Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За поотраснали момченца  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.06.09 15:59



Има ли момченца, чиито пишки не са забелвани като бебета?
Не сме го правили това на сина ми (на 5 год.), лекарката му го дръпна веднъж и беше варварско просто, тогава четох доста в нета, реших, че няма да е фатално, ако не го направя.
Сега обаче ми казват, че е трябвало да сме го направили отдавна, защото ще възникне проблем в един момент.
Споделете опит, моля.





Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано01.06.09 16:21



5год и половина. И на нас лекарката на два пъти ни го прави, но ние не го правихме редовно и според мен резултатът не е много добър. Лекарката каза, че още малко му трябва да се разлепи кожичката до края. Но това е толкова трудно нещо за мен. Винаги Борис реве, не дава и по-скоро не че го боли, а го смята като някакво издевателство над личността му

. И аз съм се предала и не го насилвам



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано01.06.09 17:10



Моят син е на 1 годинка и 2 месеца и тази процедура ни предстои в близките 2 седмици.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.06.09 21:53



по препоръка на педиатърката ли?



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: galia71]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.06.09 21:55



той не даваше да го правим, дърпаше се, беше очевидно, че му е дискомфортно, по едно време отказа да се къпе заради това и спряхме.
проблеми не сме имали, но няколко майки, с които говорих, включително и педиатърката ни бяха категорични, че трябвало да се дърпа на всяка цена, че сме закъснели вече и да чакаме проблем в един момент.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано01.06.09 22:10



Да, но имам усещането, че и на него не му е удобно. Дърпа пишорката, удря я с две ръце, дърпа пампата, когато го преобувам, а бе все нещо не му е кеф.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано01.06.09 22:10



и какъв точно проблем да чакате, че не ми стана хич ясно. Ако ти не я забелиш сам ще си я забели като порастне. Едва ли е по варварско от дефлорацията. Мъжът ми каза да не ги пипам, че като порастнат сами ще си свършат работата




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: NikiFin]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано01.06.09 22:33



срастване, замърсяване, подуване.
Принципно и ние решихме, че един ден сам ще свърши тази работа, но след като в разговор случайно се повдигна темата за "момчешката пишка" и се оказа, че от всички момченца, само нашето не е със забелена пишка, реших да сверя часовника.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано01.06.09 23:30



И ти им се върза на всичките майки? Я стига! Хехех.
Седим си ние няколко майки на кафе в детски клуб /децата ни са в една група в градината/ и естествено се стигна до темата за "момчета с пишлета". Само на Стефан не е пипана и съм горда от този факт! Не ми дреме, че изглеждах като извънземно в очите на другите.......Не обръщам внимание на тази тема и не прилагам обичаи, останали от турско време

Нито пък сега на бебе Никола ще я пипам. За всяко нещо ще му дойде времето.
А, и само Стефан от приятелчетата си не е имал досега зачервяване, срастване, възпаление и прочие проблеми. Що ли?
За справка - Стефан септември месец ще навърши 4 г, бебе Никола няма още 40 дена.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано02.06.09 08:35



Все още не мога да споделя мнение от опит, но откакто сме решили да имаме второ дете (с надеждата да е момче) следя подобни темички. В Училището за родители имаше лекция именно за забелването, към темата за хигиената, там обясняваха как най-лесно и безболезнено да се прави това. В общи линии най-разумно ми се струва да се проучи в какъв процент от случаите на не забелени пишлета няма проблем ( хигиенен, здравословен и т.н) и тогава да се взема решение. Това, че при едни не е имало, не значи, че това е правило (в такава насока разсъждавам аз поне). От друга страна, се замислям за отношението на другите деца. Къпят се голички, сравняват с любопитство, подиграват се поякога... всички знаем как е в тази възраст. Не бих допуснала детето да страда от това, защото понякога емоционалните травми са много по-тежки от физическите. Като цяло, аз самата нямам нищо против обрязването дори. Коментирали сме с таткото тази тема, но той е твърдо против. Предполагам по същия начин ще гледат и връстниците на момченцето на един по-късен етап.
Ще следя темата за коментари на мами с опит, но мисля, че отсега съм решила, ако живот и здраве имаме момченце, да забелваме.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Mese4inka]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 08:55



Месечинка, понеже това е една доста обсъждана тема и съм чела доста мнения по темата, разбира се предимно на майки, които са минали през решението да забелват или не пишката.
Оставам с впечатление, че ако детето има някакви изгледи да има проблеми то те се случват и не зависи от това дали пишката е забелена или не. Много пъти се получават слепвания при напълно забелени пишки, както и възпаления и т.н.
В повечето случаи мамите, които не пипат пишките забелязват, че дечицата им сами се справят с това, когато започнат да проявяват естествен интерес към пениса си.
Разбирам чуденките ти, аз и досега се чудя ако бях с момчета какво щях да прая





Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 08:57



а как смяташ няма ли вероятност това поведение на детенцето ти да е нормално и по този начин да си играе с пениса си и това да помогне за забелването му?!
Знам, че си медик и мнението ти би ми било интересно.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано02.06.09 09:34



Пърпъл, моето мнение е да не предприемаш нищо, ако нямате медицински показатели за това. Аз съм за забелването. Но на тази възраст не мисля, че е уместно. Прекалено голям е ииииии..... ми деликатно си е

. Не го пипай. Ако пък се случи да се възпали или нещо подобно, се обърни към личната и към уролог и по този начин ще решите проблема. Засега не го травмирай - едва ли ще му направи на него впечатление. Принципно тия неща се вършат в доста ранна възраст, имено за да не остават спомени и травми.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано02.06.09 09:53



аз съм опитвала да дръпна по силно, но просто нищо не става, то цялата пишка се смалява и прибира и не се получава нищо. Не знам как докторите дръпват и кво правят. Тук не се прави процедурата насилствено забелване. Съветите са леко да се подъпва при миене, но леко. А от това леко никаква ползва, само колко да го измиеш по добре. Всъщност веднъж някак си без да исках успях много малко да забеля на Теди, но тече кръв и от тогава хич не дава да го пипна там. Пък и то си зарастна и се върна в предишното положение.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: cchery]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.06.09 09:55



Ако това го бяхме направили в ранната му възраст, на мен щяха да ми останат травми.:))
То беше рев, писък, драма и педиатърката му всеки път като дръпне, той пищи, на мен ми се плаче. Кошмар.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Mese4inka]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано02.06.09 09:58



Аз преди да имам син, даже не знаех, че съществува такова нещо като забелването.


Като ми казаха, че е нужно да го правим и ми обясни защо, реших, че ще го направим. Но след като видях какъв е ефекта при нас, попрочетох тук там, реших, че ще пасуваме.
Не че в момента имаме някакви проблеми, но все пак.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор Дaфнa (кукувица с ято)
Публикувано02.06.09 09:59



И аз от такова четене не забелвах, та направи инфекция и стигнахме до Пирогов една нощ. Забелиха го, спазвах съветите и за месец вече беше готов окончателно- сега не забелваме всяка вечер.

Лично аз съм ЗА забелването. Скоро ще водим и малкото ...аз не се наемам, нито ще позволя на педиатърката. На уролог в Пирогов. Хубаво е да е след 1г2месеца. Ние доста отложихме вече....

Уролозите в Пирогов тогава ми казаха, че тази мода идва от хирурзите, които после точат ЗК, защото когато е голямо момчето се налага упойка...Изобщо...дано при вас мине леко и да забрави бързо.

Мъжа ми още помни неговото забелване на 6-7годинки.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано02.06.09 09:59



Хихихи. Аз не съм увредена след тази случка, а аз съм пример за сериозен параноик, тъй че споко

.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Дaфнa]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 10:06



Дафна, не мога да съм абсолютно сигурна в това, което ще ти кажа, но доколкото разбрах, ако детето е предразположено към проблеми-залепване, инфекция, замърсявания-то просто си ги минава и да забелваш и да не забелваш...

моята приятелка ги оправя техните синове от малки и двамата имаха подувания и зачервявания...на скоро искаше да води малкия на лекар точно заради болезнено зачервяване....



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Acя]  
Автор flor4eee (пристрастен)
Публикувано02.06.09 10:58



Всеки пък като се заговори по темата си мисля как за мен оптималния вариант е постепенното забелване. Не мога да си представя лекар, на сила, от раз да забели пишлето на моето момче (дано не се налага). Варианта сам да се забели когато му дойде времето, през пубертета примерно, пак не ми допада особено.
И всеки път си оставам само с теоретичните разсъждения, а на практика нищо не правя. Беше се позабелило пенето (така му викаме ние) по едно време, незнайно как, сега пак е на изходна позиция. Честно казано страшно ми е объркано, то и за това пасувам, въпреки че в крайна сметка това означава, че избирам единия от двата варианта...
Пърпъл, не знам какъв съвет да ти дам, мисля, че ако бях на твое място не бих се решила на забелване, при положение, че няма проблеми.

Редактирано от flor4eee на 02.06.09 11:00.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: flor4eee]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 11:31



Флорче, то не се оставя в пубертета сам да се оправя, а като по-малки го правят...аз нямам много наблюдения към момченца, ама все пак не е като да не съм виждала как си ги подръпват от бебешка възраст, като са без памперс. Предполагам това необяснимо за теб забелване се е случило точно така.
Не претендирам, че съм права, просто такава ми е логиката, естествено може и да не е вярна





Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: flor4eee]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано02.06.09 11:39



Флорче, ако смяташ да забелваш постепенно и искаш да не се върне в изходна позиция, то тогава трябва упорито вечер след вечер в продължение на месец-два като забелиш, измиеш и подсушиш да мажеш с риванол на маз или с някакъв друг мазен крем - прим. Хомеоплазмин става. И така няма връщане.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Acя]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано02.06.09 14:57



Моят син се роди с фимоза. Колкото и да подръпвах кожичката, главичката така и не се показа. Наскоро педиатърката го дръпна по-силничко, поохлузи го, но успя частично да го забели. Забелязвам обаче, че се образуват джобове, в които се набира бял налеп. Надявам се урологът да го подръпне по-силничко, щото аз като майка не смея и главичката да се покаже напълно.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Acя]  
Автор Дaфнa (кукувица с ято)
Публикувано02.06.09 15:06



Да ти кажа, наистина не мога да го разбера това...трябва да има някакъв физиологичен проблем за да го има това предразположение към инфекции. Не може при добра хигиена и почистване да получи възпаление.

Най-опасно е, обаче, това частично забелване. Ако позволиш малко да залепне на следващият ден, т.е. да не дръпнеш силно, там може да се задържи мърсотия, която да направи ядове.
Затова и вече не съм привърженик на идеята децата сами да си дърпат пишките.

Изобщо, аз от единият лагер рязко преминах в другият



ПП. Посъветвай приятелката ти да го слага сутрин и вечер да седи в леген със смрадлика и леко да подръпва напред-назад. Не да забелва, а просто да влезне от отварата вътре и да дезинфекцира.
Така го оправих голямото, когато имаше варицела и пишката беше в мехури- грам забелване не можеше да стане за да се почисти и се възпали накрая.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Acя]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано02.06.09 15:34



Аз затова казах, че нямам нищо против обрязването, ама мъжете са малко чувствителни на тази тема :)




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Дaфнa]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано02.06.09 15:41



Аз пропуснах да напиша, че личното ми предпочитание към забелванто беше в следствие на теми на зрели мъже, в здравния форум. Четох ги преди доста време и не мога да цитирам точно по дати, но в общи линии оплакванията бяха свързани с проблеми при ерекция, оттам и в сексуалното общуване, в следствие на не забелване или на не достатъчно... Може и в Здравния форум да се хвърли едно око, за да се чуе мнението на пораснали вече "момченца", да кажат при тях как е...




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано02.06.09 16:48



Тази тема винаги ме е обърквала тотално- в Бг се забелва пишлето, а в страната, в която живея в момента не се правят такива процедури.

Чудя се- ако се забели пишока до кръв (от лекар), това не е ли крачка към ново срастване?



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 16:51



поправи ме ако греша, но всички момченца се раждат с физиологична фимоза, която в голям процент от случаите преминава до 3-тата-4-тата година, при някои до 6-тата. Ако няма оток, възпаление, зачервяване кое налага забелването?!





Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: -Randi-]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано02.06.09 19:43



Хихихи. Не знам дали има кръв.

Поне при Кокчо нямаше. Иначе си права, да организмът се мъчи всячески да си възвърне старото положение, т.е. кожичката пак да покрие главичката. То е същото като пробиването на ушите, ако не направиш нещо - в случая с ушите - да сложиш обечки, а в случая с пишока - да мажеш с мазен крем, ще си зарастне. Та си права за това, че организмът си се стреми към старото положение, но ако си решил да правиш тази процедура, има си начин да се противопоставиш на това. В един момент, може би година след забелването му, пишокът на Кокчо спря да се залепва и досега всичко си е проходимо и от около 2 години той си го почиства най-старателно. А като казвам спря да се залепва, то никога не е залепвал нацяло отново - просто съвсем малка част от кожичката по края не се е отделяла при процедурата за почистване вечер и с много леко подръпване, което не се и усеща от детето, аз си я отлепях, почиствах и мажех с риванол.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: cchery]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано02.06.09 21:47



Мерси за подробното описание.
Тези пишоци от невръстна възраст се радват на големи грижи.



Ще видим и аз какво ще правя след някой и друг месец, живот и здраве, че и аз ще имам честта да гледам момък-според видеозона.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: cchery]  
Автор galia71 (ентусиаст)
Публикувано03.06.09 06:47



при нас е точно такава ситуацията-малка част от кожата накрая не е отлепена, но спрях да тормозя детето. Надявам се в последствие сам да се справи. Защото каквото и да му обясняваме с баща му, резултат няма. Той казва, че съм направила пишоната грозна и се започва едно дърпане надолу докато се върне в нормален вид.

. И това съпроводено с рев.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор lavandula (спокоен)
Публикувано03.06.09 11:51



Нашето момченце е още много мъничко, но щом навърши месец педиатърката ни каза да забелваме всеки път когато го къпем (т.е. всеки ден). В началото не беше особено очарован, но после свикна с "ритуала" и сега не му прави впечатление.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор mefirst ()
Публикувано04.06.09 08:51



Аз не пипам там. След известно проучване по въпроса реших, че е по-добре да оставя нещата да следват естествения си ход

. Ако се появи проблем - на лекар. До сега, да чукам на дърво, синът ми не е имал никакви проблеми - възпаления, зачервявания и т.н. На 5 години е.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Acя]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано05.06.09 10:39



Аз не съм специалист, но съм много скептична към оправянето на нещата от самосебе си. Обикновено оставени на самотек те само се влошават.
Към настоящия момент има наличие на фимоза и според педиатърката не е чак толкова незначителна, че да се оправи сама. По тази причина в сряда сме на преглед за определяне на статуса. Надявам се докторът да каже, че не е необходима операция, че и с едно по-силно дръпване ще се забели, но само той може да каже какво е действителното положение. По направените проучвания сред колегите Д-р Момчилов от "Пирогов" е гуруто в тази област .



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Acя ()
Публикувано05.06.09 10:48



Ариел, дано не се наложи операция.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Дaфнa (кукувица с ято)
Публикувано05.06.09 13:09



И ние уж имахме такава фимоза, физиологична, във висока степен...ама, като забра пишока и уролога в Пирогов го дръпна и забели от раз. Естествено не мина без кръв, но беше за пръв и последен път. Иначе, д-р Оги ме убеждаваше как не можело да се забели от раз, как след време с упойка щели да го направят, как не било добре, какви инфекции щели да се получат, колко било травмиращо....нъцки...нищо подобно. При нас проблемът се получи от незабелване...и хем ходих няколко пъти при него за да съм убедена, че постъпвам правилно. После на какво ме направиха в спешният кабинет по урология...излязох разревана..и хем бях бременна, а си представям, ако не бях какво конско щеше да е.
И ако не се лъжа точно този лекар го забели...възрастен, кльощав и белокос. Освен, ако не бъркам.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано05.06.09 23:12



моя скромен опит показва че в подобни случаи /когато няма да навреди/ и става ли дума за манипулация, която се плаща от здравната каса, лекарите горещо я препоръчват... включително и приемет в болница за няма нищо, ако имат свободни легла и т.н.

по темата:
неслучайно природата се е погрижила това нежно място да е защитено... особено докато притежателят му се нааква


като добавим и памперсите в днешно време ми се струва че забелена пишка +наакан памперс предпоставят за много повече инфекции, отколкото незабелената пишка.
смегмата която се натрупва под скротума е един от естествените начини за отлепването му и сама по себе си не е източник на инфекции. опитите за насилствено забелване и разраняването на пишлето са причина за огромния процент сраствания, но те са вторични и са резултата на опитите на организма да възстанови разраненото и срастването е именно там... излиза че най-лошо е поповинчатото забелване. или го водиш детето на уролог в пирогов и го забелват докрай и постоянстваш в забелването докато се успокои мястото и всичко си зарасне или изобщо не насилваш скротума и чакаш да видиш дали синчето ти е в 90% дето се забелва спонтанно или ето тези 10 % на които трябва да се "помогне"
за мен това съсъ забелването са бабини деветини, и презастраховане. и дай заради 1 слредно статистическо проблемно пишле да омъчим и 9 дето нищо им няма ... щото на някой се е случвало
то статистически сигурно повече хора пострадват пи ПТП, ама не спираме да пресичаме /вкл и на червено/ и да се возим....




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: fascinating oceanid]  
Автор **щypчo** (досущ като теб)
Публикувано05.06.09 23:33



и аз споделям това мнение



"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"

Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: fascinating oceanid]  
Автор Пъpпъл (2 days left)
Публикувано06.06.09 10:48



добре, значи не съм само аз "бяла врана":))



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано10.06.09 18:03



Днес бяхме при д-р Момчилов. Само натегна кожичката и цялата главичка се забели. Няма да ви казвам каквио налепи излязоха отдолу. Явно са го притеснявали и по тази причина дърпаше и биеше пишорката. Съветвам всички мами с подпбен проблем да се обърнат към специалист за консултация. Ако проблемът може да се реши безболезнено, няма защо да се чака. Ако се налага хирургическа интервенция, могат допълнително да размислят, но няма смисъл неспециалисти като нас да гадаят кое е по-добре!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.