Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: jana]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано10.08.10 20:49



Ау звучи...никак не звучи добре това. И сега какво? Никакво натоварване не ти разрешават вероятно?
Активията и на мен като на инсендио не ми действа никак, все едно ям кисело мляко, но подсладено с мюсли.



Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано10.08.10 20:52



Хаха ще родиш бе, ама явно няма да е днес :) Все едно си забравила бухти как я води с корем до болницата барабар с контракциите и там хоп нищо...това никога няма да го забравя :))) Та поне като те свие да свършва, а не напред-назад :) Аз преносих 6 дни та напълно те разбирам





Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано10.08.10 20:57



хахаха....

няма забравяне.. вчера го разправях на акушерката, която ми мери тоновете, та жената се скъса от смях...

обаче преди малко си направих една тренировка - пеша по стълбите надолу, почти на тичане до фантастико и обратно, и пеша по стълбите нагоре...
и освен, че може да хвана мускулна треска, друг кяр няма

Редактирано от incendio на 10.08.10 21:00.



Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: incendio]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано10.08.10 21:06



Що не свирна да потичаме заедно

Ти гледай с мускулната да се засилиш пък да раждаш :))) На мен падането на тапата и в двата случая ми подсказа деня на раждането.



Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.08.10 09:07



Ми при мен беше странно защото зимата без никакви удари или травми ми се подуваше коляното на два пъти. Пролетта около 2 месеца не спря да ме боли и тръгнах по лекари, в Пирогов ми направиха поредица от рентгени и се установи супер тънки хрущяли и кокаляци и оттам било, пратиха ме на магнитен и там се видяха различни нещица

Лечението според ортопеди то горна баня е или 6 месечно приемане на хапчета, като няма никаква гаранция после на какво ще ми прилича черното дробче или инжекции с вкарване на течен хрущял в ставата (които са на стойност над 2000лв и отново без гаранция)

Hot stuff

Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.08.10 09:09



Сега нищо, Силвърелфката ми прати едни лекарства (дават се на състезателни коне) и с тях що-годе притъпявам болката в коляното, не съм решила на кое лечение ще се подложа защото и двете не ми допадат



Hot stuff

Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: jana]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано11.08.10 11:51



А при д-р Тони Георгиев ходи ли? Ако не бъркам, така се казва най-добрият ортопед по колена в Сф. Имам и други имена и координати, но трябва да се разстърся. Нито инжекциите са особено ефикасни, нито лекарствата. При много близък приятел тези инжекции причиниха натрупване на хрущялна тъкан на неправилно място, което наруши движението на ставата и се наложи отново артроскопия. Щом имаш добре направен и разчетен ядрено-магнитен резонас, можеш да отидеш навсякъде. За Горна Баня не знаех, че има добри специалисти по коленни стави и травми. Най-добрите са тръгнали от Шойлев в Диана, но и той самият е от старата школа. Неговите наследници са този Димитров, Мазнейков (който не препоръчвам, от личен опит) и още няколко, на които не им помня имената. Всички приемат на частно и всички могат да ти дадат диагноза и възможно лечение. Също така много добри доктори има и в Пирогов, но пак трябва да разстърся за конкретни имена.
Наистина доста трябва да се обиколи, защото всички могат да ти дадат различна диагноза и различно лечение. Никой не обяснява особено, ужас беше. Накрая един ветеринарен лекар ни начерта структурата на коляното и какво представлява минискуса, та от там започнахме да разбираме какви може да са възможните причини за болките, отичането, ограничението в движението. Звучи мнооого тъпо, обаче ходиш при най-добрите, плащаш яко, а трябва накрая сам да преценяваш и сам да се ориентираш...
Затова след първоначалната остра фаза, обездвижване и рехабилитация, нашият татко се ориентира (пак от ортопед) към подходящи редовни упражнения и никакви операции (каквито, според Мазнейков, бяха задължителни

) и никакви лекарства.
По-късно същото се получи и с дисковите хернии на нашето тате. Но този път директно при частен ортопед с ядрено-магнитния резонанс и директно към упражненията.
Пиши, ако имаш нужда от помощ.



Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.08.10 11:58



Мазнейков неща и да го чувам

и към него и жена му имам доста резерви. В интерес на истината не съм ходила при този лекар Тони Георгиев, но ми е много познат като име. Бях при двам анезнайни от Пирогов, после от Горна баня един познат др.Иво Димитров и накрая при завеждащ отделението по травматология на военна др. Румен Златев

Hot stuff

Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: tswete]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано11.08.10 11:59



Чакай сетих се той ме гледа, от военна енали?
Супер трудно се свързах с него и той ме прати на ямр-то .....



Hot stuff

Редактирано от jana на 11.08.10 12:01.



Тема Re: Лятно"почистване" на килограминови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.08.10 12:19



а ти кажа, като се позамислих за спорта и си мисля, че не е много добре да се хвърляте всички на тежки "кардио" програми още от първия ден... отнася се за всички "присетили се"


най-добре е да се действа поетапно...
първата стъпка да е за укрепване на мускулатурата на цялото тяло - например каланетика (който има време + стречинг) - каланетиката укрепва и развива мускулите, а ако се добави стречинг след това, мускулите стават "добри" - дългия мускул е по-здрав и издържа на по-продължителни натоварвания... това поне 2-3 месеца (примерно 2 пъти седмично) или по-дълго, според това как се усеща тялото...

втория етап да е преходен - продължава се с каланетиката (или скучен фитнес на уреди) и се добавя веднъж седмично нещо по-активно за горене на калории - аеробика, степ, тае-бо, спининг - на кой каквото му пасне на душата това пак най-малко 2 месеца, за да свиква тялото постепенно...

и последния постоянен етап 2пъти седмично активните програми и веднъж да остане за укрепването и поддръжката на хубава мускулатура...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.