Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременски  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано26.01.10 13:45



Уважаеми БЪДЕЩИ И НАСТОЯЩИ МАЙКИ,

От обръщението ми към вас на 06.02.2004 г. се промениха много неща и се появиха много нови данни, свързани с ГЕНЕТИЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИТЕ РИСКОВЕ. От множеството посещения в страницата и поставените въпроси става очевиден интересът към проблема, който засяга всяко семейство.

Вече са факт:
1) Наредба № 26 на МЗ, чрез която се регулира диагностиката на генетичните болести у нас.
2) От отчета на Правителството на Република България е видно, че ПРОФИЛАКТИКАТА на генетичните болести са приоритет под формата на "НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ДИАГНОСТИКА, ПРОФИЛАКТИКА И ЕПИДЕМИОЛОГИЯ НА НАСЛЕДСТВЕНИТЕ И ДРУГИ РЕДКИ БОЛЕСТИ, НАСЛЕДСТВЕНИТЕ ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИЯ И ВРОДЕНИ ДЕФЕКТИ НА РАЗВИТИЕТО 2007-2010 г.”

3) В новия рамков договор със НЗОК са включени в съответни клинични пътеки:
- диагностиката и необходимите специализирани генетични изследвания при пациенти с редки генетични болести;
Това означава, че за всички пациенти насочени от болница, сключила договор с НЗОК и с Националната генетична лаборатория генетичните изследвания ще бъдат безплатни.
- дородова (пренатална) диагностика на тежките генетични болести. Направление от личен лекар № 7 за хоспитализация (приемане в болница).

4) Успешно функционира ЦЕНТЪР ПО МОЕЛКУЛНА МЕДИЦИНА.
Центърът разработва няколко основни НАУЧНИ направления в областта на молекулната медицина:
- Уточняване на генните варианти при българската популация с оглед определяне на вида на лекарството и дозата при конкретен индивид, в случай, че се налага лечение;
- Търсене на гени, предразполагащи към най-честите болести: различни видове рак, психиатрични (маниакално-депресивни), сърдечно-съдови, Алцхаймер, някои епилепсии и др.;
- Търсене на гени, предразполагащи към зависимости: хероин и др. в рамките на Българо - Американски 5 годишен научно-изследователски проект с начало 2006 г.
- Въвеждане на високоефективни генетични методи за диагностика на редки генетични болести и определяне на риска от чести генетични предразположения;
- Извършване на мащабни популационни проучвания с цел уточняване генетичната характеристика на българския народ;

Изтъкнатите по-горе предпоставки ни мотивират да започнем нова тема, предложена от модераторите на Клуб “Бъдещи и настоящи майки”. “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ”.
Това не са генетични консултации. Такива се предоставят само на място в лабораторията.

Информация по избрани проблеми може да се намерят на електронните страници на:
Национална генетична лаборатория


Център по молекулна медицина

В тази страница водещи наши специалисти ще отговарят на конкретно зададени от вас въпроси, свързани с: ГЕНЕТИЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ, ГЕНЕТИЧНИТЕ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНАТА ПРОФИЛАКТИКА :

1) Профилактика на вродени дефекти, включително и дефекти на невралната тръба (спина бифида) с фолиева киселина.
2) Серумен дородов биохимичен скрининг (кръвно изследване) в 15-19 седмица на бременността за оценка на риска за Даун, дефекти на невралната тръба (спина бифида и аненцефалия) и дефекти на коремната стена. Такъв в момента се провежда само в Националната генетична лаборатория и Генетичната лаборатория в университетска болница Варна. За отдалечени места е въведена практиката да се изпраща СЕРУМ с куриерска поща.
В началото на 2008 г. ще бъде предложен серумен скрининг в 10-14 седмица.
3) Генетични рискове, генетични болести и генетични изследвания по време на бременността.
4) Дородова (пренатална) диагностика чрез хорионбиопсия в 10-12 седмица.
5) Дородова (пренатална) диагностика чрез амниоцентеза в 16-19 седмица.
6) Ултразвукова диагностика на вродените аномалии. “Фетална анатомия”
7) Бременност, лекарства, йонизиращи облъчвания и инфекции.
8) Генетични изследвания преди и генетични рискове след ин витро процедури.
9) “Стволови клетки” и генна терапия – реални възможности и перспективи.
10) Генетични изследвания при репродуктивни неудачи (спонтанни аборти, деца с вродени пороци на развитието и др.).
11) Генетични проблеми със забременяването.
12) Законови, морално-етични и психологически проблеми при генетичните изследвания.
13) Диагностика на генетичните болести (“редките болести”) в детската възраст.
14) Геномни проекти. Български геномен проект.
15) Организация на генетичните служби в България.
16) Генетични предразположения към болест.
17) ДНК анализ за отхвърляне/доказване на бащинство.

В НАЦИОНАЛНАТА ГЕНЕТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ и ЦЕНТЪРА ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА се предлагат ежедневно от 9 до 15 часа висококвалифицирани консултации.
Не е необходимо направление.
Необходима е цялата налична медицинска документация по случая (епикризи и предварителни изследвания).

Адрес за връзка:
София 1431, ул. Здраве 2, Университетска болница СБАЛАГ ”Майчин дом” – София, 14-ти етаж
НАЦИОНАЛНА ГЕНЕТИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ
ЦЕНТЪР ПО МОЛЕКУЛНА МЕДИЦИНА
Лаборатория по молекулярна патология
Тел: 02/ 9172 268 и 02/ 9172 476. Факс: 02/ 9172 469
Е-поща:

За повече информация в електронната страница на:
Национална генетична лаборатория
Център по молекулна медицина

Бъдете здрави

проф. д-р И. Кременски
Национален консултант по “медицинска генетика”
Началник на Националната генетична лаборатория
Координатор на Център по молекулна медицина

Използвам случая да се обърна към всички бременни:
(1) Надежден Биохимичен скрининг може да се провежда в 15-20 седмица в Университетске болница Варна и Националната генетична лабораотрия.
(2) Надежден Биохимичен скрининг в 11-14 седмица само в Националната генетична лабораотрия.

За всички други лабораотрии, които имат претенции, че извършват тази дейност освен надеждно изследваен на показателите:
(1) Трябва да посочат колко е риска
(2) Трябва да осигурят компетентна консултация при връчване на резултата.



Редактирано от surfline на 26.01.10 13:58.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор msunny (непознат )
Публикувано11.02.10 19:03



Здравейте Проф. Кременски,

Пише Ви Станислава от Варна, на 35 години, бременна вече в 15 г.с. ,втора бременност, първата - неуспешна, завършила с мисед аборт в 6 г.с. през юни 2009г.

От началото на бременността съм на терапия с фраксипарин 0,3 и аспирин протект през ден (генетични изследвания - предразположеност към тромбофилия).

Публикувам по-долу данните от БХС, който правих в 11,5 г.с. Докторът, който следи бременността препоръчва да се направи амниоцентеза не заради данни от ФМ или БХС, а само заради възрастта ми – 35 г.

Чета, че Вие препоръчвате амниоцентезата в случаите, когато личния или възрастовия риск е по-голям от риска от самата процедура (амниоцентеза риск 1:300), бих искала да разбера какво е Вашето мнение в моя случай и дали ще ми препоръчате да направя такава на този етап. Понеже ме посъветваха да я направя само и единствено в София ме притеснява и това как ще ми понесе самото пътуване.

Ще съм Ви искрено признателна ако ми дадете съвет, благодаря предварително и Ви желая приятен и спорен уикенд.

Забележки: Възраст 35г и 2 мес. , възраст при раждането 35г и 7 мес.
Г.В. : 11 седмици и 5 дни, Тегло 91 kg , Дата УЗ преглед 20,01,2010, Тип бременност: единична, CRL: 47.8 / Nuchal Translucency: 1.10, назална кост : Налична
Биохимичен скрининг 11-14 г.с
12 г.с (11+4 – 12+3)

РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА:
Вашият риск за болестта на DOWN е определен на – 1 от 7300
Вашият риск за болестта на EDWARDS е определен на – 1 от 100000
Вашият риск за болестта на PATAU е определен на – 1 от 100000
Вашият риск за болестта на TURNER е определен на – 1 от 100000
Вашият риск ТРИПЛОИДИЯ е определен на – 1 от 100000

РЕЗУЛТАТ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР:
Биохимичен риск за DOWN е определен на – 1 от 660
Възрастовият риск за DOWN (Т21) е – 1 от 370
Възрастовият риск за EDWARDS (Т18) е – 1 от 3300
Възрастовият риск за PATAU (Т13) е – 1 от 9900
Възрастовият риск за TURNER е – 1 от 7000
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е - 1 от 100000

Биохимични и УЗ показатели
PAPP-A (плацентарен протеин) {652-4826} - 1268.8
Free – bCG (бета-ХОРИОНГОНОДОТРОПИН) {14.5-115} - 58.9
NT (нухална транслусенция) =/<3 - 1.1

Моля да ме извините за дългото писмо, дано не съм била отегчителна.

С уважение,
Станислава



Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗАнови [re: msunny]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.02.10 21:03



Здравейте Станислава,

От 2003 г. по-голямата част от Света прие, че възрастта не е показание за амниоцентеза.

Показание за амниоцентеза е индивидуалният риск, а не ("възрастовия"), който при "средностатистическата бременна" на Вашата възраст преди да се изследват е 1:370.

Вашият индивидуален риск е 1:7300 или поне 24 пъти по-нисък от този при амниоцентезата.

Разбира се само амниоцентезата дава 100% гаранция за болест на Даун и много други хромозомни аномалии. Разбира се, Вие имате право да направите амниоцентеза като поемете съответния риск от около 1:300.

Това, което със сигурност ще Ви препоръчам е провеждането на феталната анатомия в 19-23 седмица при квалифициран за целта АГ специалист. Може би за това си струва, човек да пътува до София, стига да не беше толкова далече.

Със сигурност във Варна през 2009 г. са направени 119 амниоцентези. Нямам данни за усложнения, но по-подробна информация можете да получите от доц. Ангелова - генетичната лаборатория на Университетска болница 0898684701

Каквото и да е Вашето решение можете да разчитате на моето съдействие.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор msunny (непознат )
Публикувано11.02.10 21:41



Много Ви благодаря, Професоре за супер бързия отговор. При всички положения явно от нас зависи какво ще предприемем по-нататък. Пожелавам Ви приятна вечер.

Поздрави,

Станислава



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор kopнфлeйkc (непознат )
Публикувано17.02.10 16:54



Уважаеми проф.Кременски, моля Ви, ако може да ми отговорите. Първият ден на последния ми цикъл беше на 28. 12. 2009 г. През ануари т. г. бях болна( не грип) , моето JP малко се презастрахова и ми изписа Реманрадин, Амброксол - сироп и капки за нос Муконазал.Пих ги в периода 22-26 януари, без да знам,че съм бременна. Сега видях,че за всички пише, че не се прилагат по време на бременност. Лекарката ми казва,че няма проблем, даже не ми е дала направление за генеколог, защото било още рано.
Аз съм много притеснена, изчетох сума неща в Интернет. Може ли да ми отговорите, какви рискове има и бих ли могла с изследвания , напр. фетална морфология, да се установи дали всичко е наред. Багодаря Ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: kopнфлeйkc]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.02.10 14:12



Уважаема Госпожо,

Аз също смятам, че нямате основание за допълнително безпокойство.
Тъй като опити с бременни жени за забранени от няколко десетилетия фармацевтичните фирми на почти всички препарати пишат, че не се преопръчват по време на бременност и кърмене.

Генетичните изследавния за генетични проблеми започват след 11-та седмица

Успешна бреемнност.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор kopнфлeйkc (непознат )
Публикувано19.02.10 19:04



Проф.Кременски, много Ви благодаря за отговора.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор stanyyy (непознат )
Публикувано26.02.10 10:21



Добър ден, проф. Кременски.
Казвам се Станимира Стоянова, на 26г., от гр.Велико Търново.
Насочиха ме към Вас да направя генетични изследвания. Накратко ще Ви опиша какво се случи с мен: Забременях месец юни.2009г., първоначално бременността протичаше горе-долу добре, но от средата на месец октомври започнаха контракции. На 05.ноември.2009г. прокървих и на 06.ноември ме приеха за задържане в болницата във Велико Търново с диагноза отлепена плацента и хематом, също така имам и миома, която е от преди бременността, но с течение на бременността бе нарастнала значително. Докато лежах в болницата като начало положението се стабилизира, но в последствие пак започнаха контракции, в изследването на кръвта, което ми направиха на 11.декември.2009г.( от 06.ноември до 11.декември не ми бяха правени изследвания) се оказа че имам завишени стойности на фибриноген. Започнаха поставяне на фраксипарин, но ден през ден и така на 18.декември.2009г. се разбра, че се е случило най-лошото….не се чуваха тоновете на бебчето. Наложи се спешно секцио.
В момента ми обясниха, че е необходимо да направя генетични изследвания. Искам да Ви попитам някой неща, с който не съм наясно:
1.Имали определен момент, в който трябва да се направят изследванията или може да дойда в произволен ден на м. март например.
2.Необходимо ли е предварително записване на час за консултация при Вас.
3.Необходимо ли е направление от личния лекар.
4.Здравната каса покрива ли изследванията или се заплащат от пациента.
Благодаря за отделеното внимание!
Приятен ден!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор MilenaSpirova (непознат)
Публикувано26.02.10 19:24



Здравейте проф. Кременски!
Обръщам се към Вас с молба за насока и помощ. Аз съм на 40 г. Преди 10 години забременях, но едва в началото на 6 месец откриха спина бифида и бременноста ми беше прекратена. Миналата година забременях отново (през тези 10 години не съм правила опити за забременяване), всичко изглеждаше нормално, но при рутинния ехографски преглед в 16 седмица (06.07.2009 г.) се установи, че плодът е без пулс от около 2 седмици - missed abortion. След този случай си направих генетични изследвания за вродена тромбофилия, кариотип, имунологични изследвания за антифосфолипиден синдром, хормони на щитовидната жлеза, полови хормони. Единственото отклонение беше в НК клетките, които при норма 12, бяха 16%, но (може би тук е грешката ми) аз не обърнах особено внимание на точно на този проблем под влияние на лекуващия ме лекар... Края на миналата година забременях отново (последен МЦ 15.12.2009 г.). В началото на 10 седмица при ехографския преглед отново се установи, че плодът е загинал - преди ден или два.
Бих искала да дойда при Вас в удобно за Вас време за консултация. Бихте ли ми казали, след 16 март (тъй като не съм в София) кога мога да дойда?
Желая Ви всичко най-добро!

Поздрави,
Милена Спирова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: stanyyy]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.03.10 09:57



Здравейте Станимира,

До средата на март съм в принудителен отпуск.
Така описана от Вас ситуацията, по-скоро става дума за акушерски, отколкото генетичен проблем.
Предлагам Ви, да се чуем около, 15-ти март и да организираме Вашата консултация с АГ-специалист в "Майчин дом" (аз съм експерт по генетичните изследвания, не по акушерство и генекология).
Консултациите при мен са безплатни. Моля, носете всички налични медицински документи, свързани с престоя Ви в болницата.
Консултациите при АГ-специалист са платени. В момента има нови цени, но те няма да надхвърлят 30 лева.
Ако се прецени, че са необходими и генетични изследвания - те също са платени - около 60-70 лева.

Успех.

Кременски
0886 06 55 11

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: MilenaSpirova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.03.10 10:06



Здравейте Милена,

До 15-ти март съм в отпуск.
Най-добре е да се чуем около тази дата за да организираме консултацията.
Моля, носете всички изследвания, правени до този момент.
Надявам се, че продължавате да пиете фолиева киселина - 3х3 от 0,4 милиграма.

Успех

Кременски
0886 06 55 11

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор aз-R (същата)
Публикувано02.03.10 16:54



Здравейте, Проф.д-р Кременски.

Казвам се Ралица на 26г. бременна съм в 12,0г.с. Приемам утрогестан 2х300мг от 5 г.с. до сега назначен е до утре.

Днес взех резултат от БХС и съм доста притеснена. Резултата беше готов за около 2 часа (ако това има значение..)

От лабораторията искат да повторя изследването след 2 седмици.
Ще съм ви много благодарна ако направете коментар или ми дадете съвет.
За съжаление не съм от София и нямам възможност за консултация.

При мен резултата е само цифри, дори и мерни единци няма.....

алфа фетопротеин 34,10 (отговаря на 16-17 г.с)
Бета-хорионгонадотропин 10 000 (отговаря на 6-7 г.с)

Предварително Ви благодаря!!!



Тема Re: БХС под КОТРОЛ САМО В МАЙЧИН ДОМ-София и Варнанови [re: aз-R]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.03.10 19:43



Уважаема Ралица,

Ако наистина Сте в 12-та седмица, това което ми представяте се разминава с приетите стандарти за провеждане на биохимичен скрининг в 11-14 седмица.

В 11-14 седмица се изследва:
- плацентарен антиген РАРР-А и
- бета хорионгонадотропин, за предпочитане свободен.

Възможно е и изследване в 15-20 седмица:
- алфа-фетопротеин и
- свободен бета-хорионгонадотропин

И двете изследвания изискват предварително високо специализирано ултразвуково изследване от последните 3 дни.

И двете изследвания изискват специална компютърна програма, собствени референтни ("нормални") граници за българските бременни, квалифицирани оператори и консултаннти, качествен контрол и т.н.

И двете изследвани в момента - могат да се провеждат под контрол и в съответствие с междуанродните стандарти само в "Майчин дом" - София и генетичната лаборатория към Университеттската болница във Варна.

Моля, влезте в нашата електронна страница и ще получите подробна информация.

Посочените от Вас резултати не мога да ги коментирам, тъй като са представени с недостатъчна информация и при неизвестни условия. Всъщност това не е БХС, тъй като няма изчислен риск.

Това, което Ви предлагам е ако желаете да изпратите серум по куриерска поща при нас.
Изследването ще се проведе безплатно.

Необходими са данни от ултразвуков преглед, които да включват:
- CRL
- NT
- NB

Бъдете здрава и успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: БХС под КОТРОЛ САМО В МАЙЧИН ДОМ-София и Варнанови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор aз-R (същата)
Публикувано02.03.10 20:20



Благодаря Ви много. Ще се запозная в страницата на Майчин дом.
Сърдечно ви благодаря!
Бъдете здрав!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор sisi_pisi_8 (непознат )
Публикувано02.03.10 21:38



Здравейте Проф.Д-р И.Кременски имам дъщеря на 1 год. и 8 мес. със Синдром на Търнър.Ето и резултатите от от цитогенетичното изследване направено в Майчин дом.
Анализирани са 50 метафазни пластинки,оцветени по GTG метод.Установи се Мозаичен кариотип с 3 клетъчни линии,съответно:
45X0-58%,46XY-20% и 47XY+mar-22%
Какво е вашето мнение какъв вид Синдром на Търнър е това?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор stanyyy (непознат )
Публикувано03.03.10 16:36



Благодаря за отговора, проф.Кременски.
След 15 март ще Ви се обадя, ако е възможно за 22 март да се уреди консултация с Вас и акушер - гинеколог.
Поздрави,
Станимира



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: MilenaSpirova]  
Автор MilenaSpirova (непознат)
Публикувано03.03.10 17:13



Благодаря Ви, проф. Кременски!

Ще Ви се обадя допълнително!

Използвам случая да Ви честитя националния ни празник!


Поздрави,
Милена Спирова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: sisi_pisi_8]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано06.03.10 20:56



Здравейте,

В Майчин дом има 3 независими лаборатории, които могат да извършат това изследване.
Най-добре е с резултата да ни посетите и да дискутиравме проблема в нашата консултация.
Консултацията е безплатна.
Ако не Сте от София и посещението ще Ви затрудни, моля, на електронната поща или в "бележки" посечете трите имена на детето и рождената дата за да огледаме резултата и Ви отговорим.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: msunny]  
Автор radostta1984 (непознат )
Публикувано11.03.10 14:42



Здравейте, проф. Кременски, казвам се Радослава

обръщам се към вас с молба за отговор. Ще ви напиша накратко историята си.

След 6 инсеминации, забременях от първо икси. В 21 седмица се наложи да прекъсна бременността по медицински причини. Диагнозата на бебето беше хидроцефалия и менингоцеле. Изследванията които направих за да разберем защо така се получи бяха амниоцентеза - изследване на тризомия 21 тризомия 18 и тризомия 13 - всичко тама беше наред. Също така изследвахме амниточната течност и за цитомегаловирус и токсоплазмоза - отново всичко отрицателно. Т.е. от амниоцентезата се изключи хромозомна аномалия или вирусна инфекция.

Затова последното предположение на доктор Сигридов беше метаболизма на фолиевата киселина.
Резултатът е - MTHFR - C677T - Хетерозиготен носител C/T
При генотип C/T може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35 %
оказа се също така че съм и Хомозиготен носител 4G/4G
Това което ме притеснява е следното: прочетох в интернет на много места , че жени които имат такава мутация в MTHFR пият фолиева киселина от 4 мг. Д-р Сигридов както и д-р Стаменов ми изписаха да пия неофолик мета от 0.4 мг. по 1 на ден. Когато ги попитах не трябва ли повече и двамата казаха че засега по 1 е достатъчно а и било важно да е мета а не колко е количеството. При забременяване по 2 на ден от по 0.4 мг. мета.
Моля ви кажете ми какво да правя по 1 на ден ли да пия и това достатъчна доза ли ще е за да се предотврати при следваща бременност увреждане на плода. Благодаря ви предварително.

Редактирано от radostta1984 на 11.03.10 14:49.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор sisi_pisi_8 (непознат )
Публикувано21.03.10 19:20



Здравейте проф.Кременски решихме на място с всички изследвания да дойдем и да се консултираме лично с вас.На 15 и 16 април ще сме в София,детето има контролен преглед на сърцето и ще се свържем с вас.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: sisi_pisi_8]  
Автор vasily79 (непознат )
Публикувано23.03.10 12:06



Уважаеми проф. Кременски,
Поради мъртво раждане ви посетих за консултация. Вие ми препоръчахте да направя 3 групи изследвания (отбелязахте ги на един жълт формуляр): тромбофилии, антифосфолипиди и MTFHR. Дадох кръв в МД на 14 етаж. Изследванията на антифосфолипиди от клиниката на проф. Балевска още не са готови. Когато отидох да си получа резултатите от лабораторията на 14-тия етаж в съседство до кабинета Ви, установих, че са ми направени изследвания само на следните показатели: Фактор V Laiden, Протромбин и PAI. Няма изследване на MTFHR. Въпросът ми е в тази лаборатория прави ли се такова изследване, а ако не се прави, къде да отида да си направя?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: vasily79]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.03.10 19:28



Здравейте,

Мойте извинеиня за създаденото Ви неудобство.
Изследваенто се преви и ше Ви бъде направено.
Моля, трите Ви имена и рождена дата на електронната опща или в беелжки.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор rosiivo (непознат )
Публикувано24.03.10 21:45



Здравейте уважаеми проф. Кременски!
Много бих искала, ако е възможно да погледнете резултатите ми от БХС, притеснена съм, защото миналата година в 14г.с. трябваше да мина през аборт по мед. причини, но малко преди това направих спонтанен. Сега съм бременна в 16г.с. правих ранната ФМ и тази в 16 седмица и двете са много добри, всичко е наред - както се изрази лекарката.
А това са резултатите ми от БХС в 15с. и 4 дни:
Възраст 35 години
Вашия риск за синдром на Даун е определен на 1 от 340 бременни
Вашия риск за синдром на Едуардс е определен на 1 от 1600 бременни
При възрастов риск за болест на Даун 1 от 380 бременни
При възрастов риск за болест Едуардс 1 от 3500 бременни
Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря Ви предварително за отделеното време.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: rosiivo]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.03.10 11:45



Здравейте,

Рисковете са ниски.
Какъв е резултата от ранната ФА. По-точно NT и NB?
Направеге ФА в 18-23 седмица и да се надяавме, че всички ще приключи благополучно.
Рискът от амниоцентезата е 1:300.

Успех

Кременсик

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор tanita74 (непознат )
Публикувано25.03.10 12:01



Здравейте проф.Кременски
предсти ми амниоцентеза на 06.04. в Майчин дом по повод резултат от БХС 1:75 за Синдром на Даун и възраст над 35г.Тъй като съм носител на Бета Таласемия въпросът ми е правят ли се изследвания на плода и за това при амниоцентезата?
Таня

Редактирано от tanita74 на 25.03.10 13:02.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: tanita74]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.03.10 16:47



Здравейте Таня,

Технологично няма проблем да се изследва за бета-таласемия. Въпросъте е, че пренатална диагностка се провежда само при доказан риск за генетична болест. В този смисъл Ви моля, да изпратите рецултатите си от А2 хемоглобин и тези на съпруга Ви, за да се отчете реалния риск при вашето семейстно.

Най-добре е да обсъдим проблема в нашата консултация.
Консултациите са безплатни.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор rosiivo (непознат )
Публикувано25.03.10 20:19



Много Ви благодаря проф. Кременски за успокоителните думи.
А ето и резултатите ми от ранната ФА:
NT = 1,3mm.
Носни кости: +
Нисък риск от хромозомни аномалии: NT риск = 1 : 1585 при възрастов риск
=1 : 270.
Задължително ще си направя ФА и към 20 г.с.
Успех Ви пожелавам и всичко най-добро.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: rosiivo]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано26.03.10 13:02



Този реузлтат е много добър Уважаема госпожо и ако го вземем предивд (а той вероятно е изчислетн от профеисоналист), във всеки случай реалният Ви риск е по-нисък от намереиня при биохимичния скрининг във 15-20 седмиац. Моля, покажете всички резултати на провеждащия феталната анатомия в 19-23 седмица

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор rosiivo (непознат )
Публикувано26.03.10 22:00



Отново Ви благодаря проф. Кременски за отделеното време!
Успех Ви желая и бъдете здрав!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор Льoня (понякога)
Публикувано28.03.10 21:48



Проф.Кременски,
Майка съм на 6-годишно момиченце с диабет тип 1.
Откриха го, когато детето ни беше на 3 години и половина. Нямаме информация в някой от родовете ни да има други хора с диабет.
Много искаме още едно дете. Има ли някакви изследвания, които можем да направим, които ще указват за вероятността и друго наше дете също да бъде с диабет?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Льoня]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.03.10 20:05



Уважаема Госпожо,

Най-добре е да обсъдим ситуацията в нашата консултация.
Консултациите са безплатни.
Моля, носете всички налични медицински документи и изследвания за детето.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Льoня (понякога)
Публикувано01.04.10 11:17



Проф.Кременски, благодаря за отговора. Ще се свържем с Вас за консултация.
Весели празници!





Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Льoня]  
Автор kacumoto ()
Публикувано09.04.10 20:05



Здравейте професор Кременски!
Имам едно питане, но да започна от от там, че имам едно здраво родено детенце преди 4 г., но заченато след асистирана репродукция - стимулация и следене на хормони. През 2009г. март забременях отново след стимулация, но в 7г.с. направих мисед, без никакви симптоми, откри се на профилактичен преглед. През януари 2010 г. отново забременях след инсеминация и отново в седма г.с. напрвих мисед аборт. И при двата аборта са ми следени хормоните и съм пила съответните медикаменти, за да се поддържат норма. И трите бременности са от съпруга ми. От първия хистологичен анализ няма данни за възпаления, кръвоизливи и др., вторият още не е готов.
Въпросът ми е според вас имам ли нужда от генетична консултация и съответно от назначаване на генетични и имунологични изследвания? Това, че имам едно нормално родено дете означава ли, че намям генетични и имунологични заболявания?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: kacumoto]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.04.10 16:27



Здравейте,

Това, че имате вече родено дете е благоприятна ситуация.
За съжаление, при всяка бременност съществува риск от 15-20% за спонтанен аборт. При родено здраво дете този риск е по-нисък 10-15%.
При два и повече последователни аборта се препоръчват провеждането на генетична консултация, генетични и имунологични изследвания.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор Hristina Vakareliyska (непознат )
Публикувано05.05.10 14:27



Здравейте Проф. д-р Кременски,

Казвам се Христина на 27г. и за съжаление вече преживях два спонтанни аборта и двата в много ранна седмица (около 5-та). От Шейново където ми направиха абразио ме насочиха към Вас и бих искала да попитам дали и кога мога да дойда на консултация при Вас и евентуално да ми назначите нужните изследвания. само да споделя, че абразиото ми беше направено на 16 Април за да прецените, кога е подходящо да напавим консултация.

Благодаря Ви предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Hristina Vakareliysk]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.05.10 21:39



Здравейте Христина,

Първо, мойте съчувствия за случилото се.
Аз съм в принудителен отпуск, но всеки ден съм на работи и приема след 9 часа. Най-добре след 12, когато рациентите намаляват.
Изберете - понеделник, вторник или петък и заповядайте двамата.
Консултациите са безплатни.

Кременски
0886 06 55 11

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор hriskata1982 ()
Публикувано10.05.10 15:55



Здравейте професор Кременски,
Много Ви благодаря за вниманието. Този петък (14 Май) около 12 часа ще дойдем заедно с моя съпруг Ангел. Още веднъж Ви благодаря и до скоро.

поздрави,

Христина



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор irr3 (непознат )
Публикувано17.05.10 15:38



Здравейте професор Кременски,

Бих искала да получа информация, как мога да си направя тест, относно това, дали съм носител на ген за муковисцидоза? Има ли вероятност такъв тест да даде грешен резултат, т.е. да покаже, че не съм носител, а това да не е така? Каква е цената на това изследване, къде се прави и за колко време стават известни резултатите. Много съм притеснена и очаквам вашия отговор. Предварително благодаря.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: irr3]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано17.05.10 18:35



Здравейте,

Изследване за носителство на муковисцидоза се прави при нас.
Всички известни мутации при българите (34) се откриват за около 10 работни дни. За съжаление при около 8% от пациентите все още не са открити мутациите. Това налага по-продължително изследване в някои случаи. По-лесно е когато във фамилията има болен и му е доказана мутацията.
Мисля, че е най-добре да коментираме проблема в нашата консултация. Консултациите са безплатни.
В случай, че става въпрос за бременна или за близък роднина на болен, изследванията са безплатни.
Решение има и нямате основание за притеснения.
Успех
Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор irr3 (непознат )
Публикувано17.05.10 21:53



Благодаря Ви за бързият отговор. Дали ще бъде удобно утре следобяд да се консултирам с Вас на място?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: irr3]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.05.10 23:48



ДА
След 14 часа.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор estelitka (непознат )
Публикувано20.05.10 18:12



Здравейте професоре!Много ще се радвам ако ми помогнете . Получих резултата от изследването но не разбирам опасността от синдром на Даун ли е.Това са показателите ми:
на 24 години съм
изследването е правено 15+5 г.с. а по мои изчисления 13+5 последна менструация 17.01.10г.
тогава съм била 65.5кг

Tr.21 1:176
Age risk 1:1095
Neural tube defects risk <1:10000

AFP 24,9 IU/ml 0,91
HCG 46616mlU/ml 1,53
uE3 2,96nmol/l 0.39

Все още не съм ходила на ФМ имам час за 31 май за 4д ехограф при д-р Мазнейкова .Може ли на ФМ да се види ако има проблем или се налага да направя и амниоцентеза и ако трябва моля да ми препоръчате специалист.Вмомента съм в края на 18 г.с. т.е. 17+4(пак по мои изчисления) и съм 70.00кг. Благодяря ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: estelitka]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.05.10 19:03



Здравейте,

Посоченият резултат не е от изследване при нас. Това не ми дава право да коментирам неговата коректност. Ако приемем, че резултатът е точен, той показва, че при Вас има риск за болест на Даун около 0,7%. Ако след фетална анатомия, д-р Мазнейкова или някои от център Фемина или д-р Марков и т.н. не отбележи нищо обезпокоително може да се приеме, че рискът при Вас е по-нисък от намерения при скрининга.

И все пак, амниоцентезата е методът, който дава 100% гаранция. При нея рискът в Майчин дом е около 1:300.

Най-добре е да се обсъди проблема на място при нас. Консултациите са безплатни.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор estelitka (непознат )
Публикувано22.05.10 15:53



Благодаря ви за отговора.Кога най-рано мога да си запиша преглед за ултразвук при вас понеже не мога да чакам до 31.Мога ли да повторя изследването за даун при вас предвит че ще бъда в 19 седмица.Искам да дойда в клиниката възможно най- скоро .Първо на ултразвук-фетална морфология ли да отида и после да повторя изследването за даун или обратно.Кой доктор от клиниката майчин дом ще ми препоръчате.Благодаря ви.

Редактирано от estelitka на 22.05.10 16:14.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: estelitka]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано25.05.10 18:52



Здравейте,

Утре, в сряда или петък след 11 часа ще Ви организираме преглед, консултация и изследване, ако желаете.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано23.06.10 12:44



До Д-р Кременски

Здравейте
Бих искала да споделя с Вас моята история и дали бихте ми дали съвет?
Преди 6 месеца - ( на1012-2009) имах мъртво раждане в 33г.с.,просто изведнъж не усетих движения на плода и след преглед се установи и се наложи да се предизвика раждане,по нормален път.Бебето се роди и се оказа че има силно оплетена пъпна връв на крака,иначе на пръв поглед вс друго наред и като размер и като тегло.Правила съм и вс необходими изследвания по време на бременността,ген.бяха всичко в норма.Приемах и лекарство за поддържане на нормални норми на ТСХ и през цялата бременност бяха наред,но нещастието се случи.
Посъветваха ме да направя изследване на тромбофилия ,аз изчаках няколко месеца и понеже вече от 4 месеца правим нови опити за бебе,но уви без успех реших да ги пусна.Ето и резултата:
1. Не се откриват мутациите R506Q - фактор V Лайден, FV и 20210GA
2. Нормален генотип за PAI 4G5G
3.При генотип СТ за С677Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%.
Искам да ви попитам тези резултати имат ли влияние на това че не мога да забременя, или просто и твърде рано след неуспежната бременност
Трябва ли да правя и др.изследвания
Скоро си правих са ТСХ вс е в норма както и цитонамазка.

Казаха ми че може да се направи изследване за проходимост на тръбите,нужно ли е?Забременявала съм 2 пъти,първият път преди 5 год-аборт по желания и 2ри път през 2009-неуспешен

Безкрайно ще съм благодарна да получа вашето компетенто мнение.

Мария Петрова

Пловдив



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: mar4elamp]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.06.10 17:09



Здравейте Мария,

Мойте най-искрени съчувствия за това случайно и практически непредвидимо, нещастно събитие. Вие разбирате, че аз не съм АГ специалист, но Ви уверявам, че няма основание да се приеме наличието на повишен риск да се повтори.

Резултатите от "тромбофилия" не са свързани с възможността за забременяване. Надявам се, че във връзка с намерения вариант на MTHFR са Ви препоръчали да пиете по 4 милиграма фолиева киселина (3 х 3 от 0,4 мг).

По принцип, средностатистически, успешна бременност се очаква от 6 месеца до един път в годината. Или, изчакайте спокойно следващите няколко месеца. От описаното нама основание да се приеме, че бременност не може да се случи.

Ако все пак, проблемът продължава можете да разчитате на съдействие за компетентна консултация от специалист по репродуктивна медицина в Майчин дом - София.

Успех

Кременски

След, получаване на моя отговор, с Ваше разрешение, ще "скрия" съобщенито Ви. Съдаржа твърде много лични данни.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано23.06.10 17:27



Д-р Кременски

Много Ви благодаря за бързия отговор,радвам се,че все още съществуват лекари,които разбират проблемите на хората и откликват при нужда с компетентно мнение и блага дума,благодаря Ви,давате ми надежда,че в крайна сметка с малко късмет може да доведа мечтата си до реален завършек.
Да,може да изтриете моето съобщение.
Още веднъж ви благодаря и ви желая всичко най- хубаво.



Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗАнови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Sonya lvanova (непознат )
Публикувано26.07.10 16:20



Здравейте Проф. Кременски,

На 35 год. съм със второ дете в 16 седмица днес получих резултати от Биохимичният скрининг.
Притеснявам се много за това Ви моля да ме посъветвате какво да направя.

Риск от Даун 1 от 90 бременни
Риск от Едуардс 1 от 25000
Free-bCG 35.3 ng/ml
AFP 25.1 U/ml



Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗАнови [re: Sonya lvanova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано26.07.10 22:01



Здравейте,

Рискът Ви е около 1,1%. По принцип това е нисък генетичен риск, но е поне 2-3 пъти по-висок от риска при амниоцентезата. Само тя дава 100% надеждност.
Нищо страшно не се е случило. При Вас рискът силно зависи от възрастта и когато казваме "възрастта не е повод за амниоцентеза" се има предвид, че половината от бременните показват риск по-нисък от този на амниоцентезата и не се налага да я правят. Това не означава, че останалата половина ще родят дете с Даун, а само, че е желателно да проверят риска с амниоцентеза.
Процедурата е кратка, безплатна, не боли, до 5 дни получавате резултат и е ниско рискова.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re:ВЪЗРАСТТА НЕ Е ВИНАГИ ПОВОД ЗА АМНИОЦЕНТЕЗАнови [re: Sonya lvanova]  
Автор cola (coca)
Публикувано28.07.10 19:56



Здравейте проф. Кременски!
Моля за Вашият коментар на резултатите ми от БХС. Предварително Ви благодаря!
посещение от: 23.07.2010, възраст: 37год., забележки: Възраст при раждането: 37.5 Г.В.: 13седмици 1дни, Тегло (кг.): 60.000, Дата УЗ преглед:23.07.2010, Тип бременност:Единична, CRL (мм): 69.30, Nuchal Translucency (мм): 1.70, Назална кост:Налична
СЕРУМ за БХС (11-14 г.с.) над 35 год. 0.5 мл, Качествен, взет от:
ДОРОДОВ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ 1)
БХС 11-14 седмица
13 г.с. (12+4 - 13+6)
***** РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА ***** 2)
ВАШИЯТ РИСК за болест на ДАУН e 1 от 3700 бременни
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e 1 от 100000 бременни
ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e 1 от 100000 бременни
ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e 1 от 100000 бременни
ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ e 1 от 100000 бременни
*ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР *
Биохимичен риск за болест на ДАУН (Т21) e 1 от 430 бременни
Възрастовият риск за болест на ДАУН (T21) е 1 от 240 бременни H
Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС (Т18) е 1 от 2200 бременни
Възрастовият риск за болест на ПАТАУ (Т13) е 1 от 6500 бременни
Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е 1 от 7100 бременни
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е 1 от 100000 бременни
***** Биохимични и УЗ показатели *****
PAPP-A (плацентарен протеин) [866-7499] 4440.1 mU/l
Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) [13.2-92] 49.1 ng/ml
NT (нухална транслусенция) =<3 1.7



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: msunny]  
Автор DIANA1981 (непознат )
Публикувано02.09.10 15:08



Здравейте д-р Кременски чух мн добри отзиви за Вас и реших да потърся Вашата помощ.
На 18.08.2010г родих преждевременно в 30г.с като термина ми беше за 6.10.2010 детето почина след 12 часа диагнозата и е незрялост30гс недоносеност IV ст хмб-тежка форма диафрагмална херния.Тава е първа бременност за мен нямам аборти.Лекуващия микропедиатър ми каза че това може и да е на генетична основа нито при мен нито при бащата има наследствена обремененост биохимичния ми скрининг според моя лекар е нормален .Искам да попитам какви генетични изследвания трябва да си направим аз и бащатата за да се разбере дали проблема е в нас или се дължи на друго.Благодаря Ви предварително за оказаното съдействие.
Диана Катрафилова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: DIANA1981]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.09.10 16:39



Здравейте Диана,

Първо, мойте съболезнования за случилото се.
Така описани нещата, наистина насочват мисълта за генеитчна причина.
Това в никакъв случай не означава непременно "наследствена" и наличието на висок риск да се повтори отново.
Най-добре е да обсъдим проблема в нашата консултация с всички налични медицински документи и изследвания.

Консултациите са безплатни

Бъдете здрава

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор polina_g (непознат )
Публикувано09.09.10 19:35



Здравейте, проф. Кременски!

Тази година имах два спонтанни аборта. Първият на 7.01.2010 и вторият на 15.08.2010г. И двата случая бяха идентични. От датата, на която трябваше да ми дойде първия месец започва да ми тече розово-кафеникаво течение. Не всеки ден, а през ден-два. Като мине месец от забременяването започвам да кървя обилно със съсиреци. Отчита се сърдечна дейност, но след няколко дни вече няма такава.
При първата бременност започнах лечение около 5 дни след като започна кървенето с утрогестан, спасмалгон, но-шпа, магнезий, но това не помогна(5/6 г.с.).
При второто забременяване, на 3-я ден от закъснението, започнах да пия дуфастон 2х2, спазмалгон 3х1 и но-шпа 3х1. В петата седмица смених дуфастон с утрогестан 3х2. Резултатът беше същия (6/7 г.с.).

В допълнение само ще уточня, че имам двурога матка и конизация на шийката на матката през април 2009г. Не знам дали това има някакво отношение към случая.

Лекуващият акушер-гинеколог ме посъветва да се обърна към вас или доц. Конова.

Въпросът ми е колко време след аборта е необходимо да се изчака преди да се назначат необходимите изследвания и кога бих могла да си запиша час за консултация при вас?
Трябва ли да имам направление за изследванията?
Имате ли предположение за евентуалната причина това да се случва?

Благодаря Ви, предварително!

Иванова,
гр. Русе



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: polina_g]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано10.09.10 14:14



Здравейте,

Генетичните изследвания могат да се провеждат по всяко време.
Доцент Конова е по-близко до Русе и прави всичко, което се прави и при нас.
При нас е без записване.
Консултациите са безплатни.
За съжалеине, изследванията се заплащат. Вероятно и в Плевен се заплащат. Проверете цените и направете своя избор.
Не спирайте да пиете фолиевата киселина.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор honey_bee (непознат)
Публикувано01.10.10 15:18



Здравейте проф. Кременски,
Бих искала да помоля за мнението Ви за моя случай, накратко - имам нормално протекла бременност преди 5г. завършила с живо раждане - 3.750кг. бебе. Около 27г.с. имах повишение на кръвното налягане, което беше овладяно За около 10 дни с магнезий и без болничен престой. В момента съм бременна в 20г. с. При ФМ в 18г.с. беше открита повишена резистентност на двете маточни артерии и съответно направих изследване за вродени и придобити тромбофилии. Резултатите от генетичните изследвания са:

Фактор V Laiden - R506Q - Нормален генотип
Протромбин - G/A 20210 - Хетерозиготен носител на 20210 G/A
Инхибитор на Плазминогенния активатор - PAI 4G/5G - Хетерозиготен носител 4G/5G
MTFHR - C677T - Хетерозиготен носител C/T

Въз основа на тези резултати ми беше назначена ежедневна терапия с Клексан0.4 + Аспирин Протект и Магнезий, Прегнакеър Плюс и Флебодия.
Бих искала да разбера Вашето мнение доколко "страшни" за изхода на бременността ми са тези предразположения в генетичните изследвания? А също и препоръката Ви към кой АГ специалист бих могла да се обърна за още едно мнение - имам голямо доверие на наблюдаващия ме лекар, но за себе си ще бъда по - спокойна да чуя още един специалист.
Предварително Ви благодаря за отделеното време!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: honey_bee]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.10.10 17:27



Здравейте,

Мисля, че вече Ви отговорих на електронната поща.
Провежданата Ви медикаментозна профилактика е правилна.
В момента нашите АГ специалисти са на конгрес в Пловдив.
След понеделник можете да разчитате на мойте сътрудници (д-р Въжарова и д-р Брадинова), които ще Ви организират компетентна консултация.
Вече съм говорил с доц. д-р Карагьозова

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано18.10.10 11:38



Здравейте проф. Кременски,

Имам момиченце на 1, 5 месеца, с регрес на придобити вече умения и установен синдром на черешовото око. Изследвана е за болест на крабе и метахроматична левкодистрофия, като и двете изследвания са отрицателни. Предстои ЯМР на главен мозък. Може ли да направим консултация с вас или ваш колега?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Лopa Гeнoвa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано20.10.10 10:30



Здравейте,

Мисля, че се срещнахме.
Взехме кръв и започваме изследвания.
Насочих Ви към проф. Симеонов.
Какво Ви посъветва той?
Много е важно, тъй като след 10 дни за няколко месеца няма да се провеждат някои изследвания.


Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано21.10.10 09:26



Здравейте проф. Кременски,

Срещнахме се с проф. Симеонов. Той е сигурен, че се касае за метаболитно заболяване. Освен болест на Тей-сакс и Зандхоф, ни посъветва да изследваме за болест на Niemann–Pick.
Казвате, че след 10 дена няма да се правят някои изследвания, важи ли и за тази болест. Ако трябва още другата седмица да дойдем, да дадем кръв и за Niemann-Pick?

Лек ден!


Професор Кременски, сега ми се обади д-р Георгиева и каза, че изследванията са показали болест на Зандхоф. Ще чакам документа по пощата.
Благодаря ви за всичко.

Редактирано от Лopa Гeнoвa на 21.10.10 10:32.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Лopa Гeнoвa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.10.10 21:52



Здравейте,

Така и предполагах.
Да. Точно тези изследвания спират за 3 месеца.
Аз съм леко болен в провинцията и ще отсъствам поне 2 седмици
Утре ще се свържа с лабораторията да включат новиет предложения за изследване.
За всеки случай, моля, свържете се и Вие с моята заместничка д-р Въжарова 0898202097.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано21.10.10 22:27



Благодаря Ви проф. Кременски, но за съжаление предните изследвания, които пуснахме са готови и показаха, че малката страда от болест на Зандхоф.
За нас сега е важно да направим ДНК анализ за носителство на гена от по-голямото ни дете и да обсъдим възможността да имаме други здрави деца.
Надявам се, че ще може да ни помогнете!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Лopa Гeнoвa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано22.10.10 20:51



Здравейте,

Първо, мойте най-искрени съчувствия за не добрата новина. Аз съм в провинцията и не съм виждал резултатите. В понеделтник ще поръчам да ми ги изпратят.

Разбира се, че ще получите пълно съдействие за изясняване на причината на ДНК ниво и изясняване на носителството при здравото ви дете. Тук трябва да отбележа, че дори детето да е носител болестта е толкова рядка у нас, че рискът да срещне в бъдеще друг носител е много нисък.

Можете да бъдете сигурни, че ще Ви се осигури надеждна възможност за дородова диагностика при следваща бременност.

Всички обстоятелства ще можем да ги обсъдим след десетина дни в нашата консултация. Трябва ви и малко време за преодоляване на стреса.

Кураж.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Лopa Гeнoвa (непознат )
Публикувано01.11.10 09:14



Здравейте, проф. Кременски!

Аз съм майката на детето със Сандхоф. На 04. 11 ще пътуваме до София и бих искала да ви попитам, дали ще е удобно да ни приемете, за да поговорим?

Лек ден Ви желая!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор Marile (непознат)
Публикувано01.11.10 22:35



Уважаеми Проф.Кременски,
В нашето семейство от страна на мъжа ми имаме два случая на Синдром на Leigh - и при двете момчета на сестра му. Когато се ражда първото дете и установяват заболяването малко по-късно, лекарите заключават, че става въпрос за спонтанна мутация и затова смятат, че следваща бременност би била нормална. Уви, второто момченце се ражда със същото заболяване, макар, че го развива малко по-късно от братчето си. Голямото дете живя 11 години, а малкото - едва 6. Няма да описвам драмата на цялото семейство! Според специалистите проблемът е и у двамата родители.
В момента с мъжа ми работим по въпроса за бебе. От това, което съм чела в интернет, а и от това, което са казали лекарите на сестрата на мъжа ми, за нашето потомство няма риск. Така ли е наистина? Има ли вероятност нашето дете да е засегнато? Съществува ли достатъчно надеждна пренатална диагностика за това заболяване? Ние можем ли предварително да се изследваме като бъдещи родители?
На сестрата на моя мъж генетици в Германия, където живеят, са казали, че могат да й помогнат да има здраво дете, но не разбрахме как: дали ще селектират яйцеклетки или ще "пренастроят" генетичния код, най-просто казано. Но след всичко, което са преживели, те не могат да си позволят още един опит, освен ако не са сигурни, че детенцето ще е здраво.
Благодаря Ви предварително за отговора, както и за това, че Ви има, за да ни съветвате, напътствате, подкрепяте!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Лopa Гeнoвa]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.11.10 21:06



Здравейте,

Утре Ви чакам

Поздрави

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Marile]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.11.10 19:28



Уважаема Госпожа,

Мойте извинения за закъснелия отговор. Очевидно не съм съвсем на "ти" с интернет.
Предлагам Ви, след понеделник да се срещнем и да обсъдим проблема в нашата консултация.
Консултациите са безплатни.
Моля, носете резултат за болните деца. Можете да ги сканирате и ги изпратите на електронната поща.
Няма място за паника. Проблемът има решение.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор ruseva8O (непознат )
Публикувано17.11.10 17:17



Здравейте проф.Кременски !
Поздравявам Ви за добрата воля да помагате и да отговаряте на много притеснени хора като мен !
Накратко историята ми е следната: на 30 г съм, имам два медицински аборта- първият през 2008- в 19г.с. след установена липса на сърдечна дейност; вторият в 6-7г.с през 2009г, поради "куха" яйцеклетка. В момента съм бременна в 16 г.с., като при установяване на бременността ми откриха нова инфекция(IGM) на цитомегаловирус, както и за мое успокоение наличие на антитела (IGG)на вируса. Обясниха ми че има риск за загуба или увреждане на плода- но отрицателен ДНК анализ и риска от следващ аборт ме накараха да задържа бебето(както , разбира се, и огромното ми желание да имам дете), като до момента индикациите за развитието му са добри. В 13 г.с. бях на фетална морфология в София, където се установи ,че всичко е нормално- засега, предстои ми биохимичен скрининг след 3-4 дни . След него имам назначена Фетална морфология за 19г.с. Не са ми казали окончателно дали ще се наложи амниоцентеза- предполагам изчакват се резултатите от БХС. Въпросът ми е- възможно ли е да се установи увреждане на бебето от този вирус при извършването на тези изследвания: Фетална морфология, БХС и Амниоцентеза......тъй като не съм съвсем запозната , не ми става ясно дали посочените изследвания са достатъчни да се установи увреждане предадено не по генетичен път, а поради вируса чийто носител съм?
Позволете ми да Ви пиша отново след резултатите от БХС, тъй като бих искала да чуя мнението Ви за извършване на амниоцентеза!
Благодаря Ви предварително за отделеното внимание!
Желая Ви много успехи !



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: ruseva8O]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано17.11.10 20:19



Здравейте,

Мисля, че е най-добре да се срещнем в нашата консултация и с всички резултати да обсъдим проблема. От написаното няма основание за паника и прекалени притеснения. Използвайте случая при провежданито на скрининга да проведете при нас и консултация.
По принцип амниоценетзата е за генетични болести.
Решаваща е феталната анатомия от 13 до 23-та седмица.
Консултациите са безплатни.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор ruseva8O (непознат )
Публикувано18.11.10 09:29



Благодаря за бързия отговор!
Аз не съм от София- от Варна съм- скрининга ще ми бъде направен в университетската болница тук- но за фетална морфология в 19 г.с. ще пътувам до София на 11.12- бих могла да Ви посетя тогава- но е събота и предполагам не извършвате прегледи и консултации тогава?
Ако действително е така, моля да посочите по какъв начин мога да ви посетя- нужно ли е да запазвам предварителен час или само да ви уведомя за датата на която ще идвам?
Благодаря Ви отново!
Желая Ви хубав ден !



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Beloslava21 (непознат )
Публикувано19.11.10 00:33



Здравейте проф. Кременски :)
Нашата история е следната: след почти едногодишни опити стигнахме до бременост по естествен начин, която завърши с мисед в 6 г.с. След аборта пробвахме отново по естествен начин известновреме, но не стана - откри се проблем, чието решение е ин витро. Направихме един опит които мина много добре, според ембриолозите ембрионите, които са върнати са били много хубави, но опита беше неуспешен. След това правихме и замразен трансфер, отново ембрионите бяха много хубави - отново отрицателен тест, като и при двата опита ЧХГ на 10-ти ден ми е било 2-2.5 (положителен резултат над 3). Според лекуващия ми лекар става въпрос за имплантационни неуспехи. Моя въпрос е дали се нуждаем от допълнителни генетични изследвания.
За момента аз съм изследвала:
FV, PAI и протромбин гени - няма мутации;
MTHFR - хетерозиготен носител съм на С/Т;
от имунологичните съм правила АФА, АНА, антиДНК антитела,НК клетки: повишени са ми АНА антитела, като преди първия опит бяха влезли в норма.
Благодаря предварително за помоща.

Редактирано от Beloslava21 на 19.11.10 00:36.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Beloslava21]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.11.10 17:52



Здравейте,

Така описана ситуацията, наистина говори за проблем в имплантацията.
Според мен, не се нуждаете от допълнителни генетични изследвания.
Разбира се такива могат да се направят, но те нямат пряка връзка с имплантацията, а по-скоро със задържането в по-късин стадии.
Не се отчайвайте - 2 опита съвсем не са много, за да се смята, че има непреодолими проблеми.
Най-добре е да се обсъди проблема с цялата информация в нашата консултация. Консултациите са безплатни.

Желая Ви следващия опит да бъде успеше.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: ruseva8O]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано19.11.10 17:57



Здравейте,

След 26-ти съм на работа.
В събото вече почти не ходя на работа, защото ходя в провинцията.
В друг ден, без записване можете да ни посетите.
Консултациите са безплатни.
Можем да обсъдим проблемите и в е-поща - не във форумите.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор ruseva8O (непознат )
Публикувано26.11.10 07:51



Здравейте,проф.Кременски!
Опитвам се да Ви изпратя е-маил, както ми препоръчахте, но ми връща съобщенията като недоставени когато ги изпратя до посочения тук е-mail. Моля Ви, да посочите дали е актуален този адрес, а ако не е на кой адрес бих могла да Ви пиша?
Благодаря Ви!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: ruseva8O]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано26.11.10 18:43



kremensk@yahoo.com

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Marile (непознат)
Публикувано27.11.10 21:40



Уважаеми Проф. Кременски, благодаря за отговора! За съжаление не живеем в България, но обмислям при едно от бъдещите си връщания да Ви посетим. Не разполагам с изследвания на децата, темата е доста чувствителна в нашето семейство, но ще се опитам да получа малко повече информация, особено ако успея в забременяването, смятам, че е задължително. Четох в интернет за унаследяването на това заболяване, така че съм относително спокойна, но все пак ще направя всички необходими изследвания, стига да съществуват такива, разбира се. При сестрата на мъжа ми, след първото дете лекарите не откриват причината и затова смятат, че се дължи на спонтанна мутация, поради това и й разрешават да зачене отново, като уви, никой не очаква, че ще се случи пак (това преди повече от десет години, чета в интернет, че има напредък в изследването на това тежко генетично отклонение). Сега те правят отново изследвания и както чух, лекарите смятат, че могат да спомогнат за зачеване на здраво дете. Все още нямам достатъчно подробности, но мога да Ви споделя като науча повече. Най-сърдечни поздрави!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор zorreto (непознат)
Публикувано03.12.10 15:29



Уважаеми проф. Кременски,
На 31 г. съм, бременна съм с второ дете, като с първото не съм имала никакви проблеми от генетичен характер. Това ми е втора бременност като цяло - нямам прекъснати такива. В момента съм в 12 г.с. Направих си БХС и резултатите са както следва:
РИСК за болест на ДАУН e 1 от 2600, РИСК за болест на ЕДУАРДС, ПАТАУ, ТЪРНЪР и ТРИПЛОИДИЯ - 1 от 100000.
Резултатите за консултиращия лекар са:
БХС Даун - 1 от 180, възрастов риск за Даун - 1 от 790, Едуардс - 1 от 7100, Патау - 1 от 21000, Търнър - 1 от 6500, Триплоидия - 1 от 100000.
Останалите показатели са:
PAPP-A - 1903.8
Free - bCG - 176.7
NT - 0.91
Бихте ли ми препоръчали следващи стъпки? Трябва ли да направя и по-късния БХС?
Благодаря предварително!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от zorreto на 03.12.10 15:32.</EM></FONT></P>

Редактирано от zorreto на 03.12.10 15:32.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: zorreto]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано05.12.10 18:29



Здравейте,

Рискът Ви е нисък - 1:2600 е поне 2,6 пъти по-ниско от 0,1%.
И все пак, за по-висока сигурност е добре да се проведе и втория скрининг в 15-20 седмица. Това дава възможност за оценка на повече кръвни показаетли и се повишава значимо обхвата от около 83% (в моменат) нараства над 93%.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор vania_kirilova (непознат)
Публикувано17.12.10 11:10



Здравейте д-р Кременски,

Предварително се извинявам ако въпросът ми не е зададен на правилното място!
Въздържам се да го обсъдя с личния лекар, поради страх от грешна информация.

И така - вече ни е време да си имаме бебче!
Мъжът ми е болен от хемофилия Б и от август месец 2009 до август тази година беше на лечение за хепатит Ц. Лекарствата, които приемаше са „интерферон пегасис” и „рибавирин”. Казаха ни, че най-кратният срок за изчистване на организма след това лечение е 6 месеца – специално за зачеването.
Септември месец тази година му откриха и износен хрущял на глезена и затова трябва непрестанно да приема „пиаскледин”.

След толкова много лекарства и особено, това което се приема постоянно, мислите ли, че има реална опсност плода да се развие с аномалии? Какви излседвания трябва да се направят?

Благодаря за отговора!
С уважение,
Ваня



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: vania_kirilova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.12.10 18:36



Здравейте,

Наистита, най-правилното място за отговор на въпросът Ви е център по репродуктивна медицина. И все пак в обратна посока:
(1) Приемът на „пиаскледин” не е свързан с увреди на сперматозоидите.
(2) Рибавиринът е свързан. След започване на приема се наблюдава намаляване на броя и промени в сперматозоидите, които се връщат на изходното си ниво преди лечението до 4 месеца след спиране на лечението. До 7 месеца след спирането на лечението се наблюдава увеличена фрагментация(накъсване) на ДНК в сперматозоидите. И двете състояния могат да бъдат са причина за намалена възможност за забременяване. И двете състояния могат да бъдат установени със спермограма и изследване индекса на фрагментация на ДНК в център по репродуктивна медицина (това са ин витро центровете).

Моята препоръка е да се направи спермограма за да се уточни състояниетона сперматозоидите.
Консултация със специалист по репродуктивна медицива (тук можем да Ви съдействаме) и да започнат опитите. Организмът вече се "очистил" от лекарството.

Надявам се че пиете фолиева киселина 2 х 1 всеки ден в очакване на бремеността. Трябват Ви поен 2 месеца преди и толкова след забременяваен.
По време на бремеността от 11-14 седмица ултразвук и биохимичен скрининг и всички останали действия за предотвратяване на генетични аномалии - вижте "генетичен календар", който скоро ще поставиме в новата ни страница.

Успех

Кременски.

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор Gabra (непознат )
Публикувано21.01.11 15:15



Здравейте, професор д-р Кременски,

обръщам се към Вас за консултация и насрочване на дата на изследвания за:

Клинични показатели:
1. Възраст: навършени 36 г.
2. Две деца: родени 2001 и 2007- нормална бременност и раждане, без
усложнения; без предшестващи аборти или други интервенции;
3. От 2009 се опитваме да имаме трето дете, за съжаление: два missed:
3.1. Missed abortion: април 2010- спонтанен аборт без интервенция;
3.2. Missed abortion: ноември 2010- спонтанен аборт с абразио;
Желаем силно да продължим с опитите (надяваме се, този път успешно), но с
предварителни изследвания за причините, както и лекуването им.

Моля да ми кажете:
Какви изследвания (на мен и съпруга ми) са необходими;
Кога и при какви условия следва да се извършат;

Благодаря предварително,



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Gabra]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано23.01.11 22:02



Здравейте Госпожо,

Ако сте от София е най-добре първо да обсъдим проблема в нашата консултация. Ако сте по-близко до Плевен, може да стане и там.
Консултациите са безплатни.

По принцип, всички възможни изследвания могат да се направят при нас.
Ако, се обърнете на е-адреса ни, мога да Ви изпратя последните указания на Американската асоциация по репродуктивна медицина за повтарящи се спонтанни аборти. До няколко дни ще ги поставим на нашата страница www.lmpbg.org

И все пак, предварителната консултация може би е най-верния път.

Успех

Кременски
kremensk@yahoo.com

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Анелия (непознат )
Публикувано24.01.11 12:36



Здравейте, д-р Кременски
На 29г. съм от Пловдив. Имам преживяни два спонтанни аборта в 7г.с и 6г.с. август 2010г и януари 2011г.
След втория по препоръка на лекарят ми д-р Даскалов направих генетични изследвания. Днес получих резултата от изследването и Ви моля да го коментирате, т.к. съм притеснена, а срещата с лекарят ми е другата седмица.
Благодаря Ви ,предварително!

Изследване на :R506Q(FV), 20210G/A(протромбин)
4G/5G(PAI), C677T(MTHFR), A1298C(MTHFR),
A66G(MTRR).
Резултат: Не се откриват мутациите R506Q(фактор V лайден, FV)
20210G/A(протромбин), C677T(MTHFR), A1298C(MTHFR),
Нормален генотип за PAI 5G/5G
Генотип G/G за A66G(MTRR).



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Анелия]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.01.11 20:21



Здравейте Госпожо,

Представеният резултат не дава основание за притеснение.
Надявам се, че пиете непрекъснато фолиева киселина в очакване на бременност.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор lacrima__81 (непознат)
Публикувано25.01.11 08:50



Благодаря за бързият отговор, д-р Кременски.
Да, пия редовно фолиева киселина. Сега вече мога да дочакам по спокойно, срещата с моя доктор.
Още веднъж сърдечно благодаря.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: lacrima__81]  
Автор Галина Колева (непознат )
Публикувано12.02.11 14:02



Здравейте проф. Кременски, на 36г4м съм , бременна в 16 г.с. Имам ранен и късен БХС. Които предоставям по-долу. Може ли да кажете, дали се препоръчва амниоцентеза в моя случай. Интегриран риск, не можаха да ми сметнат, поради някакъв срив на сървара на лабораторияата ви. Изследванията са правени във Варна. За доуточнение, според наблюдаващия гинеколог, ехографски данни за проблем няма.
Ранен БХС
11с3д
*****резултат за бременната********
риск за Даун - 1 от 3800
риск за Едуардс - 1 от 100000
риск за Патау - 1 от 100000
риск за Търнер - 1 от 100000
риск за Триплоидия - 1 от 100000
**** доп информациа за лек лекар ****
Биохимечен риск за Даун - 1 от 180
Възрастов риск за Даун - 1 от 290
Възрастов риск за Едуардс - 1 от 2600
Възрастов риск за Патау - 1 от 7700
Възрастов риск за Търнер - 1 от 7100
Възрастов риск за Триплоидия - 1 от 100000
**** биохимични и УЗ пказатели **********
ПАПП-А - 1037,2 (норма 368-2859)
бета-хорионгонадотропин - 91 (норма 15,3 - 117)
нухална транслусенция 1.5

Късен БХС - 16 с
******резултат за бр.жена**
За Даун - 1 от 40
За Едуардс - 1 0т 4000
За дефекти на невр тръба / кор стена - нисък
** доп . информациа ****
Бетахорион-гонадотропин - 29.7 (5-44,9норма)
Бетахорион-гонадотропин - корр. Мом, 2.02
Алфафетопротеин - 15 (14,5 - 49 норма)
Алфафетопротеин Корр.Мом - 0,47

Благодаря за отговора предварително



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Галина Колева]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано13.02.11 12:39



Здраевйте,

Няма срив в сървера. Просто беше инсталирана нова актуализирана версия на софтуера, което затрудняваше временно изчисляване на интегриран риск на резултати изчиславани по двете версии.

Проблемът в случая е във втория скрининг и наблюдаваната разлика при "комбинирания риск" (ултразвукови + кравни показатели) и "биохимичния" риск (само кръвни показатели) при първия скрининг. Мисля, че се опитах да обсъдим проблема в друг форум.

Има и друга възможност: да Ви вземат отново кръв. Да се отдели серумът до 30 минути и се повтори отново изследването. Това може да стане при нас, като серумът се изпрати по куриерска поща (такава практика се използва ежедневно от много здравни заведения у нас). Изследването ще бъде безплатно.
Може да се проведе изследването и във Варна.

Желаетлно е поне една седмица преди вземане на кръвната проба да не се вземат хормонални препарати, но това ще го прецени Вашия АГ-специалист.

Много важна е феталната анатомия преди и в 18-22 седмица. В случай, че тя не покаже никакви маркери за хромозомна болест, може да се приеме, че рискът при втория скрининг е близък до биохимичния при първия.

При два риска (1: 180 и 1:40) по-високи от риска при амниоцентезата - 1:250, се обсъжда амниоцентеза. Само тя дава почти 100% гаранция за отхвърляне на хромозомни болести.
Отново се надявам, че в опитите си да Ви намаля безпокойството не съм го увеличил.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Eftimova (непознат )
Публикувано17.02.11 22:20



Здравейте Проф. Д-р Кременски,
На 36 години съм. В 13-та г.с. ми беше направен БХС и ФМ, обобщеният резултат от които е 1:3934. Другите ми показатели са:
CRL=63.0 mm
NT=2.00 mm
BPD=19.0 mm
b-hCG:32.55 IU/l еквивалентно на 0.850 МоМ
pAPP-A: 5.660 IU/l еквивалентно на 1.537 МоМ
Проследяващият бременността ми гинеколог оставя на мен решението да направя или не амниоцентеза и аз много се колебая как да постъпя. Бихте ли посъветвали? Благодаря Ви предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Eftimova]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.02.11 21:38



Здравейте,

Струва ми се, че този резултат не е получен при нас. Липсва биохимичния риск, който е без ултразвуковите показаетли и рисковете от другите 4 болестни състояния.

Ако, приемем, че този риск е коректен, може да се каже, че той е поне 12 пъти по-нисък от риска при амниоцентезата (1:250 в Майчин дом).
Разбира се Вие имате право да направите амниоцентеза, защото само тя дава 100% гаранция.

И все пак, аз бих Ви препоръчал провеждането и на втория скриниг в 15+ седмица, компетентна и безплатна генетична консултация при нас и тогава вземане на окончателно решение. Амниоцентезата се провежда след края на 16-та седмица.

Бъдете здрава


Кременски

www.lmpbg.org


Тема ЗОВ ЗАПОМОЩнови [re: surfline]  
Автор alekros (луд за връзване)
Публикувано29.03.11 12:10



зДРАВЕИТЕ,ДОБРИ ХОРА!нАСКОРО ОТКРИХА РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВОНА МОЕТО СЛЪНЧИЦЕ.МОЛЯЗА СЪПРИЧАСТНОСТЛДАНО НЕПСЕ СЛУЧВАНА ВАШИТЕ ПИЛЕНЦАЛ.КАКВОСТОРИХРГОСПОДИ!?мОЛЯ ВИ СПАСЕТЕ МОЕТО СЛЪНЧИЦЕ.ЗА ЛЕЧЕНИЕТО И ТРЯБВА ДАСЪБЕРА 140000 ЛВ.с ВСЕКИ ИЗМИНАЛ ДЕН ШАНСОВЕТЕ И НАМАЛЯВАТ. БЛАГОДАРЯ ВИ,ГОТОВА СЪМ ДА РАБОТЯ НА 5 МЕСТА,ЗА ДА ВЪРНАВСИЧКО ДО СТОТИНКА.щЕ СКОЧААОТ 8-МИЯ ЕТАЖ АКО ГО ЗАГУБЯ.

IBAN:BG23CECB979010C5026300 BIC:CECBBGSF ИЛИЯН АЛЕКСАНДРОВ




Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Nasi8803 (непознат)
Публикувано14.04.11 15:01



Здравейте Проф. Д-р Кременски,
На 23 години съм от Бургас.Януари 2010г имах мисед аборт.На 28.03.11г ми направиха кюртаж с приемна диагноза мола хидатиоза която се потвърди след хистологичния анализ.Докторката ми назначи следните генетични изследвания с проба от абортния плод:
Тризомия 21,тризомия 18,тризомия 13, тризомия 14,тризомия 16 и тризомия 22,които бяха нормални.
Миналата седмица изпратихме и кръв в София за останалите изследвания.Ето и резултатите:
Не се откриват мутациите R506Q(Фактор V Лайден, FV),20210G/A (протромбин) и А1298С (MTHFR).
Нормален генотип за PAI 4G/5G.
Генотип Т/Т за С677Т (MTHFR).
Генотип А/G за A66G (MTRR).
Коментар:
Не се отчита повишен риск към тромбофилия въз основа на изследваните показатели.
При Генотип Т/Т за С677Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 70%.
Генотип A66G в MTRR гена в комбинация с генотип Т677Т в MTHFR гена се асоциира с повишен риск от дефекти на невралната тръба.
Микоплазмите,Уреаплазмите,Хламидията и Токсоплазмозата са отрицателни.
В понеделник ще излезе и резултата за Цитомегаловируса.
Ако може да ми кажете какво означава коментара за намалената активност и за повишения риск за дефекти и да ми препоръчате какво да правя.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Nasi8803]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано15.04.11 21:38



Здравейте,

Сигурен съм, че хормона бета-хорионгонадотропин (ЧХГ) се е нормализирал при вас. Независимо от това още няколко месеца, всеки месец се препоръчва да се контролира (изследва) нивото му в кръвна проба.

При направените генетични изследвания за хромозомни бройни аномалии не са намерени логично отклонения, тъй като такива не се очакват при мола хидатидоза. При нея най-честата причина е друга и случайна.

Направените изследвания за тромбофилии също са нормелни, но и да имаха отклонения, тези гени нямат връзка с молата.

Намерените варианти (мутации) на двата ензима MTRR и MTHFR се срещат сравнително често (6-8%) при българите и в болшинството случаи не са свързани със здравословни проблеми. Тези ензими имат отношение към обмяната на фолиевата киселина (витамин В9). Този витамин е с ниска концентрация в храните. Недостигът на фолиева киселина се свързва с около 60% от случаите на спина бифида (незатваряне на гръбначния стълб) и аненцефалия (засягане на главния мозък). Поради тази причина на всички бременни се препоръчва да пият непрекъснато фолиева киселина в очакване на бременност и по време на бременност. Дозата е 0,4 mg дневно.

При генните варианти на двата ензима, намерени при вас се препоръчва вземане на фолиева киселина в доза 4 mg поне 3 месеца преди и 3 месеца след забременяване.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Nasi8803 (непознат)
Публикувано15.04.11 22:57



Благодаря ви за отговора Проф. Д-р Кременски,
последно като си правих ЧХГ на 08.04.11 беше спаднал на 17,15 е все още не е в границите но пада бързо в сравнение с миналата година след мисета но този път ми изписаха противозачатъчни за 21 дена.



Тема Re: ЗОВ ЗАПОМОЩнови [re: alekros]  
Автор ves_di-204091 (непознат)
Публикувано16.04.11 17:35



Мога да Ви бъда полезна с информация.Моя близка имаше същия проблем.Беше толкова зле,че се молихме да стане чудо за да оздраве.И чудото стана благодарение на продуктите Трансфер фактор.Иска ми се да крещя за даможе повече хора да научат за тези продукти,които в много случаи са животоспасяващи.

погледнете този линк

http://veselina11.blog.bg/biznes/2010/12/26/chudo-produkt.657273

ves_di1@abv.bg



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Nasi8803 (непознат)
Публикувано20.04.11 14:19



Здравейте Професоре извинете че пак ви безпокоя но вчера бях на консултация при докторката и ми каза че повече нищо не може да направи и че трябвало да отида в плевен да ми кажат какви други изследвания да се правят.Искам да ви попитам дали трябват други изследвания и ако е така може ли при вас да дойдем на консултация и как става записването и до колко часа приемате.Моля ви да ми кайете колко таблетки фолиева к-на да пия защото няма таблетки по 4милиграма както ми казахте а и докторката не ми изписа.
Благодаря ви предварително.
Приятен ден.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Nasi8803]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано21.04.11 23:15



Здравейте,

Моля, Ви не изпадайте в паника.
Нещанта не са излезли извън контроп, независимо, че от многото писма вече се получава объркване. Това е обяснимо защото се кореспондира по е-поща, а не на място.
Утре е "забранено", но в събота ще прегледам отново всички писма и ще Ви отговоря по-конкретно.
Вероятно, може да се наложи да се проведе консултация и изслидвания в София.

И все пак, опитайте се да се "отпуснете".

Честити празници.

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор bet11 (непознат )
Публикувано22.06.11 18:32



Проф.Кременски , амниоцентеза, извършена в Майчин дом на жени над 35 г. възраст платена ли е или се поема от Здравна каса.
Четох във форумите ,че амниоцентезата се поема от касата, когато някой от родителите е във висока възрастова група - майка над 35 и/или баща над 50 год.
Но в рубриката "Въпроси и отговори" на НЗОК има отговор, че няма лечебно заведение, което да е сключило договор с НЗОК за високоспециализираната медицинска дейност "Амниоцентеза".
Ще ви бъда благодарна за отговора.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор Ивелина (непознат )
Публикувано22.06.11 20:37



Здравейте професор Кременски!Обръщам се към вас с молба да коментирате изследванията от БХС направен в 17 г.с.Риск за болест на Даун е определен на 1 от 15 бременни.Лекаря при който ходя на ЖК ни препрати при д-р Мазнейкова за амниоцентеза, която е насрочена за утре-23.06.Пропуснах да напиша че бременността ми е от Ин-витро (едноплодна).Аз съм на 32 години и съм много притеснена от резултата.Ще ви бъда благодарна за отговора Ви!
С уважение:Ивелина



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: bet11]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано04.07.11 12:24



Здравейте,

Амниоцентезата и последващите генетични изследвания до момента се извършват в Майчин дом по клинична пътека.
Приемането става не само по възраст, а по показания за повишен риск от Даун или друга генетична аномалия

Успех

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Ивелина]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано04.07.11 12:36



Здравейте,

Извинение за зъкаснелия отговор. Имах проблеми със сайта.
Силно се надявам, че всичко е приключило благополучно
Успех

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Илияна (непознат )
Публикувано23.04.12 21:10



Здравейте проф. Кременски,
във връзка с планиране на бременност бих искала да си направя Х-хромозомно изследване, за да разбера, дали съм носител на наследственото заболяване прогресивна мускулна дистрофия.
Необходимо ли предварително да си запиша час?
Необходимо ли е изследването да е назначено от лекар?
Изследването покрива ли се от здравната каса?
Благодаря Ви предварително за отделеното време.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор newradost (непознат )
Публикувано17.05.12 15:34



Искам да обърна внимание на всички с дефекти в MTHFR гена да не пият в никакъв случай обикновена фолиева киселина, защото по нови данни само влошават проблема. Трябва да се пие метилираната форма на фолиева миселина - methylfolate (5MTH ) http://mthfr.net за справка



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор plmiv (непознат )
Публикувано05.06.12 19:18



Здравейте проф. Кременски,
Излязоха ми резултатите от първия биохимичен скрининг и доста ме притесниха,и по –точно много ниските стойности на PAPP-A.
години: 33
тегло: 43,7кг
г.с: 11 седмици и 6 дни
NT:1,40/CRL: 50,20mm, NT MoM: 1.06
PAPP-A : 390,378 mU/L, PAP MoM : 0,14
Free-bCG- 46,518 ng/ml , Free-bCG MoM : 0,81

В резултат за бременната жена :
“Вашият риск за болест на Даун е” : 1:1400
“Вашият риск за болест на Едуардс е” : 1:4300
В допълнителна информация за консултиращия лекар:
„Биохимичен риск за болест на Даун е“ : 1:95
„Възрастов риск за болест на Даун е“ : 1:510
„Възрастов риск за болест на Едуардс е“ : 1:4600

Обръщам се към вас,след като изчетох половината интернет,включително и ваш отговор на жена с подобни показатели (Всички показания в норма с изключение на ниския PAPP-A),стигнах до извода,че вероятността за Даун от биохимията не е чак такъв повод за притеснение само по себе си. За съжаление се натъкнах на друга информация,която е също обезпокояваща,така че бих искала да Ви задам следните въпроси:
-Вярно ли е горното,че при добри ехографски резултати и Free-bCG в норма(а не завишен),ниския PAPP-A не е сериозен признак за Даун?
- Вярно ли е, че толкова ниски стойности на PAPP-A в 11-12г.с са признак за бъдещи проблеми с функционирането на плацентата и евентуално не добро развитие на плода? Като цяло,ако отхвърлим по един или друг начин съмненията за Даун, има ли риск за други бъдещи проблеми имайки в предвид тези показатели .Ако да-освен по-внимателното наблюдение,което се препоръчва след 20,22ра г.с има ли други мерки(лечение,диети или друго) , което бих могла да предприема за да подобря състоянието си?
-Тъй като теглото ми според моите измервания ,е използваното в изследването – 43,7кг,а кантара на гинеколога ми показа 40 кг(което всъщност е много малко вероятно, но все пак...) въпросът ми е влияе ли точното измерване не теглото на биохимичните резултати?

Благодаря Ви предварително.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Илияна]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.07.12 17:16



Здравейте,

Вероятно вече сте получила отговор.
Изследването се провежда само, когато има доказан риск за Х-свързана мускулна дистрофия - болен брат или болен брат на майка Ви.
Най-добре е да посетите нашата безплатна консултация и на място да се обсъди ситуацията.
Изследването за съжаление не се покрива от касата, но има решение.

Успех

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: plmiv]  
Автор пpoф. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.07.12 17:30



Здравейте,

Извинения за твърде закъснелия отговор.
Надявам се, че сте провела и втория скрининг.
Силно се надявам, че няма да пропуснете разширената фетална анатомия в 19-23 седмица в специализиран център.
PAPP-A се среща не рядко нисък. Вярно е, че понякога се свързва с късни усложнения на бременността. Това не е повод за паника. Просто не бива да пропускате прегледите при АГ специалиста и отново - разширената фетална анатомия.
Не виждам отбелязани наличието или липса на костици на носа - много информативен показател.
Ако желаете можете да посетите нашата безплатна консултация и подробно да се дискутират евентуалните проблеми.

Успех

Кременски

www.lmpbg.org


Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор Катерина Герасимова (непознат )
Публикувано16.07.12 09:52



Здравейте проф. Кременски!

Аз съм на 26 г. е това е първата ми бременност. В 13 седмица. Пиша ви, във връзка с тълкуване на резултати от ранен биохимичен скрийнинг. Резултатите ми са следните:
Тип бременност:Единична, CRL (мм): 63.80, Nuchal Translucency (мм): 0.60, Костици на носа:Налична
СЕРУМ за БХС (11-14 г.с.) под 35 год. 0.5 мл
БХС 11-14 седмица


13 г.с. (12+4 - 13+6)


***** РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА ***** 1)


ВАШИЯТ РИСК за болест на ДАУН e 1 от 1100 бременни


ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e 1 от 100000 бременни


ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e 1 от 100000 бременни


ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e 1 от 100000 бременни


ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ e 1 от 100000 бременни


*ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР *


Биохимичен риск за болест на ДАУН (Т21) e 1 от 210 бременни H


Възрастовият риск за болест на ДАУН (T21) е 1 от 1300 бременни


Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС (Т18) е 1 от 11000 бременни


Възрастовият риск за болест на ПАТАУ (Т13) е 1 от 35000 бременни


Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е 1 от 6000 бременни


Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е 1 от 100000 бременни


***** Биохимични и УЗ показатели *****


PAPP-A(плацентарен протеин) MoM 0.61 част от медианата (Mo)


Free - bCG(бета-хорионгонадотропин) MoM 3.67 част от медианата (Mo)


NT (нухална транслусенция) =<3 0.6 mm


NT(нухална транслусенция) MoM 0.37 част от медианата (Mo)



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор Наталия Ганчева (непознат )
Публикувано20.09.12 16:47



Здравейте, проф. Кременски!
През 2006 и 2007г. имах два спонтанни аборта-първия в 12 г.с, втория в 5 г.с. През 2008г. забременях със синът ми, който се роди с хипоспадия. За съжаление го оперираме вече за 6-ти път. Принципно бях решила да се изследваме генетично, преди да пристъпим към второ дете, но неочаквано тази седмица АГ ми потвърди бременност. :) Лекарят ми предписа Дуфастон по схема и Папаверин. Препоръча ми двамата с мъжът ми да дойдем в София, като се позакрепят нещата и да направим генетичните изследвания. Бихте ли ме ориентирали какво точно трябва да направим, в кои дни можем да дойдем и дали това изследване е по здравна каса?
Предварително благодаря!
Наталия



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: Наталия Ганчева]  
Автор bonyb-209901 (непознат )
Публикувано23.09.12 12:49



Здравейте проф. Кременски! На 36 г. съм,кухо мъжът ми е на 31 г. След 4 месечни опити за забременяване най-накрая успяхме през август. За съжаление се оказа "кухо яйце" и вчера 22-09-12 ми направиха абразио. Гинекологът ми ни препоръча да направим консултация с Вас. Моля в удобен за Вас момент да ни посъветвате какви изследвания трябва да направим, по кое време и кога можем да Ви посетим. Благодаря Ви предварително



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: пpoф. д-p И. Kpeмeнc]  
Автор мpънмpън (теле-патка)
Публикувано25.10.12 19:37



Здравейте!
Извинявам се предварително, че ще ви обезпокоя и с моя проблем. Зная,
че сте много зает.

Имам три аборта.
1 - Малформация на плода, бременността беше съпроводена от хиперемезис
гравидарум.
Правихме си след това с мъжа ми изследвания. Оказа се, че имам риск от
тромбофилия и не усвоявам добре фолиевата киселина.
Оттогава пия аспирин и фолиева киселина, а вече неофолик мета.
2 - мисед аборт
3 - плода беше добре, но бременността отново беше придружена от
хиперемезис гравидарум, а също така и с много високи стойности на моя черен
дроб и бъбреци. В буквален смисъл, едва не умрях.
Правих си след това и имунологични изследвания, но имаше единствено
леко завишение на С3 на комплемента.

Тъй като мерките спрямо тромбофилията не дадоха резултат, бих искала
да попитам според вас какво трябва да изследвам, за да установя
причината за тези неуспешни бременности.
Ако имате нужда от назначените ми изследвания, аз пазя всички
придружителни документи. Бих могла да ви ги пратя.

Извинявайте още веднъж за безпокойството!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор eliks (непознат )
Публикувано25.12.12 19:31



Здравейте, проф. Кременски!

Преди седмица бременността ми беше прекъсната в 22 г. с., първа бременност. Причина - хидроцефалия (към средата на януари ще си взема епикризата). На 26 години съм. По време на бременността си направих всички изследвания, назначени от АГ. В 13 г. с. бях и на фетална морфология, където не се откри нищо обезпокояващо, казаха ми "Живо и здраво момиче". Но... няколко седмици по-късно, ден преди да отида на втората фетална, АГ откри хидроцефалия. Заминах за София (понеже съм от Видин), където диагнозата се потвърди и се наложи прекъсване на бременността. Никой не можа да ми каже причината. Според някои лекари просто се е случило, според други е инфекция. Не съм боледувала, не мога да си обясня каква е тази инфекция. Приемах фолиева киселина, както преди забременяване, така до третия месец от бременността. Въпросът ми към Вас, проф. Кременски, е проблемът генетичен ли е? Какви изследвания трябва да направя преди следваща бременност (и по време на бременност), трябва ли да приемам фолиева киселина в по-големи дози? Страхът ми от следваща бременност е огромен, а толкова силно желая да имам дете.

И нека Ви пожелая Весела Коледа!
Благодаря Ви предварително! Ще чакам с нетърпение отговор от Вас, който да ми покаже посоката, в която да вървя.
С уважение: Елена



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор alekros (луд за връзване)
Публикувано02.04.13 13:49







Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор gyg (непознат )
Публикувано03.08.13 14:56



Здравейте проф. Кременски, бих искала да помоля за съвета ви! Живея в Англия, на 37 години съм, имам 2 напълно здрави деца - момче на 9 и момиченце на 5 годинки. В момента съм бременна в началото на 16 седмица, не съм имала несполучливи бременности до сега. Нямаме никакви фамилни генетични обременености. Реших да си направя кравен тест за синдрома на Даун. Резултатите са :
AFP 1.04 MoM
uE3 0.80 MoM
Inhibin-A 1.85 MoM
hCG 2.15 MoM
Както ми беше обяснено 1 на 120. След всичко изчетено останах с впечатлението, че този резултат е често срещан в моята възрастова група.Моля как бихте оценили риска в случая. Някак си се притеснявам да си направя последващите изследвания. Бихте ли ме посъветвали. Благодаря ви за съдействието!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: gyg]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано01.10.13 11:41



Страхът от синдрома на Даун е голям,а това са едни от най-невероятните деца,които може да съществуват.Аз лично се радвам,че лекарите не видяха синдрома и благодарение на тяхната грешка,сега имаме чудесен бонбон!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор veni1978 (непознат )
Публикувано21.10.13 21:03



Здравейте Проф. Кременски,

Пише Ви Виолена от Стара Загора, на 35 години, бременна вече в 14 г.с. ,втора бременност, първата - успешна.

Публикувам по-долу данните от БХС, който правих в 13,1 г.с. Докторът, който следи бременността препоръчва да се направи амниоцентеза не заради данни от ФМ или БХС, а само заради възрастта ми – 35 г.

Бих искала да разбера какво е Вашето мнение в моя случай и дали ще ми препоръчате да направя такава на този етап.

Ще съм Ви искрено признателна ако ми дадете съвет, благодаря предварително .

Забележки: Възраст 35г и 3 мес. , възраст при раждането 35г и 8 мес.
Г.В. : 13 седмици и 5 дни, Тегло 64 kg , Дата УЗ преглед 15,10,2013, Тип бременност: единична, CRL: 67.41 / Nuchal Translucency: 1.53, назална кост : Налична
Биохимичен скрининг 11-14 г.с
13 г.с (11+4 – 12+3)

РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА:
Вашият риск за болестта на DOWN е определен на – 1 от 7200
Вашият риск за болестта на EDWARDS е определен на – 1 от 100000
Вашият риск за болестта на PATAU е определен на – 1 от 100000
Вашият риск за болестта на TURNER е определен на – 1 от 100000
Вашият риск ТРИПЛОИДИЯ е определен на – 1 от 100000

РЕЗУЛТАТ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР:
Биохимичен риск за DOWN е определен на – 1 от 1000
Възрастовият риск за DOWN (Т21) е – 1 от 360
Възрастовият риск за EDWARDS (Т18) е – 1 от 3300
Възрастовият риск за PATAU (Т13) е – 1 от 9800
Възрастовият риск за TURNER е – 1 от 7000
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е - 1 от 100000

Биохимични и УЗ показатели
PAPP-A (плацентарен протеин) MoM 0.57
Free – bCG (бета-ХОРИОНГОНОДОТРОПИН) 0.72
NT (нухална транслусенция) =/<3 - 1.53
NT (нухална транслусенция) MoM 0.92

Моля да ме извините за дългото писмо, дано не съм била отегчителна.

С уважение,
Виолена



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: veni1978]  
Автор stell72 (непознат )
Публикувано05.06.14 23:27



Здравейте Проф. Кременски,
Пише Ви Стелиана от гр. Попово Аз съм на 41год. първа бременност Направих си изследване и резултатите ми са отчайващи, но пък лабораторията, в която ме прати моят генеколог не е от тези пет, които са квалифицирани. Изследването от феталаната
диагностика са NT 2,8 CRL 64 NB налична BDP 22,5 HC 84
Измерени стойност за биохимични показатели: PAPP-A 0.349mIU/ml Fb-hCG<2 ng/ ml е
Изчислен риск за тризомия 13/18 >1:50
И накрая на изследването пише Системата не може да генерира резултатипоради висока нухална транслуценция, ниското Fb-hCG и PAPP-A, препоръчва се изследването да бъде повторено,
Моля, дайте ми съвет, много се притеснявам
С уважение и благодарност: Стелиана



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор shushi89@abv.bg (непознат )
Публикувано08.07.14 17:51



Добър ден, професор Кременски. Имам няколко въпроса и предварително моля да ме извините за безпокойството,но притеснението ми ме накара да потърся помощ от вас. Имам бебе на четири месеца, което според доктор от болницата за активно лечение на детски болести в София има голямо езиче,което според него може да е повод за генетично заболяване,като искам да подчертая че езичето не е мерено по никакъв начин,просто доктора каза че така му се струва,което страшно много ме озадачи. Искам да ви питам по какъв начин мога да разбера дали има повод за притеснение,дали правите все още консултациите в Майчин дом и дали мога да дойда при вас за преглед?
Предварително благодаря
С уважение Илияна Христова



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: shushi89@abv.bg]  
Автор anichka83 (непознат )
Публикувано17.08.14 14:56



Здравейте, проф. Кременски. Бременна съм след ин витро, тубарен фактор, на 31 години и миналата седмица си правих първи скрининг в 11.2 г.с. Вчера си проверих резултатите, които ми се виждат притеснителни, а нямам възможност да се консултирам с лекаря си преди началото на септември. Ще съм Ви изключително благодарна, ако ми кажете дали притесненията ми са основателни и какви биха били следващите стъпки от моя страна.
Ако има значение за резултата от биохимичния скрининг, искам да уточня, че при трансфера ми върнаха два ембриона. При първия ми преглед в 7-ма седмица се бяха захванали и двата със сърдечна дейност, но единия не си отговаряше на седмиците и беше с намалена сърдечна честота и лекарят ми каза, че вероятно няма да оцелее. При следващия ми преглед в 9-та седмица беше спрял да се развива, но все още се намираше в матката. При следващите два прегледа не се видя, а преди тях имах кървене и предполагам съм го изхвърлила. За мое щастие другият ембрион се развива засега перфектно. Или така си мислех до вчера, когато резултатът от биохимичния скрининг леко ме обърка.
Комбинираният риск за болест на Даун ми се вижда нисък - 1 от 1300. Но биохимичния риск за болест на Даун е 1 от 250, а прочетох, че това е граничната стойност, при която се обсъжда амниоцентеза. А такава бих искала да избегна заради високия риск за плода.
Биохимични и УЗ показатели:
РАРР-А Мом: 0.5
free-bcg МоМ: 2
NT: 1.5
NT МоМ: 0.99
Обърква ме разликата в двата резултата - за бременната и за консултиращия лекар. Биохимичният риск като самостоятелен показател достатъчно основание ли е за притеснение и за допълнителни изследвания? Притеснява ме и ниската стойност на РАРР-А. Благодаря Ви предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано22.01.21 23:07







Тема ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - Проф. Д-р И. Кременскинови [re: surfline]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано30.01.21 08:17



ia Mossad - published at Mossad www Facebook page by me, now siropino, former efir, titanik77, antiladi77, farmak77, smocker77, nimitz77, funy77, krechetalo77 alias kkrekk and so on

https://www.facebook.com/photo?fbid=267293218153926&set=p.267293218153926


Divlje jagode
Dodirni me.
Toch me and my dir.bg Bros FilerO99 and Niki...
Company PC gay...
And so on...

If you are mad and fool

Post scriptum

I publish now this and listen this https://youtu.be/_laoa2gMe5w?t=1352:

Закон на кармата, Мок девете лекция
44,273 views•Jun 17, 2012

735

37

SHARE

SAVE

Hristo Vatev
12.9K subscribers
25 Comments
Default profile photo
Add a public comment...
j'
j'
2 years ago (edited)
жертване = правилно развитие(капитализъм - подаряваш на групата - после се връща при теб с лихва)

6

Tsvetomir Georgiev
Tsvetomir Georgiev
2 years ago
Господ бог обръща внимание и на малки и големи неща ,той е над всичко.Амин!

5

Sunny
Sunny
9 months ago
Thanks for making it available

Dora
Dora
3 years ago (edited)
Родители - смекчаваши отношения на карматa(минало)

2

j'
j'
2 years ago (edited)
Благата = са за всички

1

j'
j'
2 years ago (edited)
БОГ = обръща внимание на дребните неща(ще растът&#128200;)

2

Dora
Dora
3 years ago (edited)
ПОЛЯРИзиране(+/-)

1

j'
j'
2 years ago (edited)
карма(-) = ин
ДАРма(+) = ян

Rainer Krause
Rainer Krause
2 years ago
&#10084;&#127749;&#128077;

Dora
Dora
3 years ago (edited)
карма - ще плащаш 2но(-200%)
карма = кредитор

1

j'
j'
2 years ago (edited)
Баланс в системата - Всяка сила е с граница(&#129408; - 2 напред/ 1 назад)

1 назад - опъването на лъкът за да те засил

2

j'
j'
2 years ago (edited)
Карма(-) = отклонение от живота на люБОГ(средният път)

1

j'
j'
2 years ago (edited)
ляв мозък - любезен - изкривено дясно лице

десен мозък - агресивен - изкривено ляво лице

2

rada ivanova
rada ivanova
7 months ago
Благодаря Ви &#128591;&#128030;&#127803;

Yanka todorova
Yanka todorova
9 months ago
МНОГО БЛАГОДАРЯ!&#10084;

NewBorn / Николай Георгиев •
NewBorn / Николай Георгиев •
2 years ago
Какви са тези категории ? Бог така ли ни вижда ? Пакайте се !

1

j'
j'
1 year ago (edited)
НЯМА кражба - само заемане

заетото ще се върне с лихвите макс. до 100г

Dora
Dora
3 years ago (edited)
кармически закони :

глупост(-)
интелиГЕНтност(+)

3

Dora
Dora
3 years ago
зло(-)
добро(+)

налагане => зло(-)

1

j'
j'
2 years ago
ЗАБРАНЕНО - да подчиняваш хора

2

отец Кръстев
отец Кръстев
1 year ago
Няма нужда да обновяваш и с това да напастнеш, това което е изграждано с векове,според суетата на съвремения човек!Безумство е да пренебрегваш опита на Светийте от хилядолетия и да мислиш ,че ще измислиш ново сладко лекарство,с което да излекуваш грешното човечество.Дръзко и нахално е самомнението и за това офицялната църква счита тази духовна школа за ерес!!!
-Да има свещеници и владици подвластни на грехове,но има и схимонаси живеещи по пещери и манастири,които са приели велики схими и са пример за всички християни.Питам-защо те не се дават за пример?!Нямаме нужда от нови учения и то базирани от опита само на отделни духовни същности!!!Благодаря.

1

7777violet
7777violet
11 months ago
Ако колеги те забележат, че си амбициозен гледат да те елиминират. Намали скоростта.

1

j'
j'
2 years ago (edited)
Ванга :
Искай малко
за да можеш да платиш цената.

3

Up next

25:51
NOW PLAYING
Астрологът Силва Дончева: През 2021 година ни очаква тежка финансова криза
Публицистиката на NOVA
132K views
3 weeks ago

31:16
NOW PLAYING
Без формат – Законите на родовата карма
Etv Haskovo
71K views
1 year ago

39:23
NOW PLAYING
Страхът 1.11.1914г. - Петър Дънов
Hristo Vatev
46K views
1 year ago

54:23
NOW PLAYING
„Пътят” – Родова карма с гост Аида Марковска, бр. 279
TV1 Play
25K views
2 years ago

NOW PLAYING
Аудио беседи на Учителя Петър Дънов
Hristo Vatev
15 watching
LIVE NOW

898:33:18
NOW PLAYING
Аудио беседи на Учителя Петър Дънов
Hristo Vatev
12K views
Streamed 23 hours ago

44:11
NOW PLAYING
1914_07_06 Любовта
Hristo Vatev
8.6K views
2 years ago

25:27
NOW PLAYING
Въпрос на гледна точка - Лабиринтите на кармата
Stoycho Kerev
74K views
6 years ago

55:36
NOW PLAYING
Необходимостта да познаваме Бога - 4.10.1914г- НБ - Петър Дънов
Hristo Vatev
10K views
1 year ago

1:01:19
NOW PLAYING
Елеазар Хараш - Карма и съдба (ИНТЕРВЮ)
Portal12.bg - Портал 12
109K views
3 years ago

36:16
NOW PLAYING
Шлифоващият диаманти от Тибет. Финален епизод
Stoycho Kerev
155K views
3 years ago

3:43:21
NOW PLAYING
Брак
Hristo Vatev
25K views
3 years ago

22:37
NOW PLAYING
Закона на кармата - причини за недъзите и изцелението - Христо Христов
Hristo Vatev
7.1K views
1 year ago

24:53
NOW PLAYING
Абсолютната истина - 21.09.1930 -Утринни Слова- Петър Дънов
Hristo Vatev
18K views
7 years ago

31:10
NOW PLAYING
Целта и смисъла на човешкия живот
Hristo Vatev
59K views
7 years ago

30:57
NOW PLAYING
Постоянна благодарност
Hristo Vatev
28K views
7 years ago

2:09:47
NOW PLAYING
Божествено лечение
Georgi Izvorski
26K views
1 year ago

44:00
NOW PLAYING
Кой е Петър Дънов?
paneurhythmie
123K views
7 years ago

1:21:38
NOW PLAYING
Новото човечество - 19.8.1920г. - Петър Дънов
Hristo Vatev
12K views
10 months ago

1:03:59
NOW PLAYING
LIVE в 8 - Нови разкрития за извънземните - Александър Миланов
Списание Осем
20K views
4 days ago
New

34:15
NOW PLAYING
Тайната на Бог през призмата на Учителя Беинса Дуно
Portal12.bg - Портал 12
83K views
4 years ago

38:54
NOW PLAYING
Божията Воля - 22.4.1917г. Неделни беседи - Петър Дънов
Hristo Vatev
8.3K views
1 year ago

53:31
NOW PLAYING
Силва Дончева, Еми Богданова и Филип Филипов с астропрогноза за 2021
Училище за родители
52K views
3 weeks ago

44:12
NOW PLAYING
Точка на кипене - 26.01.2021 - Историческият парк край Варна
България 24
1.5K views
2 days ago
New

2:57:30
NOW PLAYING
Георги Изворски - Кодове на спасението 2, Бургас, 28.10.2018
Georgi Izvorski
35K views
2 years ago

46:36
NOW PLAYING
Свобода на Духа 5.09.1915г. - Петър Дънов
Hristo Vatev
9.4K views
1 year ago

27:36
NOW PLAYING
Операция История: Тайните на богомилите - Учители, еретици или пророци?
Bulgaria ON AIR
15K views
4 days ago
New

33:00
NOW PLAYING
Беинса Дуно. Метод за чистене, Мок (дванадесета лекция)
Hristo Vatev
49K views
8 years ago

1:46:35
NOW PLAYING
Whitesnake - Live At Donington 1990 (Full Concert)
Whitesnake TV
633K views
5 months ago

29:53
NOW PLAYING
Истината 24.4.1916г. - Петър Дънов
Hristo Vatev
11K views
1 year ago

1:32:09
NOW PLAYING
Петър Дънов- Обич и Знание,8 май 1932 г,12-то утринно слово
Hristo Vatev
38K views
6 years ago

30:16
NOW PLAYING
ИЗВЪНЗЕМНА ОПАСНОСТ
АrmymediaBg
80K views
1 month ago

29:20
NOW PLAYING
ПРОРОЧЕСТВАТА НА БОГОМИЛИТЕ И КАТАРИТЕ
АrmymediaBg
63K views
7 months ago

28:54
NOW PLAYING
Интервю с Темелко Темелков от с.Мърчаево - 1991г.
Николай Димитров
8.8K views
1 year ago

1:02:13
NOW PLAYING
Житен режим. Пълно, точно обяснение. 03 --12.03.2021г. Христо Маджаров, Христо Коларов
ВИДЕЛЕЙ
5.4K views
3 days ago
New

28:50
NOW PLAYING
Проф. Лъчезар Филипов, БАН: "Не е изключено коронавируса да е изкуствено създаден" Част 2
Делници
125K views
2 months ago

17:23
NOW PLAYING
Топ 15 Чудеса на България
The Clashers
1.4M views
3 years ago

10:00
NOW PLAYING
Пророчества и съвети на Учителя Дънов за българите-01
balkhara
128K views
10 years ago

30:46
NOW PLAYING
Проф. Лъчезар Аврамов и д-р Христо Дамянов: След края на пандемията много управляващи отиват на съд
Banker Media
3.5K views
5 days ago
New

3:43:21
NOW PLAYING
Брак
Hristo Vatev
25K views
3 years ago

32:14
NOW PLAYING
Без формат - Развитие на човека по Златното сечение
Etv Haskovo
12K views
1 week ago

15:35
NOW PLAYING
Топ 10 неразгадани мистерии на Библията
The Clashers
1.1M views
2 years ago

1:26:39
NOW PLAYING
John Fogerty (CCR) @ Stagecoach Festival (2016) - Full Concert Stream in HD
John Fogerty
471K views
11 months ago

38:40
NOW PLAYING
Радвайте се - 15.4.1917г. - Петър Дънов
Hristo Vatev
13K views
1 year ago

34:20
NOW PLAYING
Винаги в неделя - За бялото братство и Дънов
Stoycho Kerev
98K views
7 years ago

29:20
NOW PLAYING
Проф.Живко Желев: Отслабването на магнитното поле е едно от предупрежденията в Прехода (ИНТЕРВЮ)
Portal12.bg - Портал 12
36K views
2 weeks ago

1:17:32
NOW PLAYING
Laura Cox live | Rockpalast | 2020
WDR Rockpalast
411K views
4 months ago

29:09
NOW PLAYING
Операция История: България и Новия световен ред
Bulgaria ON AIR
63K views
1 month ago

25:18
NOW PLAYING
Джойс Майер - Как да обичаме хората, които са трудни за обичане ( Част 2 )
865tv
7.6K views
4 days ago
New

1:43:33
NOW PLAYING
За храната и здравословното хранене с Теодор Николов
Erdjan Bekir
2.2K views
3 months ago

53:27
NOW PLAYING
Пътят - Ясновидство, магии, молитви с гост Зеви, бр. 347
TV1 Play
7K views
10 months ago

28:12
NOW PLAYING
Операция История: Зад стените на Белия дом: Неизвестната история на Тръмп и Байдън
Bulgaria ON AIR
4.9K views
4 days ago
New

1:49:13
NOW PLAYING
Елеазар Хараш - 24 въпроси на зрители на Портал12 (2019)
Portal12.bg - Портал 12
94K views
1 year ago

27:32
NOW PLAYING
Село Косово - мястото, където историята оживява
Etv Haskovo
145K views
3 years ago

1:39:22
NOW PLAYING

POST SCRIPTUM



Винаги в неделя - За бялото братство и Дънов

Андрей Грива и Галя Герасимова под лупа.

Help us caption & translate this video!



Предаването на ози голям български журналист беше представено в заличения ми от хакери Фейсбук Валерия Георгиевна Полянова.
И украинците са в групата на хакерите анонимус сто процента.
Грива е украинска фамилия. Приятно гледане



Нахвърлян текст - подлежи на обработка, но все пак хайде да го пусна... Че много хакер, много нещо...

Понеже бяха казани сериозни неща в клубовете, трябва пак да доказвам самоличността си. Отново луди и диви хакерски атаки. Защо ли?Ами защото на някои преводачи им гори така наречената търговска репутация. Съжалявам, но понесох такив загуби лични и щети, орални, материални, включително трети ден няма обаждане за личната ми карта, а в дирекця Миграция - намерих оригинала на старата бележка, която не направи никакво впечатление на служителите в пощенски клон 1784 Младост и въобще за тях думата Полиция се изчерпва с вица за това колко милиционери били нужни да завият една крушка, - така че може би четвъртата случка с личните ми документи плюс поръчка 1500 на подизпълнителите по проекта Белене, избирани от госпожа Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън, ме карат да мисля, https://www.facebook.com/Polyankata/photos/532281970123592 че живея в разпасана държава тип Украйна.

Сектата им илюминатска се е самозабравила и време е да се осъзнаете накъде сте поели. Мога да осъдя България за милиони - но те не разбират от добро. Така че са ми оставили по недоглеждане фактурника като единствен документ, доказващ с една анулирана фактура, че съм работила за г-жа Иванова, по проекта Белене. Останалото е в няколко хакнати компютъра, всичко е откраднато де що има преводи за АЕЦ Козлодуй, по случайност не са изнесли няколко страници с АЕК Енергоатом.

Понеже е в тема за много богат човек, не мога да не спомена слугите, шофьорите, готвачите и готвачките и останалите, закомпнели я да направят изгоден брак, я да отстранят от пейзажа един богат човек и да хапнат парче от тортата...
Я да му организират "случайност" и после да ръфат семейството му и да плискат помия из медиите и в интернет, да злорадстват.

Ами почитаеми, мога спокойно да препиша записките с десетките имена, телефони, сметки за хонорар, на мърлячите преводачески агенции, но не ми се занимава с хора, които не вдяват от дума. Намерих още един фалшифициран документ на покойния ми брат, Владимир Полянов, с прословутата дата 23 април, намерих договора с хазяина за Симеоново, в който имената ми са сбъркани, но адресът е точен, има двата му телефона, лични данни и домашен адрес. Той е много свестен човек, затова няма да ги преснимам, още повече че нямам покрай кражбата пари за това. Те ме превърнаха в просяк, така ли? Чудесно. Да речем - фирмата Артел 22, преди беше на същия адрес но с друго наименование - Мигел, адресът е улица Света София 8.
Предишният управител беше в пъти по-точен човек.

Баща ми Георги Полянов има орденска книжка, която е пред мен - роден е през 1931 година, а в книжката пише - номер на Указа 325, дата 30 ІV 1965 година. Значи на колко години е получил това отличие ОРДЕН НА ТРУДА ЗЛАТЕН? БИЛ Е НА 34 ГОДИНИ.

А тука някакви ми размахват ръце и под звуци на виеща цигулка имат милиони, защото ги бил осенил Учителят? Той - техният учител - се казва Приватизация и Реституция, тоя дашен демократичен даскал.

Имам и снимка на баща ми Георги Полянов, малка, на която на гърба пише СГС - Софийски градски съвет. Бил е градски съветник. Раздавал местата над Киноцентъра. Където сме си говорили с Добри Джуров, лични познати сме. Те не знаят кой е Добри Джуров... Мани ги. За тях всичко преди тяхната реститутско-анархистично-псевдодемократична нежна революция е КОМУНИЗЪМ.

Затова ли общинарите на Младост са като хрътки, дебнещи дивеч, и копнеят да сме на улицата?
НЕ ИМ СЕ ОТВАРЯ ПАРАШУТЪТ.

Има и още нещо - аз съм опаСна за тях, интернет анархоектантите, защото помня за зомбирането в Полиграфическия комбинат по техния метод сугестопедия.
А те са страшно сигурни, че зомбирането е баз грешка.

Да, ама не. С мен удариха на камък.
Правех се на хахо, защото на когото и да разкажех това - разказано на части, като пъзел - на разузнавателните служби, не биха ми повярвали.

Абе то е лудо...
Да, ама не.
Защото тези методи на сектантска вербовка изобщо не са тайна за службите.
Към мен е прилагана класиката в жанра плюс кражби, добавяне на наркотици и боклуци в храната ми в мое отсъствие - особено в Симеоново.
Плюс кражба на лични документи и финансов пресинг - влачат ми се разни кухи лейки от Топлофикация, не знаели колко дължим - обаче не сме погасили и прочее тъпи изпълнения.

ЧАКАМ ОБАЖДАНЕ ЗА НАМЕРЕНА ЛИЧНА КАРТА НА ОТСЕЧКАТА МЛАДОСТ-АЕРОГАРА СОФИЯ - РАЙОНА НА АЕРОГАРАТА.
В метрото не се возеха граждани или гражданки със съмнителна външност.
А на вид добропорядъчни лица.
Нямаше тъпканица.
Ясно?!

А документите... Уличаващи ги бол. Сметки за вода, парно и ток с космически суми. И така нататък...

Документът на брат ми е от Първа гимназия "Д.Благоев" София и е Свидетелство за зрелост не по метода на сугестопедията. С лилаво матило е изписан номерът № 7267
И ясно и четливо и нагло пише:
роден на 23 април 1956 година в гр.- Харков СССР.

Мързи ме да ровя за флашове, в момента правя ама наистина генерално подреждане и почистване. При това така, че като влезе някоя молдовска циганка дъновистка у нас, докато аз отсъствам, а майка ми си почива, да открадне поредния документ, пари и каквото й падне.

Още през 2007 година под черджето пръст, пред вратата конци, пера и разни боклуци - похватите на мърльото Волк или Блек Улф на снимката.

Те какво си въобразяват не знам, но че сектата Бяло така наречено братство е на път глобално да заграби навсякъде всичко е ясно. В Минск протестите, Флойд в САЩ, Хонгконг, софийските изстъпления и крясъци по улиците и пред президентството - това са те, шайката последователи не само на Дънов.
Но и на някой си генерал Луков, да речем...

Който Беинса Дуно - и адептите му - с мазен глас вещаят, че всеки можел да се присъедини... Нещо много са объркали картинката... Правят римски възстановки с унизителни продажби на роби, имат се за патриции и матрони... Чшшш, тия къде се намират бе! Това е моя страница, където Вал Глейд играе ролята на втора цигулка при админа кречетало или кречи.

Която също е доказателство за дирбг наглостта сектантска beinsa duno клуб вместо обявените Велики личности... Във Визитката.
Егати дерибейството.



Записан е разговортъ ми с едни момчета в сайта на Еминем, стария- old Eminem site, който е доказателство и на самоличността ми като юзър. Вал Глейд - Val Glade съм аз - ако Иван, издателят е изгубил тотално съвестта си, нека отрече. Освен това книгата си има ISBN номер, който доказва, че авторът е българин или българка.

Договорът с Квазар е откраднат отдавна, заедно с Булстат картата ми, трудовата книжка, кръщелното свидетелство, дипломата за висше образование.

Имам копия на документите на флаш, но не желая повече да доставям на някакви отрепки паневритмични да доказвам каквото и да било.

Тези хора нямат за нищо официално признатите църкви, те непрекъснато леят помия срещу Православието - ами да ме прощават, кой е опазил българската книжнина и език по време на петвековното робство? Може би измисленият Дънов, така ли? Сектата има общо заглавие Ню Ейдж, а всички те са разклонения на забранената масонска ложа Баварски илюминати, въвела обичая да се вземат псевдоними. Също като в интернет. Е, вихрят се и Кришна, и Аум Самрикьо и кой ли не. Бяло Братство има и в Русия, Украйна, бившия СССР, в Австралия...
Справка?
Уикипедия.

ВЪПРОС:

Има ли Комисия по религиозните въпроси? Май беше по вероизповеданията. Къде гледа толкова години?
Къде? Явно се радва на сладникавата учтивост и привидна святост в съчетание с връзки - я в общината, я в някоя важна за джоба институция.

Относно текста на руски в линка - ботовете и хакерите не спят, личи си, че добре са кодирали чрез правописни грешки. Аз си пишех на жаргон, ама чак пък толкова...

Жалки "господари".

Като намеря листовете от работния си бележник ще запиша парашутистите мои клиенти - разни преводачески фирми - въобще не ме интересува какво ще си помислят те. Стига вече, писна ми.

В клуба им за рака се занимават с продажба на треволяци и илачи, получават процент за всеки спечелен за някоя натуропатска клиника у нас и в чужбина и проче... Както и с разни други дейности - като темите около знакови дати като 18 юли 2012 година са заключени... Или около датата 10 април 2010 година...

Сори, о понеже съм работила почти денонощно, съм следила нитересуващите ме клубове.

Честито, и вие като САЩ си имате правителство в сянка от синчета и дъщерички на разни заможни бизнесмени, политици, юристи и т.н.

Те решават съдбините на АЕЦ Белене, абе те решават ситуирането на България във всички аспекти на обществено-политическия живот ей тук, в тези клубове
И, разбира се, се намесват в частния и делови живот на неугодните.
Битов тероризъм.

При тях в тези клубове модераторите мародерстват. Разменят си ключове от клубовете, бъркат в публикациите, продават това-онова. Ярък пример - клуба за борба с рака.
Трият неугодните, зануляват профили - демек препират профили, заличават опорочаващите, заключват клубчета като 10-15. Не всички водовеу разбира се.

И така е не само в тези клубове.
Глобално интернет е завладян от полуграмотна въртяща търговия и разни интересни дейности пасмина. От разлигавени скучаещи безделници.

Тази пасмина се нарича с общата дума администрация. Топлофикация, Водопровод и канализация, Електро и прочее майстори - плочкаджии и т.н.

Не обобщавам, а просто най-общо формулирам сферата - НА УСЛУГИТЕ.

В ПОЩАТА, В ОБЩИНАТА, В СЪДА - преводите също са услуга, РАЗНИ КАНЦЕЛАРСКИ МИШКИ И ПЛЪХОВЕ, ПЕРСОНАЛ БЕЗ ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ - ИЛИ С ПОЛУСЛЕДНО.
ВИСШИСИТЕ и богатите реститути и приватизатори са АРИСТОКРАЦИЯТА.. Надписване на сметки за ток, вода и парно - редовна практика.
Влиза майстор в къщата - оглед на охранителната система и имуществото, после "случаен обир".
Доносници къде си - съседите...

Тоест тия с белите одежди, дето при тях всичко се крепи на връзки - по време на забраната тайните сбирки от групи до пет човека, са били непрекъсната практика, звезда с пет лъча - пет човека плътно свързани, като всеки от ттях има връзки с някой от друга петорка или тройка.

А работещите хора а са тяхната дойна крава.

I.eohflf,
\
Дори ъпдейтите в Уиндоус са съобразени с цифроманията на картите Таро на илюминатите...
Тази цифромания плъзна като чума из България още преди годините на прехода.

case Шумахер ДЕЛО НА БАВАРСКИТЕ СЕКТАНТИ-ИЛЮМИНАТИ
лично мнение - ОБОСНОВАНО В ХАКНАТИЯ МИ СТАР ФЕЙСБУК С АДРЕС КРЕЧИ77 НА ЛАТИНИЦА - ЕДГАР АЛЪН ПО, ХИПНОЗАТА, ГРАЧЕНЕТО НА ГАРВАНА И Т. Н.

Да, наистина интересно какво препредава един несъществващ потребител за казаното от учителя му. В клуб Християнство...

Както и в клуб, обявен на първа страница Велики личности - а адресът е Беинса Дуно. Петър Дънов.

Той ли, даскалът, изучил се в Америка, е най-великият?
Дали върналият се от САЩ човек е същият, който е заминал преди няколко години, също е въпрос.
Двойници много..
Спрягат се двойници на Сталин, на кого ли не - а за този учител с абсолютно банална биография никой нищо. Кристално чистият Дънов... Пък аз като сравних снимки доста се усъмних в самоличността на заминалия и върналия се Петър.

Върнал се е, ама друг българин.
Най-вероятно израсъл сред мормони или евангелисти или друга секта.



Post scriptum
Из списанието
ЖИТНО ЗЪРНО
(рисунка на кръга на зодиака)
КН.7-8 (кръгче с вграден равностранен триъгълник с върха нагоре)
(на същия ред) ЕДИНАДЕСЕТА ГОДИНА (СЪЩИЯ КРЪГ ПЛЮС ТРИЪГЪЛНИК) 1937
S O M M A I R E
B. Boev La Paneurythmie
... La Maitre L'Intelligence, le coeur et la volonte,
С Ъ Д Ъ Р Ж А Н И Е
Б. Боевъ Паневритмията.
206
ИЗЪ НАШИЯ ЖИВОТЪ
Боянъ Боевъ
За плочи.
Ще отидемъ за плочи. Ще покриемъ и постелимъ каменната хижа.
Ще я украсимъ отпредъ. Ще й туримъ ст/Ъ\пала.
Тя служи не само намъ. Презъ есента, зимата и прол+Ь+тта тя
служи на вси туристи. Нека уморениятъ туристъ да има к/Ъ\де да се
приюти ! Нека той да почувствува любящата р/Ъ\Ка, която е изградила
хижата !
Днесъ отиваме за плочи ! Колко сме радостни ! Ще видим пакъ
шестото езеро - "Сърдцето"! Ще видимъ пакъ заледенит+Ь+ му брегов+Ь+ и
плаващит+Ь+ сн+Ь+жни маси по него !
Плочите с/Ъ\ тамъ ! Те с/Ъ\ даръ, който то ще ни даде ! То обича
да дарява всички, които отиватъ при него !
Днесъ отиваме до "съдцето" И даровете, които то ще ни даде,

с/Ъ\ за всички - за всички п/Ъ\тници, които минаватъ по тия м+Ь+ста !
Единъ в+Ь+ченъ п/Ъ\тникъ минава по великия друмъ на живота :
Облекчи п/Ъ\тя му съ даровет+Ь+, които щедро получавашъ отъ Ми-
ровото Сърдце.

Той слиза !
Ние сме край второто езеро. То е тихо. Водит+Ь+ му се к/Ъ\пят
изобилно въ слънчевит+Ь+ л/Ъ\чи.
Поглеждамъ нагоре. Ето палатката на Учителя ! Какъ красиво е
кацнала тя на ония висини !
Но ето, виждамъ, че Учительтъ слиза от тамъ по китната п/Ъ\-
тека, която направихме миналата година за единъ день !
Колко любовь
е вложена въ нея !
Той слиза при насъ. Слиза отъ слънчевит+Ь+ дворци.
Слиза, за да внесе долу огъня, който носи съ себе си отъ небес-
нит+Ь+ сфери. Този огънь ще разтопи всичко и ще претвори всичко.
Ледовет+Ь+ ще се стопятъ и ще потекатъ като кристални извори.
Той слиза ! Слиза отъ сферит+Ь+ на чистотата, и т+Ь+хното сияние ни
докосва !
Слиза при окованите+Ь+. И ето, веригит+Ь+ падатъ от нозет+Ь+ имъ !
Слиза при обремененит+Ь+. И ето, св+Ь+тлата усмивка на надеждата
заиграва по лицата имъ.
Той слиза, за да покаже п/Ъ\тя на възлизане !

207
Езерото на чистотата
Поемамъ отъ второто езеро нагоре.
Скоро предъ менъ е тихата огледална повърхностъ на Езерото на
Чистотата.
Аз съмъ въ другъ единъ св+Ь+тъ.
Ето, цв+Ь+тята отъ бр+Ь+говет+Ь+ е оглеждатъ въ синит+Ь+ му води. На
китнит+Ь+ околни полянки изобилие от морави иглики ! Кристални р+Ь+ки
се втичатъ въ него, идещи отъ сн+Ь+жни преспи.
Седя на една отъ гол+Ь+мит+Ь+ скали край него.
Животътъ му не е ли чуденъ нанизъ от ск/Ъ\пи мигов+Ь+ ?
Ето, с радостно очакване то поср+Ь+ща слънцето. Л/Ъ\чит+Ь+ му се
пречупватъ съ хиляди багри въ водите му.
(пропуск)

Стълбата.
Хубава е програмата за днесъ : ще градимъ стълба.
Тя ще бъде близо до палатката на Учителя.
(пропуск)
Шумъ и тр+Ь+съкъ се чуватъ днесъ около насъ : гради се приказ-
ната стълба съ 51 ст/Ъ\пала !
И когато б/Ъ\де тя готова, ще почне вървиятъ день на "Живота"!
_______
208
Т+Ъ+ чакатъ!

(пропуск)
Т+Ь+ чакатъ магическото слово, за да се преобразятъ. И тогазъ
ще се пробудятъ и изяятъ с/Ъ\ществата, скрити въ тия форми.
Т+е+ чакат любовното Слово, за да възкъръсснатъ!

Ск/Ъ\пиятъ накитъ на Рила.
Тая година пакъ сме на гости въ свещената обителъ на Рила!
(пропуск)
Обичамъ да спохождамъ сн+Ь+жните преспи. Там срещамъ
ск/Ъ\пия накитъ на Рила: алпийското ззвънче !
(пропуск)
Обичамъ да го гледамъ , какъ н+Ь+жниятъ в+Ь+трецъ тихо полю-
лява тънката му дръжка.
Защо събужда то у насъ една св+е+тла надежда и един ра-
достенъ копнежъ?
Като че ли около него се разлива тиха музика, която ни
говори:

209
Ние идемъ презъ лятото за малко време тукъ, за да ви на-
помнимъ, че има единъ св+Ь+тъ на висша любовь и на висша красота1
за който с/Ъ\ родени всички!
(пропуск)
При котвата
Ето, локвата тихо цепи водит+Ь+ на второто езеро "Елбуръ"
Кой е въ нея? Това е Учительтъ, който отива при "Р/Ъ\цет+Ь+
които даватъ."
(пропуск).
Котвата е формата, която тази година се въплъти горе, при Седемт+Ь3 Езера.
Котвата е начало на водит+Ь+, които слизатъ надолу.
Тия води ще занесатъ една нова весть тамъ долу.
Надежда за близкото утро __ това е вестьта на котвата.
Тая година се праща долу светлата весть на котвата!
/на последната страница, част от текста/
Открита е подписка за

О С Е М Н А Д Е С Е Т А Г О Д И Ш Н И Н А
на сп. ЖИТНО ЗЪРНО
която почва от януарий 1944 година
Абонам/Ъ\нтьт остава пакъ 80 лева.

(пропуск)
Adresse de la revue occulte ,,J I T N O Z E R N O,,.
Izgrev, Sofia, X___ (Bulgarie)
Abbonnement pour l`etranger 150 Levas ou 2 Doll.
______________________________________________




Защо ли ми се струва, че в този клуб се шири чиста ЕРЕС и словоблудие?
В клуб християнство.
Затова ли в началото на прехода кръстиха един свещеник Фори светулката?
Въпроси, въпроси . и все без отговор.
На книжката има надпис:
Пенка Колчива, ул. Чаталджа" 29, София.
А пък на друго списание се чете:
Подполковникъ Никифоровъ ул. Михаилъ Танкев 2
Тукъ
Видни почитатели на Беинса Дуно, очевидно заможни хора, за да се абонират.



Послепис.

Невъзможно е човек, израснал в България за броени години да се трансформира в лицето, завърнало се в страната - подобни опитности се придобиват от детинство.
Това, което проповядва Петър Дънов, е ерес, с която е закърмен далеч от България.
Заминалият сигурно гние някъде, а завърналият се прилича на него, пък и с тази брада и имидж, нали... То близките забравят за броени дни камо ли чуждите.
А този е липсвал години. Ни вест, ни кост.
Не сме пасли трева, почитаеми дъновисти.
Това не е Бхагаван Раджиниш Ошо, да речем, чиято биография е прозрачна и ясна.
Както и на други водачи на различни Ню Ейдж "течения"...
Тогава е нямало както сега начини за идентификация.
Заминава отвъд океана губи се няколко години от хоризонта на близки и познати, и да не обяснявам.
Що нещо изчетох, беседите му са някакви бълнувания на зомбиран от младенчески години човек, който се има за поне за Иисус Христос. За бог.


Животът е притча - документален филм
25,220 views•Mar 25, 2016

362

16

SHARE

SAVE

ПАНЕВРИТМИЯ оригинал
2.02K subscribers
Документален филм за Учението и делото на Учителя Петър Дънов (Беинса Дуно).

Красивите и величествени гледки на Рила и вдъхновяващото Слово на Учителя ни пренасят в магията на Съборните дни - лятната Духовна Школа на Бялото Братство. Филмът съдържа кратка историческа информация за развитието на Учението, както и съвременен видео материал от Седемте рилски езера. Показани са и кадри от всички упражнения на оргиналния танц - динамична медитация - Паневритмия.
лово, музика, Паневритмия: Беинса Дуно

четец: Стефан Димитриев

ТВ екип: Иван Михневски, Стефка Любомирова, Мария Ташева

песните "Венир Бенир", "Духът Божи", "На Учителя" са в изпълнение

на Здравка Баръмова (цигулка) и Ина Дойнова (аранжимент, ел. орган)

използвани фотоси от поредицата "Изгревът..." с разрешението на съставителя

използвани видео кадри с Петър Дънов от архивен филм сниман през 40те години на миналия век
1 Comment
Default profile photo
Add a public comment...
Vladislava Ilcheva
Vladislava Ilcheva
4 years ago
Благодаря &#9788;

8







PPS

Клубове/ Взаимопомощ / Клуб за борба с рака Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: Добро утро! [re: *jull**]
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано 10.11.08 13:45 следващо непрочетено мнение

Проблемът си го знам какъв е Джул!

Днес доживях да чуя, че вече нищо не могат да направят за мен и да отивам в някоя болница за палеативно лечение.

Корема е адски подут, краката също. Едва ходя!

Нема начин да нема начин!

Цялата тема
Тема Автор Публикувано
* Стаята на Весела № 7 vesela.bgМодератор 11.09.08 14:17
. * Re: Стаята на Весела № 7 elb 11.09.08 15:30
. * Re: Стаята на Весела № 7 vesela.bg 11.09.08 17:53
. * Re: Стаята на Весела № 7 elb 11.09.08 20:03
. * Re: Стаята на Весела № 7 Гaмбa 11.09.08 16:14
. * Re: Стаята на Весела № 7 ket1234 18.09.08 22:21
. * Re: Стаята на Весела № 7 vesela.bg 18.09.08 22:28
. * Re: Стаята на Весела № 7 krasani 12.09.08 19:46
. * Re: Стаята на Весела № 7 vesela.bg 12.09.08 20:28
. * Ниски левкоцити vesela.bg 18.09.08 17:31
. * Re: Ниски левкоцити пиceтo 18.09.08 17:50
. * Re: Ниски левкоцити aaa! 18.09.08 18:56
. * Re: Ниски левкоцити vesela.bg 18.09.08 22:26
. * Re: Ниски левкоцити krasani 18.09.08 19:50
. * Re: Ниски левкоцити vesela.bg 18.09.08 21:36
. * Re: Ниски левкоцити ket1234 18.09.08 22:28
. * Re: Ниски левкоцити vesela.bg 18.09.08 22:30
. * Re: Ниски левкоцити Гaмбa 18.09.08 22:36
. * Re: Ниски левкоцити vesela.bg 18.09.08 23:00
. * Re: Ниски левкоцити Гaмбa 18.09.08 23:12
. * Re: Ниски левкоцити vesela.bg 18.09.08 23:15
. * Re: Ниски левкоцити ket1234 18.09.08 23:24
. * Re: Ниски левкоцити vesela.bg 18.09.08 23:28
. * Re: Ниски левкоцити Гaмбa 19.09.08 10:25
. * Re: Ниски левкоцити vesela.bg 19.09.08 11:48
. * Re: Ниски левкоцити aaa! 18.09.08 23:19
. * Re: Ниски левкоцити ket1234 18.09.08 23:34
. * Re: Ниски левкоцити vesela.bg 18.09.08 23:40
. * Re: Ниски левкоцити ket1234 18.09.08 23:52
. * Re: Ниски левкоцити vesela.bg 18.09.08 23:54
. * Re: Ниски левкоцити Гaмбa 19.09.08 00:21
. * Re: Ниски левкоцити ket1234 19.09.08 02:08
. * Re: Ниски левкоцити Юлия 48 19.09.08 04:32
. * Добро утро и от мен Kaлoянa 19.09.08 07:46
. * Re: Добро утро и от мен vesela.bg 19.09.08 09:17
. * Поредно вливане vesela.bg 24.09.08 22:45
. * Re: Поредно вливане Гaмбa 25.09.08 00:10
. * Re: Поредно вливане Юлия 48 25.09.08 09:00
. * Re: Поредно вливане vesela.bg 25.09.08 09:11
. * Re: Поредно вливане Юлия 48 25.09.08 09:27
. * Re: Поредно вливане flora bg 25.09.08 16:59
. * Re: Поредно вливане vesela.bg 25.09.08 17:27
. * Re: Поредно вливане iliana.k 25.09.08 17:58
. * Re: Поредно вливане trendafil 25.09.08 13:32
. * Re: Поредно вливане vesela.bg 25.09.08 14:03
. * Re: Поредно вливане viarna 25.09.08 14:49
. * Re: Поредно вливане vesela.bg 25.09.08 16:15
. * Re: Поредно вливане diana1OO 25.09.08 19:39
. * Re: Поредно вливане trendafil 25.09.08 15:10
. * Re: Поредно вливане vesela.bg 25.09.08 15:54
. * Re: Поредно вливане vesela.bg 28.09.08 16:43
. * Re: Поредно вливане Юлия 48 28.09.08 19:10
. * Re: Поредно вливане vesela.bg 28.09.08 19:31
. * Re: Поредно вливане Юлия 48 28.09.08 19:44
. * Дванадесето вливане vesela.bg 30.09.08 16:19
. * Re: Дванадесето вливане gali4 30.09.08 18:33
. * Re: Дванадесето вливане Юлия 48 01.10.08 08:53
. * Re: Дванадесето вливане vesela.bg 01.10.08 09:20
. * Re: Дванадесето вливане Юлия 48 01.10.08 09:40
. * Re: Дванадесето вливане vesela.bg 01.10.08 09:50
. * Re: Дванадесето вливане Юлия 48 01.10.08 10:00
. * Re: Дванадесето вливане Пpoлeт 01.10.08 11:02
. * Re: Дванадесето вливане vesela.bg 01.10.08 12:38
. * Re: Дванадесето вливане *jull** 01.10.08 14:46
. * Re: Дванадесето вливане aaa! 02.10.08 03:21
. * Re: Дванадесето вливане Пpoлeт 02.10.08 07:33
. * Re: Дванадесето вливане vesela.bg 02.10.08 09:12
. * Re: Дванадесето вливане Юлия 48 02.10.08 09:20
. * Re: Дванадесето вливане vesela.bg 02.10.08 09:29
. * Re: Дванадесето вливане Юлия 48 02.10.08 10:18
. * Re: Дванадесето вливане njia 02.10.08 18:23
. * Re: Дванадесето вливане vesela.bg 02.10.08 21:50
. * Re: Стаята на Весела № 7 diana1OO 25.09.08 15:18
. * Re: Стаята на Весела № 7 Hope 02.10.08 20:01
. * Re: Стаята на Весела № 7 vesela.bg 03.10.08 09:12
. * Как я карате в това време? vesela.bg 06.10.08 19:45
. * Re: Как я карате в това време? Юлия 48 07.10.08 11:35
. * Re: Как я карате в това време? sv3 07.10.08 19:09
. * Re: Как я карате в това време? Гaмбa 08.10.08 21:57
. * Ще я караме някакси! vesela.bg 08.10.08 22:44
. * Re: Ще я караме някакси! *jull** 08.10.08 23:01
. * Re: Ще я караме някакси! vesela.bg 08.10.08 23:30
. * Re: Ще я караме някакси! *jull** 08.10.08 23:46
. * Re: Ще я караме някакси! vesela.bg 09.10.08 08:49
. * верно ли е? мими 09.10.08 14:01
. * Re: Ще я караме някакси! krasani 09.10.08 06:41
. * Re: Ще я караме някакси! vesela.bg 09.10.08 09:00
. * Re: Ще я караме някакси! krasani 09.10.08 20:47
. * Re: Ще я караме някакси! Гaмбa 09.10.08 11:28
. * Re: Ще я караме някакси! krasani 09.10.08 21:02
. * Re: Ще я караме някакси! *jull** 09.10.08 21:56
. * Re: Ще я караме някакси! krasani 09.10.08 23:13
. * Re: Ще я караме някакси! Гaмбa 10.10.08 01:55
. * Re: Ще я караме някакси! *jull** 10.10.08 07:04
. * Re: Ще я караме някакси! Гaмбa 10.10.08 12:05
. * Re: Ще я караме някакси! *jull** 10.10.08 17:04
. * Re: Ще я караме някакси! Юлия 48 09.10.08 10:15
. * Re: Ще я караме някакси! llina 09.10.08 13:05
. * Re: Ще я караме някакси! Юлия 48 09.10.08 13:24
. * Re: Ще я караме някакси! vesela.bg 09.10.08 19:47
. * Re: Как я карате в това време? dea123 09.10.08 01:19
. * Re: Как я карате в това време? vesela.bg 09.10.08 08:51
. * Re: Как я карате в това време? dea123 09.10.08 19:52
. * Re: Как я карате в това време? vesela.bg 09.10.08 20:59
. * Re: Как я карате в това време? aaa! 17.10.08 05:29
. * Re: Как я карате в това време? vesela.bg 19.10.08 21:37
. * Re: Как я карате в това време? aaa! 20.10.08 04:14
. * Re: Как я карате в това време? Юлия 48 20.10.08 06:38
. * Re: Как я карате в това време? renetage 20.10.08 07:51
. * Пилците се броят наесен! vesela.bg 22.10.08 20:24
. * Re: Пилците се броят наесен! Юлия 48 22.10.08 22:15
. * Re: Пилците се броят наесен! aaa! 23.10.08 03:35
. * Re: Пилците се броят наесен! vesela.bg 31.10.08 19:11
. * Re: Пилците се броят наесен! aaa! 31.10.08 19:28
. * Re: Пилците се броят наесен! ket1234 01.11.08 00:10
. * Re: Пилците се броят наесен! Юлия 48 01.11.08 03:12
. * Re: Пилците се броят наесен! vesela.bg 03.11.08 18:02
. * Re: Пилците се броят наесен! Marи 03.11.08 18:21
. * Re: Пилците се броят наесен! Юлия 48 03.11.08 23:09
. * Re: Пилците се броят наесен! Гaмбa 04.11.08 00:41
. * Re: Пилците се броят наесен! *jull** 04.11.08 06:36
. * Re: Пилците се броят наесен! flora bg 04.11.08 08:50
. * Re: Пилците се броят наесен! jordidj 02.11.08 00:36
. * Re: Пилците се броят наесен! пиceтo 04.11.08 09:33
. * Re: Пилците се броят наесен! gali4 04.11.08 13:33
. * Re: Пилците се броят наесен! vesela.bg 04.11.08 17:00
. * Re: Пилците се броят наесен! diana1OO 04.11.08 17:03
. * Re: Пилците се броят наесен! Юлия 48 04.11.08 17:07
. * Re: Пилците се броят наесен! *jull** 04.11.08 19:44
. * Re: Пилците се броят наесен! misticna-toni 05.11.08 14:21
. * Re: Пилците се броят наесен! vesela.bg 05.11.08 14:58
. * Re: Пилците се броят наесен! MD 05.11.08 16:59
. * Re: Пилците се броят наесен! vesela.bg 05.11.08 18:23
. * Re: ми... Юлия 48 09.11.08 01:17
. * Re: Добро утро! Юлия 48 10.11.08 08:28
. * Re: Добро утро! vesela.bg 10.11.08 08:57
. * Re: Добро утро! *jull** 10.11.08 09:34
. * Re: Добро утро! vesela.bg 10.11.08 13:45
. * Re: Добро утро! joia73 10.11.08 13:50
. * Re: Добро утро! Юлия 48 10.11.08 14:03
. * Re: Добро утро! *jull** 10.11.08 14:12
. * Re: Добро утро! Thea 10.11.08 14:23
. * Ще се справиш! gali4 10.11.08 18:22
. * СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ ОТ ХТ estoyanov 10.11.08 18:21
. * Re: Добро утро! jordidj 10.11.08 22:09
. * Re: Добро утро! на 11.11.08 ren51 11.11.08 03:36
. * Re: Добро утро! на 11.11.08 пиceтo 11.11.08 10:58
. * Re: Добро утро! Юлия 48 13.11.08 08:22
. * Re: Добро утро! flora bg 13.11.08 08:27
. * Re: Добро утро! N_O6O6 13.11.08 08:32
. * Re: Добро утро! gali4 13.11.08 09:36
. * Re: Добро утро! *jull** 13.11.08 19:15
. * Да подкрепим Весето! flora bg 13.11.08 19:38
. * положителна енергия и мисли за Весето ceceto 13.11.08 19:47
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето Юлия 48 13.11.08 20:14
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето Dobi-5O 13.11.08 20:27
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето пиceтo 13.11.08 22:01
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето diana1OO 13.11.08 20:59
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето koleva 13.11.08 21:34
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето little_rabbit 13.11.08 21:38
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето Lali 13.11.08 21:39
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето zara 13.11.08 21:50
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето misticna-toni 13.11.08 23:47
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето gali4 14.11.08 13:09
. * Re: положителна енергия и мисли за Весето Thea 14.11.08 14:23
. * Re: Добро утро! Neli_S 14.11.08 11:23
. * Re: Пилците се броят наесен! misticna-toni 05.11.08 18:22
. * Re: Пилците се броят наесен! vesela.bg 05.11.08 18:25
. * Re: Пилците се броят наесен! misticna-toni 05.11.08 18:30
. * Re: Пилците се броят наесен! ket1234 06.11.08 19:46
. * Re: Пилците се броят наесен! *jull** 07.11.08 21:57
. * Re: Стаята на Весела № 7 renetage 13.11.08 22:57
. * Re: Стаята на Весела № 7 iliana.k 14.11.08 07:29
. * Re: Стаята на Весела № 7 llina 14.11.08 08:43
. * Re: Стаята на Весела № 7 flora bg 14.11.08 08:52
. * Re: Стаята на Весела № 7 lumixx 14.11.08 11:03
. * Re: Стаята на Весела № 7 Пpoлeт 14.11.08 17:29
. * Re: Стаята на Весела № 7 flora bg 14.11.08 20:12
. * Re: Стаята на Весела № 7 Юлия 48 14.11.08 20:50
. * Re: Стаята на Весела № 7 Marи 14.11.08 21:01
. * Re: Стаята на Весела № 7 ggs 14.11.08 23:55
. * Re: Стаята на Весела № 7 ren51 15.11.08 01:17
. * Re: Стаята на Весела № 7 yraaa 15.11.08 02:08
. * Re: Стаята на Весела № 7 sv3 15.11.08 10:39
. * БОГ ДА ТЕ ПРОСТИ ВЕСЕ! flora bg 15.11.08 12:43
. * Re: БОГ ДА ТЕ ПРОСТИ ВЕСЕ! sv3 15.11.08 13:03
. * Късметлии сме тези, които я познаваме MD 17.11.08 15:42
. * Re: Късметлии сме тези, които я познаваме Kaлoянa 17.11.08 23:24
. * Знам, че някой ще затвори тази стая, но Kaлoянa 18.11.08 03:08
Клуб : БОРБА С РАКА



Въпрос: Защо тази тема е заключена, госпожи Джул и Буба 67?

Стаята на Весела № 7
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано 11.09.08 14:17 следващо непрочетено мнение

Колкото и да се въздържах да отварям нова стая, не се получава
КЪМ СТАЯ № 6

Историята:
Рак на гърдата-1999г. След мастектомия жълта химиотерапия /CMF/- 5 курса.
Рецидив на мястото на операцията - 2003 г. Проведена лъчетерапия. Проведена хормонотерапия с Тамоксифен./прекъсната след 2,5 год/.
Рецидив - 2006 г. в лимфни възли на врата и мета разсейка в гръдната кост.
Проведена червена химиотерапия /FEC/- 6 курса. После лъчетерапия.
Вливам бифосфонати /Зомета/ за костите. Хормонотерапия с Фемара.
Рецидив - август 2007 - две метаразсейки в черен дроб. Химиотерапия с Таксотер и Цисплатина - 8 курса.
Февруари 2008 г. след скенер се оказа, че е останала една мета 22 мм.
Март 2008 - операция на черен дроб. Не успяхме да махнем метите.
Април 2008 - Начало химиотерапия с Кселода.
Май 2008 - след 1-ви курс Кселода поставяне на първата ваксина Ресан и за първи път от 9 години тумормаркера е със стойност 1000.
В момента провеждам химиотерапия с Кселода и Навелбин.
Засега схемата действа, има подобрение. Тумормаркерът е наполовина, чернодробните показатели постепенно влизат в норма след операцията.
Два месеца след операцията, черният дроб и с огромни размери, целият ляв лоб е в метастази, плътен моноблок. След два месеца терапия, моноблока от метастази се е "разбил", има здрав паренхим между метастазите.
Ще броим пилците пак наесен т.е. борбата продължава!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от *jull** на 21.03.09 17:12.

Кой ви е дал право да РЕДАКТИРАТЕ ПОСТ МОРТЕМ? post mortem...
СЪЩО КАТО ДИПЛОМИТЕ НА БРАТ МИ, РОДЕН НА 23 СЕПТЕМВРИ, А ПО ДОКУМЕНТИ ОТ МИНИСТЕРСТВО НА ПРОСВЕТАТА СЛЕД НОЕМВРИЙСКАТА НЕЖНА РЕВОЛЮЦИЯ ДАТАТА МУ НА РАЖДАНЕ Е 23 АПРИЛ,
ДАТАТА НА СМЪРТТА НА ШЕКСПИР?
Внимателно да се слуша интервюто, Дънов бил се срещал с розенкройцертите обаче това било речено-казано. А Розенкройц бил посветен в България...

Периодът в САЩ на Петър Дънов - Учителят бил учил в Бостън биология, учители от неговия ранг не получавали знанието във ВУЗ, то идвало свише.

Дънов няма физическо продължение на рода, има сестра и брат.
Защо системно се отказва информация за финансовото състояние на обществото?
Всички работели заедно...
Герасимова била управител на издателството на обществото, работели на доброволни начала...
само трима души...

Търсене в Гугъл...

Петър ДъновКниги

Петър Дънов - Виж Заглавията на Helikon.bg
Реклама·
https://g.helikon.bg/книги/автори
02 460 4081
28 Налични Заглавия от Петър Дънов. Поръчай с Експресна Доставка! Разгледай Още Актуални Заглавия и Специални Селекции Книги за Любители на Всеки Жанр.
Sofia · 5 местоположения наблизо
Виж Най-Продаваните Книги
Най-Популярните Бестселъри В
Книжарници Хеликон. Разгледай Тук!
Очаквани Заглавия
Виж Предстоящите Заглавия и Поръчай
Предварително от Книжарници Хеликон
Класация на Топ Книги
Разгледай Нашата Класация от Топ
Книги в Различни Категории!
Виж Най-Новите Заглавия
Виж Последните Предложения от
Хеликон. Нови Книги Всеки Ден!

Книги от Петър Дънов - store.bghttps://www.book.store.bg › Книги от Петър Дънов
Книги от Петър Дънов - Поръчай своята книга от store.bg с бърза и евтина доставка до всеки адрес в България.

&#12298;Автор Петър Дънов&#12299;| Книжарници Хеликонhttps://m.helikon.bg › author › 97-Петър-Дънов
Посетете сайта на Хеликон и поръчайте Вашата книга сега! Е-книги · Е-четци · Подаръци · Е-списания · За книгите и хората · Ваучери за подаръци ...

- 50% Книги на Учителя Петър Дънов / Беинса Дуноhttp://www.knigi-bg.com › ... › Автори
50% Книги на Учителя Петър Дънов / Беинса Дуно.

Петър Дънов / Онлайн Книжарницa Сиела-Доставка на книгиhttps://ciela.com › author › petar-danov
Издателство: Захарий Стоянов Автор: Петър Дънов. Нормална цена: 20,00 лв. Наша цена: 18,00 лв. Kупи. -10%. Петър Дънов - За Енергиите на ...

Библиотека- Беинса Дуно - Петър Дънов -Библиотекаhttps://petardanov.com
Документални и исторически книги · Младият Петър Дънов (1864-1895 г.) Учителя във Варна · Веригата на Божествената Любов,- Годишни срещи на ...

За Теглене - Петър Дънов -Библиотекаhttps://petardanov.com › files
648Словото на Учителя - Беседи · 69Текстове от Учителя · 69Документални и исторически книги · 104Книги с тематични извадки от Словото на ...

Петър Дънов — автор — Моята библиотекаhttps://chitanka.info › person › petyr-dynov
Универсална библиотека за книги и текстове на български и други езици. Над 3000 автори. Поддръжка на FictionBook (FB2), EPUB и TXT.

Всички книги на Петър Дънов и биография — Orange Centerhttps://www.orangecenter.bg › author › petar-danov
Научете повече за автора Петър Дънов. Разгледайте всички книги от този автор и поръчайте сега бързо и удобно онлайн.

Учителят Петър Дънов (Беинса Дуно) - електронни книги ...https://archive.org › details › beinsaebooks
5.03.2019 г. — Колекция с електронни книги на Учителя Петър Дънов (Беинса Дуно) и последователи на Бялото братство ...

Учителят Петър Дънов - Книги от Elixiria.bghttps://www.elixiria.bg › учителят-петър-дънов
Редки и ценни книги на Учителят Петър Дънов. При нас ще откриете голяма част от творчеството на Учителят Петър Дънов.

Смисълът на живота /Из Словото на Учителя Петър...
Реклама·
https://www.dbooks.bg/
Бърза доставка на огромно разнообразие книги и канцеларски материали. Учебни Пособия. Раници и Играчки. Книги и Учебници.

Книги от Петър Димков - Поръчай от store.bg
Реклама·
https://book.store.bg/книги
Избери сред хиляди заглавия на български и чуждестранни автори и поръчай онлайн. Вземи от store.bg с бърза и евтина доставка до всеки адрес или офис на Еконт в...
&#8206;Художествена литература · &#8206;Биографии · &#8206;Любовни и дамски романи
Оферта: До 75% отстъпка за книги и още промоции
Възможно е някои резултати да са били премахнати съгласно европейското законодателство за защита на личните данни. Научете повече.
Търсения, сродни на Петър дънов книги
Най добрите книги на петър дънов

Библиотека петър дънов

Петър дънов

Петър дънов читанка

Учителят петър дънов

Нова книга за здравето петър дънов

Петър дънов айнщайн

Книга за здравето петър дънов

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Следваща
Резултат с изображение за Петър дънов книги
Резултат с изображение за Петър дънов книги
Резултат с изображение за Петър дънов книги
Резултат с изображение за Петър дънов книги
Резултат с изображение за Петър дънов книги
Резултат с изображение за Петър дънов книги
Резултат с изображение за Петър дънов книги
Още изобр.
Петър Дънов
Учител
Петър Константинов Дънов, наричан от последователите си „Учителя“ или Беинс&#225; Дун&#243;, е български философ, основател на религиозно-философско учение, наричано Всемирно бяло братство и което се самоопределя като езотерично християнство и окултизъм. Уикипедия
Дата на раждане: 11 юли 1864 г., Николаевка
Починал(а): 27 декември 1944 г., София
Пълно име: Peter Deunov
Книги: Космос, The Might of Love, ОЩЕ
Образование: Теологически факултет на Бостънския университет (1892 г.–1893 г.), ОЩЕ
Родители: Konstantin Deunovski, Добра Георгиева
Хората търсят също
Преглед на още над 1
Михаил Иванов
Михаил Иванов
Петър Димков
Петър Димков
Петър Консантинов Дънов
Петър Консантинов Дънов
Джиду Кришнамурти
Джиду Кришнамурти
Отзиви
========

Смях по повод данъчните...

Месечни доходи...Тези двамата са съпрузи.


key word brain.

<iframe width="533" height="400" src="" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
{
"ns": "yt",
"el": "detailpage",
"cpn": "yje7h8FUo_S6ICNp",
"docid": "_laoa2gMe5w",
"ver": 2,
"referrer": "https://www.youtube.com/watch?v=kEVHpi8IA50",
"cmt": "1104.246",
"ei": "dd0UYLO9Bb6A6dsP5uewuA8",
"fmt": "244",
"fs": "0",
"rt": "607.758",
"of": "LvDbnqEpb88PfWoOezg99g",
"euri": "",
"lact": 15,
"cl": "354174347",
"mos": 0,
"state": "8",
"vm": "CAEQABgEKiB2U2FiNFNsanh2RnV5dUV6SFBJVHJZOGVoYS1jZFptNzoyQU9HdF9PS3M5MjgwX1BaZHdLQTAwbXk1c2lKN0NEdGtDcEExYk9rZ3B0QnJQalZKZUE",
"volume": 72,
"cbr": "Chrome",
"cbrver": "88.0.4324.104",
"c": "WEB",
"cver": "2.20210128.02.00",
"cplayer": "UNIPLAYER",
"cos": "Windows",
"cosver": "6.1",
"cplatform": "DESKTOP",
"hl": "en_US",
"cr": "BG",
"len": "1952.961",
"fexp": "23890959,23917877,23937367,23969934,23976578,23986025,23987360,23993683,23997401",
"feature": "related",
"afmt": "251",
"vct": "1104.246",
"vd": "1952.961",
"vpl": "0.000-67.691,72.691-73.034,699.975-1104.246",
"vbu": "0.000-160.159,699.365-1227.893",
"vpa": "0",
"vsk": "0",
"ven": "0",
"vpr": "1",
"vrs": "4",
"vns": "2",
"vec": "null",
"vemsg": "",
"vvol": "0.72",
"vdom": "1",
"vsrc": "1",
"vw": "533",
"vh": "400",
"lct": "1104.219",
"lsk": false,
"lmf": false,
"lbw": "4248223.137",
"lhd": "0.025",
"lst": "0.000",
"laa": "itag_251_type_3_seg_122_range_17887382-18038027_time_1220.0-1230.0_off_0_len_150646_end_1",
"lva": "itag_244_type_3_seg_229_range_18080159-18164292_time_1222.6-1227.9_off_0_len_84134_end_1",
"lar": "itag_251_type_3_seg_122_range_17887382-18038027_time_1220.0-1230.0_off_0_len_150646_end_1",
"lvr": "itag_244_type_3_seg_233_range_18405473-18497948_time_1243.9-1249.2_off_0_len_92476_end_1",
"laq": "0",
"lvq": "333656",
"lab": "0.000-180.001,690.001-1230.001",
"lvb": "0.000-160.159,699.365-1227.893",
"ismb": 11490000,
"relative_loudness": "-5.205",
"optimal_format": "480p",
"user_qual": "auto",
"debug_videoId": "_laoa2gMe5w",
"0sz": false,
"op": "",
"yof": false,
"dis": "",
"gpu": "Google_SwiftShader",
"cgr": true,
"debug_playbackQuality": "large",
"debug_date": "Sun Jan 31 2021 05:23:28 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)"
}

via Mossad - published at Mossad www Facebook page by me, now siropino, former efir, titanik77, antiladi77, farmak77, smocker77, nimitz77, funy77, krechetalo77 alias kkrekk and so on

https://www.facebook.com/photo?fbid=267293218153926&set=p.267293218153926




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.