Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.05.10 14:01



Реших тук да си задам въпроса, за да не побутвам другата бебешка тема, че започват да се препокриват двете.

Та... как спяха вашите бебоци на около 9 месеца? Защото бебо започна от 2 седмици насам да спи само веднъж на ден, не му се спи просто. Той открай време не е от спящите, но се чудя не е ли му е малко рано за такова будуване?

Имам чувството, че до 2 годинки сигурно и следобед няма да иска да спи.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.05.10 14:20



Петя спи по веднъж на ден откакто стана на година! Батко и след 10-я месец! Будеше се в 7, после заспиваше в 11,30 до към 13,30-14,00 часа и после заспиваше чак към 9,30-10,00! Как устискваше не знам! Тогава той вече ходеше и се уморяваше уж повече! Сега следобед дори когато е в къщи спи по повече от 2-3 часа!
Сега Петя заспива в 13,00 и спи по не повече от 2 часа! Но вечерта в 8 вече и се спи много!
Ранди, мисля си че ако не е кисел или превъзбуден малкия можеш да гоставиш да спи толкова често, колкото сам пожелае!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.05.10 14:36



Е, да , насила хубост не става!
Бебо спи по час и половина около обед и това е то със съня! Вечер го слагам рано, около 19 и 30 да спи, но пък взе да ми се буди супер рано тези дни, около 5 и 30. Макар че при него има едно постоянно разместване с часа на будене .
Обикновено се уморява към 18 часа, но го държа известно време буден докъм 19, 19 и 30, защото ако го сложа да спи по това време, ще си будуваме после докъм полунощ, което не ми е по вкуса.
Исках просто да си сверя часовника.

Редактирано от -Randi- на 17.05.10 14:43.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор Zori_D (мама на двама)
Публикувано17.05.10 14:53



Не заспива ли примерно ако суче след събуждането? Петя понякога се буди към 5-6, но и давам мляко и заспива пак!



Илия 14-05-2006
Петя 20-02-2009

Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: Zori_D]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.05.10 15:21



Не, смее се, пълен с енергия!

Днес се унесе , но чак след час и то легнал до мен. Вчера обаче не стана работата.
В стаята е тъмно, сложила съм и плътни завеси, за да не го буди светлината.

Редактирано от -Randi- на 17.05.10 15:23.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано17.05.10 15:28



явно се наспива бързо бебоната. Борис и той не ми е бил никога поспалив. Като малък спеше малко, вярно два пъти на ден, но по 30-40мин. Чак около двете години започна да спи повече наобяд по 2 часа и нещо, но се умаряше навън



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: galia71]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано17.05.10 16:34



Тоби спеше по два пъти на ден и то по около два часа до към годинка и половина, плюс 10 часа нощен сън, направо беше рай. Но само вкъщи, т.е. събота и неделя, след годинката като мина в другата група в яслата ги слагаха само по един път на ден. Вече и по един път не ще да спи на ден.
Ранди, ама пък си ляга много рано твоя герой, след 19,30 си свободна. То явно трябва да избира човек как да му направи режима - ранно лягане и ранно ставане или късно лягане и късно ставане.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: flor4eee]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.05.10 18:00



О,аз нямам против ранното му лягане. Притеснява ме малкото му спане през деня, все пак е доста малък, а е като навита пружинка

, питам се да не би да е свръхактивно дете- говоря за диагнозата, не за общото външно впечатление- такива щуротии ми се въртят из главата.

Редактирано от -Randi- на 17.05.10 18:01.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано17.05.10 18:48



Ники спи от 9 до 11:30 и от 14 до 17 ч всеки ден с +/- половин час разлика.
Вечер ляга в 20:30 и спи до 00 ч. изпива едни 210 мл и до 7:30 ч не мърда.
Най-обичам да се гушкаме и да спим заедно преди обед - рахат. Събужда ни звънкането на домофона - куриера носи ДК.
Следобед при добро време сънят му е в количката, а аз "паркирана" на клюки в градинката зад блока.





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор flor4eee (старо куче)
Публикувано17.05.10 22:52



Ранди, сега се сещам, Тоби беше някъде към 9 м., когато го оставихме няколко нощи да реве докато заспи сам, тогава почна да заспива към 8,30-9 и да спи по цяла нощ. Преди това беше ад, спеше по два пъти на ден, плюс едно подремване в колата на път за вкъщи от яслата, заспиваше вечер към 11 и ставаше към 6, с две будения през нощта. Като го сметнеш на денонощие едва ли му се пада повече сън от на твоя бебок.
Иначе и той беше като пружинка, сега в сравнение с връстниците си е по-скоро спокоен, улегна тъй да се каже, но почна да прави всички бебешки работи доста рано, педиатъра дори се впечатляваше. Вече не помня точно всичко, само съм запомнила, че се изправи сам на няма 7 м. На 9 м. обикаляше цялата стая, държейки се за стената. Та не мисля, че Дени е свръхактивен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.