Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Малко дете и самолет  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано07.02.08 16:42



Здравейте на всички!
Рових се из старите теми, но не можах да открия темичка за пътуване със самолет и дете малко над годинка.
Та въпросът ми е, тъй като за Великден ще посетим свекървата в Лондон, а бебо тогава ще е на 1г. и 4 месеца, и така като гледам скоро ще е проходил, защото за сега все още не може, как ще го удържим да седи в нас цели 3ч. и малко. Също се чудя, ако свърши голямата работа в самолета, къде ще му сменим памперса, защото тоалетните както знаете са ужасно тесни!
Моля ако някоя от вас скоро е пътувала с дете на подобна възраст да сподели опит.



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: leysi]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано07.02.08 16:47



В тоалетната има маса за преповиване, която се пуска, не се притеснявай. Тясно е, но не е чак такава драма да смениш един памперс.
За седенето - задължително ще седи при излитане и кацане, през останалото време може да се разходите, да наднича по "комшийте", вземи му много книжки, нещо за рисуване, дребни играчки и така.



За теб, Хепи!

Редактирано от surfline на 07.02.08 16:49.



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: surfline]  
Автор nadejda99 (непознат )
Публикувано07.02.08 17:10



Hi!
Хубаво е да му даваш нещо за пиене /от сламка или биберон/ при излитане и кацане - да преглъща заради налягането в ушите.
За мируването - не познати / нови играчки ще свършат работа за известно време...
На добър път!



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: nadejda99]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.02.08 01:12



купон е...
моят съвет е да мъкнеш възможно най-малко ръчен багаж...

и ако ти се наложи да сменяш памперс в самолета в никакъв случай НЕ затваряй вратата на тоалетната...

не взимай много шишета, че е много гадно с течностите - гледат те малко като талибанин...

ако много плаче по време на полета не забравяй да измиеш личицето - може да е "от очи" - аз не вярвах, докато не ми се случи...

Редактирано от incendio на 08.02.08 01:53.



Тема Re: дълъг стажнови [re: leysi]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано08.02.08 01:27



Питай нас - такова пътуване съм пътувала, вече 6 г. - с едно и с две (сама!!! с престой по летища, прехвърляне на летища и преспиване в хотели, пребиваване за 8-10 ч. между полетите), че вече ме е срам да се кача в самолет, да не ме разпознаят :)))).

Един път е нямало без ексцесии ... диванетата не стоят на едно място. Хубаво е ако се падне нощен полет - в един момент заспиват. Моте полети са дълги - единия е 4 ч., другия 7 ч. - нищо не помага за укротяване... моли се хората да са търпеливи около теб.

За да не болят ушетата давам биберон... И аз се придържам към малко ръчен багаж - че голямо търчане пада след бебето...

Аз изобретих нещо за да не ги губя - вързвам ги за себе си с нещо като телефонен кабел (старите ония спиралените) с два ключодържателя в двата края... закачам единия на гайката на панталона си, а другия на детето/бебето и така се движа при прехвърлянията - да не загубя някое

. Като решат да се отдалечават кабелчето се разтяга и аз усещам, че някой се отклонява и го подбирам... нямам 6 ръце като шива и не става да влача и тях и багажа наведнъж :)) Бе голям цирк правим - но това е положението!

Важно е да обърнеш внимание на детето по време на път, не се притеснявай ако врещи, реве, не слуша, не му се карай - просто си го гледай, иначе съвсем се изнервят... а пътниците сякаш са свикнали - рядко някой мрънка .

Редактирано от 3aиpa на 08.02.08 01:29.



Тема Re: дълъг стажнови [re: 3aиpa]  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано08.02.08 12:24



Ле-лее! След твоя пост няма повече какво да се притеснявам - сама с 2 деца и прекачване ... Това с телефонния кабел е хитро!
Ние ще сме двамата с таткото, така че все някак ще се справим. Поне няма да мъкнем столче за кола и креватче, защото там едни познати ще ни услужат. А за количката се чудя, защото от WIZZ AIR ни казаха, че можем да носим малка количка, която вземаме като ръчен багаж, но аз не искам, защото в цялата теснотия ще се чудим къде да я сложим, а при багажа четох, че има опасност да я счупят, ако сложат вържу нея тежки куфари ... Някой влачил ли е количка, зада сподели опит?



Тема Re: дълъг стажнови [re: leysi]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.02.08 12:32



влачих... и то огромна количка

на чико триколката барабар с яйцето
като си даваш багажа ти дават една бележка да си вържеш на количката и като влизаш в самолета ти я взимат (количката) и я свалят в багажното! ако сте с прекачване - като я даваш, не забравяй да кажеш, че си я искаш за между двата полета!!! дават ти я на излизане още в ръкава...
казали са ти да е малка, за да не се мъчат момчетата по летищата... вземи си твоята - каквато и да е... освен това количката и една чанта с памперси и дрън-дрън за бебето пътуват безплатно - никой не ти ги тегли и не ти прави проблем, колкото и големи да са те...



Тема Re: Количкинови [re: leysi]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано08.02.08 12:57



Аз винаги съм с количка... Аз съм ходещ цирк, просто не е истина как се придвижвам - имам някъде снимка с целия багаж, бебе в столче за кола и кака паркирани да ме чакат на Хитроу (тогава сменяхме летища) ... ще я закача като я намеря :))))...

Имам опит с два вида колички - тип чадърче - дават ти да я сложиш в самолета ... Като си чекираш багажа й слагат някаква табелчица да се знае че е с теб... после до стълбичката или ръкава си с нея. След това я оставяш на стюардесите и те я наместват някъде. Като слизате ти я дават пак пред стълбата и пак си с нея ... Обаче единия път самолета беше пълен до горе и нямаше къде да я сложат и ми я пъхнаха в багажното - имаше една бебешка чанта закачена на нея - половината неща се бяха изсипали ... нищо ценно, но неприятно ... Тип чадърче аз ги предпочитам, понеже ако имам престой от 3-4 ч. бебето все ще иска да спи, храня го, а няма къде ... та си ходя с нея из летището ... но ако не спи, друг е въпроса, че не ще да стои вътре ... тогава пускаме пружинката в действие :)))...

Два пъти пътувах с триколка - и двата пъти ми я сложиха в самолета ... нямаше хора, имаше място... Нямах проблеми, но на мен не ми беше удобна, много голяма и из летището само ми се пречкаше... Иначе ако си я сложиш в багажното, много внимават да не я затрупват с багаж и да не я чупят ... поне така съм чувала... Само веднъж на приятелка от америка за БГ й бяха загубили столчето за кола прикачено към количката (не знам защо така е решила да ги сложи), но й го платиха ...

Ти щом си с таткото, си добре, въобще не го мисли пътуването и взимай каквото ти трябва ...



Тема Re: Количкинови [re: 3aиpa]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано08.02.08 15:44



Аз ще пътувам със бебе. Дайте малко инфо как стои въпроса с тях в самолета. Имат ли специални места или на ръце ще трябва да го държа 7 часа?

И как стои въпроса с бебешката храна? Нали имат едни тъпи оганичения на течностите а моя е на АМ ще има хранения в самолета със сигуност.



Тема Re: Количкинови [re: FLUKY]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.02.08 16:29



Имат, едни хамаци-креватчета за по-малките бебета, иначе ти дават възглавница и си го подпираш, но най-удобно е в слинг или кенгуру.
Ограниченията за течностите не важат за бебешка храна. Можеш да си мъкнеш колкото и в каквито разфсовки искаш. Е не в бидони все пак

.
За количката - винаги съм била с нея - давш я преди качване на стюардесата сгъната или я оставяш пред самолета, ако влизането е през ръкав и като слезеш си те чака разтворена..

За теб, Хепи!

Тема Re: Количкинови [re: surfline]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано08.02.08 16:55



Дано и на мен не ми загубят яйцето, че и него ще мъкна. Нали са задължителни вече и за БГ. При всички случаи ще е приключение. Нямам иначе от другите изброени пособия, така че ще се гушкаме дано само да мирува





Тема Re: Количкинови [re: FLUKY]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано08.02.08 17:06



Провери дали авиокомпанията допуска кошници от марката, която ти е седалката и ако да направо я вземи на борда. Или дори да не допуска настоявай да си го вземеш - така поне гарантирано няма да бъде ръчкано и блъскано някъде, защото ако го пуснеш през "багаж" винаги има опасност да се сдобие с микропукнатини или някое изкривяване, а това не е желателно(пише го по всички инструкции на детски седалки).

За теб, Хепи!

Тема Re: Количкинови [re: FLUKY]  
Автор scarlet81 (mama)
Публикувано08.02.08 17:08



Дали има значение с каква авиокампания пътуваш? Защото аз съм с Easy Jет, а те нали се водят нискотарифна...Дали няма да ми направят проблем ако помъкна и количка, и яйце, и чанта с памперси....Много се притеснявам, защото ще ми е за първи път и не знам как стоят нещата...





Тема Re: Количкинови [re: scarlet81]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано08.02.08 17:24



И аз съм на същия хал и със сищите тревоги. Можи би най-добре да звъннеш в компанията и да ги питаш каква им е политиката по въпроса. Аз така ще направя като реша с коя компания ще летя, че още е неясно при мен.



Тема Re: Количкинови [re: FLUKY]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.02.08 19:29



скарлет - питай авиокомпанията... не искам да те плаша, но от тях тук се чуват доста негативни коментари... дано ти да имаш късмет и да пътувате спокойно...

за презокеанските полети има хамаци, както е написала сърфлайн, но са ограничен брой - бебетата са с предимство при качване с самолет, но ти гледай да си една от първите с бебе, за да има и за теб... иначе 7 часа на ръце...

на мен 3 и още 2,5 ми се видяха вечност...



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: leysi]  
Автор deeper_m (член)
Публикувано08.02.08 19:41



Привет и от мен,

Виждам, че са казали мамите...кой през какво и как е минал....
Ще споделя и моя опит. Преди седмица се върнахме, точно от Лондон. Цирка на отиване беше пълен. Нощен полет : 6 часа...Не мигна и за секунда. Само крещя, рева, катери се по седалката, пипа по масичките храната, на хората, които седяха зад нас....Просто ...АД

. Дадоха му кошче, което закачиха точно под телевизора, нашичкия се изправи, разпери ръце и наддаде вик....та хората, освен, че не можаха да спят, не можаха да гледат и филмите......
От самолета слязохме ПРЕГРАКНАЛИ....той де, ние с баща му със силно наведени глави...хората доста си ни гледаха на слизане..и с мускулна треска на ръцете. Стюардесите идваха, вземаха го, водиха го при пилотите, показваха му разни неща.....Но мир нямаше!!

Ние носихме количка...преди да се качим на самолета я оставихме (прибраха ни я сгъната в една торба), после си я взехме с останалия багаж.

На връщане нещата бяха по-добре. Поне не крещя...Разбира се, че отново не спа диваненцето....

Лятото се каним да си ходим до БГ....с 2 самолета....прекачвания...След този полет бях на ръба да се откажа....Но като че ли бързичко позабравих какво ни се случи...

Лек път и весело прекарване!!



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: deeper_m]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано08.02.08 19:49







Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: deeper_m]  
Автор FLUKY (Montreal)
Публикувано09.02.08 04:42



Смях се от съце докато четох

, но едва ли ще ми е толкова смешно ако се случи на мен.



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: FLUKY]  
Автор elito1 (непознат)
Публикувано09.02.08 11:07



Летяли сме и с Easy Jet и с Wizz Air! И двете компании дават количка на борда и яйце за малко бебе:)
Ние като по малки ревяхме и спахме. но сега на година и 4м. гледаме облачетата, надничаме какво прави баткото на лаптопа отпред, искаме играчката на друго дете и т.н. Но не ревем:)
Давай течности и биба за ушите, наистина носи възможно най малко ръчен багаж и не се притеснявай да вземеш количка/стига да се сгъва/! Другото си е емоция


Само последния път бяхме късметлий Стояхме на Luton цели 2 дни защото в България имаше мъгла и отменяха полета 5 пъти. Беше кошмар направо. Първата нощ спахме на хотел, но втората нямаше как че последния отказан полет беше в полунощ а следващия в 4 сутринта. Малкия не спря два дни да бръмчи като види самолет, обиколи летището поне 100 пъти....сега ми е забавно като пиша, но тогава направо бях откачила!



Тема Re: Количкинови [re: scarlet81]  
Автор leysi (минаващ)
Публикувано10.02.08 17:15



Ние ще пътуваме с WIZZ AIR и ни казаха, че можем да вземем малка количка, която качваме с нас на самолета, не в багажното. Аз обаче нямам намерение да я качвам при нас, защото и без друго е тясно, те да си мислят къде ще я сложат. Иначе едни приятели по Коледа пътуваха със същата компания и казаха, че няма места, т.е. кой където свари там сяда. Даже на хората с малки деца не са им осигурили предните места, всички се бутали и едно семейство с 3г. дете седяли на последните 3 реда всеки на отделен ред, защото никой не е искал да отстъпи, за да седнат тримата един до друг......... Посъветваха ни да се качим последни в рейсчето, за да можем първи да слезнем и съответно първи да се качим на борда. Освен това казаха да внимаваме при издаването на билетите, защото сбъркали на един мъж и го написали г-жа ... и после половин час разправия дали е той, не искали да го качат на борда и т.н. Иначе на родителите с деца давали колкото искаш вода/храна да носиш. Една майка са я пуснали с бутилка от литър и половина вода, а нашите приятели са ги накарали да изхвърлят половин литровите си бутилчици! Казаха, че всички си оставят количките преди да се качат на самолета, после ти ги дават на слизане.



Тема Re: Малко дете и самолетнови [re: elito1]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано10.02.08 23:23



Здравейте, момичета!
На мен също ми предстои презокеански полет около 10 часа и смяна вероятно във Виена - ще летим с Австрийските авиолинии. Аз си купувам билетите през агенция и от там ми казаха, че всеки самолет е задължен да има няколко кошчета, но трябва да се заявят от рано - т.е. колкото по-рано се направи резервацията и се закупи билета, толкожа по-добре

Те са подходящи за бебета под 1 г, но пак си завици от детето... Аз ще съм с бебе на 5.5 месеца и батко му на 5 г и 3 месеца и една приятелка с 10 месечно дете...схте бъдем голяма карикатура...
Последният път, баткото беше на 2г и 8 месеца и не спа нито за миг по време на дългия презокеански полет - а нас ни сложиха на най-последната седалка, защото самолета беше пълен до дупка. Той не остави и нас да спим - само викаше и се радваше на собственият си малък екран - на гърба на предната седалка, а и нищо не пожела да яде.... Ние носихме количка чадър, която ни взеха на жхода на самолета и ни я дадоха обратно на излизане от ръкава при прекачването. Този път съм решила да не мъкна количка, а съм си уговорила столче за кола и количка от приятелки, които са ги израстнали с техните бебоци и няма да мъкна излишни големи багажи
Само се притеснявам как ше се храним, защото сме само на кърма все още, но аз работя и се помпя, а тои понякога не иска да суче от мен, а си иска шишето, та може да ми се наложи да се помпя по пътя и да смесжам с формула...
А на връщане за сега си нямаме компания и май ще трябва да се оправям сама с двамата калпазани...



Тема Re: СНИМКА НА КАБЕЛЧЕТОнови [re: 3aиpa]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано25.02.08 17:06



Ще възвърна малко темата, понеже намерих снимката на моето кабелче за "вързване на бебе по летищата"... някой може да му е от полза и за други неща - примерно разходки в парка, преминаване по натоварено с хора място и т.н.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.