Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: MilenaSpirova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.03.10 10:06



Здравейте Милена,

До 15-ти март съм в отпуск.
Най-добре е да се чуем около тази дата за да организираме консултацията.
Моля, носете всички изследвания, правени до този момент.
Надявам се, че продължавате да пиете фолиева киселина - 3х3 от 0,4 милиграма.

Успех

Кременски
0886 06 55 11

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор aз-R (същата)
Публикувано02.03.10 16:54



Здравейте, Проф.д-р Кременски.

Казвам се Ралица на 26г. бременна съм в 12,0г.с. Приемам утрогестан 2х300мг от 5 г.с. до сега назначен е до утре.

Днес взех резултат от БХС и съм доста притеснена. Резултата беше готов за около 2 часа (ако това има значение..)

От лабораторията искат да повторя изследването след 2 седмици.
Ще съм ви много благодарна ако направете коментар или ми дадете съвет.
За съжаление не съм от София и нямам възможност за консултация.

При мен резултата е само цифри, дори и мерни единци няма.....

алфа фетопротеин 34,10 (отговаря на 16-17 г.с)
Бета-хорионгонадотропин 10 000 (отговаря на 6-7 г.с)

Предварително Ви благодаря!!!



Тема Re: БХС под КОТРОЛ САМО В МАЙЧИН ДОМ-София и Варна [re: aз-R]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.03.10 19:43



Уважаема Ралица,

Ако наистина Сте в 12-та седмица, това което ми представяте се разминава с приетите стандарти за провеждане на биохимичен скрининг в 11-14 седмица.

В 11-14 седмица се изследва:
- плацентарен антиген РАРР-А и
- бета хорионгонадотропин, за предпочитане свободен.

Възможно е и изследване в 15-20 седмица:
- алфа-фетопротеин и
- свободен бета-хорионгонадотропин

И двете изследвания изискват предварително високо специализирано ултразвуково изследване от последните 3 дни.

И двете изследвания изискват специална компютърна програма, собствени референтни ("нормални") граници за българските бременни, квалифицирани оператори и консултаннти, качествен контрол и т.н.

И двете изследвани в момента - могат да се провеждат под контрол и в съответствие с междуанродните стандарти само в "Майчин дом" - София и генетичната лаборатория към Университеттската болница във Варна.

Моля, влезте в нашата електронна страница и ще получите подробна информация.

Посочените от Вас резултати не мога да ги коментирам, тъй като са представени с недостатъчна информация и при неизвестни условия. Всъщност това не е БХС, тъй като няма изчислен риск.

Това, което Ви предлагам е ако желаете да изпратите серум по куриерска поща при нас.
Изследването ще се проведе безплатно.

Необходими са данни от ултразвуков преглед, които да включват:
- CRL
- NT
- NB

Бъдете здрава и успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: БХС под КОТРОЛ САМО В МАЙЧИН ДОМ-София и Варна [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор aз-R (същата)
Публикувано02.03.10 20:20



Благодаря Ви много. Ще се запозная в страницата на Майчин дом.
Сърдечно ви благодаря!
Бъдете здрав!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор sisi_pisi_8 (непознат )
Публикувано02.03.10 21:38



Здравейте Проф.Д-р И.Кременски имам дъщеря на 1 год. и 8 мес. със Синдром на Търнър.Ето и резултатите от от цитогенетичното изследване направено в Майчин дом.
Анализирани са 50 метафазни пластинки,оцветени по GTG метод.Установи се Мозаичен кариотип с 3 клетъчни линии,съответно:
45X0-58%,46XY-20% и 47XY+mar-22%
Какво е вашето мнение какъв вид Синдром на Търнър е това?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор stanyyy (непознат )
Публикувано03.03.10 16:36



Благодаря за отговора, проф.Кременски.
След 15 март ще Ви се обадя, ако е възможно за 22 март да се уреди консултация с Вас и акушер - гинеколог.
Поздрави,
Станимира



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: MilenaSpirova]  
Автор MilenaSpirova (непознат)
Публикувано03.03.10 17:13



Благодаря Ви, проф. Кременски!

Ще Ви се обадя допълнително!

Използвам случая да Ви честитя националния ни празник!


Поздрави,
Милена Спирова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: sisi_pisi_8]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.03.10 20:56



Здравейте,

В Майчин дом има 3 независими лаборатории, които могат да извършат това изследване.
Най-добре е с резултата да ни посетите и да дискутиравме проблема в нашата консултация.
Консултацията е безплатна.
Ако не Сте от София и посещението ще Ви затрудни, моля, на електронната поща или в "бележки" посечете трите имена на детето и рождената дата за да огледаме резултата и Ви отговорим.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: msunny]  
Автор radostta1984 (непознат )
Публикувано11.03.10 14:42



Здравейте, проф. Кременски, казвам се Радослава

обръщам се към вас с молба за отговор. Ще ви напиша накратко историята си.

След 6 инсеминации, забременях от първо икси. В 21 седмица се наложи да прекъсна бременността по медицински причини. Диагнозата на бебето беше хидроцефалия и менингоцеле. Изследванията които направих за да разберем защо така се получи бяха амниоцентеза - изследване на тризомия 21 тризомия 18 и тризомия 13 - всичко тама беше наред. Също така изследвахме амниточната течност и за цитомегаловирус и токсоплазмоза - отново всичко отрицателно. Т.е. от амниоцентезата се изключи хромозомна аномалия или вирусна инфекция.

Затова последното предположение на доктор Сигридов беше метаболизма на фолиевата киселина.
Резултатът е - MTHFR - C677T - Хетерозиготен носител C/T
При генотип C/T може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35 %
оказа се също така че съм и Хомозиготен носител 4G/4G
Това което ме притеснява е следното: прочетох в интернет на много места , че жени които имат такава мутация в MTHFR пият фолиева киселина от 4 мг. Д-р Сигридов както и д-р Стаменов ми изписаха да пия неофолик мета от 0.4 мг. по 1 на ден. Когато ги попитах не трябва ли повече и двамата казаха че засега по 1 е достатъчно а и било важно да е мета а не колко е количеството. При забременяване по 2 на ден от по 0.4 мг. мета.
Моля ви кажете ми какво да правя по 1 на ден ли да пия и това достатъчна доза ли ще е за да се предотврати при следваща бременност увреждане на плода. Благодаря ви предварително.

Редактирано от radostta1984 на 11.03.10 14:49.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор sisi_pisi_8 (непознат )
Публикувано21.03.10 19:20



Здравейте проф.Кременски решихме на място с всички изследвания да дойдем и да се консултираме лично с вас.На 15 и 16 април ще сме в София,детето има контролен преглед на сърцето и ще се свържем с вас.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.