Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.06.10 12:47



Гале,при нас водата е 18'.На юг винаги е била по-топла.Предполагам,че до края на Юни ще става за къпане

Преди две години мисля че беше водата не надвиши 21' почти до края на лятотоБеше много гадно

Ранди,опъваме палатките на Кара дере.Това е един от малкото незастроени плажове,но и на него са му хвърлили око ,разбира се



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.06.10 13:07



Снич, поясни ми, моля те, къде е Кара Дере?





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.06.10 13:12



Това е до Бяла (на юг от Варна).



Тема Re: Вандом,нови [re: Vendome]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.06.10 13:16



Вандом, нашият бебо не прави опити за ходене, само си пълзи и се изправя на коленца. По принцип съм фен на естественото прохождане, каквото се пропагандира в Немско. Тоест детето не се слага да седи след 6-ия месец, а се изчаква самО да се сети за тази работа. В нашия случай бебо почна първо да прави опити да пълзи, по време на 8-ия месец и чак тогава направи опит да седне. Слагала съм го чат-пат седнал в скута ми, но като цяло избягвах дълго заседяване, преди да му е укрепнало гръбчето за това.
С прохождането също ще е така- трябва сам да стигне до тази мисъл, че може да стои изправен и да направи първата крачка. Дотогава ще се учи как да пада, как да се пази, тоест всичко постепенно и по реда си.
По тази логика немските деца прохождат по-късно, случаи на ранно проходили(на по 8-9 месеца) няма, поне аз не познавам такива случаи.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.06.10 13:18



Аха. Мерси за пояснението.





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: snich]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано01.06.10 14:25



Ние ходим в Обзор



Тема Re: Вандом,нови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.06.10 14:38



До децата си е,Ранди,а не до вижданията на родителите.Ренета си беше на самотек.Никога не съм я карала да сяда,нито съм я водила за ръце превита на Г. Първо пропълзя на 5 месеца(до този момент не искаше дори главата да си държи изправена като е по корем),на 7 започна да се изправя на краката си като се докопа до стабилна мебел,на 9 месеца за първи път седна,на 10 месеца се престраши да ходи без да се подпира.И мисля,че дивото я зовеше,защото на година и 4 месеца вече превземаше катерушките

И естествено негативите от ранното й прохождане (макар и естествено) - на 2 години я водих на ортопед,защото краката й бяха станали на Х Слава богу,с ходене боса и с правилните обувки ,се оправи с времето,както предположи доктора
Също съм фен на естественото развитие на децата,както и на НЕпрекаляването с предпазването от естествените неща като цапане и падане примерно



Тема Re: Вандом,нови [re: snich]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано01.06.10 15:13



Много пъргава е била Ренета, браво на нея!



До дете си е, но в много случаи и родителите спомагат за това по-ранно развитие. Онзи ден се срещнахме с приятелско семейство, чието дете е на 4 месеца- еййй, разчекнаха го от упражнения, седнало, право ..., големи гимнастики бяха.

Редактирано от -Randi- на 01.06.10 15:14.



Тема Re: Вандом,нови [re: -Randi-]  
Автор snich (top4o)
Публикувано01.06.10 15:39



Милото дете

Някои родители си третират децата като живи играчки И винаги много съм се дразнила някоя майка като каже "щом на еди-кой си детето вече ходи,значи и моето трябва да започне"
Не че и аз не съм я назорвала ..... мъките с махането на памперса съм ги споделяла вече ..... но за повечето неща оставям всичко в ръцете на природата



Тема куку...нови [re: snich]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано03.06.10 17:18



здрасти на всчки!
добрах се най-после до дир-а

Мише как сте сега?! някаква промяна има ли?!

снич, много се радвам, че не качваш

и ти завиждам... аз последния месец пак малко над 2кг качих, но са ми много - тежи ми ужасно и се чувствам много зле... а бебоната рита та се къса...
да ти кажа, и аз преди 3 месеца имах инфарктна ситуация с една кола, която мина на червено и щеше да ме отнесе, ако не бях спряла - страшно се стреснах тогава - корема ми стана на камък - още ми държи като се сетя...
тук ситуацията по пътищата е много инфарктна, особено в големите градове - не си спомням през първата бременност да ми се е случвало нещо дори намекващо за стрес, въпреки че не слизах от колата, а сега се качвам много рядко...
утре за първи път, откакто сме се върнали ще се пусна да карам в центъра на софия и честно казано от сега се притеснявам малко

я кажете как ви понасят жегите?!?!?!?!?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.