Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:48 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Малко дете и самолетнови  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано07.02.08 16:42



Здравейте на всички!
Рових се из старите теми, но не можах да открия темичка за пътуване със самолет и дете малко над годинка.
Та въпросът ми е, тъй като за Великден ще посетим свекървата в Лондон, а бебо тогава ще е на 1г. и 4 месеца, и така като гледам скоро ще е проходил, защото за сега все още не може, как ще го удържим да седи в нас цели 3ч. и малко. Също се чудя, ако свърши голямата работа в самолета, къде ще му сменим памперса, защото тоалетните както знаете са ужасно тесни!
Моля ако някоя от вас скоро е пътувала с дете на подобна възраст да сподели опит.



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: leysi]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано07.02.08 16:47



В тоалетната има маса за преповиване, която се пуска, не се притеснявай. Тясно е, но не е чак такава драма да смениш един памперс.
За седенето - задължително ще седи при излитане и кацане, през останалото време може да се разходите, да наднича по "комшийте", вземи му много книжки, нещо за рисуване, дребни играчки и така.



За теб, Хепи!

Редактирано от surfline на 07.02.08 16:49.



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: surfline]  
Автор nadejda99 (непознат )
Публикувано07.02.08 17:10



Hi!
Хубаво е да му даваш нещо за пиене /от сламка или биберон/ при излитане и кацане - да преглъща заради налягането в ушите.
За мируването - не познати / нови играчки ще свършат работа за известно време...
На добър път!



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: nadejda99]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.02.08 01:12



купон е...
моят съвет е да мъкнеш възможно най-малко ръчен багаж...

и ако ти се наложи да сменяш памперс в самолета в никакъв случай НЕ затваряй вратата на тоалетната...

не взимай много шишета, че е много гадно с течностите - гледат те малко като талибанин...

ако много плаче по време на полета не забравяй да измиеш личицето - може да е "от очи" - аз не вярвах, докато не ми се случи...

Редактирано от incendio на 08.02.08 01:53.



Тема Re: дълъг стажнови [re: leysi]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано08.02.08 01:27



Питай нас - такова пътуване съм пътувала, вече 6 г. - с едно и с две (сама!!! с престой по летища, прехвърляне на летища и преспиване в хотели, пребиваване за 8-10 ч. между полетите), че вече ме е срам да се кача в самолет, да не ме разпознаят :)))).

Един път е нямало без ексцесии ... диванетата не стоят на едно място. Хубаво е ако се падне нощен полет - в един момент заспиват. Моте полети са дълги - единия е 4 ч., другия 7 ч. - нищо не помага за укротяване... моли се хората да са търпеливи около теб.

За да не болят ушетата давам биберон... И аз се придържам към малко ръчен багаж - че голямо търчане пада след бебето...

Аз изобретих нещо за да не ги губя - вързвам ги за себе си с нещо като телефонен кабел (старите ония спиралените) с два ключодържателя в двата края... закачам единия на гайката на панталона си, а другия на детето/бебето и така се движа при прехвърлянията - да не загубя някое

. Като решат да се отдалечават кабелчето се разтяга и аз усещам, че някой се отклонява и го подбирам... нямам 6 ръце като шива и не става да влача и тях и багажа наведнъж :)) Бе голям цирк правим - но това е положението!

Важно е да обърнеш внимание на детето по време на път, не се притеснявай ако врещи, реве, не слуша, не му се карай - просто си го гледай, иначе съвсем се изнервят... а пътниците сякаш са свикнали - рядко някой мрънка .

Редактирано от 3aиpa на 08.02.08 01:29.



Тема Re: дълъг стаж [re: 3aиpa]  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано08.02.08 12:24



Ле-лее! След твоя пост няма повече какво да се притеснявам - сама с 2 деца и прекачване ... Това с телефонния кабел е хитро!
Ние ще сме двамата с таткото, така че все някак ще се справим. Поне няма да мъкнем столче за кола и креватче, защото там едни познати ще ни услужат. А за количката се чудя, защото от WIZZ AIR ни казаха, че можем да носим малка количка, която вземаме като ръчен багаж, но аз не искам, защото в цялата теснотия ще се чудим къде да я сложим, а при багажа четох, че има опасност да я счупят, ако сложат вържу нея тежки куфари ... Някой влачил ли е количка, зада сподели опит?



Тема Re: дълъг стажнови [re: leysi]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.02.08 12:32



влачих... и то огромна количка

на чико триколката барабар с яйцето
като си даваш багажа ти дават една бележка да си вържеш на количката и като влизаш в самолета ти я взимат (количката) и я свалят в багажното! ако сте с прекачване - като я даваш, не забравяй да кажеш, че си я искаш за между двата полета!!! дават ти я на излизане още в ръкава...
казали са ти да е малка, за да не се мъчат момчетата по летищата... вземи си твоята - каквато и да е... освен това количката и една чанта с памперси и дрън-дрън за бебето пътуват безплатно - никой не ти ги тегли и не ти прави проблем, колкото и големи да са те...



Тема Re: Количкинови [re: leysi]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано08.02.08 12:57



Аз винаги съм с количка... Аз съм ходещ цирк, просто не е истина как се придвижвам - имам някъде снимка с целия багаж, бебе в столче за кола и кака паркирани да ме чакат на Хитроу (тогава сменяхме летища) ... ще я закача като я намеря :))))...

Имам опит с два вида колички - тип чадърче - дават ти да я сложиш в самолета ... Като си чекираш багажа й слагат някаква табелчица да се знае че е с теб... после до стълбичката или ръкава си с нея. След това я оставяш на стюардесите и те я наместват някъде. Като слизате ти я дават пак пред стълбата и пак си с нея ... Обаче единия път самолета беше пълен до горе и нямаше къде да я сложат и ми я пъхнаха в багажното - имаше една бебешка чанта закачена на нея - половината неща се бяха изсипали ... нищо ценно, но неприятно ... Тип чадърче аз ги предпочитам, понеже ако имам престой от 3-4 ч. бебето все ще иска да спи, храня го, а няма къде ... та си ходя с нея из летището ... но ако не спи, друг е въпроса, че не ще да стои вътре ... тогава пускаме пружинката в действие :)))...

Два пъти пътувах с триколка - и двата пъти ми я сложиха в самолета ... нямаше хора, имаше място... Нямах проблеми, но на мен не ми беше удобна, много голяма и из летището само ми се пречкаше... Иначе ако си я сложиш в багажното, много внимават да не я затрупват с багаж и да не я чупят ... поне така съм чувала... Само веднъж на приятелка от америка за БГ й бяха загубили столчето за кола прикачено към количката (не знам защо така е решила да ги сложи), но й го платиха ...

Ти щом си с таткото, си добре, въобще не го мисли пътуването и взимай каквото ти трябва ...



Тема Re: Количкинови [re: 3aиpa]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано08.02.08 15:44



Аз ще пътувам със бебе. Дайте малко инфо как стои въпроса с тях в самолета. Имат ли специални места или на ръце ще трябва да го държа 7 часа?

И как стои въпроса с бебешката храна? Нали имат едни тъпи оганичения на течностите а моя е на АМ ще има хранения в самолета със сигуност.



Тема Re: Количкинови [re: FLUKY]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.02.08 16:29



Имат, едни хамаци-креватчета за по-малките бебета, иначе ти дават възглавница и си го подпираш, но най-удобно е в слинг или кенгуру.
Ограниченията за течностите не важат за бебешка храна. Можеш да си мъкнеш колкото и в каквито разфсовки искаш. Е не в бидони все пак

.
За количката - винаги съм била с нея - давш я преди качване на стюардесата сгъната или я оставяш пред самолета, ако влизането е през ръкав и като слезеш си те чака разтворена..

За теб, Хепи!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.