Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: irr3]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.05.10 23:48



ДА
След 14 часа.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор estelitka (непознат )
Публикувано20.05.10 18:12



Здравейте професоре!Много ще се радвам ако ми помогнете . Получих резултата от изследването но не разбирам опасността от синдром на Даун ли е.Това са показателите ми:
на 24 години съм
изследването е правено 15+5 г.с. а по мои изчисления 13+5 последна менструация 17.01.10г.
тогава съм била 65.5кг

Tr.21 1:176
Age risk 1:1095
Neural tube defects risk <1:10000

AFP 24,9 IU/ml 0,91
HCG 46616mlU/ml 1,53
uE3 2,96nmol/l 0.39

Все още не съм ходила на ФМ имам час за 31 май за 4д ехограф при д-р Мазнейкова .Може ли на ФМ да се види ако има проблем или се налага да направя и амниоцентеза и ако трябва моля да ми препоръчате специалист.Вмомента съм в края на 18 г.с. т.е. 17+4(пак по мои изчисления) и съм 70.00кг. Благодяря ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: estelitka]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.05.10 19:03



Здравейте,

Посоченият резултат не е от изследване при нас. Това не ми дава право да коментирам неговата коректност. Ако приемем, че резултатът е точен, той показва, че при Вас има риск за болест на Даун около 0,7%. Ако след фетална анатомия, д-р Мазнейкова или някои от център Фемина или д-р Марков и т.н. не отбележи нищо обезпокоително може да се приеме, че рискът при Вас е по-нисък от намерения при скрининга.

И все пак, амниоцентезата е методът, който дава 100% гаранция. При нея рискът в Майчин дом е около 1:300.

Най-добре е да се обсъди проблема на място при нас. Консултациите са безплатни.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор estelitka (непознат )
Публикувано22.05.10 15:53



Благодаря ви за отговора.Кога най-рано мога да си запиша преглед за ултразвук при вас понеже не мога да чакам до 31.Мога ли да повторя изследването за даун при вас предвит че ще бъда в 19 седмица.Искам да дойда в клиниката възможно най- скоро .Първо на ултразвук-фетална морфология ли да отида и после да повторя изследването за даун или обратно.Кой доктор от клиниката майчин дом ще ми препоръчате.Благодаря ви.

Редактирано от estelitka на 22.05.10 16:14.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: estelitka]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.05.10 18:52



Здравейте,

Утре, в сряда или петък след 11 часа ще Ви организираме преглед, консултация и изследване, ако желаете.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано23.06.10 12:44



До Д-р Кременски

Здравейте
Бих искала да споделя с Вас моята история и дали бихте ми дали съвет?
Преди 6 месеца - ( на1012-2009) имах мъртво раждане в 33г.с.,просто изведнъж не усетих движения на плода и след преглед се установи и се наложи да се предизвика раждане,по нормален път.Бебето се роди и се оказа че има силно оплетена пъпна връв на крака,иначе на пръв поглед вс друго наред и като размер и като тегло.Правила съм и вс необходими изследвания по време на бременността,ген.бяха всичко в норма.Приемах и лекарство за поддържане на нормални норми на ТСХ и през цялата бременност бяха наред,но нещастието се случи.
Посъветваха ме да направя изследване на тромбофилия ,аз изчаках няколко месеца и понеже вече от 4 месеца правим нови опити за бебе,но уви без успех реших да ги пусна.Ето и резултата:
1. Не се откриват мутациите R506Q - фактор V Лайден, FV и 20210GA
2. Нормален генотип за PAI 4G5G
3.При генотип СТ за С677Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%.
Искам да ви попитам тези резултати имат ли влияние на това че не мога да забременя, или просто и твърде рано след неуспежната бременност
Трябва ли да правя и др.изследвания
Скоро си правих са ТСХ вс е в норма както и цитонамазка.

Казаха ми че може да се направи изследване за проходимост на тръбите,нужно ли е?Забременявала съм 2 пъти,първият път преди 5 год-аборт по желания и 2ри път през 2009-неуспешен

Безкрайно ще съм благодарна да получа вашето компетенто мнение.

Мария Петрова

Пловдив



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: mar4elamp]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.06.10 17:09



Здравейте Мария,

Мойте най-искрени съчувствия за това случайно и практически непредвидимо, нещастно събитие. Вие разбирате, че аз не съм АГ специалист, но Ви уверявам, че няма основание да се приеме наличието на повишен риск да се повтори.

Резултатите от "тромбофилия" не са свързани с възможността за забременяване. Надявам се, че във връзка с намерения вариант на MTHFR са Ви препоръчали да пиете по 4 милиграма фолиева киселина (3 х 3 от 0,4 мг).

По принцип, средностатистически, успешна бременност се очаква от 6 месеца до един път в годината. Или, изчакайте спокойно следващите няколко месеца. От описаното нама основание да се приеме, че бременност не може да се случи.

Ако все пак, проблемът продължава можете да разчитате на съдействие за компетентна консултация от специалист по репродуктивна медицина в Майчин дом - София.

Успех

Кременски

След, получаване на моя отговор, с Ваше разрешение, ще "скрия" съобщенито Ви. Съдаржа твърде много лични данни.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано23.06.10 17:27



Д-р Кременски

Много Ви благодаря за бързия отговор,радвам се,че все още съществуват лекари,които разбират проблемите на хората и откликват при нужда с компетентно мнение и блага дума,благодаря Ви,давате ми надежда,че в крайна сметка с малко късмет може да доведа мечтата си до реален завършек.
Да,може да изтриете моето съобщение.
Още веднъж ви благодаря и ви желая всичко най- хубаво.



Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗА [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Sonya lvanova (непознат )
Публикувано26.07.10 16:20



Здравейте Проф. Кременски,

На 35 год. съм със второ дете в 16 седмица днес получих резултати от Биохимичният скрининг.
Притеснявам се много за това Ви моля да ме посъветвате какво да направя.

Риск от Даун 1 от 90 бременни
Риск от Едуардс 1 от 25000
Free-bCG 35.3 ng/ml
AFP 25.1 U/ml



Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗА [re: Sonya lvanova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано26.07.10 22:01



Здравейте,

Рискът Ви е около 1,1%. По принцип това е нисък генетичен риск, но е поне 2-3 пъти по-висок от риска при амниоцентезата. Само тя дава 100% надеждност.
Нищо страшно не се е случило. При Вас рискът силно зависи от възрастта и когато казваме "възрастта не е повод за амниоцентеза" се има предвид, че половината от бременните показват риск по-нисък от този на амниоцентезата и не се налага да я правят. Това не означава, че останалата половина ще родят дете с Даун, а само, че е желателно да проверят риска с амниоцентеза.
Процедурата е кратка, безплатна, не боли, до 5 дни получавате резултат и е ниско рискова.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.