Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано16.07.10 16:07



Лора също много трудно прояде твърда храна и започна с... печени ребърца на барбекю

... можеш да му привлечеш вниманието с храна за ядене с пръсти - на бубите в тази възраст им е адски забавно да се клепат до ушите и всичко, което могат да докопат с ръка и налапат им е интересно - има страшно много варианти - мини кюфтенца (печени или задушени), картофчета, морковчета, ябълка, круша....

щом яде пюре от ябълка, може да пробваш да я нарежеш на кубчета и да я повариш за няколко минути, докато омекне частично... ако не я хареса натурална, пробвай да я подсладиш (с фруктоза, не захар!!!)

избери някаква храна, която обича и измисли как да му я поднесеш в полу-твърд вид - на парченца... в БГ-мамма има няколко статии за храни за ядене с пръсти - потърси там и щракни един гуугъл - не вярвам да няма и немски рецепти за това...

това, което трява да гледаш е размера на парчетата да е удобен за хващане (готово нарязаните зеленчуци са прекалено дребни)

не бързай и не го насилвай - няма ученик, който да не яде твърда храна, така че и ти няма за къде да бързаш
за справка, Бухтата все още предпочита пюрирани храни (не бебешки), но най-любимите й неща са тези на кокал



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор snich (top4o)
Публикувано16.07.10 16:26



Това с цапането и храната на парчета ми се вижда много логично,а и точно лятото му е времето за омазване


Ренета е рано захранена и на годинка ядеше обща храна,а и тя нямаше проблем с по-едрата храна ...... аз имах,защото тя не дъвчеше(имаше само 2 зъба)Но не съм й я пюрирала,само я намачквах,или накълцвах ситно



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: incendio]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано17.07.10 22:59



Инсендио, благодаря за упътването и за куража!



Проблемът засега е, че дребчо не е чак толкова възхитен от ядене с пръсти- моите предложения обикновено летят из въздуха, разчита все още да му подам с лъжичката, макар и често да не е във възторг от това, което му предлагам.
Ябълка вече съм му предлагала сварена и на едро намачкана, приема я като цяло добре.
Виж, зеленчуците не са му достатъчно вкусни. Днес му сварих цял морков, тъй като забелязах,че предпочита продукти с ярък цвят. Крушата затова и губи по точки при него, когато не е настъргана , а е в цял вид.
Та... първо се зарадва на морковчето- хубаво оранжевко- пробва го и бе запратено на килима. Близките дни пак ще го опитам.
Картоф на парче съм предлагала вече- щом го видя, бе също запратен на пода. :((((
Май трябва скоро да взема някое ребърце и да видя как ще му реагира.

Знам, че няма накъде да ходи, ще прояде- няма непроял твърда храна човек, но на моменти губя търпение.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.07.10 00:44



Нямах никакви проблеми сьс Саша, и до ден днешен нямам (слава богу

), но аз все си мисля, 4е може би беше от това 4е аз от малка още и купувах зелен4уци и само си й правех пюретата в кьщи, винаги бях заредена с купешки и като сме били навьн пове4ето пьти е яла готови пюрета, но предимно си хапваше домашно направени и така постепенно запо4нах да си й давам от нашата храна - супи и такьв тип манджи по редки в на4алото, но тя нямаше никакьв проблем, е сега да кажем леща все още неиска да пробва даже, нито боб, но...при положение, 4е ми яде вси4ко друго това да са ми проблемите. Незнам имам доста приятелки които само на готови пюрета бяха бебетата им и извьдньж искаха да хапват от домашно направени супи4ни и беше олеле, защото децата неискаха да ги вкусят. Кьсмет на вас!



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано19.07.10 12:48



Аз на бебо предимно му готвя, само в началото бяхме на купешки пюрета. Купените, които са за по/големи деца(над 8 месеца), съвсем не иска да ги яде, защото примерно картофа е нарязан на ситно , а не е смачкан и му е твърд. Там, където има макарон или ориз, по-добре го приема.
Така че готвя, чак пушек се вдига.



Онзи ден дечко прие хляба като вкус - най-накрая - и добре, че стана така, че сухарът спря да го яде, не знам по каква причина , а толкова обичаше да си го гризка. Явно е някакъв период.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано19.07.10 15:10



Ранди, не задълбавай толкова....Казвам ти го от страната на старило и патило...


Толкова нерви изхабих, през какви ли не периоди минахме, а ето яде си дзвера вече...Ще мине, може да е период! Преди за риба не съм си и помисляла, че ще яде, ревяхме двете с глас, а сега само риба й дай. Имаше и 1 триседмичен период, в който се ядеше само месо, без никаква гарнитура, дори на закуска!
Пасирано яде сигурно до година и половина, домашни пюрета йок...плюеше на метри...То и сега не е цветуща картинката, но аз вече не се шашкам толкова...домат никога не е опитвала, ориз мрази, пица също, спагети, всичко трябва да е във вид на супа и така....Поне диня и пъпеш яде, че допреди 2 месеца цедях сок само и само някакъв витамин да й влезне в устата...



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано19.07.10 18:24



а как готвиш?! да не му оставяш блудкави яденетата - на тази възраст е съвсем нормално вече да не искат безсолно - пробвай да добавяш копър, магданоз, риган, босилек - според това, което готвиш... слагай масло или зехтин...

и не се впрягай толкова





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано19.07.10 21:13



Вси4ко ще се оправи, просто му дай време на беб4о





Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: bggal]  
Автор -Randi- (многознайка)
Публикувано20.07.10 12:37



Инсендио, аз започнах да подправям яденето му, с малки разлики се доближават до нашите на вкус, даже някой път се радвам колко вкусно му е станала манджичката, обаче бебо е на друго мнение. Мисля, че при него леко сладнеещите пюрета имат по-голям успех, затова и понякога слагам ябълка, круша или тиква към тях.

Дес, ще внимавам да не влагам емоции в това пусто захранване. Външно докарвам някакво спокойствие поне.


Имаме едно съседче тук , с половин година по-голямо- откакто се помня, то поглъща всичко със завиден апетит- личи му също, че е ящно, тежи около 14-15 кг.



Тема Re: Мънички бебони с мамета чаровнинови [re: -Randi-]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано20.07.10 12:58



Ранди, ГОЛЯМА ГРЕШКА е да сравняваш твоето дете с някое друго... а пък и за какво ти е да гледаш кюфте?! да не мислиш, че ще ти е по-лесно и леко да гледаш 15 килограмово едногодишно



Лора другия месец навършва 3 и е 12,700 - също колкото сина на една позната, който преди 2 седмици стана на 1 - видя ни снимките от морето - да ти изглежда недохранена или слаботелесна?!?!?!?!?!?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.