Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За поотраснали момченцанови  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.06.09 15:59



Има ли момченца, чиито пишки не са забелвани като бебета?
Не сме го правили това на сина ми (на 5 год.), лекарката му го дръпна веднъж и беше варварско просто, тогава четох доста в нета, реших, че няма да е фатално, ако не го направя.
Сега обаче ми казват, че е трябвало да сме го направили отдавна, защото ще възникне проблем в един момент.
Споделете опит, моля.





Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано01.06.09 16:21



5год и половина. И на нас лекарката на два пъти ни го прави, но ние не го правихме редовно и според мен резултатът не е много добър. Лекарката каза, че още малко му трябва да се разлепи кожичката до края. Но това е толкова трудно нещо за мен. Винаги Борис реве, не дава и по-скоро не че го боли, а го смята като някакво издевателство над личността му

. И аз съм се предала и не го насилвам



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано01.06.09 17:10



Моят син е на 1 годинка и 2 месеца и тази процедура ни предстои в близките 2 седмици.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.06.09 21:53



по препоръка на педиатърката ли?



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: galia71]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.06.09 21:55



той не даваше да го правим, дърпаше се, беше очевидно, че му е дискомфортно, по едно време отказа да се къпе заради това и спряхме.
проблеми не сме имали, но няколко майки, с които говорих, включително и педиатърката ни бяха категорични, че трябвало да се дърпа на всяка цена, че сме закъснели вече и да чакаме проблем в един момент.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано01.06.09 22:10



Да, но имам усещането, че и на него не му е удобно. Дърпа пишорката, удря я с две ръце, дърпа пампата, когато го преобувам, а бе все нещо не му е кеф.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано01.06.09 22:10



и какъв точно проблем да чакате, че не ми стана хич ясно. Ако ти не я забелиш сам ще си я забели като порастне. Едва ли е по варварско от дефлорацията. Мъжът ми каза да не ги пипам, че като порастнат сами ще си свършат работата




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: NikiFin]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.06.09 22:33



срастване, замърсяване, подуване.
Принципно и ние решихме, че един ден сам ще свърши тази работа, но след като в разговор случайно се повдигна темата за "момчешката пишка" и се оказа, че от всички момченца, само нашето не е със забелена пишка, реших да сверя часовника.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано01.06.09 23:30



И ти им се върза на всичките майки? Я стига! Хехех.
Седим си ние няколко майки на кафе в детски клуб /децата ни са в една група в градината/ и естествено се стигна до темата за "момчета с пишлета". Само на Стефан не е пипана и съм горда от този факт! Не ми дреме, че изглеждах като извънземно в очите на другите.......Не обръщам внимание на тази тема и не прилагам обичаи, останали от турско време

Нито пък сега на бебе Никола ще я пипам. За всяко нещо ще му дойде времето.
А, и само Стефан от приятелчетата си не е имал досега зачервяване, срастване, възпаление и прочие проблеми. Що ли?
За справка - Стефан септември месец ще навърши 4 г, бебе Никола няма още 40 дена.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано02.06.09 08:35



Все още не мога да споделя мнение от опит, но откакто сме решили да имаме второ дете (с надеждата да е момче) следя подобни темички. В Училището за родители имаше лекция именно за забелването, към темата за хигиената, там обясняваха как най-лесно и безболезнено да се прави това. В общи линии най-разумно ми се струва да се проучи в какъв процент от случаите на не забелени пишлета няма проблем ( хигиенен, здравословен и т.н) и тогава да се взема решение. Това, че при едни не е имало, не значи, че това е правило (в такава насока разсъждавам аз поне). От друга страна, се замислям за отношението на другите деца. Къпят се голички, сравняват с любопитство, подиграват се поякога... всички знаем как е в тази възраст. Не бих допуснала детето да страда от това, защото понякога емоционалните травми са много по-тежки от физическите. Като цяло, аз самата нямам нищо против обрязването дори. Коментирали сме с таткото тази тема, но той е твърдо против. Предполагам по същия начин ще гледат и връстниците на момченцето на един по-късен етап.
Ще следя темата за коментари на мами с опит, но мисля, че отсега съм решила, ако живот и здраве имаме момченце, да забелваме.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.