Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Mese4inka]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 08:55



Месечинка, понеже това е една доста обсъждана тема и съм чела доста мнения по темата, разбира се предимно на майки, които са минали през решението да забелват или не пишката.
Оставам с впечатление, че ако детето има някакви изгледи да има проблеми то те се случват и не зависи от това дали пишката е забелена или не. Много пъти се получават слепвания при напълно забелени пишки, както и възпаления и т.н.
В повечето случаи мамите, които не пипат пишките забелязват, че дечицата им сами се справят с това, когато започнат да проявяват естествен интерес към пениса си.
Разбирам чуденките ти, аз и досега се чудя ако бях с момчета какво щях да прая





Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 08:57



а как смяташ няма ли вероятност това поведение на детенцето ти да е нормално и по този начин да си играе с пениса си и това да помогне за забелването му?!
Знам, че си медик и мнението ти би ми било интересно.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано02.06.09 09:34



Пърпъл, моето мнение е да не предприемаш нищо, ако нямате медицински показатели за това. Аз съм за забелването. Но на тази възраст не мисля, че е уместно. Прекалено голям е ииииии..... ми деликатно си е

. Не го пипай. Ако пък се случи да се възпали или нещо подобно, се обърни към личната и към уролог и по този начин ще решите проблема. Засега не го травмирай - едва ли ще му направи на него впечатление. Принципно тия неща се вършат в доста ранна възраст, имено за да не остават спомени и травми.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано02.06.09 09:53



аз съм опитвала да дръпна по силно, но просто нищо не става, то цялата пишка се смалява и прибира и не се получава нищо. Не знам как докторите дръпват и кво правят. Тук не се прави процедурата насилствено забелване. Съветите са леко да се подъпва при миене, но леко. А от това леко никаква ползва, само колко да го измиеш по добре. Всъщност веднъж някак си без да исках успях много малко да забеля на Теди, но тече кръв и от тогава хич не дава да го пипна там. Пък и то си зарастна и се върна в предишното положение.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: cchery]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.06.09 09:55



Ако това го бяхме направили в ранната му възраст, на мен щяха да ми останат травми.:))
То беше рев, писък, драма и педиатърката му всеки път като дръпне, той пищи, на мен ми се плаче. Кошмар.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Mese4inka]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.06.09 09:58



Аз преди да имам син, даже не знаех, че съществува такова нещо като забелването.


Като ми казаха, че е нужно да го правим и ми обясни защо, реших, че ще го направим. Но след като видях какъв е ефекта при нас, попрочетох тук там, реших, че ще пасуваме.
Не че в момента имаме някакви проблеми, но все пак.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор Дaфнa (кукувица с ято)
Публикувано02.06.09 09:59



И аз от такова четене не забелвах, та направи инфекция и стигнахме до Пирогов една нощ. Забелиха го, спазвах съветите и за месец вече беше готов окончателно- сега не забелваме всяка вечер.

Лично аз съм ЗА забелването. Скоро ще водим и малкото ...аз не се наемам, нито ще позволя на педиатърката. На уролог в Пирогов. Хубаво е да е след 1г2месеца. Ние доста отложихме вече....

Уролозите в Пирогов тогава ми казаха, че тази мода идва от хирурзите, които после точат ЗК, защото когато е голямо момчето се налага упойка...Изобщо...дано при вас мине леко и да забрави бързо.

Мъжа ми още помни неговото забелване на 6-7годинки.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано02.06.09 09:59



Хихихи. Аз не съм увредена след тази случка, а аз съм пример за сериозен параноик, тъй че споко

.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Дaфнa]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 10:06



Дафна, не мога да съм абсолютно сигурна в това, което ще ти кажа, но доколкото разбрах, ако детето е предразположено към проблеми-залепване, инфекция, замърсявания-то просто си ги минава и да забелваш и да не забелваш...

моята приятелка ги оправя техните синове от малки и двамата имаха подувания и зачервявания...на скоро искаше да води малкия на лекар точно заради болезнено зачервяване....



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Acя]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано02.06.09 10:58



Всеки пък като се заговори по темата си мисля как за мен оптималния вариант е постепенното забелване. Не мога да си представя лекар, на сила, от раз да забели пишлето на моето момче (дано не се налага). Варианта сам да се забели когато му дойде времето, през пубертета примерно, пак не ми допада особено.
И всеки път си оставам само с теоретичните разсъждения, а на практика нищо не правя. Беше се позабелило пенето (така му викаме ние) по едно време, незнайно как, сега пак е на изходна позиция. Честно казано страшно ми е объркано, то и за това пасувам, въпреки че в крайна сметка това означава, че избирам единия от двата варианта...
Пърпъл, не знам какъв съвет да ти дам, мисля, че ако бях на твое място не бих се решила на забелване, при положение, че няма проблеми.

Редактирано от flor4eee на 02.06.09 11:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.