Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: flor4eee]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 11:31



Флорче, то не се оставя в пубертета сам да се оправя, а като по-малки го правят...аз нямам много наблюдения към момченца, ама все пак не е като да не съм виждала как си ги подръпват от бебешка възраст, като са без памперс. Предполагам това необяснимо за теб забелване се е случило точно така.
Не претендирам, че съм права, просто такава ми е логиката, естествено може и да не е вярна





Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: flor4eee]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано02.06.09 11:39



Флорче, ако смяташ да забелваш постепенно и искаш да не се върне в изходна позиция, то тогава трябва упорито вечер след вечер в продължение на месец-два като забелиш, измиеш и подсушиш да мажеш с риванол на маз или с някакъв друг мазен крем - прим. Хомеоплазмин става. И така няма връщане.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Acя]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано02.06.09 14:57



Моят син се роди с фимоза. Колкото и да подръпвах кожичката, главичката така и не се показа. Наскоро педиатърката го дръпна по-силничко, поохлузи го, но успя частично да го забели. Забелязвам обаче, че се образуват джобове, в които се набира бял налеп. Надявам се урологът да го подръпне по-силничко, щото аз като майка не смея и главичката да се покаже напълно.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Acя]  
Автор Дaфнa (кукувица с ято)
Публикувано02.06.09 15:06



Да ти кажа, наистина не мога да го разбера това...трябва да има някакъв физиологичен проблем за да го има това предразположение към инфекции. Не може при добра хигиена и почистване да получи възпаление.

Най-опасно е, обаче, това частично забелване. Ако позволиш малко да залепне на следващият ден, т.е. да не дръпнеш силно, там може да се задържи мърсотия, която да направи ядове.
Затова и вече не съм привърженик на идеята децата сами да си дърпат пишките.

Изобщо, аз от единият лагер рязко преминах в другият



ПП. Посъветвай приятелката ти да го слага сутрин и вечер да седи в леген със смрадлика и леко да подръпва напред-назад. Не да забелва, а просто да влезне от отварата вътре и да дезинфекцира.
Така го оправих голямото, когато имаше варицела и пишката беше в мехури- грам забелване не можеше да стане за да се почисти и се възпали накрая.



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Acя]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано02.06.09 15:34



Аз затова казах, че нямам нищо против обрязването, ама мъжете са малко чувствителни на тази тема :)




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Дaфнa]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано02.06.09 15:41



Аз пропуснах да напиша, че личното ми предпочитание към забелванто беше в следствие на теми на зрели мъже, в здравния форум. Четох ги преди доста време и не мога да цитирам точно по дати, но в общи линии оплакванията бяха свързани с проблеми при ерекция, оттам и в сексуалното общуване, в следствие на не забелване или на не достатъчно... Може и в Здравния форум да се хвърли едно око, за да се чуе мнението на пораснали вече "момченца", да кажат при тях как е...




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: Пъpпъл]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано02.06.09 16:48



Тази тема винаги ме е обърквала тотално- в Бг се забелва пишлето, а в страната, в която живея в момента не се правят такива процедури.

Чудя се- ако се забели пишока до кръв (от лекар), това не е ли крачка към ново срастване?



Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: ariel$$]  
Автор Acя ()
Публикувано02.06.09 16:51



поправи ме ако греша, но всички момченца се раждат с физиологична фимоза, която в голям процент от случаите преминава до 3-тата-4-тата година, при някои до 6-тата. Ако няма оток, възпаление, зачервяване кое налага забелването?!





Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: -Randi-]  
Автор cchery (G'n'R forever)
Публикувано02.06.09 19:43



Хихихи. Не знам дали има кръв.

Поне при Кокчо нямаше. Иначе си права, да организмът се мъчи всячески да си възвърне старото положение, т.е. кожичката пак да покрие главичката. То е същото като пробиването на ушите, ако не направиш нещо - в случая с ушите - да сложиш обечки, а в случая с пишока - да мажеш с мазен крем, ще си зарастне. Та си права за това, че организмът си се стреми към старото положение, но ако си решил да правиш тази процедура, има си начин да се противопоставиш на това. В един момент, може би година след забелването му, пишокът на Кокчо спря да се залепва и досега всичко си е проходимо и от около 2 години той си го почиства най-старателно. А като казвам спря да се залепва, то никога не е залепвал нацяло отново - просто съвсем малка част от кожичката по края не се е отделяла при процедурата за почистване вечер и с много леко подръпване, което не се и усеща от детето, аз си я отлепях, почиствах и мажех с риванол.




Тема Re: За поотраснали момченцанови [re: cchery]  
Автор -Randi- (ентусиаст)
Публикувано02.06.09 21:47



Мерси за подробното описание.
Тези пишоци от невръстна възраст се радват на големи грижи.



Ще видим и аз какво ще правя след някой и друг месец, живот и здраве, че и аз ще имам честта да гледам момък-според видеозона.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.