Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:22 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Nasi8803 (непознат)
Публикувано14.04.11 15:01



Здравейте Проф. Д-р Кременски,
На 23 години съм от Бургас.Януари 2010г имах мисед аборт.На 28.03.11г ми направиха кюртаж с приемна диагноза мола хидатиоза която се потвърди след хистологичния анализ.Докторката ми назначи следните генетични изследвания с проба от абортния плод:
Тризомия 21,тризомия 18,тризомия 13, тризомия 14,тризомия 16 и тризомия 22,които бяха нормални.
Миналата седмица изпратихме и кръв в София за останалите изследвания.Ето и резултатите:
Не се откриват мутациите R506Q(Фактор V Лайден, FV),20210G/A (протромбин) и А1298С (MTHFR).
Нормален генотип за PAI 4G/5G.
Генотип Т/Т за С677Т (MTHFR).
Генотип А/G за A66G (MTRR).
Коментар:
Не се отчита повишен риск към тромбофилия въз основа на изследваните показатели.
При Генотип Т/Т за С677Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 70%.
Генотип A66G в MTRR гена в комбинация с генотип Т677Т в MTHFR гена се асоциира с повишен риск от дефекти на невралната тръба.
Микоплазмите,Уреаплазмите,Хламидията и Токсоплазмозата са отрицателни.
В понеделник ще излезе и резултата за Цитомегаловируса.
Ако може да ми кажете какво означава коментара за намалената активност и за повишения риск за дефекти и да ми препоръчате какво да правя.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Nasi8803]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано15.04.11 21:38



Здравейте,

Сигурен съм, че хормона бета-хорионгонадотропин (ЧХГ) се е нормализирал при вас. Независимо от това още няколко месеца, всеки месец се препоръчва да се контролира (изследва) нивото му в кръвна проба.

При направените генетични изследвания за хромозомни бройни аномалии не са намерени логично отклонения, тъй като такива не се очакват при мола хидатидоза. При нея най-честата причина е друга и случайна.

Направените изследвания за тромбофилии също са нормелни, но и да имаха отклонения, тези гени нямат връзка с молата.

Намерените варианти (мутации) на двата ензима MTRR и MTHFR се срещат сравнително често (6-8%) при българите и в болшинството случаи не са свързани със здравословни проблеми. Тези ензими имат отношение към обмяната на фолиевата киселина (витамин В9). Този витамин е с ниска концентрация в храните. Недостигът на фолиева киселина се свързва с около 60% от случаите на спина бифида (незатваряне на гръбначния стълб) и аненцефалия (засягане на главния мозък). Поради тази причина на всички бременни се препоръчва да пият непрекъснато фолиева киселина в очакване на бременност и по време на бременност. Дозата е 0,4 mg дневно.

При генните варианти на двата ензима, намерени при вас се препоръчва вземане на фолиева киселина в доза 4 mg поне 3 месеца преди и 3 месеца след забременяване.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Nasi8803 (непознат)
Публикувано15.04.11 22:57



Благодаря ви за отговора Проф. Д-р Кременски,
последно като си правих ЧХГ на 08.04.11 беше спаднал на 17,15 е все още не е в границите но пада бързо в сравнение с миналата година след мисета но този път ми изписаха противозачатъчни за 21 дена.



Тема Re: ЗОВ ЗАПОМОЩ [re: alekros]  
Автор ves_di-204091 (непознат)
Публикувано16.04.11 17:35



Мога да Ви бъда полезна с информация.Моя близка имаше същия проблем.Беше толкова зле,че се молихме да стане чудо за да оздраве.И чудото стана благодарение на продуктите Трансфер фактор.Иска ми се да крещя за даможе повече хора да научат за тези продукти,които в много случаи са животоспасяващи.

погледнете този линк

http://veselina11.blog.bg/biznes/2010/12/26/chudo-produkt.657273

ves_di1@abv.bg



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Nasi8803 (непознат)
Публикувано20.04.11 14:19



Здравейте Професоре извинете че пак ви безпокоя но вчера бях на консултация при докторката и ми каза че повече нищо не може да направи и че трябвало да отида в плевен да ми кажат какви други изследвания да се правят.Искам да ви попитам дали трябват други изследвания и ако е така може ли при вас да дойдем на консултация и как става записването и до колко часа приемате.Моля ви да ми кайете колко таблетки фолиева к-на да пия защото няма таблетки по 4милиграма както ми казахте а и докторката не ми изписа.
Благодаря ви предварително.
Приятен ден.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Nasi8803]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.04.11 23:15



Здравейте,

Моля, Ви не изпадайте в паника.
Нещанта не са излезли извън контроп, независимо, че от многото писма вече се получава объркване. Това е обяснимо защото се кореспондира по е-поща, а не на място.
Утре е "забранено", но в събота ще прегледам отново всички писма и ще Ви отговоря по-конкретно.
Вероятно, може да се наложи да се проведе консултация и изслидвания в София.

И все пак, опитайте се да се "отпуснете".

Честити празници.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор bet11 (непознат )
Публикувано22.06.11 18:32



Проф.Кременски , амниоцентеза, извършена в Майчин дом на жени над 35 г. възраст платена ли е или се поема от Здравна каса.
Четох във форумите ,че амниоцентезата се поема от касата, когато някой от родителите е във висока възрастова група - майка над 35 и/или баща над 50 год.
Но в рубриката "Въпроси и отговори" на НЗОК има отговор, че няма лечебно заведение, което да е сключило договор с НЗОК за високоспециализираната медицинска дейност "Амниоцентеза".
Ще ви бъда благодарна за отговора.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор Ивелина (непознат )
Публикувано22.06.11 20:37



Здравейте професор Кременски!Обръщам се към вас с молба да коментирате изследванията от БХС направен в 17 г.с.Риск за болест на Даун е определен на 1 от 15 бременни.Лекаря при който ходя на ЖК ни препрати при д-р Мазнейкова за амниоцентеза, която е насрочена за утре-23.06.Пропуснах да напиша че бременността ми е от Ин-витро (едноплодна).Аз съм на 32 години и съм много притеснена от резултата.Ще ви бъда благодарна за отговора Ви!
С уважение:Ивелина



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: bet11]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано04.07.11 12:24



Здравейте,

Амниоцентезата и последващите генетични изследвания до момента се извършват в Майчин дом по клинична пътека.
Приемането става не само по възраст, а по показания за повишен риск от Даун или друга генетична аномалия

Успех

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Ивелина]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано04.07.11 12:36



Здравейте,

Извинение за зъкаснелия отговор. Имах проблеми със сайта.
Силно се надявам, че всичко е приключило благополучно
Успех

www.lmpbg.org



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.