Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: Nasinda]  
Автор Aлa-Бaлa (портокала)
Публикувано15.07.08 12:59



Така сладко си бъбрите двечките, че то човек не му се иска да ви прекъсва.





Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: surfline]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано15.07.08 13:05



Привет и от мен-много щастлива след престоя ни в болницата и малко притеснена за това какво да правя оттук нататък!
В неделя през нощта бузан ни изплаши с един внезапен ларингитен спазъм - за половин час от нищото започна да се души и стана син като патладжан! Легна си здрав, весел и сит и към 1 през нощта започна спектакъла! Продължението беше бърза помощ, приемане в отделението, орбазон и инхалации! Както се очакваше / за първи път съм благодарна, че е толкова бесен

/ и там не го издържаха и днес ни пуснаха да си ходим, като инхалациите и контролните прегледи ще продължат и през следващите дни!
Кажете ми, моля ви, има ли измежду вас майчета, препатили с това? Притеснена съм малко, защото ми казаха, че един път споходил ни, ларингитът може да повтори, а не ми се иска да стигаме втори път до отделението! Казаха ми за проф.Бобев, който прилагал лечение с помпичка при появата на първите симптоми на ларингита, за да не се стига до спазъм! Някой чувал ли е нещо за него и за това чудо? Категорично отказах лечение с антибиотици и рентген / и това искаха да му правят на детето/ та незнам дали с помощта на хомеопатията мога да предотвратя следващ такъв случай! Чакам с нетърпение съвети от препатилите


Daniel-02.03.2007


Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: bggal]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано15.07.08 13:11



Гал,ти си влязла точно,когато Дир-ника

се бе оправил.Горе-долу дотогава(докъм 15-16 часа) бе невъзможно въобще да вляза на първата страница на Дир-а.



Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: mishellinna]  
Автор pre.sto (gazirana)
Публикувано15.07.08 13:12



Оле-мале, какво сте препатили !!!



Не мога да ти помогна с конкретен съвет, но най-искрено ви пожелавам това да не се повтаря!



Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор oni (непозната)
Публикувано15.07.08 13:17



Що бе, включвай се

.





Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: pre.sto]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано15.07.08 13:52



Миш, нищо не ти пречи да се свържеш с хомеопат и той да ти обясни дали може да помогне!

.....Понякога това, което търсиш е точно там, където си го оставил.....


Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: pre.sto]  
Автор Nasinda (Мама на торнадо)
Публикувано15.07.08 13:55



Девойки не ми се работи нещо....и както така си се мотая се сетих, че тази година правя 30 лазарника. Събитието е чак ноември, но искам да е уникално по изживяване и споделена с приятелите ми. То ще е цяла седмица празненства на народите, но ако се сетите за идейки пишете ми аз ще си ги запиша и обещавам да изпълня. Не съм ли смахната а, то слънцето на никой не прощава-



.....Понякога това, което търсиш е точно там, където си го оставил.....

Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: mishellinna]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано15.07.08 14:00



Това е ларингоспазъм, появява се при ларингит - възпаление на ларинкса, което най-често се предизвиква от вирусна инфекция, върху която се наслагва алергична реакция. Набъбва лигавицата и пречи на дишането. В нета има много ифо.
Урбазонът отбъбва лигавицата и спешно подобрява положението. Но не е желателно да се стига до него. Алекс само един път е приемал. После се поокопитихме и се научихме да се справяме преди да се стигне до спазъм. Слага се в напълнена с пара баня (с гореща вода обливаш стените на банята, докато се изпълни са пара), правиш инхалации с вода и сода, изкарваш навън, ако е студено. Започваш да се ориентираш още следобед и преди лягане - по-дрезгав е гласът, без други симптоми. Ако усетиш такова нещо - антихистамин (в изписаната от педиатъра доза), Витамин С ампула и Калциев Глйюконат. Намери си добър педиатър - винаги е усложнена с алергична реакция ситуацията. Избягвай познатите ти алергени (шоколад, изкуствени подсладители, овкусители, оцветители и т.н.), какво е ял преди този спазъм - да не е алергичен към нещо, което не знаеш.
Спях заедно с Алекс първите вечери - от страх да не се задуши, щото все през деня нищо му няма, а вечер идват тия пристъпи. Но се свиква и след време отшумяваш. Купуваш си урбазон и спринцовка и винаги да са с вас. Някои майки дори се научават да бият сами инжекцията, но на мен ми се вижда твърде...
Водете детето на планина, на чист въздух и на високо.
Питай, ако има нещо друго...



Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: tswete]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано15.07.08 14:30



Цветенце, благодаря ти!
Всичко е точно така, както го описа, само дето още нямам време да се поровя в нета...И на мен ми казаха, че се проявява предимно вечер! А ако усетя такова нещо, антихистамина, калциевия глюконат и ампулите / въпреки, че те май са спрени от производство/ ще попречат на лигавицата да набъбне, така ли? А инхалациите и парните бани профилактично ли да ги правя, или само след сигнал за нещо такова?


Daniel-02.03.2007


Тема Re: Седмичен спам - 14.7-20.7нови [re: surfline]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано15.07.08 14:57



Хич не мечтая... просто съм оптимист

... ама днес бачка .



тинтири-минтири


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.