Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: За тая ли държава става въпрос?нови [re: snich]  
Автор Luna Chocolata (exНевена Цонева)
Публикувано18.07.08 12:30



И аз се срамувам от себе си понякога - когато не набера смелост да се възмутя от нещо или някого. Понякога го правя, но понякога - не. Бих искала винаги да го правех, но знаеш ли защо не си правя тоя труд? Защото знам, че единственото което ще постигна ще е да се ядосам и така да навредя на себе си. Има много прост народ, на който изобщо не му пука нито за държавата, нито дори за околните... Затова сме така.



Тема Re: Айде да основем 1 движение "Писна ми"нови [re: Nasinda]  
Автор Luna Chocolata (exНевена Цонева)
Публикувано18.07.08 12:31



Хехе, така е наистина.

Движение "Писна ми" срещу хаоса в държавата!!!!



Тема Re: Айде да основем 1 движение "Писна ми"нови [re: Luna Chocolata]  
Автор Гpeдopeд (байо)
Публикувано18.07.08 13:45



Предлагам да го обсъдим на пикник



Редактирано от Гpeдopeд на 18.07.08 13:46.



Тема Re: Айде да основем 1 движение "Писна ми"нови [re: Гpeдopeд]  
Автор mishellinna (лудетина)
Публикувано18.07.08 14:33



Първото "ЗА" от мен!




Daniel-02.03.2007


Тема Re: Айде да основем 1 движение "Писна ми"нови [re: Гpeдopeд]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано18.07.08 14:43



Да, вие сега пак ще кажете не този уикенд, а другия и аз пак няма да участвам в обсъждането и в пикника. Започва ми едноседмичната отпуска и ще разпусна и ще си нагушкам детето.
За тоя уикенд става.



Тема Re: Айде да основем 1 движение "Писна ми"нови [re: Luna Chocolata]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано18.07.08 15:14



Луна Чоколата имаш точно две-три решения на проблема.

Преди да ти ги кажа искам да си отговориш сама на няколко въпроса:
- защо гледаш и слушаш новини, четеш ги и участваш в тях емоционално
- обичаш ли България
- можеш ли да живееш далеко от всичко с което си свикнала
- готова ли си да се жертваш за държавата, понеже от това ще зависи избора ти на живот от тук нататъкк


Решения:

- най-важно е да кажеш Писна Ми но да е наистина, а "не да си почеша пръстите на клавиатрата"... след това е въпрос ан месеци и организация...

- запомни едно основно нещо - новините са измислени за да манипулират и настройват масите и докато при комунизма това стрикно се наблюдаваше и насочваше мисленето в определена посока, от което имаше огромна полза, то сега в тоя капиталистически хаус новините се създават и пишат без всякакъв надзор, дори с подстрекаване към извращения и неправилно отразяване на факти. Леко пример: дими катастрофира с мотора си и се преби... ок... новината беше следната... изложен начина на катастрофата и ... въпрос с разширен литературен отговор "ама какво щеше да стане ако беше прелетял в насрещното"... точно на това бяха наблегнали. ЗАЩО??? За да отклонят вниманието от другото, по-важното и да нахъсат хорската злоба към един музикант, лекар и труп, не към истинския виновник - държавата - органите... т.н.... Кому е нужно това??? На масите - те обичат хляб и зрелища!!! ЧЕСНО ЛИ ДА ВИ КАЖА мен не ме интересува какво не е станало а какво е станало. Не искам полицията да ми казва "аууу въх въх как сте се отървали всички вие дето сте в насрещото"... искам ад ми каже - кой е карал с дими, какво му е повредено по мотора и лека му пръст на човека.... Е МЕЧТАЯ СИ САМО. ВСИЧКИ новини са така, къде се усеща, къде не... но така е СЪЗДАВАТ МАСОВА ПАНИКА И ПСИХОЗА подхранват омраза.... не знам каква им е целта, но мен не могат да ме хванат, не ми дреме и не им се вързвам.

Тези отвлечените ... съжаляваш ли ги и що??? Кои са те??? имаш ли ти 500 000 евро ей така да си изкараш от джоба и да платиш за мъжа си? Нямаш. Бъди щастлива тогава. Теб никога никой няма да отвлече нито децата ти... Лично аз познавам момче което бе отвлечено преди поне 12г. мъчено и държано към месец ... баща му плати (голега на баща ми) и всички се бяхме подлудили вкл. ни бяха и изпокрили да не се случи и на нас... Никой нищо не разбра, никъде нищо не писаха. Геро се върна след като платиха една смешна сума от 50 000 евро (тогава май равно на 2 апатрамента) и това беше... нищо му няма сега жив и здрав ... в англия обаче

Всичкия тоя хаус който виждаш тук е и в европа. Там обаче всичко така се покрива че рядко изплува миязмата на повърхноста... не си мисли че там е спокойно. така изглежда, но .... но.... англия е на първо място по педофилия в европа - искаш ли децата ти да попаднат на педофил.... Северните страни са с най-много алкохолици и самоубийци... искаш ли да изпаднеш на дънотона депресията... на южните европейски май нищо им няма... ама пък в испания мафията в момента е по-силна от италианската... та... ИМА ЕДНО МЯСТО САМО В СВЕТА КЪДЕТО ВСИЧКО Е НАРЕД - там няма тв, весници, новини, интернет, убийства, инасливания, отвличания, простотии - трафик даже няма... това е един самотен остров в тихия океан

, единствената заплаха е някое заблудено цунами...

- не съм се отдалечила от темата въобще, нещата са комплексни ... искам да ти кажа как става тръгването от тук... продаваш всичко и се изнасяш със съпруга си в харесваната от теб държава. хубаво е да знаеш езика иначе всичко ще ти отнеме плюс 6 м... та от момента в който стъпиш там имаш 6 м. интеграция, намиране на работа, намиране на ежедневие и още 6 м. стабилизиране и свикване... това се нарича периода на гниене в емиграция... навсякъде го има. дори да отидеш на твърд договор и заплата... за носталгията не питай ме... аз не го познавам това чувство. като тръгнах омразата беше огромна... сега и омраза няма обаче...

....аз бях в чужбина и при първа възможност пак отивам, не че не мога тук... дреме ми... но децата ми не искам да растата в тая злоба все по-трудно ми е да изолирам голямата от действителноста и това ме дразни.

- другия ти вариант е да останеш тук и да спреш да си слагаш на сърце това което става. няма никакво сдружение което ще промени нещо. интересите вече са много високо в небесата та да се изсмуче нещо в полза на масите. дсъжалявам но е факт. не че ако напарвите някакъв бунт няма да се включа, не че не вярвам, просто съм реалстка. виждала съм вече всичко това на други територии и знам какво значи и до къде води.

та избора е товой мила, за какво да се ядосваш и от какво да се възползваш. как да приемаш новините и въобще трябват ли ти. какво да правиш с бъдещето си... аз пък вчера попаднах на новина която зачетох (чета избирателно само в интернет) - в англия хората си търсят втора работа заради поскъпване на храните и услугите... е кво... и при тях е криза... кризата е всеобща ама да не ви обяснявам от къде дойде и накъде отива, че .... ще отиде до утре .



тинтири-минтири

Тема Re: Айде да основем 1 движение "Писна ми"нови [re: 3aиpa]  
Автор tswete (Alex 25.04.04)
Публикувано18.07.08 16:01



Не съм сигурна дали си далеч от темата, но ми се струва, че си далеч от положението и от убежденията ни. Въобще не целя да те обидя.
Но ние живеем и работим тук - в родината ни, защото така сме избрали. Получаваме си заплатите от упражняване на професиите, които обичаме и си плащаме данъците. И не сме решили да избягаме от неЕвропейска България. Странно е, че сега ни се бяга - когато уж вече сме в ЕС, а положението се влошава.



Тема Re: Айде да основем 1 движение "Писна ми"нови [re: tswete]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано18.07.08 16:15



Eстествено е да не ви познавам въобще и идея да нямам за убежденията ви. Уважавам избора ви, но не разбирам търпението ви как няма граници... Професиите ще можете да си упражнявате и в чужбина, но ... отнема време... гниенето дето споменах... Също така бе естествено да сте подготвени черпейки от чуждия опит, че има едно поскъпване и зазляване в държавите приети в ЕС... Но винаги ме дразни това че тотално се доверяват хората на всичко което им се казва по новините.

Иначе аз един човек признавам за емигрант по душа и сърце, дори го водим емигрант номер едно в нашите среди... той през ноември 1989 г. си пордаде новия касетофон хитачи и с парите си купи самолетен билет за канада през 12.1989 беше там... сега е на светлини години преди всички нас...





тинтири-минтири

Тема Re: За тая ли държава става въпрос?нови [re: Luna Chocolata]  
Автор manene (мама на двама)
Публикувано18.07.08 22:10



Знаете ли, може би, ако всички имаха смелост да се възмутят и да потърсят поруганиет си права положението в БГ щеше да бъде по-различно, в смисъл по-добро....
И на мен ми е писнало от липсата на държава в нашата родина, и мисля - ние всички обичаме родината си, но не и държавата България.
Иска ми се да се боря срещу безхаберното отношение на политиците ни и като цяло срещу системата на "управление" и съм готова на саможертва дори, но от друга страна аз съм една малка пионка и сама реално нищо не мога да променя - даже и в новините няма да вляза....
Мисля, че всичко е до манталитет - ние 500 години сме били под робство и това и в момента подсъзнателно ни обременява. Не, че е хубаво за всяко нещо да стачкуваме, обаче ние пък сме другата крайност всички продукти за последната година се се вдигнали двойно, заплатите ни едва са мръднали, а ние нищо не казваме - затваряме се постепенно в себе си и си казваме "абе аз нали си имам, другите не ме интересуват".
Политиците ни явно се надпреварват, кой от кой по-голяма далавера да направи, кой повече да открадне, ние това го виждаме и пак нищо не правим. Ами ще си патим тогава, това е жалката истина. И да аз искам това да се промени, но не зная как...битовизмът ни притиска все повече и повече и все по-малко хора имат желание да се борят за промяна...
Още много можем да пишем по темата за държавата България и за това как шепа хора се подиграват с нея и да ви кажа честно става ми много, много мъчно...



ПП: Все пак, както са казали "В спора са ражда истината", ние тук може да преифразираме и да стане "в коментарите се ражда истината" и да стигнем до правилното решение.....



Тема Re: Айде да основем 1 движение "Писна ми"нови [re: Гpeдopeд]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано18.07.08 23:39



ТВЪРДО "ЗА"...Кога е пикника и къде?







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.