Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Beloslava21 (непознат )
Публикувано19.11.10 00:33



Здравейте проф. Кременски :)
Нашата история е следната: след почти едногодишни опити стигнахме до бременост по естествен начин, която завърши с мисед в 6 г.с. След аборта пробвахме отново по естествен начин известновреме, но не стана - откри се проблем, чието решение е ин витро. Направихме един опит които мина много добре, според ембриолозите ембрионите, които са върнати са били много хубави, но опита беше неуспешен. След това правихме и замразен трансфер, отново ембрионите бяха много хубави - отново отрицателен тест, като и при двата опита ЧХГ на 10-ти ден ми е било 2-2.5 (положителен резултат над 3). Според лекуващия ми лекар става въпрос за имплантационни неуспехи. Моя въпрос е дали се нуждаем от допълнителни генетични изследвания.
За момента аз съм изследвала:
FV, PAI и протромбин гени - няма мутации;
MTHFR - хетерозиготен носител съм на С/Т;
от имунологичните съм правила АФА, АНА, антиДНК антитела,НК клетки: повишени са ми АНА антитела, като преди първия опит бяха влезли в норма.
Благодаря предварително за помоща.

Редактирано от Beloslava21 на 19.11.10 00:36.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Beloslava21]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.11.10 17:52



Здравейте,

Така описана ситуацията, наистина говори за проблем в имплантацията.
Според мен, не се нуждаете от допълнителни генетични изследвания.
Разбира се такива могат да се направят, но те нямат пряка връзка с имплантацията, а по-скоро със задържането в по-късин стадии.
Не се отчайвайте - 2 опита съвсем не са много, за да се смята, че има непреодолими проблеми.
Най-добре е да се обсъди проблема с цялата информация в нашата консултация. Консултациите са безплатни.

Желая Ви следващия опит да бъде успеше.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: ruseva8O]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.11.10 17:57



Здравейте,

След 26-ти съм на работа.
В събото вече почти не ходя на работа, защото ходя в провинцията.
В друг ден, без записване можете да ни посетите.
Консултациите са безплатни.
Можем да обсъдим проблемите и в е-поща - не във форумите.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор ruseva8O (непознат )
Публикувано26.11.10 07:51



Здравейте,проф.Кременски!
Опитвам се да Ви изпратя е-маил, както ми препоръчахте, но ми връща съобщенията като недоставени когато ги изпратя до посочения тук е-mail. Моля Ви, да посочите дали е актуален този адрес, а ако не е на кой адрес бих могла да Ви пиша?
Благодаря Ви!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: ruseva8O]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано26.11.10 18:43



kremensk@yahoo.com

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Marile (непознат)
Публикувано27.11.10 21:40



Уважаеми Проф. Кременски, благодаря за отговора! За съжаление не живеем в България, но обмислям при едно от бъдещите си връщания да Ви посетим. Не разполагам с изследвания на децата, темата е доста чувствителна в нашето семейство, но ще се опитам да получа малко повече информация, особено ако успея в забременяването, смятам, че е задължително. Четох в интернет за унаследяването на това заболяване, така че съм относително спокойна, но все пак ще направя всички необходими изследвания, стига да съществуват такива, разбира се. При сестрата на мъжа ми, след първото дете лекарите не откриват причината и затова смятат, че се дължи на спонтанна мутация, поради това и й разрешават да зачене отново, като уви, никой не очаква, че ще се случи пак (това преди повече от десет години, чета в интернет, че има напредък в изследването на това тежко генетично отклонение). Сега те правят отново изследвания и както чух, лекарите смятат, че могат да спомогнат за зачеване на здраво дете. Все още нямам достатъчно подробности, но мога да Ви споделя като науча повече. Най-сърдечни поздрави!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор zorreto (непознат)
Публикувано03.12.10 15:29



Уважаеми проф. Кременски,
На 31 г. съм, бременна съм с второ дете, като с първото не съм имала никакви проблеми от генетичен характер. Това ми е втора бременност като цяло - нямам прекъснати такива. В момента съм в 12 г.с. Направих си БХС и резултатите са както следва:
РИСК за болест на ДАУН e 1 от 2600, РИСК за болест на ЕДУАРДС, ПАТАУ, ТЪРНЪР и ТРИПЛОИДИЯ - 1 от 100000.
Резултатите за консултиращия лекар са:
БХС Даун - 1 от 180, възрастов риск за Даун - 1 от 790, Едуардс - 1 от 7100, Патау - 1 от 21000, Търнър - 1 от 6500, Триплоидия - 1 от 100000.
Останалите показатели са:
PAPP-A - 1903.8
Free - bCG - 176.7
NT - 0.91
Бихте ли ми препоръчали следващи стъпки? Трябва ли да направя и по-късния БХС?
Благодаря предварително!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от zorreto на 03.12.10 15:32.</EM></FONT></P>

Редактирано от zorreto на 03.12.10 15:32.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: zorreto]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.12.10 18:29



Здравейте,

Рискът Ви е нисък - 1:2600 е поне 2,6 пъти по-ниско от 0,1%.
И все пак, за по-висока сигурност е добре да се проведе и втория скрининг в 15-20 седмица. Това дава възможност за оценка на повече кръвни показаетли и се повишава значимо обхвата от около 83% (в моменат) нараства над 93%.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор vania_kirilova (непознат)
Публикувано17.12.10 11:10



Здравейте д-р Кременски,

Предварително се извинявам ако въпросът ми не е зададен на правилното място!
Въздържам се да го обсъдя с личния лекар, поради страх от грешна информация.

И така - вече ни е време да си имаме бебче!
Мъжът ми е болен от хемофилия Б и от август месец 2009 до август тази година беше на лечение за хепатит Ц. Лекарствата, които приемаше са „интерферон пегасис” и „рибавирин”. Казаха ни, че най-кратният срок за изчистване на организма след това лечение е 6 месеца – специално за зачеването.
Септември месец тази година му откриха и износен хрущял на глезена и затова трябва непрестанно да приема „пиаскледин”.

След толкова много лекарства и особено, това което се приема постоянно, мислите ли, че има реална опсност плода да се развие с аномалии? Какви излседвания трябва да се направят?

Благодаря за отговора!
С уважение,
Ваня



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: vania_kirilova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.12.10 18:36



Здравейте,

Наистита, най-правилното място за отговор на въпросът Ви е център по репродуктивна медицина. И все пак в обратна посока:
(1) Приемът на „пиаскледин” не е свързан с увреди на сперматозоидите.
(2) Рибавиринът е свързан. След започване на приема се наблюдава намаляване на броя и промени в сперматозоидите, които се връщат на изходното си ниво преди лечението до 4 месеца след спиране на лечението. До 7 месеца след спирането на лечението се наблюдава увеличена фрагментация(накъсване) на ДНК в сперматозоидите. И двете състояния могат да бъдат са причина за намалена възможност за забременяване. И двете състояния могат да бъдат установени със спермограма и изследване индекса на фрагментация на ДНК в център по репродуктивна медицина (това са ин витро центровете).

Моята препоръка е да се направи спермограма за да се уточни състояниетона сперматозоидите.
Консултация със специалист по репродуктивна медицива (тук можем да Ви съдействаме) и да започнат опитите. Организмът вече се "очистил" от лекарството.

Надявам се че пиете фолиева киселина 2 х 1 всеки ден в очакване на бремеността. Трябват Ви поен 2 месеца преди и толкова след забременяваен.
По време на бремеността от 11-14 седмица ултразвук и биохимичен скрининг и всички останали действия за предотвратяване на генетични аномалии - вижте "генетичен календар", който скоро ще поставиме в новата ни страница.

Успех

Кременски.

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.