Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗА [re: Sonya lvanova]  
Автор cola (coca)
Публикувано28.07.10 19:56



Здравейте проф. Кременски!
Моля за Вашият коментар на резултатите ми от БХС. Предварително Ви благодаря!
посещение от: 23.07.2010, възраст: 37год., забележки: Възраст при раждането: 37.5 Г.В.: 13седмици 1дни, Тегло (кг.): 60.000, Дата УЗ преглед:23.07.2010, Тип бременност:Единична, CRL (мм): 69.30, Nuchal Translucency (мм): 1.70, Назална кост:Налична
СЕРУМ за БХС (11-14 г.с.) над 35 год. 0.5 мл, Качествен, взет от:
ДОРОДОВ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ 1)
БХС 11-14 седмица
13 г.с. (12+4 - 13+6)
***** РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА ***** 2)
ВАШИЯТ РИСК за болест на ДАУН e 1 от 3700 бременни
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e 1 от 100000 бременни
ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e 1 от 100000 бременни
ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e 1 от 100000 бременни
ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ e 1 от 100000 бременни
*ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР *
Биохимичен риск за болест на ДАУН (Т21) e 1 от 430 бременни
Възрастовият риск за болест на ДАУН (T21) е 1 от 240 бременни H
Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС (Т18) е 1 от 2200 бременни
Възрастовият риск за болест на ПАТАУ (Т13) е 1 от 6500 бременни
Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е 1 от 7100 бременни
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е 1 от 100000 бременни
***** Биохимични и УЗ показатели *****
PAPP-A (плацентарен протеин) [866-7499] 4440.1 mU/l
Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) [13.2-92] 49.1 ng/ml
NT (нухална транслусенция) =<3 1.7



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: msunny]  
Автор DIANA1981 (непознат )
Публикувано02.09.10 15:08



Здравейте д-р Кременски чух мн добри отзиви за Вас и реших да потърся Вашата помощ.
На 18.08.2010г родих преждевременно в 30г.с като термина ми беше за 6.10.2010 детето почина след 12 часа диагнозата и е незрялост30гс недоносеност IV ст хмб-тежка форма диафрагмална херния.Тава е първа бременност за мен нямам аборти.Лекуващия микропедиатър ми каза че това може и да е на генетична основа нито при мен нито при бащата има наследствена обремененост биохимичния ми скрининг според моя лекар е нормален .Искам да попитам какви генетични изследвания трябва да си направим аз и бащатата за да се разбере дали проблема е в нас или се дължи на друго.Благодаря Ви предварително за оказаното съдействие.
Диана Катрафилова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: DIANA1981]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.09.10 16:39



Здравейте Диана,

Първо, мойте съболезнования за случилото се.
Така описани нещата, наистина насочват мисълта за генеитчна причина.
Това в никакъв случай не означава непременно "наследствена" и наличието на висок риск да се повтори отново.
Най-добре е да обсъдим проблема в нашата консултация с всички налични медицински документи и изследвания.

Консултациите са безплатни

Бъдете здрава

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор polina_g (непознат )
Публикувано09.09.10 19:35



Здравейте, проф. Кременски!

Тази година имах два спонтанни аборта. Първият на 7.01.2010 и вторият на 15.08.2010г. И двата случая бяха идентични. От датата, на която трябваше да ми дойде първия месец започва да ми тече розово-кафеникаво течение. Не всеки ден, а през ден-два. Като мине месец от забременяването започвам да кървя обилно със съсиреци. Отчита се сърдечна дейност, но след няколко дни вече няма такава.
При първата бременност започнах лечение около 5 дни след като започна кървенето с утрогестан, спасмалгон, но-шпа, магнезий, но това не помогна(5/6 г.с.).
При второто забременяване, на 3-я ден от закъснението, започнах да пия дуфастон 2х2, спазмалгон 3х1 и но-шпа 3х1. В петата седмица смених дуфастон с утрогестан 3х2. Резултатът беше същия (6/7 г.с.).

В допълнение само ще уточня, че имам двурога матка и конизация на шийката на матката през април 2009г. Не знам дали това има някакво отношение към случая.

Лекуващият акушер-гинеколог ме посъветва да се обърна към вас или доц. Конова.

Въпросът ми е колко време след аборта е необходимо да се изчака преди да се назначат необходимите изследвания и кога бих могла да си запиша час за консултация при вас?
Трябва ли да имам направление за изследванията?
Имате ли предположение за евентуалната причина това да се случва?

Благодаря Ви, предварително!

Иванова,
гр. Русе



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: polina_g]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано10.09.10 14:14



Здравейте,

Генетичните изследвания могат да се провеждат по всяко време.
Доцент Конова е по-близко до Русе и прави всичко, което се прави и при нас.
При нас е без записване.
Консултациите са безплатни.
За съжалеине, изследванията се заплащат. Вероятно и в Плевен се заплащат. Проверете цените и направете своя избор.
Не спирайте да пиете фолиевата киселина.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор honey_bee (непознат)
Публикувано01.10.10 15:18



Здравейте проф. Кременски,
Бих искала да помоля за мнението Ви за моя случай, накратко - имам нормално протекла бременност преди 5г. завършила с живо раждане - 3.750кг. бебе. Около 27г.с. имах повишение на кръвното налягане, което беше овладяно За около 10 дни с магнезий и без болничен престой. В момента съм бременна в 20г. с. При ФМ в 18г.с. беше открита повишена резистентност на двете маточни артерии и съответно направих изследване за вродени и придобити тромбофилии. Резултатите от генетичните изследвания са:

Фактор V Laiden - R506Q - Нормален генотип
Протромбин - G/A 20210 - Хетерозиготен носител на 20210 G/A
Инхибитор на Плазминогенния активатор - PAI 4G/5G - Хетерозиготен носител 4G/5G
MTFHR - C677T - Хетерозиготен носител C/T

Въз основа на тези резултати ми беше назначена ежедневна терапия с Клексан0.4 + Аспирин Протект и Магнезий, Прегнакеър Плюс и Флебодия.
Бих искала да разбера Вашето мнение доколко "страшни" за изхода на бременността ми са тези предразположения в генетичните изследвания? А също и препоръката Ви към кой АГ специалист бих могла да се обърна за още едно мнение - имам голямо доверие на наблюдаващия ме лекар, но за себе си ще бъда по - спокойна да чуя още един специалист.
Предварително Ви благодаря за отделеното време!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: honey_bee]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.10.10 17:27



Здравейте,

Мисля, че вече Ви отговорих на електронната поща.
Провежданата Ви медикаментозна профилактика е правилна.
В момента нашите АГ специалисти са на конгрес в Пловдив.
След понеделник можете да разчитате на мойте сътрудници (д-р Въжарова и д-р Брадинова), които ще Ви организират компетентна консултация.
Вече съм говорил с доц. д-р Карагьозова

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано18.10.10 11:38



Здравейте проф. Кременски,

Имам момиченце на 1, 5 месеца, с регрес на придобити вече умения и установен синдром на черешовото око. Изследвана е за болест на крабе и метахроматична левкодистрофия, като и двете изследвания са отрицателни. Предстои ЯМР на главен мозък. Може ли да направим консултация с вас или ваш колега?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Лopa Гeнoвa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.10.10 10:30



Здравейте,

Мисля, че се срещнахме.
Взехме кръв и започваме изследвания.
Насочих Ви към проф. Симеонов.
Какво Ви посъветва той?
Много е важно, тъй като след 10 дни за няколко месеца няма да се провеждат някои изследвания.


Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано21.10.10 09:26



Здравейте проф. Кременски,

Срещнахме се с проф. Симеонов. Той е сигурен, че се касае за метаболитно заболяване. Освен болест на Тей-сакс и Зандхоф, ни посъветва да изследваме за болест на Niemann–Pick.
Казвате, че след 10 дена няма да се правят някои изследвания, важи ли и за тази болест. Ако трябва още другата седмица да дойдем, да дадем кръв и за Niemann-Pick?

Лек ден!


Професор Кременски, сега ми се обади д-р Георгиева и каза, че изследванията са показали болест на Зандхоф. Ще чакам документа по пощата.
Благодаря ви за всичко.

Редактирано от Лopa Гeнoвa на 21.10.10 10:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.