Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: surfline]  
Автор Gabra (непознат )
Публикувано21.01.11 15:15



Здравейте, професор д-р Кременски,

обръщам се към Вас за консултация и насрочване на дата на изследвания за:

Клинични показатели:
1. Възраст: навършени 36 г.
2. Две деца: родени 2001 и 2007- нормална бременност и раждане, без
усложнения; без предшестващи аборти или други интервенции;
3. От 2009 се опитваме да имаме трето дете, за съжаление: два missed:
3.1. Missed abortion: април 2010- спонтанен аборт без интервенция;
3.2. Missed abortion: ноември 2010- спонтанен аборт с абразио;
Желаем силно да продължим с опитите (надяваме се, този път успешно), но с
предварителни изследвания за причините, както и лекуването им.

Моля да ми кажете:
Какви изследвания (на мен и съпруга ми) са необходими;
Кога и при какви условия следва да се извършат;

Благодаря предварително,



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Gabra]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.01.11 22:02



Здравейте Госпожо,

Ако сте от София е най-добре първо да обсъдим проблема в нашата консултация. Ако сте по-близко до Плевен, може да стане и там.
Консултациите са безплатни.

По принцип, всички възможни изследвания могат да се направят при нас.
Ако, се обърнете на е-адреса ни, мога да Ви изпратя последните указания на Американската асоциация по репродуктивна медицина за повтарящи се спонтанни аборти. До няколко дни ще ги поставим на нашата страница www.lmpbg.org

И все пак, предварителната консултация може би е най-верния път.

Успех

Кременски
kremensk@yahoo.com

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Анелия (непознат )
Публикувано24.01.11 12:36



Здравейте, д-р Кременски
На 29г. съм от Пловдив. Имам преживяни два спонтанни аборта в 7г.с и 6г.с. август 2010г и януари 2011г.
След втория по препоръка на лекарят ми д-р Даскалов направих генетични изследвания. Днес получих резултата от изследването и Ви моля да го коментирате, т.к. съм притеснена, а срещата с лекарят ми е другата седмица.
Благодаря Ви ,предварително!

Изследване на :R506Q(FV), 20210G/A(протромбин)
4G/5G(PAI), C677T(MTHFR), A1298C(MTHFR),
A66G(MTRR).
Резултат: Не се откриват мутациите R506Q(фактор V лайден, FV)
20210G/A(протромбин), C677T(MTHFR), A1298C(MTHFR),
Нормален генотип за PAI 5G/5G
Генотип G/G за A66G(MTRR).



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Анелия]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.01.11 20:21



Здравейте Госпожо,

Представеният резултат не дава основание за притеснение.
Надявам се, че пиете непрекъснато фолиева киселина в очакване на бременност.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор lacrima__81 (непознат)
Публикувано25.01.11 08:50



Благодаря за бързият отговор, д-р Кременски.
Да, пия редовно фолиева киселина. Сега вече мога да дочакам по спокойно, срещата с моя доктор.
Още веднъж сърдечно благодаря.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: lacrima__81]  
Автор Галина Колева (непознат )
Публикувано12.02.11 14:02



Здравейте проф. Кременски, на 36г4м съм , бременна в 16 г.с. Имам ранен и късен БХС. Които предоставям по-долу. Може ли да кажете, дали се препоръчва амниоцентеза в моя случай. Интегриран риск, не можаха да ми сметнат, поради някакъв срив на сървара на лабораторияата ви. Изследванията са правени във Варна. За доуточнение, според наблюдаващия гинеколог, ехографски данни за проблем няма.
Ранен БХС
11с3д
*****резултат за бременната********
риск за Даун - 1 от 3800
риск за Едуардс - 1 от 100000
риск за Патау - 1 от 100000
риск за Търнер - 1 от 100000
риск за Триплоидия - 1 от 100000
**** доп информациа за лек лекар ****
Биохимечен риск за Даун - 1 от 180
Възрастов риск за Даун - 1 от 290
Възрастов риск за Едуардс - 1 от 2600
Възрастов риск за Патау - 1 от 7700
Възрастов риск за Търнер - 1 от 7100
Възрастов риск за Триплоидия - 1 от 100000
**** биохимични и УЗ пказатели **********
ПАПП-А - 1037,2 (норма 368-2859)
бета-хорионгонадотропин - 91 (норма 15,3 - 117)
нухална транслусенция 1.5

Късен БХС - 16 с
******резултат за бр.жена**
За Даун - 1 от 40
За Едуардс - 1 0т 4000
За дефекти на невр тръба / кор стена - нисък
** доп . информациа ****
Бетахорион-гонадотропин - 29.7 (5-44,9норма)
Бетахорион-гонадотропин - корр. Мом, 2.02
Алфафетопротеин - 15 (14,5 - 49 норма)
Алфафетопротеин Корр.Мом - 0,47

Благодаря за отговора предварително



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Галина Колева]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано13.02.11 12:39



Здраевйте,

Няма срив в сървера. Просто беше инсталирана нова актуализирана версия на софтуера, което затрудняваше временно изчисляване на интегриран риск на резултати изчиславани по двете версии.

Проблемът в случая е във втория скрининг и наблюдаваната разлика при "комбинирания риск" (ултразвукови + кравни показатели) и "биохимичния" риск (само кръвни показатели) при първия скрининг. Мисля, че се опитах да обсъдим проблема в друг форум.

Има и друга възможност: да Ви вземат отново кръв. Да се отдели серумът до 30 минути и се повтори отново изследването. Това може да стане при нас, като серумът се изпрати по куриерска поща (такава практика се използва ежедневно от много здравни заведения у нас). Изследването ще бъде безплатно.
Може да се проведе изследването и във Варна.

Желаетлно е поне една седмица преди вземане на кръвната проба да не се вземат хормонални препарати, но това ще го прецени Вашия АГ-специалист.

Много важна е феталната анатомия преди и в 18-22 седмица. В случай, че тя не покаже никакви маркери за хромозомна болест, може да се приеме, че рискът при втория скрининг е близък до биохимичния при първия.

При два риска (1: 180 и 1:40) по-високи от риска при амниоцентезата - 1:250, се обсъжда амниоцентеза. Само тя дава почти 100% гаранция за отхвърляне на хромозомни болести.
Отново се надявам, че в опитите си да Ви намаля безпокойството не съм го увеличил.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Eftimova (непознат )
Публикувано17.02.11 22:20



Здравейте Проф. Д-р Кременски,
На 36 години съм. В 13-та г.с. ми беше направен БХС и ФМ, обобщеният резултат от които е 1:3934. Другите ми показатели са:
CRL=63.0 mm
NT=2.00 mm
BPD=19.0 mm
b-hCG:32.55 IU/l еквивалентно на 0.850 МоМ
pAPP-A: 5.660 IU/l еквивалентно на 1.537 МоМ
Проследяващият бременността ми гинеколог оставя на мен решението да направя или не амниоцентеза и аз много се колебая как да постъпя. Бихте ли посъветвали? Благодаря Ви предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски [re: Eftimova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.02.11 21:38



Здравейте,

Струва ми се, че този резултат не е получен при нас. Липсва биохимичния риск, който е без ултразвуковите показаетли и рисковете от другите 4 болестни състояния.

Ако, приемем, че този риск е коректен, може да се каже, че той е поне 12 пъти по-нисък от риска при амниоцентезата (1:250 в Майчин дом).
Разбира се Вие имате право да направите амниоцентеза, защото само тя дава 100% гаранция.

И все пак, аз бих Ви препоръчал провеждането и на втория скриниг в 15+ седмица, компетентна и безплатна генетична консултация при нас и тогава вземане на окончателно решение. Амниоцентезата се провежда след края на 16-та седмица.

Бъдете здрава


Кременски

www.lmpbg.org


Тема ЗОВ ЗАПОМОЩ [re: surfline]  
Автор alekros (луд за връзване)
Публикувано29.03.11 12:10



зДРАВЕИТЕ,ДОБРИ ХОРА!нАСКОРО ОТКРИХА РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВОНА МОЕТО СЛЪНЧИЦЕ.МОЛЯЗА СЪПРИЧАСТНОСТЛДАНО НЕПСЕ СЛУЧВАНА ВАШИТЕ ПИЛЕНЦАЛ.КАКВОСТОРИХРГОСПОДИ!?мОЛЯ ВИ СПАСЕТЕ МОЕТО СЛЪНЧИЦЕ.ЗА ЛЕЧЕНИЕТО И ТРЯБВА ДАСЪБЕРА 140000 ЛВ.с ВСЕКИ ИЗМИНАЛ ДЕН ШАНСОВЕТЕ И НАМАЛЯВАТ. БЛАГОДАРЯ ВИ,ГОТОВА СЪМ ДА РАБОТЯ НА 5 МЕСТА,ЗА ДА ВЪРНАВСИЧКО ДО СТОТИНКА.щЕ СКОЧААОТ 8-МИЯ ЕТАЖ АКО ГО ЗАГУБЯ.

IBAN:BG23CECB979010C5026300 BIC:CECBBGSF ИЛИЯН АЛЕКСАНДРОВ





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.