Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Мънички бебони с мамета чаровни  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.04.10 22:55



Реших ,че е време за нова тема,а вероятно на миш не й е до това сега и е време да ви метна аз



Да попълним редиците:

паулина дел валие - бебе Теодор
Kitten- бебе Йордан
Luna Chocolata- момче
mishellinna- бебе Кристиян
incendio- * с термин 14.08.2010
snich - * с термин 12.09.2010
tswete- * с термин 21.10.2010

Надявам се никого да не съм пропуснала и имената да са изписани правилно.Приемам забележки.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор snich (top4o)
Публикувано23.04.10 23:02



Да започна с новините около мен

Днес бях на 4Д .Разгледахме обстойно бебето - гръбнак,мозък,сърце и пол разбира се Всичко е супер - здраво малко момиченце Поне предположението е за момиче,защото пак се беше прикрило
Засега това. Чакам и вашите отчети - слушкат ли бебоците и как растат коремите



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано24.04.10 10:21



Снич, много се радвам, че с бебка всичко е наред и че е БЕБКА!!!!!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано25.04.10 09:33



Браво на малката, все такива добри новини да имаш около разтежа й!





Редактирано от пayлинa дeл вaлиe на 25.04.10 09:34.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано25.04.10 09:36



Да похваля Теодор, че вече е 2,200 кг

До дни го прибираме!!!

А, моля ви, в отделението, където го гледат, ни поискаха... стъкла за бюра



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.04.10 11:29



много се радвам за вас



това със стъклата ме изуми



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано25.04.10 11:31



ей... супер - имаме си компания


много се радвам, че всичко е наред!

обаче тази година, тези което повтаряме, повтаряме и пола на децата... за сега прогнозно



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано25.04.10 11:44



пу-пу бързо расте юнака





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано25.04.10 19:03



Браво, страхотна новина! И скоро да споделиш за първите усещания след посрещането на бебо







Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано25.04.10 19:17



Снич, честита ти девойка...засега

Аз наистина не мога да ви отделя много време напоследък и то е поради 2 причини:
1. Мъжо си е вкъщи, нали е "майчинство" 15 дни и не става от компютъра.
2. Ако той не е на компютъра, значи сме навън - разбиваме се от обикаляне!
Иначе Крисчън е добре - спи като за световно, което много ни помага - хем да обръщаме внимание на Дани, хем да си свършим работата, а като сме двамата вкъщи не я усещам домакинската работа. Най-хубавото от всичко е, че спи нощем - последното му хранене е в 24,00 часа и после сутринта в 6,00 - такъв режим му създадоха в родилното и досега го поддържаме. Е, имаше 1-2 вечери на мрънкане около 3 през нощта, но не е болка за умиране. Ще му дам още 2-3 вечери и ги оставям сами в детската с батко му, пък да видим!
Баткото засега се държи добре - пу-пу. Само дето на моменти се държи като бебе и непрекъснато иска да го гушкаме. Много е сладък като вземе да гушка малкия - придържа му внимателно главичката, гали го по бузките...Дано остане и за в бъдеще така грижовен и да не започне със сцените на ревност. За друго май не се сещам в момента...Изпращам ви много целувки по тумбаците, а на дребчовците по бузаците!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано25.04.10 23:40



Много се радвам за вас, Миш.


Относно притесненията за ревност от страна на баткото те са малко повече в нашите глави, отколкото в детските.
Споменатите първа и втора точка в поста - ей затова сега ми е кеф без татито в някои отношения - никой не ми пипа лаптопа и не ми мърмори. Рахат. Ама няма да е дълго още тъй....
Сега си гушкам двамата младежи на спалнята, толкова е хубаво! Топлината и мириса на мама....
Липсва ми кърменето! Ама заради пустите ми зъби.....

Да нацелуваш юнаците.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано26.04.10 06:49



идилия, за каквато си мечтаят повечето майки

. Дано винаги ви е така спокойно.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: galia71]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано26.04.10 10:24



Мишкова, явно има баланс - пожелавам ти да е така и малкия мишок да бъде мнооого кротък, поне в най-бебешкия си период!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано26.04.10 10:55



Аз имам поправка - терминът ми е 21.09.
А за повторенията на пола - и при нас се очертава, но едва на 11 май ще кажат със сигурност.
Подготвяме баткото. Купуваме дрешки за бебето, купувам и за него нещо. Много е доволен

, иска бебешките обувчици той да ги носи.
Вчера беше рожденник. Голям купон стана. И на всички обясняваше, че ще става батко (повечето от гостите на партито разбраха). После ме пита "Как изкара бебето на рожденния ми ден", "Торта яде ли??!" и други подобни щуротии.
Миш, браво! Дано все така да държите нощите. В теб ми е надеждата, още ме хваща ужас от нощните ревове...



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано26.04.10 10:59



толкова сладко и мило е всичко. А за термина - това е моята рожденна дата.

На зълва ми терминът пък е 20.10.2010



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор snich (top4o)
Публикувано26.04.10 11:24



Цвете,извинявай за грешката,но сега не ме пуска да се редактирам - било ми изтекло времето

Обещавам,че в следващата тема ще си написана с точен термин

Паулина,страшно се радвам за вас Да е все така силно момчето и мноого да ви радва

Миш,обнадежди ме,че след първото бясно може да ме зарадва второ спокойно бебе Нацелувай двете си сладки момчета

Вчера четем с Ренета как се развива бебето през 21 г.с. и установяваме,че вече чувало гласове и разни звуци. Ренета се засилва щастлива към мен,хваща ми устата и ми вика "Отваряй я да кажа на бебето здрасти"



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано26.04.10 23:36



... браво на Тедо!!! Айде май да си го започнете заедно...



за стъклата... аз бих взела, така и така ще искате да им подарите нещо, нека е нещо което имат нужда... ние като лежахме в бебешка реанимация, след това им купих чаршафчета - подаръче... питах ги и те казаха, че това искат...





тинтири-минтири

Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано26.04.10 23:42



хахаха... това ми напомни с каката каква втора бременност карахме - приказка... постоянно имаше лафове някакви...







тинтири-минтири

Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано26.04.10 23:42



хахаха... това ми напомни с каката каква втора бременност карахме - приказка... постоянно имаше лафове някакви...







тинтири-минтири

Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: galia71]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано27.04.10 16:05



На Саша рожденната дата





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано27.04.10 16:07







Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано11.05.10 11:21



Тумбаланки, къде сте оставили темичката?! Как сте? Въпреки, че нямам време да пиша много-много, не спирам да ви мисля

Опитвам се да ви чета редовно иначе, но сега започнаха коликите и спането определено започва да ми липсва, та гледам да наваксвам ако се успокои дребния! Споделете как се чуствате, че ако знаете как ми липсват ритниците в тумбакааа..... На моменти нещо като ме свие корема и ми се свива и сърчицето, че това страхотно усещане вече отмина....





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано11.05.10 17:48



Хич и да не ти липсва. В момента лежа с контракции

и като ме свие коремът, лошо ми става...
Иначе съм в 21 седмица, д-р Марков потвърди, че е момче. Засега всичко е наред и контракциите не са повлияли на шийката на матката. Но се налага да лежа и да не мърдам наникъде, така че и аз съм за неопределено време извън компа.
Миш, дано коликите да отминат по-бързо, сменяйте се с таткото, за да поспиваш и ти. Не се оставяй на гадното безсъние.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано11.05.10 23:30



Цвете, много неприятно, спокойствие нямаш с бременността ти!

Дано по-скоро изчезнат проблемите и се насладиш на бебока в теб!

Миш, стискам палци коликите бързо да отминат, за да са всички доволни и щастливи!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор snich (top4o)
Публикувано12.05.10 09:13



Любимият ми момент с коликите

Яка ти гърбина! Дано са за кратко! Сама ли си с бебо през деня? Успяваш ли да поспиш с него?
А аз толкова чакам да се засилят ритницитеее ..... а то моето само се мести Много ми е кротко.Чак се притеснявам на моменти.Размества се предимно сутрин,понякога и вечер.През другото време,ако не ми е шкембето,изобщо не се чувствам бременна.По това време с Ренета вече лежах за задържане,защото тя беше хала и половина.Почти през цялото време я усещах да се върти,а от ритниците й ми причерняваше.Даже вечер ме будеше,че нещо не се е наместила удобно.После като се роди си остана същата - постоянно се движеше,почти не спеше и много ревеше.
Цвете,стискай краката и не го пускай да бяга младежа Знам,че няма да ти стане лека бременността занапред,но стискам палци да не се усложнява повече! Надявам се да постъпиш разумно и да приключиш с работата си на този етап.В един момент може да се позакрепиш,но използвай тези моменти за спокойни разходки примерно.Казаха ли ти приблизително как ще се развият нещата ? Колко ще лежиш?



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано12.05.10 09:29



През деня съм сама - идва детегледачка, когато се налага да изляза по работа за няколко часа, но иначе сме си двамката. Спането през деня ми е трудно засега, защото сме по цял ден навън - все още не е такава жега следобяд и като изляза сутрин се прибираме късно вечер, та няма как да дремна. Все още се търпи положението - таткото не искам да го ангажирам, защото все пак ходи на работа и му трябват сили и свеж ум. Аз криво ляво ще я бутам, докато мога. Много ми е жално детенце. В тази връзка искам да ви питам - нали не е проблем да го слагам в кошницата още от сега? Там като е свитичък е много по-спокоен. Една вечер даже го оставих да спи в нея и не гъкна. Но се притеснявам дали не е мъничък?!
Цвете, залягай сериозно и спри с натоварването, тичането и работата. Гадничко е наистина, ама като виждаш как от нищо се появяват проблемите, ще трябва да потърпиш. Дано да не става по-зле положението - стискам палци, за което! Почивай си и се наслаждавай на ритниците, но без контракции - никакви!!!
Снич, радвай се, че не рита много - това ще да е кротко, за разлика от каката

И аз бях така...мен ме риташе главно вечер между 7 и 9 - тогава се изтягах на дивана, оставях Дани на баща му и се наслаждавах на подскачащия ми корем. Сега като се замисля, точно в тези часове го свива коремчето - до 9 вечерта е ад, само се гушкаме! Явно това си му е времето на пича! Иначе допреди да започнат коликите беше душичка - на моменти даже го забравяхме, че е в стаята.
Та слънчицето днес става на 1 месец Почерпете се по едно сокче за негово здраве





Редактирано от mishellinna на 12.05.10 09:33.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано12.05.10 09:34



Нещо редактирах, нещо се изтри и сокчето изчезна

Ето го пак:







Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано12.05.10 12:03



И Теодор е с колики. Две нощи само се превива и плаче, но откакто даваме Инфакол нещата се пооправиха и е спокоен, ние също.

Аз след моята гадна бременност накрая хич не ми липсва коремчето. Напротив, дори изпитах облекчение като извадиха бебо и се чувствах като преродена





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: пayлинa дeл вaлиe]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано12.05.10 14:38



На Крис в началото му действаше Инфакола, после нещата се усложниха. Купих му едни други - Биогая, засега помагат, но не съвсем. Трябва просто да си минат гадните колики и това е....





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор snich (top4o)
Публикувано12.05.10 14:57



И аз така съм забелязала - каквото и да даваш ,докато не си отшумят възрастово нямат оправяне коликите.Не знам за кошниците,защото не съм ползвала,но те не са ли за новородени така или иначе?!Това не е ли онова чудо дето се ползва и за столче за колата?
Честит ви месец

Дани-калпазани как се представя? Интересно ли му е бебето?
Паулинка,освен с капки,може да успокояваш бебето като му затопляш коремчето.Примерно ,на мойта щерка най-добре й се отразяваше след хранене аз да застана в позиция "шезлонг" и да я гушна обърната с лице към мен.Хем я оригвах,хем й топлех коремчето.Да не говорим,че и гушнато в мама на бебето винаги му е най-добре Други слагат топли кърпи на коремчетата,или ги топлят със сешоар.Последнотооо .... не знам .... аз не бих го пробвала.Зареди се с помагачи и търпение - още малко и коликите ще минат



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано12.05.10 22:44



По принцип не препоръчват толкова малки деца да са дълго време в кошницата, идеалното за гърба им е равната повърхност на матрака, но.... от друга страна немалко бебенца успяват да заспат именно в тази позиция. Оптималното спооред мен би било, ако бебо заспи дълбоко, да се премести в легълцето или там, където му е обичайно да спи по принцип у дома.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано14.05.10 08:14



Хаха, и на мен Саша ми беше супер спокойна в корема, даже с приятелките и сестра ми които бременееха с мен се шегувахме, че моето бебе ще е най-кротко, а накрая да я видиш каква е "драма куййн"





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано14.05.10 08:19



Какво е кошница? Столче за кола? Вибриращ стол? Люлка? Басинет?



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор steffy (познат)
Публикувано14.05.10 12:00



Привет момичета, моят Светозар вече стана на 3 месеца и половина, другата седмица ще навърши 4 месеца. Много бързо отлетя времето. Колики мога да кажа, че нямаше никакви. Много съм доволна от виброшезлонга на Фишърпрайс, горещо ви го препоръчвам, ето този модел:

Като шезлонг се ползва до 9 кг, после става на люлеещо столче, може и да се застопорява и да се ползва за столче за хранене и като столче се ползва до 18 кг.!
Доскоро бебчо спеше в него и не съм имала нито една безсънна нощ, което направо звучи невероятно, като знам как с баткото 3 месеца с мъжа ми не бяхме мигнали. Ето малко снимчици:
Засега сме само на кърма и ще захранвам след 5 навършени месеца с картофено пюре. Бебчо е вече 6.300 кг и 62 см.
Иначе вече почти си върнах килограмите отпреди бременността, дори коремът ми се прибра още след първия месец, което не е за вярване, защото първият път това стана чак след 4-я месец. А и по принцип при секцио по-трудно се прибира коремът. Може би защото този път се наложи да пия метергин, понеже кървенето ми спря преди 20-я ден.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от steffy на 14.05.10 12:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от steffy на 14.05.10 12:07.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: steffy]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано14.05.10 12:08



Светозар е страхотен сладур, много красиво момченце

- да ти жив и здрав!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: steffy]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано14.05.10 12:23



стефи, много е сладък... пупупу.... бонбончо




здрасти на всички от нас...
откакто се оправи времето не сме се спряли изобщо в къщи и затова ме няма от никъде миналата седмица даже извършвах подвизи - качих се на най-високото на Асеновата крепост по-късно днес ще ви пусна снимки...
след малко съм на контролен преглед да я видим бебораната-калпазаната какви ги върши - много ме рита, особено като се поизлегна...
и много ми тежи вече, не съм качила много на килограми, но с тези които си имах вече ми идва в повече - чувствам се като петролен танкер, а корема ми е гигандски



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: steffy]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано14.05.10 12:36



Голям хубавец е бебчо, пу-пу!

Синеочко като батко си!

Блазе ти за прибирането на корема- моя няма намерение да се свие окончателно, но аз имах не корем,а коремище, когато бременеех. Сега се чудя дали някой ден въобще ще придобие първоначалните си размери. Даже си мисля да си купувам цял бански за морето , тъй като така коремът ми изглежда по-прибран.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор steffy (познат)
Публикувано14.05.10 13:13



На мен след първото секцио много бавно ми се прибра. Сега явно от метергина се прибра бързо, иначе и аз имах огромен корем като бременна. Чудех се защо по принцип не изписват метергин след раждането - той е за свиване на матката, а то било защото уж потискал лактацията, ама при мен специално нямаше такъв ефект. Но и аз пак си имам много кърма като първия път, поне сега ми се размина вдигането на температура.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: steffy]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано14.05.10 13:28



Стефи, Светозар е невероятно сладък бебок! Да ти е жив и здрав и все така спокоен!







Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано15.05.10 14:03



И невероятно красиво звучащо и смислено име носи - да ви е жив и здрав!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.05.10 14:01



Реших тук да си задам въпроса, за да не побутвам другата бебешка тема, че започват да се препокриват двете.

Та... как спяха вашите бебоци на около 9 месеца? Защото бебо започна от 2 седмици насам да спи само веднъж на ден, не му се спи просто. Той открай време не е от спящите, но се чудя не е ли му е малко рано за такова будуване?

Имам чувството, че до 2 годинки сигурно и следобед няма да иска да спи.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.05.10 14:20



Петя спи по веднъж на ден откакто стана на година! Батко и след 10-я месец! Будеше се в 7, после заспиваше в 11,30 до към 13,30-14,00 часа и после заспиваше чак към 9,30-10,00! Как устискваше не знам! Тогава той вече ходеше и се уморяваше уж повече! Сега следобед дори когато е в къщи спи по повече от 2-3 часа!
Сега Петя заспива в 13,00 и спи по не повече от 2 часа! Но вечерта в 8 вече и се спи много!
Ранди, мисля си че ако не е кисел или превъзбуден малкия можеш да гоставиш да спи толкова често, колкото сам пожелае!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.05.10 14:36



Е, да , насила хубост не става!
Бебо спи по час и половина около обед и това е то със съня! Вечер го слагам рано, около 19 и 30 да спи, но пък взе да ми се буди супер рано тези дни, около 5 и 30. Макар че при него има едно постоянно разместване с часа на будене .
Обикновено се уморява към 18 часа, но го държа известно време буден докъм 19, 19 и 30, защото ако го сложа да спи по това време, ще си будуваме после докъм полунощ, което не ми е по вкуса.
Исках просто да си сверя часовника.

Редактирано от -Randi- на 17.05.10 14:43.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.05.10 14:53



Не заспива ли примерно ако суче след събуждането? Петя понякога се буди към 5-6, но и давам мляко и заспива пак!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.05.10 15:21



Не, смее се, пълен с енергия!

Днес се унесе , но чак след час и то легнал до мен. Вчера обаче не стана работата.
В стаята е тъмно, сложила съм и плътни завеси, за да не го буди светлината.

Редактирано от -Randi- на 17.05.10 15:23.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано17.05.10 15:28



явно се наспива бързо бебоната. Борис и той не ми е бил никога поспалив. Като малък спеше малко, вярно два пъти на ден, но по 30-40мин. Чак около двете години започна да спи повече наобяд по 2 часа и нещо, но се умаряше навън



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано17.05.10 16:34



Тоби спеше по два пъти на ден и то по около два часа до към годинка и половина, плюс 10 часа нощен сън, направо беше рай. Но само вкъщи, т.е. събота и неделя, след годинката като мина в другата група в яслата ги слагаха само по един път на ден. Вече и по един път не ще да спи на ден.
Ранди, ама пък си ляга много рано твоя герой, след 19,30 си свободна. То явно трябва да избира човек как да му направи режима - ранно лягане и ранно ставане или късно лягане и късно ставане.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.05.10 18:00



О,аз нямам против ранното му лягане. Притеснява ме малкото му спане през деня, все пак е доста малък, а е като навита пружинка

, питам се да не би да е свръхактивно дете- говоря за диагнозата, не за общото външно впечатление- такива щуротии ми се въртят из главата.

Редактирано от -Randi- на 17.05.10 18:01.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.05.10 18:48



Ники спи от 9 до 11:30 и от 14 до 17 ч всеки ден с +/- половин час разлика.
Вечер ляга в 20:30 и спи до 00 ч. изпива едни 210 мл и до 7:30 ч не мърда.
Най-обичам да се гушкаме и да спим заедно преди обед - рахат. Събужда ни звънкането на домофона - куриера носи ДК.
Следобед при добро време сънят му е в количката, а аз "паркирана" на клюки в градинката зад блока.





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано17.05.10 22:52



Ранди, сега се сещам, Тоби беше някъде към 9 м., когато го оставихме няколко нощи да реве докато заспи сам, тогава почна да заспива към 8,30-9 и да спи по цяла нощ. Преди това беше ад, спеше по два пъти на ден, плюс едно подремване в колата на път за вкъщи от яслата, заспиваше вечер към 11 и ставаше към 6, с две будения през нощта. Като го сметнеш на денонощие едва ли му се пада повече сън от на твоя бебок.
Иначе и той беше като пружинка, сега в сравнение с връстниците си е по-скоро спокоен, улегна тъй да се каже, но почна да прави всички бебешки работи доста рано, педиатъра дори се впечатляваше. Вече не помня точно всичко, само съм запомнила, че се изправи сам на няма 7 м. На 9 м. обикаляше цялата стая, държейки се за стената. Та не мисля, че Дени е свръхактивен.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано18.05.10 12:35



Предполагам , че преувеличавам за свръхактивността, просто му се чудя понякога на това дете.

Физическото му развитие определено не е по-напред от другите на тази възраст, пълзи си, изправя се на коленца.

Нем, много спи твоя Ники. То да се чуди човек какво да прави по цял ден...
За бебо спането в количката не го практикувам вече, в нея само дреме, спра ли се, отваря очите. Нямам нерви повече за такива разходки, изкарвам го навън само буден.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано18.05.10 13:08



Петя ми е спала в количката може би не повече от 10 пъти откакто се е родила!
Личката заспиваше в нея ако го возех повече от 5 минути!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009


Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: Zori_D]  
Автор snich (top4o)
Публикувано21.05.10 13:30



Първо да се отчета.Бебка вече е 800гр,развива се добре.Малко странно била разположена,но се предполага че е защото има доста място за въртене.И е високо ..... днес и акушерката слуша тонове на пъпа ми и докторката около пъпа ме гледа.Може би точно заради това все още ми е страшно леко и съм много подвижна.За последния месец съм качила 1кг

Коремът ми е доста обемен.

Преди няколко дни една кола страшно ме изплаши.Освен че сърцето ми се качи в гърлото и коремът ми стана на камък чак ми причерня.Седнах малко на тротоара и уж всичко се оправи и контракциите бяха само за тогава,но забелязвам,че от него момент бебето рита доста по-често.Кой знае колко адреналин съм му инжектирала наведнъж на милото.

Засега това от мен



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.05.10 23:25



За съжаление никой не е застрахован от неприятни, стресови ситуации. Когато стресът не е постоянен, не мисля, че ще е проблем за бебето.



Тема Re: Да се оплачанови [re: -Randi-]  
Автор steffy (познат)
Публикувано22.05.10 11:00



Вкъщи баткото ни донесе ужасна хрема с кашлица от градината и бебчо я прихвана, аз също, освен физиологичен разтвор какво друго мога да капвам на бебчето? Педиатърката изписа едни капки - Гаразон, но те са кортизонови и са против алергия, хич не ми се иска от тях да му капвам.





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано22.05.10 12:05



На Вяра през деня й се събират максимум 2-3 часа сън, много рядко спи по повече. Вечерно време обаче спи добре, от 11-11:15 до към 7 сутринта с редки изключения, понякога се буди през нощта, но получава биберон и бързо се унася пак.



Тема Re: Да се оплачанови [re: steffy]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано26.05.10 12:42



Стефи, как решихте проблема с хремата?



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано26.05.10 12:44



Доста от бебенцата не спат по много, а и всяко от тях преминава прет толкова различни периоди, докато се очовечат... Ще има и поспаливи фази покрай непоспаливите.



Тема Re: Да се оплачанови [re: -Randi-]  
Автор steffy (познат)
Публикувано26.05.10 14:28



с аспиратор за нос, с който изсмукваме сополите и после пръскам Стеримар. Така се отпушва нослето и си диша спокойно.



Тема Re: Да се оплачанови [re: steffy]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано27.05.10 08:42



При Петя последния път помогна Стеримар-а!Стефи, добре е че сте се справили!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано28.05.10 13:47



Сигурно, тя е на периоди. Два дни не спи през деня, послед идва поспалив ден и аз обяснявам на жена ми, че тя си е човече и ако иска ще спи, ако няма нужда, няма да спи.

Няма много косичка още, ама се надяваме, че ще започне да разте и ще се образува грива.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: Vendome]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано28.05.10 14:15



и дъщеря ми беше без коса и цяло лято и слагах рокли и задължително шапка с периферия да прилича на дама





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: galia71]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано30.05.10 20:04



Здрасти, банда!
Снич, браво на момата - добре наддава

Дано околните ти спестяват стресовите ситуации, че аз от тях вдигах кръвно до небето.
Аз чак днес си отдъхнах - хвана ни една одисея с Крис с проблеми без разрешение, с некадърни лекари и постоянно пътуване Благоевград - София! Три седмици незнаех къде се намирам, но нейсе днес истината излезе. Всичко започна с някаква зверска хрема, която се влошаваше с всеки изминал ден. И така без да ни е взет секрет от носа се започна едно лечение заменяно от друго. Обикаляхме УНГ, педиатри, специалисти - йок, детето се влошаваше. И днес сутринта в 3-та градска се изясни диагнозата - детето е просто с рефлукс, който с носния секрет ни е довел до аспираторен синдром. Което само по себе си не е лошо, като изключим факта, че АБ не ни се размина, защото е в състояние преди пневмонията. Наложи се и рентген, но без него нямаше начин. Иначе дивачето расте добре - за първия месец е наддал 1 кг и 2 см. Предполагам, че ако го нямаше и дискомфорта около рефлукса, щеше да е супер спокойно бебе. Сега чакаме изследванията от носния секрет, да видим дал не сме си донесли и някоя екстра от раодилното.Стискайте палци!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор snich (top4o)
Публикувано31.05.10 09:13



Миш,съжалявам за негативните емоции,които са ти създали докторите

Много е страшно детето ти да не е добре ,а те да не могат да се справят с това Стискам палци след диагностицирането проблемът да се разреши, а и нищо да не сте си донесли от родилното! Хубавото е ,че въпреки неприятностите Крис е наддал доста добре
Цвете не се мярка напоследък.Дано да е добре!
Колкото по-топло става ,толкова по-не ме свърта на едно място ..... нямам търпение да отидем на палатка вече Само дето водата е още много студена и ще чакаме да стане минимум 22-23'



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано31.05.10 10:03



ей, че неприятно. А ти си се измъчила

. Важното е,че сега поне вече е ясно какво е. Другите "допълнителни екстри" дано ви се разминат. И бързо оправяне, да може всички да се успокоите



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано31.05.10 10:05



малко спам, ама колко е сега водата? Ние ходим в края на юни на море и имам съмнение, че за първа година ще се случи водата да не се е стоплила.





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: galia71]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано31.05.10 10:13



В момента за района на Св.Влас е около 20-21 градуса, но след тази седмица, която се очаква застудяване, може и да падне под 20.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано31.05.10 13:26



Миш, много неприятно...

Дано се отървете скоро от всички екстри и има мир и спокойствие у дома! Гледай до какви проблеми е довел някакъв си рефлукс.

Снич, а къде ще опъвате палатките?



Тема Вандом,нови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано31.05.10 13:29



Вандом, какво да се прави , майките се притесняват, когато бебоците не спят... А и на всички нас ни се иска да имат някакъв режим на спане, че да може човек да си планува поне донякъде деня.
Важното е, че нощем спи, защото и ако тогава будува, трудно се издържа...

Редактирано от -Randi- на 31.05.10 13:29.



Тема Re: Вандом,нови [re: -Randi-]  
Автор Vendome ()
Публикувано31.05.10 16:01



В интерес на истината, откакто й намалихме яденетата с едно (даваме й вече пет пъти по 150мл. мляко, вместо както досега 6 пъти по 130-140мл.) е доста по-спокойна през деня, повечко си поспива и да чуакм на дърво повръща по-малко.

Вашето момче прави ли вече опити за прохождане (питам понеже дъщюерята на една приятелка на жена ми започна да прохожда в края на 8-началото на 9 месец) или е на фаза пълзене още?



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.06.10 12:47



Гале,при нас водата е 18'.На юг винаги е била по-топла.Предполагам,че до края на Юни ще става за къпане

Преди две години мисля че беше водата не надвиши 21' почти до края на лятотоБеше много гадно

Ранди,опъваме палатките на Кара дере.Това е един от малкото незастроени плажове,но и на него са му хвърлили око ,разбира се



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.06.10 13:07



Снич, поясни ми, моля те, къде е Кара Дере?





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.06.10 13:12



Това е до Бяла (на юг от Варна).



Тема Re: Вандом,нови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.06.10 13:16



Вандом, нашият бебо не прави опити за ходене, само си пълзи и се изправя на коленца. По принцип съм фен на естественото прохождане, каквото се пропагандира в Немско. Тоест детето не се слага да седи след 6-ия месец, а се изчаква самО да се сети за тази работа. В нашия случай бебо почна първо да прави опити да пълзи, по време на 8-ия месец и чак тогава направи опит да седне. Слагала съм го чат-пат седнал в скута ми, но като цяло избягвах дълго заседяване, преди да му е укрепнало гръбчето за това.
С прохождането също ще е така- трябва сам да стигне до тази мисъл, че може да стои изправен и да направи първата крачка. Дотогава ще се учи как да пада, как да се пази, тоест всичко постепенно и по реда си.
По тази логика немските деца прохождат по-късно, случаи на ранно проходили(на по 8-9 месеца) няма, поне аз не познавам такива случаи.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.06.10 13:18



Аха. Мерси за пояснението.





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано01.06.10 14:25



Ние ходим в Обзор



Тема Re: Вандом,нови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.06.10 14:38



До децата си е,Ранди,а не до вижданията на родителите.Ренета си беше на самотек.Никога не съм я карала да сяда,нито съм я водила за ръце превита на Г. Първо пропълзя на 5 месеца(до този момент не искаше дори главата да си държи изправена като е по корем),на 7 започна да се изправя на краката си като се докопа до стабилна мебел,на 9 месеца за първи път седна,на 10 месеца се престраши да ходи без да се подпира.И мисля,че дивото я зовеше,защото на година и 4 месеца вече превземаше катерушките

И естествено негативите от ранното й прохождане (макар и естествено) - на 2 години я водих на ортопед,защото краката й бяха станали на Х Слава богу,с ходене боса и с правилните обувки ,се оправи с времето,както предположи доктора
Също съм фен на естественото развитие на децата,както и на НЕпрекаляването с предпазването от естествените неща като цапане и падане примерно



Тема Re: Вандом,нови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.06.10 15:13



Много пъргава е била Ренета, браво на нея!



До дете си е, но в много случаи и родителите спомагат за това по-ранно развитие. Онзи ден се срещнахме с приятелско семейство, чието дете е на 4 месеца- еййй, разчекнаха го от упражнения, седнало, право ..., големи гимнастики бяха.

Редактирано от -Randi- на 01.06.10 15:14.



Тема Re: Вандом,нови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.06.10 15:39



Милото дете

Някои родители си третират децата като живи играчки И винаги много съм се дразнила някоя майка като каже "щом на еди-кой си детето вече ходи,значи и моето трябва да започне"
Не че и аз не съм я назорвала ..... мъките с махането на памперса съм ги споделяла вече ..... но за повечето неща оставям всичко в ръцете на природата



Тема куку...нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано03.06.10 17:18



здрасти на всчки!
добрах се най-после до дир-а

Мише как сте сега?! някаква промяна има ли?!

снич, много се радвам, че не качваш

и ти завиждам... аз последния месец пак малко над 2кг качих, но са ми много - тежи ми ужасно и се чувствам много зле... а бебоната рита та се къса...
да ти кажа, и аз преди 3 месеца имах инфарктна ситуация с една кола, която мина на червено и щеше да ме отнесе, ако не бях спряла - страшно се стреснах тогава - корема ми стана на камък - още ми държи като се сетя...
тук ситуацията по пътищата е много инфарктна, особено в големите градове - не си спомням през първата бременност да ми се е случвало нещо дори намекващо за стрес, въпреки че не слизах от колата, а сега се качвам много рядко...
утре за първи път, откакто сме се върнали ще се пусна да карам в центъра на софия и честно казано от сега се притеснявам малко

я кажете как ви понасят жегите?!?!?!?!?!



Тема Re: куку...нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано03.06.10 22:57



Инсе, за кои жеги говориш?





Тема Re: куку...нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.06.10 00:17



десе, софия не е българия
нас в пловдив ни умори... особено бременните



Тема Re: куку...нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.06.10 08:59




Е, чак пък толкова...111 000 км...



Тема Re: куку...нови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано04.06.10 13:22



Ами мисля, че сме доста по-добре. В неделя сме на контролен в 3-та градска - очаквам добри новини. Нослето хърхори още, но докторката каза, че постепенно ще отшуми. Тъй като спряхме капките в носа, сега започнах сребърната вода. Дано се отпуши и отшуми рефлукса. Вече е определено по-малко, но още го има! Това, което ме усопокоява е, че си хапва зверчето и вече се е гривносал целия - и крачета, и дупе







Тема Re: куку...нови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано04.06.10 14:45



Не е като да не качвам,но на този етап е по по-малко от кило на месец.А от топлото ми отичат глезените и китките.Толкова се подувам,че не мога да ги сгъна нормално.Според изследванията ми обаче всичко ми е наред.Та май ме чака подуто лято

Пак влязох в някакъв киселинен период и съм на талцидена диета
Инсе,като ти гледах снимките ми се струва,че някак ти е ниско корема.Може от това да ти тежи.С Рена ми беше ниско корема и ми беше тежко.Сега ми е висок корема и изобщо не се чувствам бременна.Вероятно затова имам киселини,но мога да бягам въпреки внушителните кг

Я да ви питам .... Една приятелка роди скоро и докторката й казала да не яде плодове,за да нямало бебето колики Това за първи път го чувам Вие знаете ли подобно нещо?



Тема Re: куку...нови [re: snich]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано04.06.10 15:12



Аз лично избягвах ябълките,зелето и бобовите растения докато не навърши малкия 3 месеца.Не знам има ли врзка между храната която ям аз и коликите,но си мисля, че може и да има затова и избягвах тези храни за лично успокоение.Е мога да кажа, че колики почти не усетихме





Тема Re: куку...нови [re: snich]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано04.06.10 15:20



В отговор на:

Я да ви питам .... Една приятелка роди скоро и докторката й казала да не яде плодове,за да нямало бебето колики Това за първи път го чувам Вие знаете ли подобно нещо?




Ако се кърми детето да! И на мен ми обясняваха да внимавам какво ям, че се прехвърля и на дечко, особено първите месеци, докато е само на кърма...



Тема Re: куку...нови [re: snich]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано04.06.10 15:25



Мишелина, браво на малкото юначе! Той на АМ ли е или е на кърма?

Инсе, кажи им че в пловдивско поле си е жега! Не знаех, че сте вече тук в района! Дано намеря време д ати звънна за по кафенце поне като идваме към Пл-в!

Снич, учудвам се защото доколкото си спомням даже беше позволено да се хапват и бобови при кърмене!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: куку...нови [re: Zori_D]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.06.10 15:47



За цитрусите знам, че изобщо не е препоръчително...



Тема Re: куку...нови [re: dessbess]  
Автор krisi_mi (Мама на Дони)
Публикувано04.06.10 18:07



Аз пък цитрусови хапвах смело.



Тема Re: куку...нови [re: krisi_mi]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.06.10 20:51



Ми то със зимно бебе какво да хапва човек?


Не знам, аз като ужасно препатила с 9 месечна диета - зверски ограничавания откъм меню за да мога да кърмя бих внимавала много какво ям. зЗщото може и да не е от това АБКМ на Ани, но в началото пиех като за световно прясно мляко..може би и аз допринесох за алергията...
И всичко от не знание...после след дъжд качулка - цяло лято на бял хляб, месо и лютеница!



Тема Re: куку...нови [re: dessbess]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.06.10 22:55



На подготвилния курс преди раждане тукашната акушерка ни обясни, че всичко ни е позволено да си хапваме по време на кърмене, детето е било запознато с начина на хранене на майката, по време на бременността. Но(!) става дума за умерени количества, а не за прекаляване с каквото и да е. Ограничения се налагат, когато се появи проблем.

Аз внимавах първите 2-3 седмици какво ям, после го подкарах през просото

и си хапвах от всичко, без да се самозабравям в количествата. Бебо не е имал колики...



Тема Re: куку...нови [re: mishellinna]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано04.06.10 22:58



Браво на малкия мишок! Щом се е накичил с гривнички, значи достатъчно се храни и рефлукса не може да го спре в наддаването.





Тема Re: куку...нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.06.10 23:04



111 км, обаче онзи ден, баща ми звънна да ми каже, че в Сф е 16гр, а при нас беше 30,5...



днес същото - аз в Сф с якенце, а коцето в ПВ по джапанки и потник ударих кьоравото без да искам



Тема Re: куку...нови [re: mishellinna]  
Автор Vendome ()
Публикувано04.06.10 23:09



И вие ли сте с рефлукс? Какъв ви е режимът на хранене?



Тема Re: куку...нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано04.06.10 23:11



това за коликите е така - за кърмените бебета си трябва малко диета в началото, но не изобщо без плодове, а с определени видове и то белени, мити и сладки - кисели в никакъв случай.... цитруси изобщо... и домати до 4ия месец поне да се избягват, защото им щипе на дупетата като акат...
бобовите също са противопоказни за коликите...

а корема ми е ниско като първия път, но и аз си имам киселини... и то яки - даже от водата ми излизат...
днес ми взимаха материал за изследвания - резултатите в понеделник... подозирам, че пак е започнал да ми пада хемоглобина, защото има дни в които се чувствам много отпаднала... пуснаха ме и на онова - трибуквеното (забравих как се казва апарата с коланите)

мериха тоновете на момата - била перфектна... скъса се да рита...



Тема Re: куку...нови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано04.06.10 23:43



Чакамеееееееееееее ви!





Тема какво ми се случи...нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано05.06.10 15:33



получих някаква алергична реакция...
изобщо не се сетих от какво може да е - нищо необичайно не съм яла, мазала, правила, ходила...
пих един ксизал след консултация с гинеколожката, с угонорката, че ако не ми се нормализира състоянието на кожата следобед спешно отивам на дерматолог (лицето ми стана червено и подпухнало)

малко след това отидох да се преобличам и видях, че дясното ми рамо е доста зачервено и най-после ми светна от какво е!!!


миналата седмица ме ужили пчела по рамото, но тогава нищо не ми стана... посърбя ме малко, но капнах от детския ксизал и даже червенина нямаше след 10 мин... и от тогава нищо...
сутринта обаче, правих филийка с мед и масло за лората (тя окончателно е болна) и аз хапнах 3 хапкии след това лицето ми стана... потресаващо алергично изглеждащо...
въобще не съм предполагала, че може да ми се случи такова нещо...




Тема Re: куку...нови [re: Vendome]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано05.06.10 15:35



През 3-4 часа, като нощем прави по-голяма пауза - от 5 часа, само, че все още в различно време! Хапва по 150 мл Аптамил АР. При него рефлукса се изразява в много лека форма - съвсем малко количество, а на моменти въобще го няма, но...пак направи белята!





Тема Re: куку...нови [re: snich]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано06.06.10 17:24



Това с неяденето на плодове е поредния мит. Храненето на кърмачката трябва да е балансирано и ако трябва да се избягва нещо то това не са плодовете, а вафлички и газирани напитки, това е така заради е-тата, оцветителита, подобрителите и т.н. от този род. Не бива и да се прекалява и да се ядат примерно по повече от килограм портокали на ден.


Консумацията на алкохол и пушенето са категорично забранени. Естествено трябва да се внимава мноооого с лекарствата, вкл. и хомеопатични както и с билките.



Тема Re: куку...нови [re: mishellinna]  
Автор asinka (консултант)
Публикувано06.06.10 17:29



Мише, кой диагностицира Крис с рефлукс? Аз бих направила консултация с още един лекар. От това, което описваш не прилича на дете с рефлукс.



Тема Re: куку...нови [re: mishellinna]  
Автор Vendome ()
Публикувано07.06.10 10:11



Добре си похапва палето значи. Вяра чак сега достигна по 150мл., но при пет храненета. Обаче се чувства по-добре и повръща по-малко.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор steffy (познат)
Публикувано07.06.10 11:39



Привет и от нас! Бебокът вече е здравичък, с Проспана кашлицата отшумя точно за 4 дни, обаче в нослето явно още има засъхнали сополи, постоянно го търка и от време на време киха, а вече му растат и зъби и е много освирепял напоследък, всичко каквото докопа започва да ръфа!





Тема Re: куку...нови [re: asinka]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано07.06.10 14:28



Д-р Радичкова в 3-та градска! Това беше 6-та консултация с педиатър и УНГ и честно казано за 7-ма нямах нито нерви, нито време, защото дребния се беше влошил достатъчно. А диагнозата се постави, след като се установи, че има мляко в сополите, а и връщаше по малко след хранене, но в никакъв случай не повръщане! След като приложих всичко, което ми каза, нослето се поизчисти в интерес на истината и все по-рядко виждам "маркировка" около устичката!







Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: steffy]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано07.06.10 14:37



Стефи, пожелавам на бебо леко избиване на зъбките!

Инсендио, интересно ми е дали е възможно алергичната реакция , която си описала, да е само по време на бременността? Добре, че само с толкова си се отървала...



Тема Re: какво ми се случи...нови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано07.06.10 14:50



Смяташ, че и от меда правиш реакция ли? Кофти ... аз имам от ужилване и ...много неприятно е. И то тук в последните години се отключиха тия гадни алергии... Оправяй се, но не е лошо понатам може би да си направиш един тест,че да си знаеш.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано07.06.10 17:09



Да вис е похваля, вчера имах щастието да намачкотя Крис!


Такъв сладкиш, такъв разкош, просто да се разтопи човек!
Направо е свалил лицето на майка си ......а какви бузки и устичка е разтегнал....абсолютно перфектен!

Редактирано от dessbess на 07.06.10 17:14.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано07.06.10 17:18



Еее, браво на теб!!! Завиждам ти най-благородно.


Браво на момчето! Все пак, трябва да има поне една реплика на подобаващата му майка!!!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.06.10 21:07



пресни новини от днес - бебораната е добре... дребна и дългокрака - според лекарката е 1,750кг. +/- 150гр.
на 24ти излизам в болничен... обаче още не съм решила къде ще раждам... а и името нещо ни тормози...


нещо ново при вас?!?!?!?!?!?!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано18.06.10 22:06



При мен контракциите продължават. Бебо е вече над 1 кг и вече е с 2 седмици по-напред, а главата му пак бърза. Аз съм в 26-та седмица, така че имам още доста до излизане в майчинство. Ще си раждам в Шейново, но при мен се водя изцяло от доктора. Засега пия магнезий, но-шпа и лежа, когато не съм на работа.

Карам си колата и никъде не мърдам пеш. Тоз младеж доста повече рита от батко си, но не ми пречи да спя. Само контракциите ми пречат, но такива нощи са рядкост. Дано да намалеят.
Оставихме Алекс във Варна и се надявам да свиква с бъдещата роля на батко. Макар че не съм сигурна, при толкова много баби, плаж, сладоледи, атракции... Няма как да пътувам, за да го виждам, а няма смисъл да ги карам да ми го карат. ТОва малко ме притеснява.
Иначе бебето е ниско и вече с главата надолу и правилно ориентирано. Явно заради това, че е ниско нямам киселини, дано и не идват, не се подувам, съвсем малко ми се повръща. Ако ги нямаше и тия контракции и това лежане... Но, стискам, дано удържим до края...
Жегите са ужасни, плувам в собствен сос. В университета няма климатици и е ужас...



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано18.06.10 22:11



цвете, нямаш ли отпуска да си пуснеш преди болничния, за да не се мъчиш в университета?!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано19.06.10 08:30



пуснах аз, ама кой ще ми изпитва студентите. Нека свърши сесията и ще се оттегля.





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано19.06.10 23:28



Душица си ми ти, Цвете! Пази се. Стискам ти палци за всичко - ти знаеш! Прегръщам те силно. С теб съм и вярвам, че всичко е и ще бъде наред!!!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано20.06.10 11:46



ти си едно много смело майче

възхищавам ти се. Няма ли начин да спреш да работиш с тези контракции?



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.06.10 16:09



Благодаря ви!!! В работата ми никой не оценява, че не е лесно и е доста рисковано да продължавам да ходя с тия контракции.
Поне изпитите вече почти преполових и ще си почивам повече. Лежането е май единственото, което намалява честотата на контракциите. А и вече въобще не ми се ходи и поти в тоя пуст университет. Но, малко остана...
Радвам се, че поне студентите се представят добре, даже ми пишат благодарствени мейли, обаждат ми се и ми пишат във ФБ. Иначе, след като на колегите ми въобще не им пука, поне някой да оценява и моите мъки

.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.06.10 16:39



Цвете, всичко ще бъде наред! А малчо май ще се извъди голям умник като мама, университетски възпитаник от малък!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано20.06.10 23:04



А, той, големият, също го износих по време на упражнения, ама не виждам за сега да е голям умник. По-скоро голям беладжия...





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.06.10 23:11



хахахаха... то й за белите се иска акъл



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано21.06.10 19:39



аз съм лежала през цялата бременност. Не заради контакции, но знам колко страх съм брала. Та се чудех как го понасяш





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано16.07.10 13:13



Ехоооооооо , отдавна не сте писали тук! Къде се загубихте, бремелинки и вече мами на бебони?

Реших да побутна темата с въпросче за храненето на детето около годинка. Чудя се доколко едра храна приема едно дете на тази възраст. Бебо не си "пада" по едри частици в зеленчуковото пуре, правя наполовина пюрирано, другата половина намачкано и въпреки това ми прави проблем с това отвреме-навреме. Той и без това е капризен, не обича доста от храните , които предлагам. Сухар доскоро хрупаше, сега и това не желае в момента, а хляб само щом види, ми бута ръката или пък го хвърля на пода, не проявява никакъв интерес към него.

Предпочита сладкото(плодови пюрета), обича да гризе праскова, диня, банан, но круша или ябълка(които яде в удоволствие в пюрирано състояние) е абсурд да ги опита въобще. Явно още не му е дошло времето на детИто, но понякога ме хваща нервата с нежеланието му да опитва от повечето неща, които му се предлагат.
От зеленчуците няма май любими храни, освен тиквата - тя му е фаворита и често я забърквам в комбинация с другите зеленчуци, та да яде.

Как беше при вашите деца на тази възраст?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от -Randi- на 16.07.10 13:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от -Randi- на 16.07.10 13:17.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.07.10 16:07



Лора също много трудно прояде твърда храна и започна с... печени ребърца на барбекю

... можеш да му привлечеш вниманието с храна за ядене с пръсти - на бубите в тази възраст им е адски забавно да се клепат до ушите и всичко, което могат да докопат с ръка и налапат им е интересно - има страшно много варианти - мини кюфтенца (печени или задушени), картофчета, морковчета, ябълка, круша....

щом яде пюре от ябълка, може да пробваш да я нарежеш на кубчета и да я повариш за няколко минути, докато омекне частично... ако не я хареса натурална, пробвай да я подсладиш (с фруктоза, не захар!!!)

избери някаква храна, която обича и измисли как да му я поднесеш в полу-твърд вид - на парченца... в БГ-мамма има няколко статии за храни за ядене с пръсти - потърси там и щракни един гуугъл - не вярвам да няма и немски рецепти за това...

това, което трява да гледаш е размера на парчетата да е удобен за хващане (готово нарязаните зеленчуци са прекалено дребни)

не бързай и не го насилвай - няма ученик, който да не яде твърда храна, така че и ти няма за къде да бързаш
за справка, Бухтата все още предпочита пюрирани храни (не бебешки), но най-любимите й неща са тези на кокал



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано16.07.10 16:26



Това с цапането и храната на парчета ми се вижда много логично,а и точно лятото му е времето за омазване


Ренета е рано захранена и на годинка ядеше обща храна,а и тя нямаше проблем с по-едрата храна ...... аз имах,защото тя не дъвчеше(имаше само 2 зъба)Но не съм й я пюрирала,само я намачквах,или накълцвах ситно



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.07.10 22:59



Инсендио, благодаря за упътването и за куража!



Проблемът засега е, че дребчо не е чак толкова възхитен от ядене с пръсти- моите предложения обикновено летят из въздуха, разчита все още да му подам с лъжичката, макар и често да не е във възторг от това, което му предлагам.
Ябълка вече съм му предлагала сварена и на едро намачкана, приема я като цяло добре.
Виж, зеленчуците не са му достатъчно вкусни. Днес му сварих цял морков, тъй като забелязах,че предпочита продукти с ярък цвят. Крушата затова и губи по точки при него, когато не е настъргана , а е в цял вид.
Та... първо се зарадва на морковчето- хубаво оранжевко- пробва го и бе запратено на килима. Близките дни пак ще го опитам.
Картоф на парче съм предлагала вече- щом го видя, бе също запратен на пода. :((((
Май трябва скоро да взема някое ребърце и да видя как ще му реагира.

Знам, че няма накъде да ходи, ще прояде- няма непроял твърда храна човек, но на моменти губя търпение.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.07.10 00:44



Нямах никакви проблеми сьс Саша, и до ден днешен нямам (слава богу

), но аз все си мисля, 4е може би беше от това 4е аз от малка още и купувах зелен4уци и само си й правех пюретата в кьщи, винаги бях заредена с купешки и като сме били навьн пове4ето пьти е яла готови пюрета, но предимно си хапваше домашно направени и така постепенно запо4нах да си й давам от нашата храна - супи и такьв тип манджи по редки в на4алото, но тя нямаше никакьв проблем, е сега да кажем леща все още неиска да пробва даже, нито боб, но...при положение, 4е ми яде вси4ко друго това да са ми проблемите. Незнам имам доста приятелки които само на готови пюрета бяха бебетата им и извьдньж искаха да хапват от домашно направени супи4ни и беше олеле, защото децата неискаха да ги вкусят. Кьсмет на вас!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.07.10 12:48



Аз на бебо предимно му готвя, само в началото бяхме на купешки пюрета. Купените, които са за по/големи деца(над 8 месеца), съвсем не иска да ги яде, защото примерно картофа е нарязан на ситно , а не е смачкан и му е твърд. Там, където има макарон или ориз, по-добре го приема.
Така че готвя, чак пушек се вдига.



Онзи ден дечко прие хляба като вкус - най-накрая - и добре, че стана така, че сухарът спря да го яде, не знам по каква причина , а толкова обичаше да си го гризка. Явно е някакъв период.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.07.10 15:10



Ранди, не задълбавай толкова....Казвам ти го от страната на старило и патило...


Толкова нерви изхабих, през какви ли не периоди минахме, а ето яде си дзвера вече...Ще мине, може да е период! Преди за риба не съм си и помисляла, че ще яде, ревяхме двете с глас, а сега само риба й дай. Имаше и 1 триседмичен период, в който се ядеше само месо, без никаква гарнитура, дори на закуска!
Пасирано яде сигурно до година и половина, домашни пюрета йок...плюеше на метри...То и сега не е цветуща картинката, но аз вече не се шашкам толкова...домат никога не е опитвала, ориз мрази, пица също, спагети, всичко трябва да е във вид на супа и така....Поне диня и пъпеш яде, че допреди 2 месеца цедях сок само и само някакъв витамин да й влезне в устата...



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.07.10 18:24



а как готвиш?! да не му оставяш блудкави яденетата - на тази възраст е съвсем нормално вече да не искат безсолно - пробвай да добавяш копър, магданоз, риган, босилек - според това, което готвиш... слагай масло или зехтин...

и не се впрягай толкова





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.07.10 21:13



Вси4ко ще се оправи, просто му дай време на беб4о





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.07.10 12:37



Инсендио, аз започнах да подправям яденето му, с малки разлики се доближават до нашите на вкус, даже някой път се радвам колко вкусно му е станала манджичката, обаче бебо е на друго мнение. Мисля, че при него леко сладнеещите пюрета имат по-голям успех, затова и понякога слагам ябълка, круша или тиква към тях.

Дес, ще внимавам да не влагам емоции в това пусто захранване. Външно докарвам някакво спокойствие поне.


Имаме едно съседче тук , с половин година по-голямо- откакто се помня, то поглъща всичко със завиден апетит- личи му също, че е ящно, тежи около 14-15 кг.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.07.10 12:58



Ранди, ГОЛЯМА ГРЕШКА е да сравняваш твоето дете с някое друго... а пък и за какво ти е да гледаш кюфте?! да не мислиш, че ще ти е по-лесно и леко да гледаш 15 килограмово едногодишно



Лора другия месец навършва 3 и е 12,700 - също колкото сина на една позната, който преди 2 седмици стана на 1 - видя ни снимките от морето - да ти изглежда недохранена или слаботелесна?!?!?!?!?!?!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.07.10 13:37



Инсендио, аз се стремя да избягвам сравнения, но въпреки това човек съпоставя, без да иска. Кой не го е правил?
Майката на това яко 15-килограмово детенце пък си има други притеснения- как да го спре да яде толкова много.

Няма угодия.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.07.10 16:09



стига да е здрав - другото не е от кой-знае какво значение





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.07.10 21:36



Ей това е истината, другото не си заслужава тревогите.

Инсендио, реши ли се в коя болница ще раждаш?



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.07.10 21:41



Ние имаме едно сьсед4е хАмерикан4е тук и след седмица става на 2, по-голяма е от Саша с няколко месеца, а като застанат една до друга Саша изглежда доста по-голяма от нея и на килограми и висо4ина и с много по-дьлга коса е, но това не мисля, 4е е критерия, нашият татко е по4ти 2 метра и 100 и косур кила - нормално е нашето да е по едро от тази гледна то4ка. Не мисля и аз като incendio 4е трябва да те притеснява на някои си детето колко е, определено ще ти е по-лесно с по слабо дете

моето все си вьрви бузанка и тези доста като я нося



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.07.10 21:49



да - в майчин дом - отивам на късмет без избор на екип - който ми се падне...
вече почти ми е готов багажа





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.07.10 22:29



Стискаме палци, да се похвалиш скоро с още една сладуранка





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: bggal]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано20.07.10 22:30



Абе на мен Дени не ми изглежда нито нисичък, нито слабичък, само да отбележа, Крали Марко ми е той!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: dessbess]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано20.07.10 22:34



И на мен, незнам защо се притеснява мацката само

голям е пи4 хлапето



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.07.10 23:12




що да е просто, като може да е сложно



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.07.10 23:48



Май прекалих с подробностите около захранването.....Сори, ако съм дотегнала на някого.

Инсендио, на лек път в Майчин дом! Едно здраво бебе и щастлива мама на финала.





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано21.07.10 09:36



Не, мила , не сладурке! На никого не си дотегнала, просто отпусни малко....всичко си се развива нормално!


И аз съмз била урод по отношение на хапването, па виж ме сега...дунда-шамандурова!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано21.07.10 10:05



Няма да е сложно, споко! Стискам палци и се надявам това раждане, като второ и на национална територия, да е много по-леко и бързо от първото!

Чакам да прокараш пътя на успешните летни раждания, че ние със Снич да го продължим...



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.07.10 10:33



Ранди, не си дотегнала на никого - този форум все пак е за ВЗАИМОПОМОЩ - и ако не си споделяме терзанията тук, къде другаде?!?!?!


а ти се притесняваш напразно - детето ти изглежда чудесно, а това, че не иска да яде това или онова си е съвсем в реда на нещата
много благодаря за пожеланията - дано наистина да е леко



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.07.10 10:34



е това е вица на деня - ти огледало имаш ли, дундо-шамандурова?!?!?!?!?!?!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.07.10 10:39



дано на всички да ни е бързо, леко и безаварийно



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано21.07.10 10:50



Ранди, я не се излагай. Този клуб не не само да се хвалим, а и да споделяме проблемите.....за някои майки твоите проблеми може да не са притеснителни, но за теб са си .....така че горе главата. Важното, е всичко да се нареди, както ти сметнеш за добре и правилно





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано21.07.10 11:12



Пожелавам ви да са като моето раждане! Само, че не 3 седмици по-рано де...а когато трябва!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: Nasinda]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.07.10 12:58



Абе, от много приказки файда няма.


Изводът > Ще я карам по-лежерно и ще се наслаждавам на мига.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.07.10 16:20



тенкю
при мен вече няма как да са 3
аз най-после се наканих да се занеса до мол-а на цариградско, ама и там нямаше от рокличката, в която се бях влюбила взех друга, но й тя е хубава... сега остава да се сбъднат прогнозите на лекарите и да се появи момата... да не се окаже, че е трябвало да гледам за ризки и панталонки



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано21.07.10 16:26



чак пък толкова да се объркат



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.07.10 16:53



ми знам ли...





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано21.07.10 17:35



Много е малка вероятността да са объркали пола, така че по-добре не го мисли.





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано21.07.10 18:21



А така


Кажи сега какво си измислила за пьрвият РД на дребното?



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано21.07.10 18:25



Не мисля, 4е са обьркали, но за твое успокоение ако искаш вземи си едно бяло/неутрално тоалет4е за всеки слу4ай вси4ки знаят историята на сестра ми с 1вото та не смея да давам много друго мнение


Успех!!!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: bggal]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано21.07.10 23:38



неутрално е - в бяло е

ама е рокля



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано22.07.10 09:42



Хахахах, разсмя ме, скица такава!


И аз като родих, седя и чакам инфо, това първите 1-2 минути. Ама никой нищо не ми казва, гледат я, чистят я...и аз по едно време: "Ама момиче ли е" - все си мислех, че нещо се е объркало...хахахаххаха



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.07.10 13:31




мен веднага ме информираха, че е госпожица... а й баща й си надничаше през цялото време, та й той не пропусна да забележи



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано22.07.10 16:36



Привет набързо и от нас. Давам инфо за Шишо бакшишо след днешната консултация - човечето вече е почти 7 килца /6840/, дълъг 58 см с най-ухилената физиономия, която съм виждала. Ваксините ги понесе сравнително спокойно, като истински мъж. С една дума - всичко върви нормално засега! От понеделник ще се наслади на първата си почивка, въпреки, че вече пропътува бая километри. Да питам нещо - десния му тестис още не е слязъл. Да е имал някой такова приключение?! И какво следва ако още месец - два не слезе?! Ножче ли, лечение ли?!





Тема какво се прави...нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано22.07.10 17:21



след раждането с "легализирането" на отрочето


вече разбрах, че трябва да звънна на личната лекарка за домашно посещение...

обаче после - как се получава акт за раждане, какви документи трябват, за майчинството какво трябва, още болнични трябват ли, за всичко това къде се ходи?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!




Тема Re: какво се прави...нови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано22.07.10 20:53



От болницата , където родиш ще ти дадат втория болничен лист, третия го получаваш от личният лекар на бебето...когато дойде време, следи си все пак дните. Акт за раждане се взима след около 15-30 дни от служба ЕСГРАО по местоживеене на майката.
Ще ти напиша понатам какви декларации са ти необходими към болничните :)
Таткото има право на 15 календарни дни платен отпуск (плаща се от НОИ) от датата на изписване на бебчо. Затова в б-цата си искай и сл.б-ка с дата на изписване, те питат вече, но да си знаеш.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано22.07.10 22:42



Браво на малкия Крис, расте с пълна пара!

За проблема с тестиса- говорили ли сте с лекар за това, какво предлага той, ако сте се консултирали вече?



Тема Re: какво се прави...нови [re: incendio]  
Автор пayлинa дeл вaлиe (минаващ)
Публикувано23.07.10 09:26



Ами болницата не ти е много до това и акушерките те гонят да запишеш бебока



Главната сестра там или някой администратор ще те информира след колко дни и откъде да си вземеш акта за раждане.

П.П. Като казах "гонят те"... Да си вземеш дигитален термометър, че в МД нямаха явно ми надуха главата всеки ден къде ми е термометъра



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор mishellinna (MISix)
Публикувано23.07.10 09:56



Ами още не сме - вчера педито каза да изчакаме още месец - два и после ако не се оправи самичко ще ни праща някъде! Но исках да се подготвя психически за това какво ни очаква!





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: mishellinna]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано23.07.10 12:04



браво на бебон. Да е все така усмихнат






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.