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано01.06.11 11:20



оф, аз си снимах зъбите и след месец ще ми кажат имам ли зародиши за мъдреци изобщо. Гледах страхотии по нета за вадене на мъдреци и предвид че до сега ни един се не е показал съм в "трепетно очакване " на неприятни преживелици




Тема Re: Чат ...нови [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано01.06.11 11:55



Не е по-зле от едно раждане, неприятно да, но чак страхотиии ....



Тема ако сте деца какво бихте предпочелинови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано02.06.11 11:03



Родителите ви да са мили и любезни с вас, никога да не ви викат и обиждат но същевременно и почти никога да не се отзовават на нуждите ви, да ви игнорират. Или да се отзовават винаги, да опитват да ви помагат и задоволяват всичките ви капризи, да знаете че за всичко може да разчитате на тях, ама понеже вие сте прекалено взискателен и претенциозен и преклявате и от време на време на родителите да им писне и да ви се разкрещят: Остави ме на мира, писна ми от теб, оправяй се сам, имам работа не виждаш ли нахалник такъв.




Тема Re: ако сте деца какво бихте предпочелинови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.06.11 11:51



Ееее, няма ли и други опции

? Например да не крещят, да не обиждат, но същевременно да изслушват и помагат при нужда, когато им е омръзнало, да не викат, а човешки да обяснят, че и те имат нужда от лично време ? Аз това бих предпочела, ако имам възможност да избирам. За съжаление няма идеални родители, както и идеални деца - постоянно се напасваме един спрямо друг, спрямо ситуацията, спрямо ежедневните промени.
Иначе ако вариантите са изброените от теб - предпочитам втория .



Тема Re: ако сте деца какво бихте предпочелинови [re: _dexter_]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано02.06.11 12:25



В случая няма др опции именно поради споменатата от теб причина - че няма идеални хора.






Тема Re: Чат ...нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано02.06.11 13:21





На един приятел снимки....



Тема Re: Чат ...нови [re: dessbess]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано02.06.11 13:37



Страшни

!!!! Италианските ми напълниха душата и окото :)!



Тема Re: Чат ...нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано02.06.11 13:52



добър е





Тема Re: Чат ...нови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано02.06.11 14:22



Фотошопа не е ли в повече или аз нищо не разбирам :))) Иначе са много хубави.



Тема Re: Чат ...нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано02.06.11 17:24



на места е в повече и според мен

, особено на тези от Италия, но явно това е нещо нормално, защото и във фотофорума, където съм гледала, много снимки са така и не подлежи на критика



Тема Re: Чат ...нови [re: jana]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано03.06.11 16:17



Aloha!

Да изклюкам, че вчера преживях семейното празнуване на 60-тия рожден ден на свекървичка, въпреки че сутринта Сърфчето реши да направи голяма боа във ваната, та между украсяването на тортите мих дете, вана и баня

.Ta в 13.30 ч. свежи и ухаещи на рози да се понесем към ресторанта
И на всичкото отгоре
1) ще ставам леля
2) в най-близко бъдеще ще има сватба във фамилията в немско

което само по себе си е много весело, ако се изключи, че след две седмици ще заминаваме сите фамилия за три дни във Венеция(това беше подаръкът на свеки) и сега освен леко хаотичното ми детенце, свекър ми, който бучи, че не го бива по стълбите и леко ошашканата ми свекърва ще си имам и малко бременна бъдеща снаха. Направо не мога да си свия усмивката на физиономията като си представя каква картинка ще сме.



Тема Re: Чат ...нови [re: surfline]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано03.06.11 16:45



Звучи като идея за мини сериал :))))



Тема Re: Чат ...нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано04.06.11 15:30



Ама направо. Поне пътепис ми се струва ще мога да сглобя от "ситуацията"

.



Тема Re: Чат ...нови [re: surfline]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано04.06.11 21:38



превъзбудила си се от толкова емоция

. А пътеписа ще го чакаме с нетърпение



Тема Re: Чат ...нови [re: dessbess]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано06.06.11 14:22



Помага, утре ще ходя да ми махат конеца, надявам се да няма проблеми






Тема Re: Чат ...нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано06.06.11 14:23



Хаха, аз предупредих, че припадам.... Цели 2 часа се мъчихме взаимно, ужас.




Тема Re: Чат ...нови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано06.06.11 14:25



Уау - върховни събития около теб! А да си леля е невероятно чувство! И чакаме разказа след Венецията




Тема Re: И Боби порастнанови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано06.06.11 14:31



И моето момче порастна - на 3-ти стана на цели 7 години

Аз бях на семинар извън София, но той си е празнувал в детската градина и после у нас. Сега цяла седмица ще се изреждат вечерни гости, ама важното е той да е доволен Чувствам се доста особено, защото виждам колко много е порастнал и колко разумен е станал, а все е дно вчера се роди (един мъничък, мъничък)




Тема Re: И Боби порастнанови [re: tani4ka]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано06.06.11 16:25



Таничка, да ти е жив и здрав

!



Тема Re: И Боби порастнанови [re: tani4ka]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (член)
Публикувано06.06.11 16:27



Честито, да ви е жив и здрав! Голям, голям, но сега му предстоят едни от най-интересните, вече осъзнати години. На типично момчешки игри и безгрижие





Тема Re: И Боби порастнанови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано06.06.11 16:46



Честито! Жив и здрав да е и успех в предстоящия училищен етап





Тема Re: И Боби порастнанови [re: tani4ka]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.06.11 16:52



Да ти е жив и здрав, все така любознателен, ученолюбив, много 6-ци и много детски смях



Тема Re: И Боби порастнанови [re: tani4ka]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано06.06.11 18:32



Таничка, да ти е жив и здрав! Все така разумен, но и по детски палав...Успешен старт в училище и в новия етап от живота му!







Тема Re: И Боби порастнанови [re: mishellinna]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано06.06.11 18:47



Честито на порасналото момче! Да ви е жив и здрав, Таничка, и да расте много щастливо детенце!



Тема Re: Чат ...нови [re: surfline]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано06.06.11 18:53



Да ти е жива и здрава свеки, както и бъдещото лелинство! Да не пропуснеш да разкажеш после и за Венеция.

Аз пък в сряда заминавам за Стокхолм на конференция. Три дни е събитието, три официални вечери има, всичките с различен дрес код, голямо пазаруване падна, то обувки, то вечерни рокли... чудо.



Тема Re: И Боби порастнанови [re: tani4ka]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.06.11 07:46



Да ти е живо и здраво голямото момче!



Тема Re: Чат ...нови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.06.11 07:48



пътеписа го чакам с нетърпение





Тема Re: Чат ...нови [re: flor4eee]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.06.11 07:50



Флори да ги разбиеш





Тема Re: Чат ...нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано07.06.11 09:01



Я кажете - има ли някакви тънкости в замразяването на ягоди и малини? Има изгледи да се сдобием с големи количества и замразяването ми изглежда най-лесно.



Тема Re: И Боби порастнанови [re: tani4ka]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано07.06.11 09:44



Растат като гъбки :) Да ви е жив и здрав Боби!



Тема Re: Чат ...нови [re: _dexter_]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано07.06.11 09:46



Ягоди май не съм замразявала, малините поръсени със захар в подходящи съдчета. Май и ягодите така...направи и сладко или някакъв сироп.

Виж и тук какво пишат:


Редактирано от Aлa-Бaлa на 07.06.11 10:18.



Тема Re: И Боби порастнанови [re: tani4ka]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано07.06.11 11:54



Таничка, честито и от мен. Да ви здрав, усмихнат и винаги така разумен младежът.





Тема Re: И Боби порастнанови [re: surfline]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано07.06.11 12:53



Благодаря ви, момичета! Много ме трогнахте






Тема Re: Чат ...нови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.06.11 10:01



няма
майка ги замразява със захар



Тема Re: Чат ...нови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.06.11 10:18



Вчера замразих малко - за опит. Избрах само дребничките, измих ги, малко ги подсуших и после ги наредих в чиния. С чинията - във фризера. След това ги махнах от чинията и ги прибрах в торбичка. Така не са залепнали една за друга - да видим това какво значение ще има като ги размразявам

. Захар не съм слагала



Тема Уроци по китаранови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано09.06.11 10:22



Да питам, ако някой може да ми препоръча учител по китара за Борис. Ако имате познати, чийто деца свирят или някакви отзиви за някой.

Борис иска да свири на "рок китара"

И ми се иска да го пробваме, въпреки, че като го знам каква скатавка е и как иска лесно да му се получават нещата бързо ще се откаже. Но сме длъжни да го пробваме



Тема Re: Уроци по китаранови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.06.11 13:05



На братовчед ми синът му ходи на китара в читалището в Лозенец. Едва ли ви е удобно, затова провери по-добре около вас подобни дейности по читалищата. Таксите не са високи и щом ще е да се пробва е по-добрия вариант.



Тема Re: Уроци по китаранови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано09.06.11 13:06





този човечец също преподава може да се свържеш с него да питаш за малкият



Тема Re: Уроци по китаранови [re: jana]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано09.06.11 14:12



това училище го разгледах и даже мисля да звънна да питам.



Мерси



Тема Re: Чат ...нови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано10.06.11 12:55



Ето какво ми прати една приятелка днес



Доста интересно, макар и не чак толкова новаторско. Но ми помогна в някои аспекти - миналата седмица прочетох на Яна поне 20 пъти книжката на Дисни за Пинокио и се наложи да отговарям на почти всички въпроси, които могат да ви дойдат на ум по историята . Сега вече имам някои по-смислени отговори и обяснения.



Тема Re: Чат ...нови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано11.06.11 10:11



няма ли нещо по смислено, в което да се задълбочиш?


Чудя се от къде е тръгнала дивотията родителие непрекъснато да развличат децата и, да им наливат в главите ква ли не ненужна информация, да играят детски игри с тях....
Замислете се, това е противоестествено. Като искате да живеете в миналия век далеч от съвременните информационни технологии живейте по тогавашните правила. Тогава кой е имал време да седи и да чете по цял ден книжки на децата. Трудили са се непрекъснато, а децата покрай тях са се въртяли или са си играли с др деца, с братята и сестрите си. С мен майка ми никога не си е играла. Показва ми нещо и си бега да си гледа работата. Сама съм се занимавала, със сестра ми и с др деца и не съм висяла по цепките на майка ми да ме развлича. Да учи уроци с мен още по малко. От край време съм научена на самостоятелност и това много ми помага и днес. Опитвам се да науча същото децата си и избягвам всячески да следвам съвети на "специалисти" за дундуркане на деца докато живеят с мен.




Тема Re: Чат ...нови [re: jensen-110062]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано11.06.11 13:36



Е, Ники - ти си открила печелившия модел на родителството, очевидно имаш отговор на всички въпроси и решение на проблемите си

. Чудя се само защо не нашите, а твоите деца са заплашени от социалните служби в държавата ви.............. .
Само те моля да се въздържаш от оценки и мнения по мой адрес - ако ти е възможно, разбира се. Определено не смятам да си губя времето точно с теб - имам приказки за четене



Тема Re: Чат ...нови [re: jensen-110062]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.06.11 14:48



Ха ха ха определено ме разсмя с мнението си, отново налудничево и ненамясто както повечето ти постове ама айде така придаваш някакъв цвят на клубчето

Само да вметна, че едно време също са четяли много на децата си, на полето докато се трудят, под сянката на някое дърво , при приспиване на децата .... четяло се е много, а света на технологиите измества литературата именно заради хора като теб. Сега вече е ясно защо децата ти реват неистово за поредната идиотия само, за да са в крак с модата, вместо за някоя хубава книжка. Ето защо децата ти не спират с белите и отчаяните опити за твоето внимание, защото мама е заето и не е редно да обръща внимание, да седне да разкаже приказка или недай си Боже да прочете .... трагедията на модерното общество



Тема Re: Чат ...нови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано11.06.11 18:29



Пак си направи купчина грешни изводи ама нямам против щом те влече




Тема Re: Чат ...нови [re: _dexter_]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано11.06.11 18:42



Аааа не си разбрала, Давид само е заплашен, защото не им се вписва в стадните критерии и не могат да се оправят с него, понеже са "големи специалисти"

.
Близнаците в къщи са диванета, ама в детската са най добрите деца. Оня ден бехме на среща с даскалката им и като почна с едни хвалби. Мисля си аз: Айде свършвай с хубавото и почвай с лошото. Щото с Давид така почнат с хубаво, продължат с недостатъците му и накрая завършат че има нужда от специална помощ, щото бил ненормален (демек различен и труден). Да, ама за близнците до последно не казаха нищо лошо, деца за пример, направо все едно не говореха за моите деца. Ама те така си се родиха (както и Давид разбира се така си се роди чепат), от малки знаят кога как да се държат и как да се харесат и всички ги обожават, любимци на всички деца са, а за възрастните да не говорим.
Ето ти доказателство, за огромното влияние на гените и нищожното влияние на възпитанието.
Не знам за кви оценки говориш,гледай си децата как си знаеш. Аз съм си казала мнението по въпроса с непрекъснатото четене на приказки. Моите деца не са му фенове и няма да ги насилвам да случат понеже др деца обичали. Децата сами си казват как да се гледат и от какво имат нужда. За мен е важно да им го дам, а не ти и сие. да кажат че съм добра майка. Щом за децата си съм добра, това ми стига, пък тълпата да си лае




Тема а за тематанови [re: jana]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано11.06.11 18:44



която заключи, точно щото знам че всички знаете попитах, понеже аз не знаех. По интересното е що никой не отговори.




Тема Re: Чат ...нови [re: jensen-110062]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.06.11 11:51



Сигурно му липсва на Давид точно твоето внимание. А ти защо нямаш време да му четеш или да си играеш с него? Нали не работиш, всичките деца са ти на детска градина. Сигурно по къщата и по домакинстването има какво да се прави, но чак да бягаш от него, защото все си заета?
Аз също съм изключително самостоятелна и на мен никой на главата не ми е стоял, за да си науча, за да уча, да пиша, да чета и пр. Майка ми и баща ми научаваха за училище по оценките и каквото споделях с майка си. Но съм и бях изключително близка с нея и да, въпреки че по цял ден беше на работа, винаги ми е обръщала внимание на детските неща и винаги се е занимавала с мен. Винаги, когато не е на работа. Ако ще и да ме ангажира с нея в готвенето, а после да правим нещо по-забавно заедно, ако ще и да стоим до късно през нощта, за да си приказваме.
Не е редно да бягаш от детето си, защото чепато се е родило, и да си намираш винаги работа, та да имаш заетостта като оправдание. И на мен не ми е лесно в момента - имам 2 деца в къщи, къща и домакинство, работя много, имам и други сериозни странични ангажименти, но си се занимавам с децата и това време ми е най-приятно. Чета на Алекс, а и бебето ме гледа с интерес. Едва ли нещо разбира. НО от тона, от интонацията разбира, че е нещо интересно, а нали и батко му седи и слуша.
Алекс не винаги е слушал, но аз не съм спирала да опитвам да му правя четенето интересно, не съм спирала да опитвам да му чета. Същото е и с яденето на плодове и зеленчучи - не ще, ама аз пробвам и малко и полека имам успех.
Чудя се ти защо нямаш търпение да пробваш бавно и полека? А от друга страна, след като Давид има такива гени, откъде, мислиш, ги е взел? Сигурно от теб, поне половината, тогава знаеш как да се справяш с него. Нали ти е познато?
Въобще - мъча се да намеря разумна посока на твоите разсъждения. И да те насърча да не спираш да пробваш да намериш контакт и общи неща с Давид. А не само оправдания, че такъв се е родил. Надявам се да намериш решение.
На моя син най-доброто приятелче от ДГ ми беше много неприятно и натрапчиво, с много инатлив характер и с желание все да е най-отгоре. В същото време беше ужасно, ама ужасно агресивен. Майка му го записа на спортна гимнастика (това можеше тук, за малко пари, за малко дете - дето няма 5 години). Е, за една година коренно се промени. СТранното е, че не само дисциплината му се промени, ами и гледам, че се старае да е добър с Алекс (може би защото знае, че не го харесвам), но много добре си играят, много се слушат един друг, да не повярваш...
Затова, понеже съм сигурна, че писанията ми ще предизвикат у теб само негативни постове и мисли, понеже съм сигурна, че ти най-добре знаеш ситуацията и твоето дете, те моля, вместо да губиш време да ми отговаряш или пък да атакуваш който и да било, да вземеш да се вгледаш в детето си. И да бъдеш по-търпелива и упорита с него. Не е невъзможно след една година и него да го хвалят. Знам как първата година всички учителки се оплакваха от приятелчето на Алекс, а после започнаха да го хвалят.



Тема Re: а за тематанови [re: jensen-110062]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано12.06.11 13:18



Ти сама си отговори Ники.....държавата е Ирландия



Тема Re: Чат ...нови [re: tswete]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.06.11 00:34



За всичко си има причина и обяснение ама обяснението е сложно, да не говорим и че е излишно, защото дори и да разбереш няма как да му помогнеш.
Разбира се, че от родителите си е взел гените, както и те от техните, а техните от техните и т.н. Никой не си е избирал гените за да бъде обвиняван. Но те наистина помагат до някъде да си разбираш децата и аз ги разбирам моите толкова добре, че се чудя как другите не ги разбират. И знам как да се оправям с тях, но наглеците ми се спъват работата и ми връзват ръцете. Най мразя да завися от прости и некомпетентни хора със самочувствие на големите педагози ама днешно време положението е такова, че всеки си навира носа и те контролира подпомогнат от недопечени закони.
Няма да ти обяснявам защо лека полека губя желание да правя каквото и да било с Давид, защото те виждам, че каквото и да кажа, все мен ще обвиниш. А на обвинения съм се наслушала, на съвети също и вече ми се повръща от тях. Та гледам да си спестявам негативните емоции.




Тема :)нови [re: Nasinda]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.06.11 00:42



бе аз много не се интересувам и не помня кой къде е, ама от време на време някой като напише "тук така па иначе" и ми става любопитно къде е това тук. От др страна и като загадка е интересно от дадената информация човек сам да се сети за коя държава става дума

. Играхме такива игри тука в датското училище и ми бяха много интересни. Датчаните въпреки че уж много пътуват по света и пак имаха доста пропуски в знанията, ама аз винаги отгатвах щото все един от спец белези ми беше познат от някоя книга (щото иначе не съм пътувала кой знае колко по света).
Е... в Ирландия съм била. Помня я с лошото време (повече вали дори от Дания), с хубавите Bed&Breakfast и стадата по пътищата




Тема Моля, помогнете...нови [re: _dexter_]  
Автор peppa ()
Публикувано13.06.11 12:40



Изгубих си едната обица в събота.. . Толкова ми е криво - подарък са от мъжа ми!
Мами, интернет е голяма сила, помогнете, ако можете!
Някой да е намирал в Аутлет център в събота вечер една обица - бял метал с кристали??
Знам, че е абсурдно да се надявам, но толкова много ми се иска!



Тема Re: Моля, помогнете...нови [re: peppa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано13.06.11 13:58



Ти ме уби шанса е ......... кой аутлет, за кой град говориш. Намери в нета снимка и потърси дали неможеш да си ги купиш или поръчаш отново. Върна ли се да питаш продавачки, чистачки, охрана, да потърсиш .....



Тема Re: Стокхолмнови [re: jana]  
Автор flor4eee (ветеран)
Публикувано13.06.11 14:22



Момичета, в събота се прибрах от тридневно пътуване до Стокхолм по работа. Толкова добре си изкарах, че нямам думи. Първо, града страшно ми хареса. Някак пръснат, без високи сгради, поне това, което успях да видя. Има си хубава атмосфера, което в крайна сметка е по-важно от всичките му забележителности.
Професионално също всичко мина доста добре. Бях се спекла, представях си изключително сериозна атмосфера, все пак адвокати хора... Нищо подобно. Деловите срещи минаха ок, по-скоро в приятелска атмосфера. По вечерните мероприятия атмосферата също беше страхотна. Беше ме страх, че няма да съм в състояние да създам кой знае какви контакти, но се оказа, че след две чаши вино ставам изключително общителна

Нещото, което ме учуди, беше, че повечето хора бяха сравнително млади, между 35 и 40, все важни хора, шефове и пр. Всъщност, явно продължавам да не осъзнавам, че остарявам и че е нормално на 35 да си на някаква висока позиция. И не на последно място, не очаквах да обера толкова мъжко внимание Оказа се, че флиртуването е (голяма) част от правенето на бизнес Така че и на женското самочувствие ми подейства изключително добре... Толкова много хубави мъже (и умни) на едно място... Направо се събудих от зимен сън И цялото суетене, прическа, грим, вечерен тоалет... като Пепеляшка се чувствах.
Единственото, което не ми хареса, беше храната.
И най-най-странното - нещо като бели нощи са в момента там, вечер в 12 все още не е напълно тъмно, в 2:30 е вече светло.
Снимки няма Ако някой вземе да ми прати, ще показвам...



Тема Re: Стокхолмнови [re: flor4eee]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано13.06.11 14:39



Явно ти е трябвало разнообразие - звучиш много впечатлена и доволна

Дано да имаш и други поводи за пътуване.




Тема Re: Стокхолмнови [re: flor4eee]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано13.06.11 14:55



с две думи живнала си И нямам съмнения, че нашето чаровно момиче се е представило на ниво



Тема Re: Моля, помогнете...нови [re: jana]  
Автор peppa ()
Публикувано13.06.11 17:25



е, удавника и за сламка се хваща. За София става въпрос.
Питах, разбира се, навсякъде, където съм била.
Потресе ме отговора на охраната - "Бъдете сигурна, че никой няма да я върне. Гаранция!"



Тема Re: Моля, помогнете...нови [re: peppa]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано13.06.11 17:37



Така им е по-лесно да кажат, за да не си мърдат пръста въобще. Нямам такива впечатления от всички. Дано я намериш. Сигурна съм, че си проверила в дрехите, в колата, но все пак - пожелавам да е там, за да те чака да си я откриеш.





Тема Re: Моля, помогнете...нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано13.06.11 21:09



Неприятно!
Но стават и чудеса! На Коледа си забравих чантата в едно такси...с неща около 400 лв вътре...е, върнаха ми я след 1 час!

Непокътната!
Желая ти късмет!



Тема Re: Стокхолмнови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано13.06.11 21:11



Много се радвам за теб!

Случили са ти се все хубави неща! И аз искам в Стокхолм...



Тема Re: :)нови [re: jensen-110062]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано13.06.11 21:17



В групата на Ани има едно момче...невероятно агресивно! Вече две години всички пищят от него и деца и учителки. Нещо страшно е, Ани не го споменава особено, но знам от родители за какво става въпрос. Не за обикновена агресивност, а за жестокост! Виждала съм и родителите и бабата и дядото - изглеждат хора от сой. Особено майката - като невинна капчица...не знам какъв е случаят там...ген ли, характер, някаква патология в семейството или...
И аз не желая да давам тон в живота на Никифин, и аз не съм перфектната майка, но също мисля, че Давид иска повече персонално внимание.



Тема Re: :)нови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.06.11 23:32



кво иска не знам, аз давам квото мога. Ако иска повече сори, нема. В този живот никой не поилучава всичко, което иска. Не е и нужно. Аз проблем с детето си нямам. Имам проблем с лудите, дето се месят в личния ни живот и не ме оставят да направя най доброто за всички и най вече за децата си. По датската система ще станат оище по големи лайна




Тема обаченови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.06.11 23:36



какво точно прави дете, което визираш за да бъде окачествено като жестоко




Тема Re: Моля, помогнете...нови [re: peppa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.06.11 23:37



и аз си изгубих златна обеца с диаманти подарък от мъжа ми преди година. Айде, голема работа, вие да сте живи и здрави




Тема Re: Моля, помогнете...нови [re: peppa]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.06.11 23:46



аз така мислех, че съм си загубила обеца по едно време, но случайно я открих в калъфката на възглавницата






Тема Re: Стокхолмнови [re: flor4eee]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.06.11 23:49



Браво, много се радвам за теб. Най хубавото е, че си си вдигнала самочувствието, което непонятно защо не е достатъчно високо




Тема Re: обаченови [re: jensen-110062]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано14.06.11 00:39



Бие! Нарочно...по опасни места! Хвърля камък по глава, бърка с острото на молив в окото, хапе до кръв...дете на 5 години. За това съм чулава от потърпевши.
Виждала съм и майка му и баща му като го взимат как лежи по земята и крещи като заклан, че иска баба и деди! Не знам какъв е случаят, но определено майчицата му му и е симпатична и ми е кофти за нея...



Тема Re: обаченови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано14.06.11 09:13



това с лежането и пищенето ми прилича на поговорката много баби, хилаво бебе. Отглеждането на децата от цялата фамилия, ако няма строги правила за всички възрастни как да се държат с детето и да следват една линия относно отглеждането му според мен води до това.



Тема Re: обаченови [re: dessbess]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано14.06.11 10:46



повечето деца не изпадат ли в такива истерични пристъпи. На моите поне им се случва непрекъсанто и го мислех за нормално






Тема Re: Моля, помогнете...нови [re: peppa]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.06.11 11:02



Не вярвам, че ще се намери. Аз също миналата година на плажа изгубих обеца от първият комплект, който ми подари съпругът ми. Много криво ми беше, но в крайна сметка дадох втората да ми я направят на пръстен - изрязаха горната част и я сложиха върху халкичка. Стана много хубаво бижу и поне за мен си носи същата сантиментална стойност. Помисли, ако искаш да ти я преправят на нещо - пръстен, висулка за верижка или евентуално да ти изработят по модел втора...Има много възможности.





Тема Re: Стокхолмнови [re: flor4eee]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано14.06.11 11:04



Люляка ли ти замириса, Флорче?




п.п. Радвам се, че си се заредила така позитивно в този северен край. Стокхолм е наистина хубав град.



Тема Re: обаченови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.06.11 00:37



И Ани е доста обгрижвано дете - царче от всички, и тя обича най-вече да мрънка за всичко, но пък не е жестока и злобна. Така, че не виждам голяма връзка между глезенето и подобно поведение.



Тема Re: обаченови [re: dessbess]  
Автор galia71 (ветеран)
Публикувано15.06.11 08:53



нямам предвид агресията и жестокостта, а тръшкането за щяло и нещяло. Или родителите се карат за нещо на детето или изискват нещо, а бабата или дядото: "Ела при баба/ дядо" и стават добрите и т.н. И с моите деца се е случвало, и с племенника.



За другото не мога да коментирам, защото е наистина голям проблем и изпитание за родителите.

Редактирано от galia71 на 15.06.11 08:57.



Тема Добър дерматолог във Варнанови [re: jana]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.06.11 09:07



Моля една пирятелка е закъсала и незнае на кой там да се довери ......



Тема Re: Моля, помогнете...нови [re: surfline]  
Автор peppa ()
Публикувано15.06.11 09:11



Благодаря за подкрепата, и тя ми помага. Знам, че вероятно няма да се намери...



Тема Re: обаченови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано15.06.11 09:54



Тия филми ги нямаме. Нашето пък е най-лигаво с мен или баща си. При бабите е като войник, каквото с е каже се прави на мига няма искам ил инеискам. Особено при майка ми, тя е научила Ния че когато играят ок, но стане ли нещо сериозно никакво лигавене и детето слуша и изпълнява супер стриктно, докато при нас с баща й е пълна анархия. Хем само ние се караме или пошляпваме - в частност аз, но при нас е най-лигава (доколкото може да бъде де).
Иначе съм съгласна с дес и при нас тя е най-глезена по простата причина, че е единствената внучка отвсякъде, но никога по никакъв повод не посяга на дете, на моменти дори ме дразни. Вчера например едно хлапе на 3г тръгна да я хвърля пясък и тя само се отдръпва, бяга от него .... накрая дойде при мен и вика мамо то ми пречи да играя, удря ме, посяга ми. Викам посегне ли ти удряш и ти, а тя супер учудена ми отвръща - Ама как, то е по-малко от мен, малките не ес удрят .......





Тема Re: обаченови [re: jana]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано15.06.11 10:06



Деца като Ния ще спасят света

. И го вярвам от цялото си сърце. Кофти е за родителите обаче.... Според мен децата могат да преценят как да се държат в ситуация с агресия, според характера си. Аз в такива случай гледам да се меся минимално, разбира се, ако не е застрашена от сериозно нараняване - тя да си прецени дали да отвърне, дали да избяга. Обикновено се дърпа и със сърдит тон обяснява, че не й е приятно. Но пък и сериозни инциденти не съм виждала.
Онзи ден ми се налага да слушам колко кофти се е почуствала (Яна ) когато дете от нейната група й викало "дупе". Но вчера въпросът беше решен - на детето вече не му било интересно да я дразни .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.