Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Лopa Гeнoвa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.10.10 21:52



Здравейте,

Така и предполагах.
Да. Точно тези изследвания спират за 3 месеца.
Аз съм леко болен в провинцията и ще отсъствам поне 2 седмици
Утре ще се свържа с лабораторията да включат новиет предложения за изследване.
За всеки случай, моля, свържете се и Вие с моята заместничка д-р Въжарова 0898202097.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано21.10.10 22:27



Благодаря Ви проф. Кременски, но за съжаление предните изследвания, които пуснахме са готови и показаха, че малката страда от болест на Зандхоф.
За нас сега е важно да направим ДНК анализ за носителство на гена от по-голямото ни дете и да обсъдим възможността да имаме други здрави деца.
Надявам се, че ще може да ни помогнете!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Лopa Гeнoвa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.10.10 20:51



Здравейте,

Първо, мойте най-искрени съчувствия за не добрата новина. Аз съм в провинцията и не съм виждал резултатите. В понеделтник ще поръчам да ми ги изпратят.

Разбира се, че ще получите пълно съдействие за изясняване на причината на ДНК ниво и изясняване на носителството при здравото ви дете. Тук трябва да отбележа, че дори детето да е носител болестта е толкова рядка у нас, че рискът да срещне в бъдеще друг носител е много нисък.

Можете да бъдете сигурни, че ще Ви се осигури надеждна възможност за дородова диагностика при следваща бременност.

Всички обстоятелства ще можем да ги обсъдим след десетина дни в нашата консултация. Трябва ви и малко време за преодоляване на стреса.

Кураж.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано01.11.10 09:14



Здравейте, проф. Кременски!

Аз съм майката на детето със Сандхоф. На 04. 11 ще пътуваме до София и бих искала да ви попитам, дали ще е удобно да ни приемете, за да поговорим?

Лек ден Ви желая!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор Marile (непознат)
Публикувано01.11.10 22:35



Уважаеми Проф.Кременски,
В нашето семейство от страна на мъжа ми имаме два случая на Синдром на Leigh - и при двете момчета на сестра му. Когато се ражда първото дете и установяват заболяването малко по-късно, лекарите заключават, че става въпрос за спонтанна мутация и затова смятат, че следваща бременност би била нормална. Уви, второто момченце се ражда със същото заболяване, макар, че го развива малко по-късно от братчето си. Голямото дете живя 11 години, а малкото - едва 6. Няма да описвам драмата на цялото семейство! Според специалистите проблемът е и у двамата родители.
В момента с мъжа ми работим по въпроса за бебе. От това, което съм чела в интернет, а и от това, което са казали лекарите на сестрата на мъжа ми, за нашето потомство няма риск. Така ли е наистина? Има ли вероятност нашето дете да е засегнато? Съществува ли достатъчно надеждна пренатална диагностика за това заболяване? Ние можем ли предварително да се изследваме като бъдещи родители?
На сестрата на моя мъж генетици в Германия, където живеят, са казали, че могат да й помогнат да има здраво дете, но не разбрахме как: дали ще селектират яйцеклетки или ще "пренастроят" генетичния код, най-просто казано. Но след всичко, което са преживели, те не могат да си позволят още един опит, освен ако не са сигурни, че детенцето ще е здраво.
Благодаря Ви предварително за отговора, както и за това, че Ви има, за да ни съветвате, напътствате, подкрепяте!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Лopa Гeнoвa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.11.10 21:06



Здравейте,

Утре Ви чакам

Поздрави

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Marile]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.11.10 19:28



Уважаема Госпожа,

Мойте извинения за закъснелия отговор. Очевидно не съм съвсем на "ти" с интернет.
Предлагам Ви, след понеделник да се срещнем и да обсъдим проблема в нашата консултация.
Консултациите са безплатни.
Моля, носете резултат за болните деца. Можете да ги сканирате и ги изпратите на електронната поща.
Няма място за паника. Проблемът има решение.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор ruseva8O (непознат )
Публикувано17.11.10 17:17



Здравейте проф.Кременски !
Поздравявам Ви за добрата воля да помагате и да отговаряте на много притеснени хора като мен !
Накратко историята ми е следната: на 30 г съм, имам два медицински аборта- първият през 2008- в 19г.с. след установена липса на сърдечна дейност; вторият в 6-7г.с през 2009г, поради "куха" яйцеклетка. В момента съм бременна в 16 г.с., като при установяване на бременността ми откриха нова инфекция(IGM) на цитомегаловирус, както и за мое успокоение наличие на антитела (IGG)на вируса. Обясниха ми че има риск за загуба или увреждане на плода- но отрицателен ДНК анализ и риска от следващ аборт ме накараха да задържа бебето(както , разбира се, и огромното ми желание да имам дете), като до момента индикациите за развитието му са добри. В 13 г.с. бях на фетална морфология в София, където се установи ,че всичко е нормално- засега, предстои ми биохимичен скрининг след 3-4 дни . След него имам назначена Фетална морфология за 19г.с. Не са ми казали окончателно дали ще се наложи амниоцентеза- предполагам изчакват се резултатите от БХС. Въпросът ми е- възможно ли е да се установи увреждане на бебето от този вирус при извършването на тези изследвания: Фетална морфология, БХС и Амниоцентеза......тъй като не съм съвсем запозната , не ми става ясно дали посочените изследвания са достатъчни да се установи увреждане предадено не по генетичен път, а поради вируса чийто носител съм?
Позволете ми да Ви пиша отново след резултатите от БХС, тъй като бих искала да чуя мнението Ви за извършване на амниоцентеза!
Благодаря Ви предварително за отделеното внимание!
Желая Ви много успехи !



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: ruseva8O]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано17.11.10 20:19



Здравейте,

Мисля, че е най-добре да се срещнем в нашата консултация и с всички резултати да обсъдим проблема. От написаното няма основание за паника и прекалени притеснения. Използвайте случая при провежданито на скрининга да проведете при нас и консултация.
По принцип амниоценетзата е за генетични болести.
Решаваща е феталната анатомия от 13 до 23-та седмица.
Консултациите са безплатни.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор ruseva8O (непознат )
Публикувано18.11.10 09:29



Благодаря за бързия отговор!
Аз не съм от София- от Варна съм- скрининга ще ми бъде направен в университетската болница тук- но за фетална морфология в 19 г.с. ще пътувам до София на 11.12- бих могла да Ви посетя тогава- но е събота и предполагам не извършвате прегледи и консултации тогава?
Ако действително е така, моля да посочите по какъв начин мога да ви посетя- нужно ли е да запазвам предварителен час или само да ви уведомя за датата на която ще идвам?
Благодаря Ви отново!
Желая Ви хубав ден !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.